Zrodzony z gniewu

Okładka książki Zrodzony z gniewu Paulina Zalecka
Okładka książki Zrodzony z gniewu
Paulina Zalecka Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Zrodzeni (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Zrodzeni (tom 1)
Niegrzeczne książki
2022-05-18
2022-05-18
dark romance romans literatura polska

Bardzo specyficzna książka.
Ostrzeżenie - książka TYLKO dla dorosłych.
I nic dziwnego. Brutalność wylewa się tu niemal z każdej strony. Opisy przemocy (także tej psychicznej),oraz seksu bardzo realistyczne.
Pozostawia po sobie dosyć "dziwne" wrażenie.
W każdym razie dla mnie mocne 8.

Bardzo specyficzna książka.
Ostrzeżenie - książka TYLKO dla dorosłych.
Pozostawia po sobie dosyć "dziwne" wrażenie.
W każdym razie dla mnie mocne 8.

W mojej opinii szkoda czasu. Kiedy już człowiek myśli, że się rozwinie akcja to przychodzi rozczarowanie. Jedyny plus za to, że zakończenie nieprzewidywalne. W książkach, które dotychczas przeczytałam to zawsze kończy się happy endem dla oprawcy i ofiary. Tutaj niespodzianka.

"Myślałam, że wreszcie zaczyna się moja bajka. I miałam rację, bo bajka się zaczęła. Jednak ta historia nie ma się zakończyć happy endem jak u braci Grimm"

🖤🖤W tej fascynująco niekonwencjonalnej opowieści, Mikail, przystojny mężczyzna z obsesyjną miłością do lalek, wprowadza czytelnika w mroczny świat swoich perwersyjnych pragnień. Jego kolekcja poddanych, wytresowanych do posłuszeństwa, ulega nieoczekiwanej zmianie wraz z przybyciem Chloe. Niemająca zamiaru ulegać jego wymaganiom, Chloe staje się buntowniczką w tym upiornym domu dla lalek.

🖤🖤Opowieść, choć daleka od tradycyjnej historii miłosnej, rzuca czytelnika w wir brutalności i nieprawidłowych zachowań. To nie tylko walka z mrokiem i gniewem, którymi kieruje się Mikail, lecz także dramatyczna podróż Chloe, która mimo wszystko nie przestaje kochać swojego męża. Książka nie skąpi brutalnych scen, stawiając czytelnika przed wyborem moralnym i psychicznym.

🖤🖤Ta opowieść jest nienormalna, chora w swojej specyficznej estetyce, ale jednocześnie intrygująca i zaskakująca. Ostateczny finał nie jest przewidywalny, co sprawia, że czytelnik nieustannie zastanawia się, co wydarzy się dalej.
🖤🖤Jeśli jesteś gotów na nieoklepaną, szaloną i mroczną historię z nutą romantyzmu, ta książka zapewni ci intensywną podróż przez ludzką psychikę. Przed lekturą jednak bądź świadomy jaką książkę decydujesz się przeczytać gdyż to dzieło nie jest dla każdego.

Trochę dziwna, trochę chora i trochę ciekawa. Taka nieszablonowa, ale nieidealna niestety. Pomysł spoko, rozwiązanie już trochę gorsze. Ogólnie fabuła całkiem niezła, poza zakończeniem, które było bez pomysłu. Trochę zbyt brutalna jak dla mnie. Mam mieszane odczucia po tej lekturze.

"Zaryzykowałam ucieczkę, a teraz za to płacę. Musze się wreszcie z tym pogodzić. Z tego piekła nie ma wyjścia".

Chloe nigdy nie zaznała matczynej miłości. Pracowała sprzątając bogaczom za jedzenie gdyż każde pieniądze, które miała zostały zabierane przez rodzicielkę. Do czasu, aż nie spotkała swojego księcia z bajki. Chłopak z bardzo dobrego domu był gotów ożenić się z dziewczyną z plebsu mimo sprzeciwów rodziców. Bajka nie może trwać wiecznie. Romantyczna podróż małżonków staje się najgorszym koszmarem. Chloe zostaje uprowadzona przez meksykańskich handlarzy żywym towarem. Trafia do prawdziwego piekła w ręce człowieka, który kobiety traktuje jak marionetki. I od tej pory zaczyna się prawdziwa psychiczna jak i fizyczna walka. Mikail jest najokrutniejszym narkotykowym baronem. Zna tylko przemoc, nigdy nie zaznał miłości.

