Czego nie widać

Okładka książki Czego nie widać Brianna Labuskes
Okładka książki Czego nie widać
Brianna Labuskes Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna Cykl: Dr. Gretchen White (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Dr. Gretchen White (tom 2)
What Can't Be Seen
Wydawnictwo Luna
2022-08-24
2022-08-24
2022-05-24

Czy tylko mnie denerwuje w tej ksiazce (jak i jej poprzedniej czesci) ciagłe wałkowanie tematu SOCJOPATA? Książka ciekawa, ale po d koniec zaczęłam się już gubić...tyle wątków.

Bardzo dobrze się czytało. Akcja toczy sie na kilku płaszczyznach czasowych. Początkowo można sie pogubić. Rozwiązanie zagadki jest powolne ale bardzo ciekawie opisane. W tej części jest mniej Gretchen jako socjopatki. W kilku momentach wbijające w fotel twisty. Polecam.

Słaba mimo zacięcia i zasady że jak zaczynam czytać to kończę na tej pozycji poległem - przerwałem czytanie

W sumie ten sam poziom co 1 tom. I tak jak w poprzednim tomie tak i tutaj zakończenie było najlepsze. Nie wiem czy wyjdzie 3 tom , ale jeśli tak to już nie przeczytam

Po rewelacyjnej "Podejrzanej" ( pierwsza część cyklu Dr Gretchen White) z ogromną ciekawością sięgnęłam po "Czego nie widać". Nie zawiodłam się, bo kontynuacja jest jeszcze lepsza.
Trzeba zacząć od tego, że tę serię koniecznie należy czytać w kolejności. Druga część praktycznie przez cały czas nawiązuje do odniesień z pierwszej i komuś niezaznajomionego z historią Gretchen White byłoby trudno odnaleźć się w akcji.

Gretchen White za namową detektyw Lauren Marconi postanawia ostatecznie rozprawić się ze swoją przeszłością i zbadać, czy to naprawdę ona w wieku ośmiu lat zabiła swoją ciotkę.

To co już na samym początku wychodzi na pierwszy plany to ponowny rewelacyjny duet Gretchen - Marconi. Rzadko kiedy autorom udaje się stworzyć tak realną, niepozbawioną ironii i przytyków relację pomiędzy bohaterami.

Jednocześnie mam wrażenie, że o tej serii jest zdecydowanie zbyt cicho. Ta część to prawdziwy thrillerowy majstersztyk. Praktycznie każda kolejna strona przynosi nowe zwroty akcji i odkrywa przed czytelnikiem kolejne tajemnice. To prawdziwy emocjonalny rollecoaster i jednocześnie precyzyjna układanka.

emocje logiczne.blogspot.com
IG:@mamazaczytana

Świetna druga część thrillera Brianny Labuskes. Podobnie jak "Podejrzana" oferuje świetną rozrywkę w klasycznej thrillerowej fabule. Stanowi kontynuację niektórych wątków z pierwszej części, dlatego kolejność czytania obowiązuje. Dr Gretchen White, policyjna konsultantka ze zdiagnozowaną socjopatią, podejrzewana w dzieciństwie o zabicie ciotki, zmierzy się w tej części z własną, mroczną przeszłością. Prowadzona dwutorowo akcja, pozwala stopniowo odkrywać tajemnice jej ponurej rodziny, aż do zaskakującego zakończenia. Zgrabnie skonstruowany, klasycznie prowadzony thriller z nietuzinkową bohaterką.

Gretchen, odkąd skończyła osiem lat, żyła w przekonaniu, że zabiła swoją ciotkę. Większość ludzi uważa, że jako mała socjopatka uniknęła kary. Obecnie Gretchen to doktor, specjalistka w psychologii i kryminologii, która niejednokrotnie pomogła w rozwiązaniu zagadek. Nigdy tylko nie zainteresowała się swoją własną. Trzydzieści lat później detektyw Marconi chce rozwiązać tą zagadkę.

