Bohaterowie upodleni

Fortium Verb
2019-03-14
2019-03-14
historia opowiadania polscy bohaterowie

Opowiadania, które wstrząsną każdym. Dramaty ukazane przez autora dotknęły chyba każdą polską rodzinę. Ta książka jest pełna bólu, ale też wiary, heroizmu i dumy naszych przodków. Opowiadania na długo zapadają w pamięci. Kawał dobrej literatury.

Jedne z najlepszych opowiadań historycznych, jakie kiedykolwiek czytałem. Tę książkę powinien przeczytać każdy Polak. Niesamowicie opowiedziana bolesna historia Polski w XX wieku, prawdziwa lekcja historii.

Bardzo dobra książka. Świetnie opowiedziana tragiczna historia Polski XX wieku. Czyta się ją błyskawicznie, wartka akcja nie pozwala się przy niej nudzić choćby przez chwilę.

Poruszające, smutne, wręcz wstrząsające opowiadania. Na pewno nie jest to książka na poprawę humoru, zresztą sam tytuł mówi, że nie będzie to przyjemna lektura. Rzeczywiście taka nie jest, ale książka na długo zapada w pamięci. Napisana bardzo sprawnie, szybko się czyta. Cały czas coś się dzieje, na pewno nie da się przy niej nudzić. Ukazany ogrom cierpienia ukazanych bohaterów może przytłaczać, uważam jednak, że tę książkę powinno przeczytać jak najwięcej Polaków, ponieważ w doskonały sposób ukazuje tragiczną historię naszej ojczyzny w XX wieku.

Jak chcesz się poczuć gorzej, to zapraszam do czytania.

Cztery rozdziały - cztery odrębne historie.
Po pierwszym rozdziale, zakończenia pozostałych dosyć przewidywalne.

Jak chcesz się poczuć gorzej, to zapraszam do czytania.

Cztery rozdziały - cztery odrębne historie.
Po pierwszym rozdziale, zakończenia pozostałych dosyć przewidywalne.

Absolutnie mistrzowska książka. Opowiadania, które powinien przeczytać dosłownie każdy. To powinna być lektura w średniej szkole. Warto byłoby też pomyśleć o ekranizacji. Ta książka to gotowy scenariusz na film, a właściwie na 4 filmy. Gorąco polecam.

Sięgnąłem po tę książkę, bo bardzo mi się spodobała pierwsza książka tego autora. Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się tak świetnej lektury. Nie czytałem do tej pory książki, która w tak dosadny i trafny sposób przedstawiałaby dramat Polaków w XX wieku jak "Bohaterowie upodleni". Daję maksymalną ilość punktów właśnie za to niesamowite skumulowanie tylu wątków naszej tragicznej historii w 4 porywających opowiadaniach. Smuci jedynie to, że jak widzę, książka ta nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem, a szkoda, bo jest to rewelacyjna pozycja.

Dawno nie popłakałam się przy książce, ale przy tych opowiadaniach ciężko było powstrzymać łzy. Zawsze interesowałam się historią, dlatego to co się obecnie dzieje budzi we mnie gniew, to fałszowanie i przekręcanie polskiej historii. W tych 4 opowiadaniach opowiedziane zostało niemal wszystko. Cały dramat naszej historii, bohaterstwo, ból, cierpienie, ofiara, męstwo, ale także zdrada, upadek i rozpacz. Każde z opowiadań jest do głębi poruszające. Nie wiem jak autorowi udało się na zaledwie 200 stronach poruszyć niemal wszystkie z kluczowych dla polskich losów wojennych wątków, ale zrobił to niezwykle sprawnie. Książka jest pełna wartkiej akcji i budzi mnóstwo, czasami skrajnych emocji, od dumy, podziwu i radości, bo ból, cierpienie, rozpacz i bezsilny gniew. Każdy Polak powinien przeczytać tę książkę, ale myślę, że również dobrze byłoby przetłumaczyć ją na inne języki. Jest to świetna pozycja. Wszystkie 4 opowiadania są fascynujące, ale jak dla mnie 3 to najwyższa półka - losy młodego małżeństwa działającego w konspiracji podczas niemieckiej okupacji, po wojnie wplątanego w mechanizm sowiecki. Wstrząsający obraz. Oby więcej takich książek.

Otrzymałem tę książkę w prezencie na święta i pochłonąłem ją w jedno popołudnie. Dawno nie czytałem czegoś podobnego. Ta książka wywołuje tyle emocji i jest tak przeraźliwie prawdziwa, że chce się krzyczeć, gdy pomyśli się o ludziach, którzy przeżywali podobne historie do tych opowiedzianych w książce. "Bohaterowie upodleni" są naprawdę mocną literaturą. Dramaty, które przedstawiono w 4 opowiadaniach, uzmysławiają nam, jak wielkiego morza cierpienia doświadczyli nasi przodkowie. W tej książce jest dosłownie wszystko, wartka akcja, ciekawe postaci, wstrząsające sceny, naturalizm i wyjątkowo sugestywne ukazanie koszmaru wojny, są też wątki miłosne oraz umiejętne wplecenie fikcyjnych bohaterów w prawdziwe wydarzenia. Moim zdaniem właśnie tak powinno się opowiadać o historii, żeby zainteresować czytelnika. Ta książka wywarła na mnie wielkie wrażenie, każdy powinien ją przeczytać, zwłaszcza w sytuacji, kiedy dziś próbuje się pisać historię od nowa i obarczać Polaków winą za zbrodnie popełnione przez Niemców. W "Bohaterach upodlonych" w wyjątkowo sprawny sposób została przekazana prawda o losach Polski podczas II wojny światowej i o tym jak ta prawda była zniekształcana i zwalczana jeszcze w czasie trwania wojny. Ta książka nie pozostawia człowieka obojętnym. Ode mnie 10/10.

• Dla mamy

Dodaj cytat z książki Bohaterowie upodleni