Historia pochłonęła mnie już od pierwszej strony. Przeczytałam w jedno popołudnie. Niesamowicie mroczna, przepełniona strachem i okrucieństwem. Młoda dziewczyna, która za sprawą najbliższych osób trafia w ręce psychopaty. A co tam przechodzi, to włos się jeży na głowie. W tym piekle przy życiu utrzymuje ją tylko świadomość, że może powrócić kiedyś do męża. Autorka idealnie opisała sceny przemocy fizycznej jak i psychicznej. Zaskoczyła mnie ogromnie fabułą, która nie słodzi jest brutalna, bezwzględna, sama rozpacz i szaleństwo. Dzieje się tu tyle krzywdy, sama nie wiem jak to główna bohaterka mogła znieść. Brawa dla autorki za pomysł na tak niegrzeczną książkę.

Nie jest to historia o rozkwitającej czy nawet rodzącej się miłości dwojga ludzi a historia o kobiecie w rękach psychopaty, próbującej wrócić do dawnego życia.
Zaskoczyła mnie ta pozycja bo mimo słabej fabuły bo dostajemy tu tylko (albo i aż) samą brutalność, strach, ból na przemian z ciągłą wolą walki gł. bohaterki, to jest w niej coś wciągającego. Ciekawość, czy taki potwór, skrzywiony psychicznie mężczyzna może zmienić się pod wpływem uroku kobiety? Ogólnie nie za wiele się tu dzieje, ale nie brakuje w tym emocji na, które liczyłam.

ecenzja booktour

[…] Mówią, że jeżeli nie ryzykujesz, nie pijesz szampana. Ja uważam, że jeżeli nie zaryzykujesz, nigdy nie pokonasz swoich granic[…]

Rozdzierająca serca, rozwalająca emocjonalnie.

Historia o tym, że porwanie to nie różowa tęcza, jednorożce i kwiatki. To bardzo trudny i ciężki temat. Chloe zostaje uprowadzona w dniu przylotu do Meksyku. Trafia do domu gdzie spotyka swego Diabła. Przeżywa piekło jakie nikt nie potrafi sobie wyobrazić. Czy uda jej się przeżyć i wrócić do domu? Co na to jej oprawca?

I co ja mam napisać po przeczytaniu tej popieprzonej na maksa historii? I nie dlatego, że ona mi się nie podobała, bo bardzo mi się podobała (wiem jestem dziwna, ale co ja poradzę, że podobają mi się takie trudne historie),ale dlatego że mam milion emocji w sobie, z których mega ciężko wybrać tą jedną. Ta historia mną tak wstrząsnęła, że kilka razem podchodziłam do napisania recenzji. Nocą pojawiały się sceny z książki. Słowa których nie potrafiłam napisać, same się pisały.

Hektolitry wypitej melisy, pochowane ostre narzędzia, bo nie wiem, co bym zrobiła „Zrodzonemu z gniewu”, drżące ciało, drżące ręce. Szok, nienawiść, ból, rozpacz, złość, wściekłość, chęć mordu, ciarki i to nie z zimna, ale z tego co się tam wyrabiało, łzy ale takie, które nie lecą ciurkiem powoli, tylko wielkie jak grochy. To tylko część jakie zaserwowała mi autorka. Sprawiła tą historia ze się rozsypałam. Ja, która uchodzi za silną. Nie dałam rady:( Totalnie mnie rozłożyła na łopatki ta historia i bynajmniej nie śmiechem, a okrucieństwami i dziwnymi upodobaniami. Przeczytana na jednym wdechu sprawiła, że nadal trzęsę się i ledwo oddycham. Jednakże jestem pełna podziwu dla Chloe. Nie poddała się i walczyła. Brawo!

Jestem w tak potwornym szoku, że istnieją na świecie jeszcze tacy ludzie, którzy są
dziwni, straszni i psychiczni. Bo jak inaczej ich nazwać? Dobrze, że to tylko to fikcja, ale kurde jaka prawdziwa. Gratuluję autorce pokazania czytelnikowi, że porwanie to nie cud, gdzie osoba porwana zakochuje się w swoim oprawcy. Tylko, że to bardzo trudna i smutna sprawa. Że nie zawsze ofiara zakochuje się w swoim oprawcy.

