Dark Empire

2022-05-18
2022-05-18
mafia

Dark Emipre

Valentina Gilardi urodziła się w potężnej rodzinie mafijnej. Ale nie żyła w świecie przemocy i nielegalnych interesów, do momentu śmierci ojca.
Po pogrzebie ojca Valentina dowiaduje się, że zgodnie z jego ostatnim życzeniem, to ona ma przejąć władzę nad mafijnym imperium to ją zmieni. Czy bardzo? 🤔
Trzy lata później jest już kobietą silną, niezależną i budzącą postrach. Odnalazła się w nowej roli.
Pewnego dnia na horyzoncie pojawia się wróg, który chce zniszczyć ród Gilardich i potężną rodzinę Margante.
Cascio Margante wierzy, że najlepszym rozwiązaniem będzie ślub z Valentinom. Czy to dobry pomysł? 🤔 Czy to na pewno przypieczętuję mafijny sojusz? 🤔
Co na to Valentina? 🤔
Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi, jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️.

Ta historia bardzo mi się podobała. Książka ma bardzo ładną okładkę, każdy rozdział ma też grafikę. Autorka ma potencjał do pisania. Jej pióro jest lekkie. Książkę czyta się bardzo szybko.
Czytając tę pozycję było mi żal Val, bo była postawiona od ścianą, nagle musiała zmienić swoje życie o 180 stopni.
Autorka i tym razem mnie nie zawiodła.

Polecam Wam ogromnie tę historię 😁😊.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Dark Emipre

Trzy lata później jest już kobietą silną, niezależną i budzącą...

Władza sprawowana przez kobietę. Świat który nie toleruje płci pięknej przy sterze. Niebezpieczeństwo i ciągle udowadnianie swojej potęgi...
Mówi się tak :
Nie oceniaj książki po okładce - tylko co, jeśli już samo dotknięcie jej wzbudza w nas nowe doznania? Przyzwyczajona jestem do klasycznych okładek - gładka zwyczajna, czasami z wypukłościami. Nic specjalnego. Wyobraźnia działa jedynie podczas czytania. Kinga Litkowiec już od samego początku wciąga nas w zmysłowość, gdyż okładka książki jest według mnie wyjątkowa. Czy jest jedno słowo które może opisać ją? Aksamit. Naprawdę odniosłam wrażenie, że dotykam czegoś stworzonego z aksamitu. Przyjemnie inna, miła odmiana dla mojego dotyku.
Książkę o Valentinie czytało mi się bardzo szybko, a jej historia była przyjemna. Świat mafii pod obcasem jednej kobiety, walka o władzę, i uczucia które pojawiają się wśród bohaterów. Prosty wątek, bez przesyconych scen łóżkowych i z wieloma przemyśleniami głównej bohaterki. Można się zaprzyjaźnić i wczuć w bohaterów.
Pióro autorki zrozumiałe, akcja zadowalająca.
Kolejny romans autorki, który pozostanie ze mną na mojej półce. Polecam!

Mówi się tak :

Dość przewidywalna fabuła. Bohaterowie nieco mało realistyczni, dość łagodni i wrażliwi jak na członków mafii. Co prawda nie znam żadnego mafioza osobiście, więc ciężko mi powiedzieć jacy oni są w rzeczywistości 😉 jednak przeczytałam sporo podobnych historii i w większości jest mniej uczuć i sentymentów, więcej przemocy. A tu tak jakoś wszystko prosto, gładko, mało emocjonująco...

Recenzja

[…] „Moja prawdziwa natura przyciągała go, fascynowała. Mrok przyciąga mrok, zło rodzi zło, czerń szuka czerni” K.C. Hiddenstorm - Władczyni Mroku[…]

I ten mrok wciągnął dosłownie.

Valnetina przejmuje imperium po śmierci ojca. Silna, niezależna kobieta nie raz udowodniła, że nie zgadzać się z nią to jest tak jakby podpisać na siebie wyrok śmierci. Jednakże pojawia się wróg, który zaczyna czyhać na jej bezpieczeństwo. Wkrótce również dowiaduje się, że nie tylko na nią, ale też na drugą potężna rodzinę Margante. Cascio głowa rodziny Margnare szuka sposobu aby wyjść z problemów. Jedynym jaki przyszedł mu do głowy to ślub z Val. Czy to wystarczy?

Aż włos się jeżył na głowie co się tam wyrabiało. Z każdą stroną czułam ogrom emocji. Tak jakbym znalazła się na rollercoasterze. Było gorąco, smutno, przejmowałam się sytuacją Val, złościłam się na bohaterów, ale też próbowałam rozwikłać kto jest tym wrogiem, kto czyha na Val. Miałam swoje typy jednakże nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Pod sam koniec aż szczęka opadła mi do samej ziemi. Byłam w takim szoku, że trochę zajęło mi dojście do siebie. Jednakże każda historia ma jakiś tam happy end i w tym przypadku był happy.

