Katastrofa

Dariusz Rozwadowski Wydawnictwo: Fortium Verb kryminał, sensacja, thriller
Fortium Verb
2022-04-01
2022-04-01

Ja powiem tylko tyle, tę powieść powinno się zekranizować. Po prostu doskonała.

Ja powiem tylko tyle, tę powieść powinno się zekranizować. Po prostu doskonała.

Prawdziwie mistrzowski kryminał. Jestem zachwycony tą powieścią. Jako że interesuję się najnowszą historią Polski, potrafię czytać między wierszami. Autor po mistrzowsku przemycił tutaj wiele wątków, które każdemu powinny coś dać do myślenia. Książkę czyta się jednym tchem. Fenomenalna i pomyśleć, że kupiłem ją ze względu na świetną okładkę, bo o autorze nigdy nie słyszałem.

Świetna powieść subtelnie nawiązująca to prawdziwych wydarzeń. Przedstawiona historia jest niezwykle wciągająca. Chęć rozwiązania zagadki sprawia, że trudno oderwać się od czytania. Atutem tego kryminału jest doskonałe oddanie polskich realiów. Bije on na głowę wiele pozycji z tego gatunku, które są jednak dużo bardziej promowane. Czasami warto sięgnąć po książkę mnie znanego autora, bo można być miło zaskoczonym i tak właśnie jest w przypadku "Katastrofy" Dariusza Rozwadowskiego.

Bardzo ciekawa powieść. Zaskakująca intryga, chęć jej poznania sprawia, że trudno oderwać się od książki. Niezwykle ciekawi bohaterowie, którzy nie są nam obojętni. Poza wątkiem kryminalnym są też wątki miłosne i obyczajowe. Ukazana historia rodzinnej tragedii jest niezwykle sugestywna, tym bardziej, że autor wyraźnie inspirował się prawdziwymi wydarzeniami, co sprawia, że dramat książkowej rodziny, mimo swej fikcyjności, mógłby być całkiem prawdopodobny. Miejscami pojawiają się jak dla mnie jednak trochę zbyt drastyczne opisy zbrodni, zwłaszcza gwałtu na młodej kobiecie. Z jednej strony taki zabieg sprawia, że jeszcze bardziej czujemy się związani z bohaterami i przeżywaną przez nich tragedią, ale ja osobiście za bardzo to przeżywam i nie lubię takich mocnych opisów. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to rewelacyjny kryminał, dawno temu nie czytałam tak wciągającej powieści.

Doskonały kryminał, od którego nie można się oderwać. Świetnie opowiedziana historia,. Chociaż jest to fikcja literacka, dostrzegalne są inspiracje wydarzeniami z najnowszej historii Polski. Bardzo dobrze oddane zostały polskie realia, upadek naszego państwa, działanie agentury. Książka wybitna.

Bardzo intrygująca fabuła, ciekawi bohaterowie, szybko rozwijająca się akcja, zaskakujące zakończenie, czyli wszystko co powinien mieć dobry kryminał ma "Katastrofa". Książkę czyta się bardzo szybko, jest wciągająca, napisana lekkim językiem. Subtelne nawiązania do wydarzeń z ostatnich lat w naszym kraju dodają powieści niewątpliwego smaczku. Polecam tę pozycję każdemu, jest świetna.

• 01 2022

Dodaj cytat z książki Katastrofa