Nola 
emocjelogiczne.blogspot.com
status: Czytelnik, ostatnio widziany 5 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-18 20:21:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: William Wisting (tom 7) | Seria: Mroczny zaułek

Mówiąc krótko "Poza sezonem ...kryminału".Przeciętna intryga i jak dla mnie zbyt dużo "podejrzanych". Momentami gubiłam się, "kto jest kim". Skończyłam jedynie z sympatii dla Wistinga.

 
2018-08-18 07:39:59
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-13 17:33:49
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-01 19:40:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2018

Nie ukrywam, że profesorowa Szczupaczyńska to jedna z moich ulubionych bohaterek literackich. Z niecierpliwością czekam na jej kolejne śledztwa. Według mnie jest to najlepsza część. Seans spirytystyczny w trakcie zaćmienia Księżyca, chyba nie ma lepszych okoliczności do popełnienia zbrodni.Profesorowa ze swoją wrodzoną werwą zabiera się do poszukiwania mordercy. Każdy z podejrzanych ma motyw,... Nie ukrywam, że profesorowa Szczupaczyńska to jedna z moich ulubionych bohaterek literackich. Z niecierpliwością czekam na jej kolejne śledztwa. Według mnie jest to najlepsza część. Seans spirytystyczny w trakcie zaćmienia Księżyca, chyba nie ma lepszych okoliczności do popełnienia zbrodni.Profesorowa ze swoją wrodzoną werwą zabiera się do poszukiwania mordercy. Każdy z podejrzanych ma motyw, każdy mógł zabić, jednak w żaden sposób nie osłabia to czujności naszej bohaterki. W trakcie śledztwa przewija się Przybyszewski, Tadeuszek Żeleński i nawet Wyspiański. Ciekawy kawałek historii opowiedziany w niezwykle barwny sposób.
Domyślam się, że napisanie książki poprzedziła ciężka praca badawcza, za co należy się dodatkowy plus.
To znowu była przepyszna lektura.

pokaż więcej

 
2018-07-30 10:41:46

A ja od zawsze marzyłam o stanowisku "głównego inżyniera do spraw rozkładów w komunikacji miejskiej". Uwielbiam planować, tworzyć coś przydatnego.Za każdym razem jak jestem w jakimś mieście staram się poznawać mechanizmy działania komunikacji miejskiej. W każdej chwili jestem gotowa podjąć wyzwanie stworzenia rozkładu jazdy, w którym bez problemu działają punkty przesiadkowe, a wszystkie... A ja od zawsze marzyłam o stanowisku "głównego inżyniera do spraw rozkładów w komunikacji miejskiej". Uwielbiam planować, tworzyć coś przydatnego.Za każdym razem jak jestem w jakimś mieście staram się poznawać mechanizmy działania komunikacji miejskiej. W każdej chwili jestem gotowa podjąć wyzwanie stworzenia rozkładu jazdy, w którym bez problemu działają punkty przesiadkowe, a wszystkie autobusy i tramwaje jadące w jednym kierunku nie przyjeżdżają jeden po drugim.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-26 19:29:53

Uwielbiam czytać książki, a przy moich bliźniaczkach spacer to praktycznie jedyny czas na czytanie. Czujnik ruchu u moich dziewczynach działa znakomicie, więc w jednej ręce trzymam Kindelka, a w drugą pcham wózek. Z przyjemnością podpatrywałabym inne czytające mamy, wyczekuję je z wytęsknieniem. Z przykrością stwierdzam jednak,że w mojej okolicy, choć mam z wózkami jest sporo, jednak żadna z... Uwielbiam czytać książki, a przy moich bliźniaczkach spacer to praktycznie jedyny czas na czytanie. Czujnik ruchu u moich dziewczynach działa znakomicie, więc w jednej ręce trzymam Kindelka, a w drugą pcham wózek. Z przyjemnością podpatrywałabym inne czytające mamy, wyczekuję je z wytęsknieniem. Z przykrością stwierdzam jednak,że w mojej okolicy, choć mam z wózkami jest sporo, jednak żadna z nich nie czyta!

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-19 19:20:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2018
Cykl: William Wisting (tom 1) | Seria: Mroczny zaułek

To moje drugie spotkanie z Williamem Wistingiem i muszę przyznać, że bardzo udane.Swoją przygodę z bohaterem zaczęłam od nagradzanych "Psów gończych", ale ten tom nie przypadł mi do gustu i gdybym "Kluczowego świadka" nie wygrała, z pewnością nie wracałabym do cyklu.
Akcja książki dzieje się w upalne lato, co pozwala kryminał zakwalifikować jako wakacyjną lekturę. Prowadzone przez Wistinga...
To moje drugie spotkanie z Williamem Wistingiem i muszę przyznać, że bardzo udane.Swoją przygodę z bohaterem zaczęłam od nagradzanych "Psów gończych", ale ten tom nie przypadł mi do gustu i gdybym "Kluczowego świadka" nie wygrała, z pewnością nie wracałabym do cyklu.
Akcja książki dzieje się w upalne lato, co pozwala kryminał zakwalifikować jako wakacyjną lekturę. Prowadzone przez Wistinga może nie jest zbyt skomplikowane, ale jest tak opisane, że pozwala "ramię w ramię" z bohaterem rozwiązywać tajemnicę zbrodni.

Już na marginesie dodam, że cała seria dużo traci na wartości przez to, że wydawca publikuje części losowo, bez zachowania chronologii powstawania cyklu, a ja lubię czytać serię po kolei.

pokaż więcej

 
2018-07-18 19:31:44
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-17 08:18:48
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-12 20:19:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2018
Autor:

Przyznam szczerze, że nie jestem fanką tego rodzaju książek i gdyby nie prezent od Wydawnictwa, nie sięgnęłabym po tą pozycji.