Oj ta historia na długo pozostanie w mojej pamięci. Nic więcej nie jestem w stanie napisać, bo wciąż mam ją w swej głowie. Polecam.

Recenzja

I ten mrok wciągnął dosłownie.

Książka o kobiecie która rządzi jedna z mafijnych rodzin. Kiedy ona i jej wróg mają kłopoty Cascio wpada na pomysł - ślub z Valentina i połączeniu ich silnych rodzin.
Książka całkiem ok

Książka całkiem ok

"Czekasz na księcia z bajki? Kogoś, kto pojawi się nagle na białym rumaku i zachwyci cię swoim męstwem? Mam stadninę koni, coś znajdę, jeśli tak bardzo ci zależy."

👑 Valentina zostaje głową rodziny mafijnej po śmierci swojego ojca. On daje jej wybór. Valentina może zająć jego miejsce, ale nie musi. Po przeczytaniu listu od ojca kobieta jednak zgadza się zostać głowa potężnej hierarchi. Valentina zdaje sobie sprawę jednak z tego, że nie każdemu może spodobać się to że właśnie kobieta rządzi połową Sycylii. Gdy zaczyna się robić gorąco w okół rodziny mafijnej kobieta postanawia szukać pomocy u niejakiego - Cascio. Mężczyzna rządzi rownież na Sycylii. Cascio sam wyciąga rękę do kobiety. Proponuję Valentinie układ dzięki któremu połączą się dwie rodziny i razem będą nietykalni.
👑 Ksiazka bardzo mi się podobała przeczytałam ją bardzo szybko. Co ciekawsze. Jest to pierwsza książka która tak naprawdę skupia się tylko na jednym wątku. Pojawia się problem i bohaterowie książki próbują go rozwiązać za wszelką cenę. Po drodze nie ma miliona innych problemów. Książka jest konkretna akcja nie leci na łeb na szyję wszystko dzieje się po coś.
Bardzo polubiłam postać Valentiny była ostrą, twardo stąpającą po ziemi kobietą. Nie miała problemu zastrzelić mężczyzny który nie był dla niej lojalny.
👑 Cascio chyba najlepsza postać w książce. Był naprawdę bardzo dobrze opisany, jego charakter i zawziętość oraz czasami poczucie humoru nadawało "całość" książce takiej fajnej pikanterii.

Moja ocena 8/10

Ta epicka okładka świetnie obrazuje charakter głównej bohaterki. Valentina żyła swoim życiem aż do śmierci ojca, szefa mafii. Okazuje się jednak, że jego ostatnią wolą było przekazanie władzy jedynej córce. Kobieta w trzy lata stała się silną, niezależną i budzącą strach przywódczynią swojego nielegalnego królestwa 👑. Pojawił się jednak pewien problem. Ktoś próbował podkopać jej pozycję i interesy. W związku z tym w jej życiu pojawia się Cascio 👑. Przywódca równie silnej rodziny mafijnej, którego interesami również zaczął się ktoś interesować. Aby wzmocnić siły mężczyzna próbuje przekonać Valentinę do ślubu 👰 i jednocześnie powiększenia władzy, siły i respektu. Tylko czy to aby na pewno dobry pomysł? I czy wrogiem jest ktoś obcy, a może znajduje się on pod samym nosem?

W końcu historia, w której na czele potężnej rodziny stoi kobieta🦸‍♀️. Mało jest takich książek i to chyba dlatego są tak nieprzewidywalne. Tu nie ma historii, w której on zakochuje się w niej na zabój, a ona w nim niemal od razu. Przez większą część Valentina nie jest przekonana do ślubu i połączenia sił z przystojnym Cascio. Silna kobieta w połączeniu z silnym mężczyzną stworzyli mieszankę wybuchową, po której wszystkiego można się spodziewać 💥.
Trochę przewidywalna, lecz momentami naprawdę zaskakuje i to jest chyba w niej najlepsze. No i oczywiście rozmowy między głównymi bohaterami też przyprawiają czytelnika o śmiech🤣. Nie ma zbyt dużo krwawych akcji, ani szczegółowych opisów z życia mafii, jednak wszystko ładnie spina się w całość.

"- Czekasz na księcia z bajki? Kogoś, kto pojawi się nagle na białym rumaku i zachwyci się swoim męstwem? Mam stadninę koni, coś znajdę, jeśli tak bardzo ci zależy."🤣

Eh. Liczyłam na coś lepszego. Przez 3/4 książki prawie nic się nie działo, a potem niby jakaś ciekawsza akcja, ale nadal taka meh. Do tego ten cały aranżowany związek Val i Cascio, wszystko to strasznie słabo zaaranżowane. Nielogiczne elementy, niespójne wątki i wydarzenia. Ogólnie historia miała potencjał, ale jak dla mnie trochę się to potoczyło w zły sposób.