Muszę przyznać, że początek książki a dokładnie jej jedna trzecia, była dla mnie ciężka. Może dlatego, że z tego początku ciężko jest powiązać ze sobą wszystko, co nam zostaje opowiedziane. Mamy przeskoki czasowe i historię z różnych perspektyw. Dopiero w dalszych rozdziałach poczułam to prawdziwe zainteresowanie i ciekawość, które nie pozwalały oderwać się od lektury. Sama postać Gretchen jest interesująca, bo to socjopatka.

Całość okazuje się być zawiła, ale bardzo dobrze wymyślona i powiem szczerze, że Autorce udało się mnie zaskoczyć! Końcówka jak dla mnie bardzo dobra i w ogólnym rozrachunku oceniam tę historię na czwórkę. Cieszę się, że na początku nie zrezygnowałam z lektury.

"Czego nie widać" opowiada o Gretchen White. Kobieta jest psychologiem, kryminologiem. Dodatkowo pracuje w policji. To postać tajemnicza, a co najbardziej mrozi krew w żyłach - żyje w przekonaniu, że w dzieciństwie zamordowała swoją własną ciotkę. Jaka jest prawda?

Książka ma wiele zwrotów akcji i zaskakujące zakończenie. Jeżeli jesteście fanami thrillerów psychologicznych, śmiało mogę Wam polecić tę propozycję czytelniczą od Brianny Labuskes.

Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwoluna 💙

Premiera #czegoniewidać miała miejsce już kilka miesięcy temu, więc troszkę się u mnie naczekała. 🙈 Ale któż z nas nie ma w swoich zbiorach małych wyrzutów sumienia? 🤷‍♀️😅 Początkowo miałam w planach zakup pierwszej części, ale dowiedziawszy się, że nie jest to konieczne, przeczytałam. 😇 A dziś przybliżę Wam jej treść. Może jeszcze nie mieliście okazji sięgnąć po ten thriller. 🤩

Gretchen, mimo stwierdzonego zaburzenia osobowości oraz niejasnej przeszłości, współpracuje z bostońską policją. Jest specjalistką w dziedzinie psychologii i kryminologii. W swojej karierze pomogła rozwiązać mnóstwo skomplikowanych spraw. Jednak najważniejsza z nich wciąż tkwi w miejscu. To niewyjaśniona zbrodnia sprzed trzydziestu lat, która wydarzyła się w domu Gretchen. Jako ośmioletnie dziecko była świadkiem brutalnego morderstwa swojej ciotki. A może więcej niż tylko świadkiem? W końcu to ją znaleziono na miejscu zdarzenia z zakrwawionym nożem w ręce. Za winą dziewczynki przemawiał również fakt, iż od zawsze była trudnym dzieckiem. Socjopatką, z którą ciężko było się porozumieć.
Dziś nie pamięta już dokładnie wydarzeń z tamtej nocy. Ma jednak różne przebłyski. Może detektyw Shaughnessy ukrywa coś ważnego, wmawiając jej winę. Gretchen rozkopuje wątki z przeszłości. Pomaga jej policjantka, Marconi, która chce udowodnić, że ktoś wykorzystał niewinne dziecko. Prawda może być gorsza niż im się wydaje. Ale tym razem muszą doprowadzić śledztwo do końca.

Historia napisana z perspektywy różnych bohaterów, dziejąca się na przestrzeni wielu lat. Zmyślna fabuła i świetnie skonstruowana zagadka. 😍 Myślę, że znajomość pierwszego tomu byłaby sporym ułatwieniem, gdyż początkowo ciężko wkręcić się w tę opowieść. Miałam mieszane uczucia, ale na szczęście z każdą stroną utwierdzałam się w przekonaniu, że jest to kawał dobrego thrillera! 💙

Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwoluna . 💛

Kolejna powieść Brianny Labuskes. Wciągający thriller psychologiczny. Czy będzie ciąg dalszy? Polecam.

• Recenzenckie
  • Kryminał