Nola 
emocjelogiczne.blogspot.com
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 godzinę temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-17 20:02:27
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-11 20:52:15
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-04 19:24:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2018
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)

Naprawdę?! wielokrotnie zadawałam sobie to pytanie w trakcie czytania książki. Kolejnym, które kołatało mi się w głowie było: "czy autor ma swoich czytelników za idiotów?". Absurd w tej części goni absurd, a już wysłanie Chyłki na jeden z największych szczytów na świecie należy traktować jak jedno wielkie nieporozumienie. Pana Mroza naprawdę poniosła fantazja. Cały cykl to przegląd gatunków... Naprawdę?! wielokrotnie zadawałam sobie to pytanie w trakcie czytania książki. Kolejnym, które kołatało mi się w głowie było: "czy autor ma swoich czytelników za idiotów?". Absurd w tej części goni absurd, a już wysłanie Chyłki na jeden z największych szczytów na świecie należy traktować jak jedno wielkie nieporozumienie. Pana Mroza naprawdę poniosła fantazja. Cały cykl to przegląd gatunków literackich. Począwszy od thrillera prawniczego, poprzez operę mydlaną, a wreszcie na bajce dla dzieci kończąc. Szkoda. To co zawsze było mocną stroną serii to relacje Chyłki i Zordona. W tej części są nieco drętwi, opis ich "wybuchów namiętności" można by porównać do stylu pisania gimnazjalisty. Odniosłam wrażenie, że autor wstydzi się opisywać uczucia.

Dlaczego zatem tak wysoka ocena? Rozwiązanie zagadki po raz pierwszy mnie zaskoczyło. Ta historia naprawdę miała potencjał, który został zaprzepaszczony przez zbyt wybujałą wyobraźnię autora.

pokaż więcej

 
2018-09-24 19:51:18
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-24 19:50:47
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-24 19:40:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2018

Zaczyna się naprawdę dobrze. Krótki opis wszystkich bohaterów budzi we mnie jednoznaczne skojarzenia z Joanną Chmielewską. Na tym jednak kończą się skojarzenia, bo autor niestety do pięt nie dorasta autorce. Książka została zaliczona do gatunku komedii kryminalnej, ale jej treść skojarzyła mi się ze scenariuszem kiepskiej komedii. Parę razy można się uśmiechnąć, ale na tym plusy się kończą.... Zaczyna się naprawdę dobrze. Krótki opis wszystkich bohaterów budzi we mnie jednoznaczne skojarzenia z Joanną Chmielewską. Na tym jednak kończą się skojarzenia, bo autor niestety do pięt nie dorasta autorce. Książka została zaliczona do gatunku komedii kryminalnej, ale jej treść skojarzyła mi się ze scenariuszem kiepskiej komedii. Parę razy można się uśmiechnąć, ale na tym plusy się kończą. Chyba zbyt dużo spodziewałam się po tej książce. Skłóceni małżonkowie, duży spadek to naprawdę mogło być dobre. Czekałam na inteligentne żarty i humor sytuacyjny. Dostałam kiepskie i oklepane. Do autora już nie wrócę.

pokaż więcej

 
2018-09-19 10:49:46
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-12 10:08:51

Odkąd się poznali lubili robić razem szalone rzeczy. Pewnego dnia,w trakcie wypadu do nieznanego lasu odkryli przepiękne jezioro. Przejrzysta i ciepła woda, zapach świerku, a do tego śpiew ptaków. Nie ma chyba bardziej romantycznej sytuacji niż kąpiel nago przy zachodzie słońca. Mogliby tak spędzić nawet całą noc. Po parunastu minutach, coś się jednak zmieniło. Ptaki nagle przestały śpiewać i... Odkąd się poznali lubili robić razem szalone rzeczy. Pewnego dnia,w trakcie wypadu do nieznanego lasu odkryli przepiękne jezioro. Przejrzysta i ciepła woda, zapach świerku, a do tego śpiew ptaków. Nie ma chyba bardziej romantycznej sytuacji niż kąpiel nago przy zachodzie słońca. Mogliby tak spędzić nawet całą noc. Po parunastu minutach, coś się jednak zmieniło. Ptaki nagle przestały śpiewać i czuć było zbliżający się chłód. Nie był to jednak zwyczajny wieczorny chłód, było w nim coś niepokojącego. Postanowili jak najszybciej wracać. Na brzegu jednak nie było ich ubrań, a w oddali usłyszeli przerażający krzyk...

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-11 14:16:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2018

Dawno nie czytałam tak słabej książki. Nie jest ani zabawnie ani ironicznie. Czytając, ma się wrażenie, że autor po prostu nienawidzi ludzi. Każdą płeć traktuje z pogardą. Nie dałam rady przeczytać do końca, szkoda czasu.

 
2018-09-10 18:23:14
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Naturalista (tom 1)
 
2018-09-10 11:23:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2018
Autor:

Są takie książki, gdy już po przeczytaniu pierwszych zdań, czuje się, że to jest TA KSIĄŻKA. Historia trójki młodych antropologów: Margaret Mead i dwóch mężczyzn jej życia w trakcie prowadzonych badań w Nowej Gwinei. Mamy tu wszystko co powinna zawierać dobra książka – ciekawą historię, wielobarwnych bohaterów, miłość i dzikość. I nie jest to dzikość badanych plemion. Z pozoru prosta historia... Są takie książki, gdy już po przeczytaniu pierwszych zdań, czuje się, że to jest TA KSIĄŻKA. Historia trójki młodych antropologów: Margaret Mead i dwóch mężczyzn jej życia w trakcie prowadzonych badań w Nowej Gwinei. Mamy tu wszystko co powinna zawierać dobra książka – ciekawą historię, wielobarwnych bohaterów, miłość i dzikość. I nie jest to dzikość badanych plemion. Z pozoru prosta historia badań nad kulturą ludów przepełniona jest emocjami, które kipią z każdej strony. Czyta się z przyjemnością.

pokaż więcej

 
2018-09-09 16:33:02
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Trylogia pomorska (tom 1)
 
2018-09-01 17:09:25
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-31 11:20:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2018

Lekkie przyjemne czytadełko, które w zabawny sposób porusza kwestie współczesnego świata.Książkę przeczytałam sobie w systemie "jeden feletion na początek dnia". Nie jest to jednak żadne wybitne dzieło.

 
2018-08-30 19:20:21
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Śmierć Komandora (tom 1)
 
Moja biblioteczka
108 38 224
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd