September Sun

14+ romans młodzieżowy

,,𝓢𝓮𝓹𝓽𝓮𝓶𝓫𝓮𝓻 𝓢𝓾𝓷” - Recenzja 💛

Q: Wakacje nad morzem czy w górach?🌊🏔️

[współpraca reklamowa @wydawnictwo.beya ]

☀️,,September sun” to niezwykła książka, która z pewnością na długo zapadnie mi w pamięci. Marta Łabęcka tworzy historie pełne emocji, pełne bólu i piękna. Uwielbiam to, jak mnie one poruszają. September sun jest jedną z tych książek, które mają w sobie coś takiego, że nie pozwalaja czytelnikowi uciec myślami daleko, bowiem umysł nieustannie skupia się na wykreowanych bohaterach i ich losach. Druga sprawa to, że oczywiście nie pozwalają oderwać się od czytania! Jak zaczęłam, tak wciągnęłam się i miałam ochotę czytać bez przerwy, aby poznać dalszą akcje, ale niestety szło mi to powolnie z powodów osobistych. Kwiecień do najlepszych miesięcy nie należał i tylko dzięki chorobie, która dopadła mnie na początku przeczytałam cztery książki (bo nie robiłam wtedy nic poza leżeniem w łóżku) a tak to miałam mnóstwo rzeczy na głowie i niezvyt wiele czasu, aby spokojnie usiąść z książka w ręku. Mimo wszystko ciągle w głowie miałam tę powieść i byłam ciekawa, jak potoczą się losy September i Julienia. Kiedy uświadomią sobie swoje własne uczucia. Kiedy to wszystko się rozpadnie. I jak? Na pewno rozwiązanie zagadki - ta końcówka, gdy wszystkie tajemnice i sekrety wychodzą na jaw - podobała mi się najbardziej, ale całokszałt książki uważam za bardzo wartościowy i przez każdego warty poznania!

☀️Sama w sobie dziewczyna, główna bohaterka - September - jest bardzo ciekawą postacią. Została świetnie wykreowana i skrywa więcej, niż myślicie. Przy tym wszystkim jest cudowna osobą, słońcem, jak to nazywał ją Julien, którego również polubiłam. Obydwoje skradli moje serce!

☀️ Styl pisania Marty Łabęckiej i język, którym się posługuje niesamowicie do mnie przemawia. Do końca sama nie wiem z czego to wynika, ale podczas czytania zachwycałam się każdym zdaniem, każdym stwierdzeniem czy cytatem.

Ta książka mnie oczarowała. 5/5⭐️

,,𝓢𝓮𝓹𝓽𝓮𝓶𝓫𝓮𝓻 𝓢𝓾𝓷” - Recenzja 💛

Q: Wakacje nad morzem czy w górach?🌊🏔️

[współpraca reklamowa @wydawnictwo.beya ]

Z początku książka wydawała mi się trochę nudna. Przynajmniej przez pierwsze sto stron było mi ciężko przejść. Ale jej dalsza część była dla mnie niesamowita. Wzbudziła we mnie pełno emocji, takich jak wzruszenie czy delikatny smutek.

Podczas czytania przenosimy się do Sangatte, małej miejscowości we Francji, która zachwyca swoim wakacyjnym klimatem.

Przyznam szczerze, że nie za bardzo lubię czytać książki napisane z perspektywy trzecioosobowej. Natomiast Marta potrafi napisać je w tak cudowny sposób, że kompletnie nie przeszkadza mi to podczas czytania, co więcej, bardzo mi się podoba.

Bohaterowie, byli naprawdę cudowni. Julien, cichy, zamknięty na świat chłopak, który nie wydawał się być ciekawą postacią. Całe dnie pracował w hotelu, pomagając mamie.
I September, radosna jak i tajemnicza dziewczyna, podróżująca po świecie o której przeszłości wiele nie wiemy. Ci dwoje na pozór nie mają ze sobą nic wspólnego, jednak nie bez powodu mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają. Są jak ogień i woda. Morze i piasek.

Zakończenie jest pełne bólu i smutku, ale dla mnie jest piękne. Oboje od samego początku wiedzą jak skończy się ich wspólną przygoda, także uważam, że jest dla nich idealne.

Książka zostawiła duży ślad na moim sercu i z pewnością jest jedną z ważniejszych jakie przeczytałam.

Przyznam szczerze,...

Styl autorki jak zawsze jest niezwykle poruszający. Słowa właściwie płyną same, dotykając najgłębszych zakamarków duszy. To niesamowite, jak autorka potrafi zabrać czytelnika w podróż przez emocje i uczucia. Jak wspaniale kreuje swoich bohaterów, skupiając się na ich emocjach i starając się oddać czytelnikowi wszystko to, co czują…

Czułam się jakbym wspólnie z nimi przeżywała tę przygodę, jakbym była tuż obok. Uroniłam nawet kilka łez, a po zakończeniu nie mogłam przestać płakać. W jakiś sposób złamało moje serduszko, chociaż wcale nie było to złe zakończenie, było pomysłowe i idealnie pasowało do tej historii. 🥺💜

„September Sun” to nie tylko historia o miłości i utraconych szansach, to także opowieść o odwadze, akceptacji siebie i czerpaniu radości z każdej chwili. Podkreśla to jak piękny może być świat i jak wiele ma nam do zaoferowania, chociaż czasem po drodze czeka nas wiele smutniejszych momentów…

Polecam całym serduszkiem, jestem nią oczarowana i zostanie ze mną na zawsze!
Uwielbiam i nigdy nie zapomnę słownych potyczek między bohaterami, które cały czas wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Ta książka gwarantuje cały wachlarz emocji, od uśmiechu i nadziei, po masę wzruszeń i wylanych łez. Cudowna! 💕

Czułam się jakbym wspólnie z nimi...

/ współpraca reklamowa / @wydawnictwo.beya

🩰𓈒⋆⑅˚₊୨୧
Pamiętam jak czytałam trylogię „Flaw(less)” i jak bardzo ją pokochałam, a już teraz trzymam w rękach kolejną książkę Marty, w której zakochałam się równie mocno i nie mogę przestać o niej myśleć.

Już od pierwszych stron bardzo się wkręciłam i odczułam cudowny klimat nadmorskiego miasteczka. Historia Juliena i September jest piękna mimo tego, że doprowadziła mnie ona do łez.

Uwielbiam styl pisania Marty i to jak pięknie opisuje bohaterów i wszystkie miejsca. Tworzy ona również przepiękne cytaty, które zaznaczałam wiele razy. „𝐒𝐞𝐩𝐭𝐞𝐦𝐛𝐞𝐫 𝐒𝐮𝐧” wywołało we mnie wiele różnych emocji i ciągle myślę o tej historii.

Nie mogę się już doczekać kolejnych książkę spod pióra Marty!!

5/5 ✩

vic :*

/ współpraca reklamowa / @wydawnictwo.beya

🩰𓈒⋆⑅˚₊୨୧

Gdybym miała opisać tę książkę jednym słowem, byłby to „komfort”.

Ta historia jest bezpieczną przystanią.
Od pierwszych stron czułam klimat, który swoją drogą jest niesamowity. Styl pisania dodatkowo go podkręca, co daje cudowny efekt i sprawia, że przez książkę się płynie.

Dawno nie czytałam książki z tak świetnie wykreowanymi bohaterami. September jest ekspresyjna i wygadana, jednak skrywa pewną tajemnice, która czyni jej postać bardzo ciekawą. Główny bohater to introwertyczny pisarz, który od pierwszych stron zainteresował mnie swoją osobą.

Sam pomysł na książkę jest cudowny a wykonanie jeszcze lepsze. Kocham ją całym sercem i będę polecała już zawsze!

Gdybym miała opisać tę książkę jednym słowem, byłby to „komfort”.

Ta historia jest bezpieczną przystanią.

Jest to jedna z tych książek, w których podczas czytania odnajduję cząstkę siebie. Czuję, że jest to dla mnie coś więcej niż tylko 'książka' - jest to historia, która stała się bliska mojemu sercu a czytając ją czułam, że wracam do mojego komfortowej przystani.

Muszę przyznać, że nie czytałam jeszcze żadnej książki spod pióra tej autorki ale mimo wszystko miałam co do tej pozycji lekkie wymagania.

Jestem Marcie bardzo wdzięczna za historię Juliena i September.
Bardzo podobało mi się to jak autorka wykreowała bohaterów, bardzo polubiłam większość z nich a do charakteru Juliena mam ogromną słabość..

Zazwyczaj jestem osobą, która nie lubi długich opisów w książkach ale w tej pozycji zdecydowanie mi to nie przeszkadzało, co więcej - bardzo mi się to podobało a przygody tych bohaterów mogłabym czytać bez końca. Styl pisania był przyjemny a fabuła bardzo wciągająca, ponieważ kiedy tylko miałam wolną chwilę i siadałam do czytania SeSun to nie mogłam oderwać się od tej historii.

Spodziewałam się, że wypłaczę z siebie wszystkie łzy podczas czytania książki lecz przez większość jej stron jedynie lekko się wzruszałam. Końcówka jednak złamała moje serce i nie mogłam się po niej pozbierać.
Teoretycznie spodziewałam się takiego zakończenia ale nie sądziłam, że zostanie ono napisane w taki sposób. Wszystkie łzy, które nie zostały wylane podczas czytania upłynęły ze mnie w momencie przeczytania ostatnich rozdziałów tej książki.

Wątek romantyczny był przepięknie przedstawiony i bardzo ekscytowałam się, kiedy między bohaterami dochodziło to ważnych sytuacji w ich relacji. Julien jako osoba skryta w sobie bardzo trudno było mówić o swoich problemach a mimo wszystko obdarzył September bardzo dużym zaufaniem.

Bohaterowie przeszli w życiu bardzo dużo i współczuję im tego z czym musieli się zmagać. Jest to piękna ale zarazem przepełniona smutkiem historia, do której na pewno będę wracać.

Podobało mi się napięcie i emocje, które towarzyszyły mi pod koniec książki kiedy dowiadywaliśmy się bardzo dużo o przeszłości September. Mimo tego, że jej historia jest bardzo smutna to cieszę się, że mogłam ją poznać.

Jest to typ książek, które ja bardzo lubię i na pewno wam ją polecam. Mam nadzieję, że wam również się spodoba. Wiem, że historia September zostanie ze mną jeszcze przez długi czas a ja będę ją wspominać jako bardzo ważną przygodę w moim życiu.

[współpraca z Wydawnictwem BeYa]

Julien mieszka w Sangatte, a większość czasu spędza w hotelowej recepcji. Chciałby być pisarzem, ale brak weny sprawia, że od dłuższego czasu nie napisał nawet słowa. Pewnego dnia w lobby zjawia się dziewczyna - tak intrygująca jak słońce, tak piękna jak złoto. Ma problemy i szuka noclegu, chociaż nie ma dokumentów. Chłopak pozwala jej zostać w wolnym pokoju - jeszcze nie wie, że ta decyzja sprawi, że September zagości tutaj na dłużej.

Nigdy wcześniej nie czytałam książek autorki, chociaż pamiętam, że jakiś czas temu było głośno o serii 𝘍𝘭𝘢𝘸𝘭𝘦𝘴𝘴. Jeśli czytaliście, to dajcie znać czy wam się podobała.

Okładka przypomina mi koniec lata, gdy słońce zachodzi a barwy stają się bardziej pastelowe, delikatne. Mam wrażenie, że podobny klimat panuje w powieści. Małomiasteczkowość to jeden z moich ulubionych motywów w powieściach. Julien jest wrażliwy, buja w obłokach, ciekawi go świat poza mieściną w której dorastał i której nigdy nie opuścił. September jest inna - była w wielu miejscach na świecie, ciągle podróżuje. Jednak ukrywa dużą część swojego życia. Pilnuje swojej tajemnicy. Tych dwoje nie jest w stanie zapanować nad biegiem wydarzeń. Ciągnie ich do siebie, chociaż są kompletnymi przeciwieństwami.