Mam spory problem z oceną tej książki. Trudno jest bowiem ocenić uczucia i odczucia autora, którego problem raka dotknął osobiście. Z całą pewnością książka nie jest lekka i przyjemna, z przykrością czyta się o uczuciach rodziców zmagających się z chorobą jedynego...
Przyznam szczerze, że nie jestem fanką tego rodzaju książek i gdyby nie prezent od Wydawnictwa, nie sięgnęłabym po tą pozycji.

Mam spory problem z oceną tej książki. Trudno jest bowiem ocenić uczucia i odczucia autora, którego problem raka dotknął osobiście. Z całą pewnością książka nie jest lekka i przyjemna, z przykrością czyta się o uczuciach rodziców zmagających się z chorobą jedynego dziecka. W mojej ocenie, autor za bardzo skupia się jedynie na odczuciach ojca z pominięciem uczuć matki przez co pozbawia czytelnika samodzielnej oceny postępowań bohaterów. Jak dla mnie rodzi się niesprawiedliwy podział na dobrego ojca i złą matkę.

pokaż więcej

 
2018-07-04 19:45:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Ze Strachem

Po książkę sięgnęłam po rekomendacji Wojciecha Chmielarza. Przyznam szczerze, że pierwsze strony książki bardzo mnie rozczarowały. Wkurzała mnie postawa i zachowanie głównej bohaterki, a język autorki wydawał mi się infantylny. Z każdą kolejną stroną, jednak powoli zmieniałam zdanie. Książka napisana jest w stylu "starego, poczciwego kryminału". Powolna akcja, retrospekcje, ale wszystko układa... Po książkę sięgnęłam po rekomendacji Wojciecha Chmielarza. Przyznam szczerze, że pierwsze strony książki bardzo mnie rozczarowały. Wkurzała mnie postawa i zachowanie głównej bohaterki, a język autorki wydawał mi się infantylny. Z każdą kolejną stroną, jednak powoli zmieniałam zdanie. Książka napisana jest w stylu "starego, poczciwego kryminału". Powolna akcja, retrospekcje, ale wszystko układa się w logiczną całość. Autorka parę razy zwodzi nas przy poszukiwaniu mordercy, jednak uważny czytelnik mniej więcej w połowie rozwiąże zagadkę. W żaden sposób nie wpływa to jednak na negatywny odbiór książki.

pokaż więcej

 
2018-06-29 17:37:13
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-06-12 10:00:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2018
Autor:

Książkę, pomimo tego że dotyczy traumatycznych przeżyć, po prostu przyjemnie się czyta. Ma wszystko co powinna mieć dobra lektura- świetny pomysł, umiejętnie skonstruowana fabuła, krążące rodzinne tajemnice, wątki miłosne. Pomysł z wpleceniem drzew, a raczej drewna jako "mających wpływ" na życie bohaterów jest rewelacyjny.

 
2018-06-09 16:24:39
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Lou Clark (tom 1)
 
2018-05-31 10:59:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2018

Moje wpisy zazwyczaj nie są typowymi recenzjami, ograniczają się raczej do moich subiektywnych opinii. Tak będzie i tym razem. Przed rozpoczęciem czytania przed oczami mignęło mi wiele oficjalnych recenzji, w których wszystkich zaskoczyło zakończenie, byli zdziwieni, kto stał za zaginięciem dziewczyny. Podziałało to strasznie na moją ambicję i do książki podeszłam z przekonaniem, że JA muszę... Moje wpisy zazwyczaj nie są typowymi recenzjami, ograniczają się raczej do moich subiektywnych opinii. Tak będzie i tym razem. Przed rozpoczęciem czytania przed oczami mignęło mi wiele oficjalnych recenzji, w których wszystkich zaskoczyło zakończenie, byli zdziwieni, kto stał za zaginięciem dziewczyny. Podziałało to strasznie na moją ambicję i do książki podeszłam z przekonaniem, że JA muszę odkryć kim był ta tajemnicza osoba...i udało mi się. Nie wpłynęło to jednak, w żaden sposób negatywnie na odbiór książki. Wręcz przeciwnie. Jestem w ogóle zdania, że książkę trzeba przeczytać kilka razy. Dopiero wtedy będzie można wyłapać większość niuansów, docenić kunszt autora. Ja po przeczytaniu i utwierdzeniu się kto stoi za zaginięciem nastolatki zaczęłam dostrzegać, jak sytuacje, które początkowo wydawały się niepozorne,sprawiające wrażenia wyłącznie "wypełnienia treści" były istotne dla całej historii. Bardzo podobał mi się również efekt przeskakiwania pomiędzy zdarzeniami, podział na przeszłość, teraźniejszość -dodało to pewnego dynamizmu. Nie mogę zgodzić się z niektórymi recenzentami, że takie działanie, zbyt zagmatwało całą treść. Dla mnie było to coś nowego, świeżego.Wydaje mi się, że gdyby nie to, książka wiele straciłaby na wartości -byłaby tylko kolejną zwykłą historią.
Żeby nie było tak pięknie i kolorowo, mam również jedno duże zastrzeżenie. Parę ostatnich zdań kompletnie nie pasuje do całej treści książki, psuje końcowy efekt. W mojej ocenie wygląda to tak, jakby autor dostał minutę na zakończenie i totalnie popłynął.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
96 33 194
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd