Heartstopper Volume 4

Okładka książki Heartstopper Volume 4 Alice Oseman
Okładka książki Heartstopper Volume 4
Alice Oseman Wydawnictwo: Hachette Children's Group Cykl: Heartstopper (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2021-05-06

\/ \/ \/

\/ \/ \/

Pokaż mimo tovideo - opinia

Komiksy nie są dla mnie bo nie interesują mnie aż tak bardzo ale ten był uroczy i wciągający przeczytałam w mniej niż godzinę idealne dla młodych czytelników, (opinia jest dla mnie tak jak we wszystkich 5 tomach)

arcydzieło...

arcydzieło...

Jako iż jest to komiks przeczytałam to na raz. Bawiłam się niesamowicie. Jest to teraz mój ulubiony tom tej serii. Cała serię kocham. Co ja tu więcej mogę dodać, urocza i poruszająca i rozstrzygająca ważne i trudne tematy. To było coś genialnego. Kocham i polecam.

W porównaniu do poprzednich części ta jest najlepsza. Ta przesłodzona historyjka bardzo się rozwinęła. Stała się bardzo głęboka i uczuciowa. Czwarty tom porusza wiele istotnych kwestii, dotyka poważnych problemów, z którymi może zmagać się każdy.
Ten tom całkowicie odmienił moje spojrzenie na całą tę serię.

Ten tom całkowicie odmienił moje spojrzenie na całą tę serię.

Jest to moja aktualnie najulubieńsza książka, bardzo podobają mi się nowe wątki, widać że autorka ma chęci i talent do pisania. W jednym momencie się śmiałam, w innym płakałam. Polecam!!!
🙂

🙂

Z całej serii, na razie ta część przypadła mi najbardziej do gustu. Cieszę się, że w końcu w popkulturze pojawia się wątek chorób psychicznych, który nie jest toksyczny i nie jest romantyzowany. Charlie znajduje tu wsparcie w innych ludziach, ale podkreśla się także rolę specjalistów w leczeniu tych chorób, nie przedstawiając miłości jako jedynego sposobu na ich pokonanie, jak to często bywa w innych dziełach popkultury. Super jest też obecność pozytywnych wzorców, które nie są szkodliwe społecznie. Dodatkowo, w tej serii widać, jak wiele serca i pasji autorka wkłada w swoich bohaterów, co sprawia, że trudno oderwać się od czytania tego komiksu z uśmiechem na ustach lub nawet z łzą w oku.

Bardzo dużo miłości w tej części komiksu romans polecam

Bardzo dużo miłości w tej części komiksu romans polecam

Chyba najlepsza część do tej pory-pokazuje zaburzenia odżywiania oraz choroby psychiczne w sposób dość naturalny i bezprecedensowy. Zarazem sądzę, że rekompensuje to nudę i miejscowe niedociągnięcia. Komiks płynnie się czyta, kreska nie należy do moich ulubionych, ale jest całkiem w porządku.
Wszytko, bez większych zachwytów, jednak z pewnością sięgnę po następny tom.

Wszytko, bez większych zachwytów, jednak z pewnością sięgnę po następny tom.

To najsmutniejsza i najbardziej edukacyjna część komiksu. Skupia się na problemie zaburzeń odżywiania i samookaleczania. Tłumaczy co można zrobić w takiej sytuacji i co może zrobić bliska osoba i że jest wyjście.
Ogromny plus za to, że autorka pokazuje iż miłość nie jest lekarstwem, które nas magicznie uzdrowi.
Z racji niezwykle ważnej tematyki tom 4 uważam za najlepszy.
Cieszy mnie bardzo, że ukazał się po polsku i mam nadzieję, że trafi do tych osób, do których powinien.
Niezwykle zżyłem się z Nickiem i Charliem, choć nie jestem adresatem tej publikacji i uważam, że pomimo jakiś niedociągnięć to bardzo fajna seria.
Czytając odżywają własne dawne uczucia odnośnie pierwszych miłości i zakochania.

Z racji niezwykle ważnej tematyki tom 4 uważam za najlepszy....

• Komiksy
  • Komiks