Jestem zaskoczona, że książka jest tak pięknie napisana, opisy sprawiają że zatapiamy się w tej historii. Jest nostalgicznie, wątki są raczej rozciągnięte - dokładnie poznamy bohaterów, postacie drugoplanowe, klimat w hotelu Mer des Reves oraz miasto. Akcja w połowie nieco gaśnie, by później pojawić się i świecić pełnym blaskiem. Spokój, zaskoczenie, smutek, nadzieja - tymi czterema słowami opisałabym moje odczucia po lekturze.

Wspaniale napisana książka, kocham całym sercem, zakończenie mnie rozbraja ♥️♥️♥️

Współpraca reklamowa @wydawnictwo.beya
“September Sun” to powieść, która w pełni podbiła moje serce i pozostawiła w nim trwały ślad. Marty Łabęcka w mistrzowski sposób wplata w swoją opowieść elementy tajemnicy, romansu i głębokich emocji, tworząc literacki klejnot, który trudno odłożyć na bok.

Głównymi bohaterami są September i Julien, których nietypowe spotkanie prowadzi do niezwykłej podróży przez emocjonalne labirynty ich życia. September emanuje tajemniczym blaskiem, który skrywa wiele sekretów, a jej relacja z delikatnym, pełnym wrażliwości Julienem stanowi serce tej opowieści. Autorka zręcznie buduje atmosferę pełną napięcia i oczekiwania, prowadząc czytelnika przez zakamarki ludzkich uczuć i relacji.

Jednak to nie tylko główni bohaterowie wnoszą do tej historii głębię. Postaci drugoplanowe, takie jak Theo czy Corianne, nadają opowieści dodatkowego wymiaru, wzbogacając ją o kolejne emocjonalne wątki. Ich obecność sprawia, że opowieść staje się jeszcze bardziej barwna i pełna życia.

Styl pisania Marty Łabęckiej jest niezwykły. Jej piękny język i delikatne narracje wciągają czytelnika od pierwszych stron, prowadząc go przez trudności ludzkich emocji i doświadczeń. Nie sposób pozostać obojętnym wobec losów bohaterów, których przeżycia są tak realistycznie oddane.

Podsumowując, “September Sun” to książka, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się aż do ostatniego zdania. To historia o miłości, tajemnicach i odwadze, która dotyka serca czytelnika i zostaje w nim na zawsze. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto pragnie zanurzyć się w magicznym świecie literatury i przeżyć niezapomnianą przygodę emocjonalną.

Współpraca reklamowa @wydawnictwo.beya

Głównymi bohaterami są September i Julien, których nietypowe spotkanie...

Jestem ogromną fanką książek Marty Łabęckiej, więc jak zobaczyłam, że wychodzi od niej nowa pozycja, to wiedziałam, że na pewno po nią sięgnę, szczególnie, że jest w takim nadmorskim, wakacyjnym klimacie. Rzecz, którą też bardzo cenię w książkach Marty jest to jak są one napisane. Pióro autorki jest niezwykle piękne i jedyne w swoim rodzaju. Historia w „september sun” zapowiadała się bardzo ciekawie i zaciekawiła mnie od pierwszych stron. Pierwsza połowa książki powiedziałabym, że jest taka bardzo spokojna i lekka i szczerze mówiąc to totalnie nie spodziewałam się rzeczy, które zaczęły dziać się później. September i Julien są bohaterami, których bardzo polubiłam i cieszę się, że zostali przedstawieni w taki sposób, bo rzadko spotykam się z bohaterami z takimi cechami charakteru. Zakończenie bardzo mnie wzruszyło pomimo, że spodziewałam się, że tak się zakończy ta historia. Bohaterzy zdecydowanie nie mieli łatwego życia i naprawdę zdziwiły mnie rzeczy, których dowiadywałam się w późniejszej części książki. Podsumowując „september sun” to wspaniała i wzruszająca książka, po którą zdecydowanie powinniście sięgnąć 🤍

• Do kupienia
  • Kupione