Polecam jeśli lubisz takie brutalne i nie wpisujące się w konwencje historie. Tylko pamiętaj ostre narzędzia i inne przedmioty , które mogę cie uszkodzić, schowaj w bezpieczne miejsce. A ja coś czuję, że szybko mi z głowy nie wyjdzie.
Dziekuje autorce jak i @że mogłam ją przeczytać.

ecenzja booktour

Rozdzierająca serca, rozwalająca emocjonalnie.

osoby. Większość akcji kręciła się w domu Mikaila.

Polecam tę książkę osobą o mocnych nerwach, a przy okazji tym, którzy ukończyli osiemnasty rok życia 😈 Uwierzcie mi, dzieje się tutaj tak wiele krzywd, że ciężko jest je znieść. Ja przeczytałam tę książkę w parę godzin, odchodziłam od niej, żeby wrócić ponownie ciekawa dalszych wydarzeń.

osoby. Większość akcji kręciła się w domu Mikaila.

Mocna, mroczna, odbierająca oddech, przepełniona bólem, wciagajaca. Tak chyba mogę określić najnowszą powieść Pauliny Zaleckiej 🖤❤
Powiem Wam, że autorka idzie jak burza bo z każdą kolejną wydawaną powieścią jestem coraz bardziej zaintrygowana tym co jeszcze szykuje dla swoich czytelników. Jakie jeszcze historie chodzą jej jeszcze po głowie💭i czym zaskoczy czytelnika.
W tej książce nie ma miejsca na słodkie pitu pitu. Mamy tu ból, strach, łzy, brutalne sceny i serce rozerwane na strzępy tak wiele razy, że momentami brak mi było tchu, a łzy płynęły ciurkiem. Ale wiecie co? Ja kocham takie emocje, im więcej ich wzbudza książka, im bardziej skrajne są tym lepiej.
Tu zło czai się na każdym kroku, ból i strach są niemal namacalne.
Głowna bohaterka Chloe została porwana i poniżona wiele razy, a jednak nie poddaje się ilekroć ma szanse - to walczy o wolność i powrót do dawnego życia. Wzbudzila mój ogromny szacunek za to, że walczy do końca, cały czas tli się w niej nadzieja by wyrwać się z koszmaru. Jednak czy jej się to uda? Czy piekło do jakiego trafiła kiedykolwiek się skończy, a ona wróci w ramiona ukochanego męża?
Jej oprawca Miakyl to bezwzględny człowiek, który realizuje swoją chorą wizję idealnego życia w otoczeniu kobiet. Na każdym kroku odbierając im godność by zaspokoić swoje potrzeby.
Autorka zaskakuje na każdym kroku i funduje prawdziwy roller-coaster emocji. Fabuła jest pełna niezapomnianych zwrotów akcji oraz brutalnych scen. Genialnie wykreowani bohaterowie, tacy o ktorych nie zapomnisz na długo po odłożeniu tej ksiazki; wzbudzaja bowiem cała masę skrajnych emocji od współczucia przez strach, żal, złość aż po niezanwiść i chęć mordu.
To jedna z tych książek od których nie można się oderwać do czasu kiedy nie pozna się zakończenia.
Paulina po raz kolejny w swoich książkach porusza trudny temat tym razem handlu kobietami i stosowanej wobec nich przemocy i bezwzględności. Zwraca uwagę na to jak różne są odczucia i reakcje przytrzymywanych kobiet wobec ich oprawców. Mimo że znajdują się w podobnej sytacji reagują i odczuwają zupełnie inaczej.
Jeśli lubicie mocne historie i nie boicie sie opisów brutalnych scen a do tego jesteście ciekawi jak potoczą się losy Chloe to ta książka jest dla Was. Gwarantuje że ani przez chwile nie będziecie sie nudzić.

W...

To było mocne, historia świetna, ale "przemiana" Diabła to dla mnie parodia ;)

To było mocne, historia świetna, ale "przemiana" Diabła to dla mnie parodia ;)

• Romanse
  • Dark romance
  • Polskie autorki i autorzy

Dodaj cytat z książki Zrodzony z gniewu