W pogoni za Harrym Winstonem

Wydawnictwo: Albatros
Chasing Harry Winston
978-83-7359-768-6
ade

Nowa powieść Weisberger opowiada o trzech dobiegających trzydziestki przyjaciółkach, które zawierają nieformalny pakt - w ciągu najbliższego roku każda z nich ma dokonać jednej znaczącej zmiany w swoim życiu. Związana od pięciu lat z jednym facetem i marząca o małżeństwie i dziecku Emmy właśnie zakończyła związek - nie z własnego wyboru. Duncan porzuca ją dla dwudziestotrzyletniej...

Związana od pięciu lat z jednym facetem i marząca o małżeństwie i dziecku Emmy właśnie zakończyła związek - nie z własnego wyboru. Duncan porzuca ją dla dwudziestotrzyletniej dziewczyny. Choć dotąd była zdeklarowaną monogamistką, teraz zrozumiała, że bardziej odpowiadają jej przelotne romanse, którym sprzyjają częste podróże służbowe.

Leigh pozornie ma wszystko - i idealną pracę w wydawnictwie, i wymarzone mieszkanie, i świetnego mężczyznę, zakochanego w niej do szaleństwa, ale nie jest przekonana, że spotkała Tego Jedynego, z którym chciałaby spędzić resztę życia. Czy jej stan ma coś wspólnego ze słynnym pisarzem Jessem Chapmanem, którego nową powieść ma właśnie zacząć redagować?

Porażająco urodziwa Adrianna może mieć każdego faceta. Stabilizacja ją nudzi. Bez skrupułów używa swoich kobiecych wdzięków, zmienia mężczyzn jak rękawiczki. Gdy kolejna fascynacja przeradza się w coś poważniejszego, szykuje się do ucieczki.

Trzy bliskie przyjaciółki. To, co najlepsze w życiu, dopiero się dla nich zacznie...

nadzieja1925 | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

„Oświadczyła, że jeśli uważam, że jest za duży, to na niego nie zasługuję.”
Troszkę śmiechu, nie skomplikowanej akcji i tego co dziewczyny lubią najbardziej.
„…ale w ponadpięciokaratowym okrągłym kamieniu w inkrustowanej oprawie od Harry’ego Winstona nie ma niczego śmiesznego.”

3 przyjaciółki i pewien rok z życia każdej z nich. Faceci, praca, problemy, ale i najlepsze wypady ze znajomymi.
„Gdyby nie było to tak cholernie urocze, można by się porzygać.”
Ostry humor i ostatni rok przed trzydziestką, da dziewczynom w kość.

Fajna książeczka, jednakże na nudny wieczór, do szybkiego zapomnienia. Jednak to nie to co „Diabeł ubiera się u Prady”.

ChicaDeAyer | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Chyba literatura kobieca nie jest dla mnie - albo jeszcze nie opanowałam sztuki oddzielenia ziarna od plew. Zawsze kiedy mam chęć powalczyć z własnymi słabościami i uprzedzeniami, spotykam na swej drodze coś, co zmusza mnie do weryfikacji swoich postanowień i zapuszczenia się w znane mi, bezpieczne rejony.

Co za nędza. Co prawda miałam okazję przeczytać już inną pozycję tej autorki i moje wrażenia - delikatnie rzecz ujmując - nie były najlepsze, ale ten tytuł przebił tamten w przedbiegach. Koszmarna, grafomańska papka bez sensownego przesłania - bo wciąż się łudzę, że "mądrości" jakie z tej lektury wyniosłam, to efekt uboczny "procesu twórczego" (he he!) a nie główna idea przewodnia. Już abstrahując od infantylnej i do bólu przewidywalnej fabuły, sam styl autorki oraz sposób konstruowania świata przedstawienia woła o pomstę do nieba.

Nie, nie, jeszcze raz nie!

Wilddancer | 2012-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2012

Wspaniała, pouczająca powieść. Dowiedzieć się z niej można mnóstwa przydatnych, ciekawych rzeczy, np. że Argentyna leży na południu Afryki, a nadrzędnym celem w życiu każdej kobiety winno być stworzenie jak najdłuższej listy partnerów seksualnych LUB znalezienie bogatego frajera, który będzie rzeczonej kobiecie kupował dużo błyskotek.

Obraża inteligencję całego rodzaju ludzkiego.

Anika | 2012-05-02
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Niestety, rozczarowałam się tą książką. oczekiwałam, że będzie ona równie dobra jak 'Diabeł ubiera się u Prady", a tu jakoś tak mało ciekawie.

lacerta | 2012-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Czyta się lekko, przynajmniej w większości, bo zdarzały się takie akapity podczas których gubiłam wątek. Chociaż "Diabeł ubiera się u Prady" bardziej przypadł mi do gusty to ta pozycja również zasługuje na uwagę. Książka przyjemna, dobra na wieczory i kiedy nie ma się ochoty na żadną "poważną" literaturą - czyli tak jak lubię.

WszystkoWeKrwi | 2014-08-08

Lekka, przyjemna, na samotny wieczór, nie wymagająca, ale fajna.

Literalny | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Lauren Weisberger ma w swoim dorobku pisarskim takie książki jak "Diabeł ubiera się u Prady", "Portier nosi garnitur od Gabbany" czy "W pogoni za Harrym Winstonem". Ich lekturę mam już za sobą. Książki autorki to przyjemne lektury, nastawione na rozrywkę. W każdej z tych książek znajdziemy ludzi obracających się w wysokich sferach wielkiego miasta.Jak to wygląda w "Harrym" ?

Trzy przyjaciółki. Trzy kobiety, u których nie da się znaleźć ani jednej wspólnej cechy. Leigh - pracuje w wydawnictwie, ma masę nerwic, fobii, lęków. Jej idealny facet pasuje wszystkim, tylko nie samej zainteresowanej. Emmy - właśnie rzucił ją facet. Szuka swojego miejsca w pracy związanej z kuchnią i gotowaniem. Szalenie marzy o posiadaniu dzieci. I ostatnia. Adriana - utrzymanka swoich rodziców, mimo niepełnej trzydziestki najpiękniejsza z całej paczki. Interesuje ją flirt ze znanymi osobami.Przeciwniczka stałych związków z jednym partnerem.

Dziewczyny rozczarowane swoim dotychczasowym życiem rzucają...

miki24gr | 2012-01-12
Przeczytana: 06 stycznia 2012

NIE takim książkom!!!!:( Autorka próbowała pojechać na popularności "Diabła....." i oby jej się nie udało... Nuda, chaos, grafomania. Nie polecam. Nie dałam rady przeczytać całej...

boziaczek | 2012-06-15

Sympatyczna pozycja

doris | 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Książki autorstwa Lauren Weisberger są specyficzne. Do książek tej autorki trzeba mieć odpowiednie nastawienie. Takie jest przynajmniej moje zdanie. "W pogoni za Harrym Winstonem" to w pełni obyczajowa opowieść. Miła rozrywka do poczytania. Autorka przedstawia losy trzech młodych kobiet, które zmagają się z najróżniejszymi problemami. Jak dla mnie to książka typu "Seks w wielkim mieście" tylko bez seksu... Wiele osób może być znudzonych tego typu obyczajową powiastką, bez trzymającej w napięciu akcji. Mi osobiście bardzo się podobała..