Brat

Okładka książki Brat Julita Sarnecka
Okładka książki Brat
Julita Sarnecka Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Sekrety mafii (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Sekrety mafii (tom 3)
NieZwykłe
2022-04-27
2022-04-27

Ciekawa, lepsza od jedynki ale gorsza od dwójki. Chodź nie ukrywam, że pod koniec zaliczylam niezle zaskoczenie! ten zwrot alcji!!! Brawa! Czegos takiego nie przewidzialam! Chodz i tak nawet w tym tomie jakni w I II caly czas mialam wrażenie jakbym czytała o bandzie nastolatków próbujących bawic sie w mafię. Takie moje osobiste odczucie.

Maksim jest bratem Mishy. Obaj mężczyźni wychowywali się w tym samy domu dziecka. Niestety nie wiedzieli, że są braćmi. Teraz po latach mają szansę zostać rodziną. Tylko Maksim musi zdobyć zaufanie rodziny Santini.

Becky jest bardzo skrytą koleżanką Klary i Eilis. Szara, cicha myszka zaprzyjaźnia się z dziewczynami. Z tego względu często przebywa w towarzystwie Maksima. On i ona są jak ogień i woda. Co z takiego połączenia może wyniknąć?

Sekrety mafii, to sama mafia w sobie, przemoc, miłość, zaufanie, zdrada której się nie wybacza oraz wiele, wiele więcej. Ta część to istne szaleństwo. Jak ją zaczęłam czytać, to nie potrafiłam się oderwać, aż nie skończyłam. Omg, co tam się działo. Niech was tylko nie zwiedzie pozorny, spokojny wygląd Becky.
W tej części nie zabraknie również Vincenta, Klary, Eilis, Mishy wszyscy są i dają coś od siebie.
Rozbiło mnie zakończenie, ostatnie strony, co tam się działo, autorka potrafi zaskoczyć. Świetnie poprowadzona fabuła, czytając nawet nie domyślałam się, że to może pójść w takim kierunku, że za tym wszystkim stoi akurat ta osoba. Jeżeli jeszcze nie czytaliście, to gorąco polecam.

Zdarzyło Wam się czytać serie, do których już od pierwszej książki mieliście mieszane uczucia ale jednak sięgaliście po kolejne tomy chcąc przekonać się czy będzie lepiej?
Ja miałam tak przy serii „Sekrety mafii” autorstwa Julity Sarneckiej.
Bardzo ciężko odnieść mi się do tej serii. Z jednej strony wydawała mi się ciekawa, akcja nie zwalniała tempa, działo się w niej dużo (momentami może właśnie zbyt dużo). Przedstawione zostało coś więcej niż samo życie w przestępczym świecie, ale również ciężkie i życiowe doświadczenia bohaterów - tutaj faktycznie autorka postarała się aby wykreować mocną przeszłość postaci, która osobiście na mnie zrobiła spore wrażenie. Postacie były wyraziste, charakterne. Duży plus za silne, nieugięte i zdecydowane kobiety. Z drugiej strony jednak wydawało mi się, że wszystko jest napisane na „jedno kopyto” - ciągłe porwania, uprowadzenia, niewyjaśnione sytuacje, zbyt wielkie zbiegi okoliczności jeśli chodzi o powiązania pomiędzy bohaterami. Po drugiej części zaczęło się to już robić monotonne i mogło się przejeść. Kolejną rzeczą, przez którą moja ocena jest zaniżona to niezbyt dojrzałe dialogi pomiędzy bohaterami, sceny erotyczne jak i rozwijające się relacje. Choć z pozoru niby wszystko z serią w porządku to jednak im dłużej się nad nią zastanawiam to zabrakło mi w niej jakiejś autentyczności. Niemniej jednak kiedyś sięgnę jeszcze po coś z twórczości autorki jeśli pojawi się coś nowego.

Ja miałam tak przy serii „Sekrety mafii” autorstwa Julity Sarneckiej.

"w życiu nie ma przy­pad­ków. Nic nie dzie­je się bez przy­czy­ny".

▪️Tytuł: Brat. Tom 3
▫️Seria: Sekrety mafii
▪️Autor: Julita Sarnecka @she_knows_better
▫️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 27.04.2022 r.

Maksim Aristov jest zaginionym przed laty bratem Mishy. Mężczyźni po latach, mają szansę być prawdziwą rodziną i to nie tylko ze względu na więzy krwi. Maksim wejdzie także w struktury mafijne. Będzie musiał zdobyć zaufanie członków rodziny Santini. Becky to koleżanka z pracy Klary i Eilis. W wykrochmalonej bluzce i spódnicy do kolan sprawia wrażenie szarej myszki. Wydaje się, że ta dwójka nie może być bardziej różna. On – pewny siebie mężczyzna, za którym ogląda się większość kobiet. Ona – cicha i wycofana dziewczyna ukrywająca się za grzecznymi ciuszkami. Jednak każdy z nas wie, że nie szata zdobi człowieka i niekiedy pozory mylą. Czy tak też będzie i w tym przypadku? Co się musi wydarzyć aby tych dwoje się połączyło?

Lubicie książki okryte tajemnicą dzięki, którym czujemy się sami niczym Scherlock odkrywający kawałek po kawałku rodzinne zagadki i cudze tajemnice? Jeżeli tak to zdecydowanie powinniście sięgnąć po najnowszą książkę Julity Sarneckiej "Brat". Jest to trzeci tom serii "Sekrety mafii" i nawet zastanawiamy się nad stwierdzeniem czy nie najlepszy jak dla nas z całej trójcy. Autorka wykreowała silnych niezależnych bohaterów przy czym każdy z nich kierował się własnymi pobudkami. Nie byli przewidywalni dzięki czemu momentami naprawdę ciężko było nam przewidzieć jaki będzie ich kolejny krok ale co więcej odkryć co mogło nimi kierować.

Dzięki świetnie stworzonej fabule książkę czyta się błyskawicznie a wszystkie karty i elementy składające się na tą historię odkrywane są powoli z biegiem historii jednak tempo to jest w sam raz dopasowane do dziejącej się akcji przez co nie mamy odczucia, że coś jest "za szybko" bądź też "za wolno". Bardzo podoba nam się prowadzenie historii z perspektywy obu głównych bohaterów pozwalające zawsze przedstawić punkt widzenia każdej ze stron przy czym w całej historii mamy też pojawiające się i biorące czynny udział w życiu Maksima i Becky nasze ulubione postacie z poprzednich tomów.

Było pikantnie, krawow i niebezpiecznie. Ale co więcej było też zagadkowo na co w ostatnim czasie zwracamy dużą uwagę gdyż właśnie to powoduje, że nasza ciekawość jest z każdą stroną bardziej nakręcana a czytanie danej książki sprawia prawdziwą przyjemność. My uważamy, że autorka zrobiła naprawdę kawał dobrej roboty pisząc ten tom i możemy Wam go polecić ze spokojnym sumieniem! 😍 Gratulujemy i czekamy na więcej!

@she_knows_better @wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz do recenzji oraz współpracę! 🥰

Książka dostępna na:

"w życiu nie ma przy­pad­ków. Nic nie dzie­je się bez przy­czy­ny".

▪️Tytuł: Brat. Tom 3
▫️Seria: Sekrety mafii
▪️Autor: Julita Sarnecka @she_knows_better
▫️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 27.04.2022 r.

[…]- Igrasz z ogniem, mała. Uważaj, żeby się nie sparzyć, bo będzie bolało(…) -Czasami warto się oparzyć, bo następnym razem twoje ciało i umysł będą ostrzegać cię przed niebezpieczeństwem[…]

Q: A czy w Waszym życiu była taka sytuacja, że się sparzyliście?

Brak słów aby opisać tą historię.

Historię, w której dwie skrzywdzone przez los dusze, odnalazły siebie, uczyły się na nowo i próbowały zaufać sobie. To opowieść o Becky, której prawdziwe imię to….. (sami się dowiecie jakie) i Maksimie. Bracie Mishy i Vincenta. Gdy Maksim spotyka Becky, powoli zaczynają dochodzić do głosu te emocje, do których nie chciał się przyznać. A Becky, nieśmiała dziewczyna, choć w środku niebezpieczna. Jedna sytuacja pociągnie kolejne….

Jeszcze nie mogę się otrząsnąć po tym co przeczytałam. Przepadłam całkowicie i ciężko było się oderwać. To była jak jedna wielka jazda bez totalnych zabezpieczeń, hamulców i barierek ochronnych. Myślałam, że miałam już dość mafii, to ta pozycja utwierdzała mnie, że mafii nigdy dość, zwłaszcza gdy wiąże się ona z ogromem emocji. Zarówno tych negatywnych jak i pozytywnych. Adrenalina jeszcze płynie w moich żyłach, a ja próbuje uspokoić oddech i opanować drżenie rąk podczas pisania. Wciąż myślę o tym wszystkim i nie mogę uwierzyć w to, jak można być tak traktowanym w dzieciństwie, aby w dorosłym życiu nie czuć nic. Aczkolwiek nie powiem, Maksim mi się spodobał. Te gesty, ten głos, te oczy. Normalnie przepadłam na punkcie tego faceta. A wracając do uczuć, to miałam praktycznie wszystko. Przez gniew, złość, wkurzenie, niedowierzanie, płacz skończywszy na lekkiej radości i uśmiechu na ustach.

Z wielką chęcią przeczytam poprzednie dwa, bo chciałabym poznać dwóch braci, bo czuję, że oni też mogą mieć ciekawą historię. A ten tom z olbrzymią radością polecam. Bo autorka totalnie zmiotła mnie z powierzchni ziemi.

Q: A czy w Waszym życiu była taka sytuacja, że się sparzyliście?

Brak słów aby opisać tą historię.

,,Brat" to książka, która pokazuje, że miłość bywa nieprzewidywalna!

Becky to szara myszka, która nosi w sobie traumatyczne przeżycia, lecz nie pozwala im wyjść na powierzchnię, blokując wspomnienia.

Maksim niebezpieczny, a zarazem przystojnym mężczyzna, któremu nie oprze się żadna kobieta!

Maksim i Becky to dwa całkiem różne światy ona nieśmiała zdystansowana, on zaborczy i niebezpieczny, lecz siła przyciągania ich do siebie jest wielkim zaskoczeniem zarówno dla jednego, jak i drugiego. Czy Tych dwoje ma szansę na wspólną przyszłość? Czy Becky odblokuje wspomnienia? Tego wam nie zdradzę, ale koniecznie zajrzyjcie do książki, by znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Muszę się przyznać, że do tej serii mam wielki sentyment, ponieważ już pierwszy tom bardzo mocno mnie zaskoczył, drugi mną zawładną, natomiast trzeci ,,Brat" pochłonął mnie bez reszty! Autorka w tym tomie nie oszczędzała bohaterów, każde z nich nosi na swoim sercu ranę, która wciąż krwawi! Relacja Becky i Maksima od samego początku książki jest zdystansowana, ponieważ bohaterowie książki nie dopuszczają myśli o głębszej relacji między sobą, lecz to wszystko pozwoliło mi wczuć się bardzo w narastające napięcie między nimi.

W książce cały czas coś się dzieje, lecz nie przytłacza to historii, ponieważ wszystko ma swój cel, o którym dopiero dowiadujemy się na zakończeniu książki. Zakończenie to mistrzostwo, ze względu na to, że autorka przez całą książkę prowadziła grę, o której czytelnik nie miał pojęcia, zrzucając na zakończenie książki rewelacje, która mnie totalnie zaskoczyła!

Autorka w książce porusza bardzo istotny problem, pokazując, że dzieciństwo, jakie zgotował los, wpływa w późniejszym czasie na nasze decyzje i postrzeganie świata! Polecam!

,,Brat" to książka, która pokazuje, że miłość bywa nieprzewidywalna!

Maksim i Becky to dwa całkiem różne światy ona nieśmiała zdystansowana, on...

Rewelacyjna jak cała seria, wszyscy mafiozi skradli moje serducho :)
Czekam co jeszcze autorka wymyśli.... bo warto mieć Julitę Sarnecką w ulubionych...

Rewelacyjna jak cała seria, wszyscy mafiozi skradli moje serducho :)

