Aleksander i Alestria

978-83-7495-455-6
Aleksander Macedoński
literatura piękna
Pistacia

W swej szóstej powieści Shan Sa przenosi czytelników do starożytności Pasjonująca historia o wielkim, legendarnym Aleksandrze Macedońskim Zdrady, spiski, rozwiązłość, wielkie podboje. Z ciekawością śledzimy kolejne bitwy, niemal czujemy zapach koni i potu wojowników. Słychać kawalkady, szczęk broni, krzyki Aleksander prowadzi największą wojnę w historii ludzkości, by połączyć Wschód z Zachodem. W tym samym czasie Alestria, królowa Amazonek, przemierza stepy na gniadym koniu, broni wolności swego plemienia i absolutnej równości, jaka tam panuje, walcząc z Aleksandrem, który chce te wartości zniszczyć. Plemię cechuje pokora wobec wszystkiego, co piękne i żywe. Jakaś magia sprawia, że w tym konflikcie rodzi się miłość między dwojgiem bohaterów...

[opis wydawcy]

Andromeda | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, i już mnie oczarowała. piękna i poruszająca opowieść.

Paideia | 2011-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2011

Usiądźcie wygodnie i wsłuchajcie się w baśń, którą opowie wam Shan Sa. Zamknijcie oczy i poczujcie powiew wiatru na stepach Siberii, wytężcie słuch, a usłyszycie okrzyki armii macedońskiej. Otwórzcie szeroko oczy, a zobaczycie historię pięknej i skomplikowanej miłości, wystawianej na wiele prób czasu, miejsca i przestrzeni. Weźcie do ręki książkę "Aleksander i Alestria" i na kilka chwil przenieście się w nieznany nam starożytny świat.

W tej historii pojawiają się niezliczone tłumy ludzi: Greków, Macedończyków, Persów, Hindusów, Nomadów. Żołnierzy, pasterzy, jeźdźców, kupców, handlarzy. Lecz wszyscy oni są tylko tłem dla trójki głównych bohaterów:

Aleksander - syn Olimpii i Filipa, króla Macedończyków, tyrana. Dzieciństwo u boku matki spędził postrzegany za dziewczynkę dzięki delikatnym szlachetnym rysom twarzy i licznym sukienkom, w które był przebierany. Młodość naznaczona cierpieniem, gwałtem, płaczem i wiecznym lękiem przed pijanym i brutalnym ojcem wzbudziła w młodym...

rajcula | 2013-11-22
Przeczytana: 19 listopada 2013

Ciekawa historia o miłości. Nie można się jednak łudzić, że wszystko będzie kolorowe i łatwe. Momentami książka powodowała grymas na twarzy i lekkie obrzydzenie, jednak cały czas chce się czytać dalej. Interesująca odmiana dla cukierkowych romansów.

mietek112 | 2014-04-25

Lubię tę autorkę, jednak książka ta nie porwała mnie, jak poprzednie.
Mimo wszystko, i jak zawsze - polecam przeczytać, aby samemu wyrobić sobie opinię.

bloomsbury | 2012-10-07

Świetnie opisany dramat miłosny, gdzie akcja niczym cienka nić jedwabnika jest naprężona i utrzymuje czytelnika w napięciu

neko | 2018-08-02
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Poetycka historia życia Aleksandra Wielkiego i miłości do królowej Amazonek.

Karinka | 2011-06-16
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: czerwiec 2011

Gdy trafiłam na ta książkę nie wiedziałam o czym jest, spodobała mi się jej okładka. Myślałam że to jakieś romansidło ale po przeczytaniu pierwszych stron byłam mile zaskoczona.

Książka opowiada o Aleksandrze Wielkim, jego podbojach i królewskim życiu, ale przede wszystkim o jego miłości do królowej Amazonek Talestrii. Historia o miłości, walce, zdradzie i przyjaźni.
Piękna opowieść - polecam!

MonikaJ | 2015-12-23
Przeczytana: 2012 rok