2003

Bardzo lubię powieści autorki, ale tym razem fajerwerków nie było.
Nie było też wciągającej akcji ani emocji, które pojawiają się dopiero pod koniec powieści.
Większa część to rozmyślania i rozterki Valentiny, obecnie po śmierci ojca, dona jednej z bardziej liczących się mafijnych rodzin na Sycylii, które dotyczą tajemniczego wroga, który kopie po nią dołki i utrudnia mafijne interesy. W ramach relaksu spędza noce ze swoim ochroniarzem.
Problemy z niewidzialnym wrogiem, ma również drugi mafijny przywódca Cascio Margante, który proponuje Val małżeństwo, które wzmocni ich pozycję.
Dość szybko można się zorientować, kto jest ich wrogiem, chociaż autorka stara się rzucać podejrzenia na różne osoby.
Wątek romansu między Val i Cascio też nie jest zbyt ciekawy, bo brak w nim chemi, szczególnie ze strony Val. Natomiast postępowanie Cascio bardzo mi się podobało.
Sam pomysł na powieść ciekawy, ale taki mało dopracowany. Nie ma ciekawych zwrotów akcji, brak mafijnych porachunków i w zasadzie dopiero na samym końcu zaczyna być ciekawie.
Trochę rozczarowała mnie ta powieść, co nie znaczy, że jest zła ale liczyłam na więcej emocji.

Bardzo lubię powieści autorki, ale tym razem fajerwerków nie było.

Witam, dziś mam dla was recenzję książki Dark Empire ❤️ autorki Kingi Litkowiec ❤️❤️.

„By poczuć smak władzy, byli zdolni do wszystkiego. Zmuszeni do połączenia sił, stworzyli wybuchową parę.”.

Valentina Gilardi urodziła się w potężnej rodzinie, mimo tego żyła bez przemocy i nielegalnych interesów. Do czasu, kiedy nagle umiera jej ojciec, po pogrzebie dowiaduje się, że jej ostatnią wolą jest przejęcie przez nią władzy nad mafijnym imperium.
Trzy lata później doskonale radzi sobie w roli przywódczyni, silna, niezależna buduje postrach w każdym. Na horyzoncie pojawia się wróg, który próbuje zniszczyć ród Gilardich, ale również potężną rodzinę Margante.
Cascio Margante wierzy, że najlepsze rozwiązanie to ślub z Valentiną, czym przypieczętują i rozbudują jeszcze większe imperium mafijne. Czy to wystarczy, by pozbyć się wroga? Jak to wszystko zakończy się dla dwóch przywódców? Przeczytajcie sami 😉.

Pani Kinga Litkowiec pisze świetne historie, które za każdym razem zabierają nas w świat mafijnych porachunków. Tym razem ta książka różni się od innych, tym bardziej że głównym przywódcom zostaje kobieta niby drobna, słaba, ale czy na pewno? Z reguły dla mężczyzn kobiety takie są, ale niejedno jesteśmy w stanie znieść, przykrości, upokorzenia, kobiety są silne i na każdym kroku to udowadniają.
Niektórzy myślą, że sex bez zobowiązań nie kończy się żadnym uczuciem, jakże się mylą, kiedy w końcu zdają sobie sprawę z tego, że jednak czują coś do drugiej osoby. To samo tutaj w tej historii nasza bohaterka dopuszcza do siebie mężczyznę, a dokładniej swojego życia ochroniarza. Ten jednak mimo tego, iż kobieta zaznaczyła, że nie jest zdolna do miłości, zakochuje się w niej i myśli, że jednak w końcu coś między nimi będzie więcej.
Myślę, że każdy z nas jest zdolny do miłości, ale nie dopuszcza jej do siebie, nie chce, by przez to uczucie zostać zranionym, by nie trzeba było radzić siebie ze złamanym sercem.
Świetnie jest tu pokazane to, jak dwie największe rodziny mafijne łączą swoje siły, by zniszczyć wroga, który za wszelką cenę próbuje przywłaszczyć sobie coś, co należy do nich, by oni przypłacili za to swoim życiem.
Miłość, raz przychodzi znienacka, wtedy kiedy się jej nie spodziewamy, nieraz, jednak dwoje ludzi zaczyna przyciągać do siebie coś, co nazywa się pożądaniem, które z czasem zamienia się w miłość ❤️.
Lubicie mafijne historie, które są pełne emocji, mafijnych porachunków oraz tego, na co czekamy w każdej powieści, czyli miłości? Ta książka jest właśnie dla was ❤️.

• Mafia
  • Romans