2006

Autorka kolejny raz kolejny udowodniła, że jej powieści czyta się z wypiekami na twarzy i trudno się od nich oderwać.
Maksim Aristov też kilka lat spędził w domu dziecka i stał się bezlitosnym zabójcą. Jako młody chłopak na polecenie ojca z zimną krwią i uśmiechem na ustach zabił pewną kobietę i nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, jak to morderstwo po latach wpłynie na jego życie.
Becky to cicha i nieśmiała koleżanka z pracy Klary i Eilis. Gdy one proponują jej wspólne wyjście do klubu jest bardzo szczęśliwa. Tak też poznaje Maksima, który o dziwo zwraca na nią uwagę, mimo że wygląda jak szara myszka i nie pasuje do otoczenia.
Potem często go spotyka w biurze i mimo że drażni ją jego zachowanie człowieka pewnego swojej urody to jednak odczuwa coś, na kształt zainteresowania i pociągu seksualnego tym bardziej, że on ciągle stwarza preteky, żeby być blisko niej i składał seksualne propozycje.
Nie ma w tej powieści gorących scen łóżkowych ale jest bardzo dużo pożądania i intymnych pieszczot.
Ta książka może się również podobać ze względu na bardzo ciekawą akcję i świetny mafijny klimat, bo teraz rodzina Santini ma do czynienia z mafią meksykańską, która podkrada ich towar i jest bardzo dobrze zorientowana kiedy i gdzie uderzyć, tak jakby mieli dostęp do pilnie strzeżonych informacji.
Mało tego. Podczas jednej z akcji dochodzi do uprowadzenia Maksima, który jest przez nich torturowany.
Kto i dlaczego zdradził.....trzeba koniecznie przeczytać powieść, żeby się tego dowiedzieć.Jak również tego jak układa się życie pozostałych dwóch par o których na szczęście autorka nie zapomniała.
Bardzo lubię "niegrzecznych chłopców"wykreowanych przez autorkę i jest mi strasznie przykro, że trzeba się z nimi pożegnać.
Dla mnie to jedna z najlepszych serii mafijnych jakie przeczytałam, za co należą się wielkie podziękowania tej debiutującej autorce, że potrafiła w tak emocjonujący sposób pisać nie tylko o mafii ale również i miłości, która napotykała na swojej drodze wiele przeszkód.
Polecam całą serię nie tylko miłośnikom romansów mafijnych ale również lubiącym ciekawą i wciągającą fabułę z odrobiną gorących scen.

Oh, wow! Autorce udało się mnie zaskoczyć, a to nie lada wyczyn 😃 normalnie dałabym tej książce 7/10, ale myślę że zasłużyła na oczko wyżej 😃

witam się opinią o trzeciej części „Sekretów mafii” książką „Brat” od Julity Sarneckiej, po „Żołnierzu mafii” i „Capo” nadszedł czas na historię Maksima Aristova.

💣Główny bohater jest zaginionym przed laty bratem Mishy, bo chociaż wychowywali się w jednym domu dziecka i doświadczali podobnych tragedii to nie wiedzieli, że łączą ich więzy krwi, a w mafijnym świecie jest to najważniejsza z zasad przynależności.

💣Minęły lata i dopiero jako dorośli mężczyźni dostali szansę by stać się rodziną zarówno prawdziwą z krwi, jak i tą mafijną, bo Maksim skażony zasadami panującymi w domu dziecka, w którym przebywał podobnie do brata, aktualnie zdecydowanie nie należy do grzecznych chłopców. Jednak żeby pracować w rodzinnym „interesie” musi sobie zapracować na zaufanie.

💣Przebywając często w towarzystwie rodziny Santini spotyka na swojej drodze Becky, ta nieśmiała i skryta pod kostiumem z wykrochmalonej bluzki i spódnicy do kolan, koleżanka z pracy Klary i Eilis.

💣Dziewczyna niby skryta i niepozorna w towarzystwie Maksima ożywa. W przypadku tych dwojga sprawdza się powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają, ale ten pewny siebie, atrakcyjny mężczyzna wydaje się być zafascynowany tą szarą myszką, wycofaną i skrytą za grzecznymi ubraniami.

💣Książka świetnie napisana, autorka stopniowo budowała napięcie i opisywała relację między bohaterami, przez co całość jest przyjemna w odbiorze. Żeby nie było, że jest nudno czy coś, bo to nie tu, tu dużo się dzieje, mamy tajemnice, intrygi i wiele zwrotów akcji. Zdecydowanie nie brakuje niebezpieczeństwa a demony przeszłości upomną się o tę dwójkę.

💣Czy uczucie zwycięży i ile przeciwności losu jesteśmy w stanie pokonać walcząc o siebie i drugiego człowieka, zachęcam do przeczytania książki.

Ja za możliwość przeczytania dziękuję @wydawnictwoniezwykle i @she_knows_better

• Przeczytane 2022