Okładka książki Kościół w obliczu rewolucji. Marksistowski marsz przez instytucje Kościoła katolickiego. Dariusz Rozwadowski
Dariusz Rozwadowski Wydawnictwo: Prohibita nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Prohibita
2021-01-01
2021-01-01
kościół katolicki historia marksizm antykomuznim prawica lewica

Książka rozwija zagadnienia podjęte przez Rozwadowskiego w "Marksizmie kulturowym". Koncentruje się jednak na marszu przez instytucję Kościoła Katolickiego. Równie dobrze napisana co poprzednia, pomaga zrozumieć otaczający nas świat i źródła kryzysu w Kościele katolickim. Doskonała pozycja, każdy powinien ją przeczytać.

Książka traktująca o tym, jak lewacy różnej maści infiltrują i szkodzą Kościołowi od środka. Treść dość ciekawa, pokazująca jak zmienia się polityka Watykanu wobec różnych orientacji seksualnych, komunizmu oraz innego rodzaju postaw moralnych. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że autor opowiada się zdecydowanie po stronie Kościoła i moim zdaniem w niektórych momentach zbyt lekką ręką niepowodzenia katolicyzmu tłumaczy działalnością wrażych sił zewnętrznych.

Kapitalna książka. Świetnie ukazuje źródła współczesnego kryzysu jaki panuje w Kościele czy kulturze.
Chyba prościej wyłożyć tematu się nie da.

Jedna z tych książek, które musisz znać!

10/10

Chyba prościej wyłożyć tematu się nie da.

Jedna z tych książek, które musisz znać!

10/10

Książka bardzo dobrze ukazuje źródła obecnego kryzysu Kościoła katolickiego. Pozycja, którą powinien przeczytać każdy katolik. Autor pokazuje, jak fatalne w skutkach jest odejście od katolickiej tradycji i jak bardzo otwiera ono Kościół na zagrożenie, jakim jest ideologia marksistowska. Książka godna polecenia.

Świetna książka, w której odnajdujemy źródła obecnego kryzysu Kościoła katolickiego. Doskonale opisana została historia walki marksistów z katolikami. Bardzo interesującą częścią książki są informacje na temat satanistycznych inspiracji Karola Marksa. Z kolei najcenniejsze fragmenty, to moim zdaniem cytaty z encyklik papieży przedsoborowych piętnujące marksizm oraz te mówiące o społecznym nauczaniu Kościoła. Niestety po Soborze Watykańskim II hierarchowie Kościoła od tego odeszli, co ma opłakane skutki. Rozwadowski w interesujący sposób opisuje sposób, w jaki marksiści na drodze długiego marszu przez instytucję przebudowują instytucję Kościoła katolickiego w sposób odśrodkowy i starają się zmienić jego nauczanie. Książkę czyta się bardzo szybko, napisana zrozumiałym, prostym językiem. Polecam każdemu!

Bardzo polecam tę lekturę- opisuje i przedstawia aktualną sytuację w Europie, Polsce i na świecie.

Kolejna świetna książka Rozwadowskiego, tym razem o wpływie ideologii marksistowskiej na Kościół katolicki. Autor kreśli historię wzajemnych zmagań marksistów i katolików. Ukazuje źródła współczesnego kryzysu wewnętrznego w Kościele. Świetna synteza.

Książka podejmuje temat źródeł obecnego kryzysu w Kościele katolickim. Autor wskazuje na destrukcyjny wpływ ideologii marksistowskiej, która wdarła się do wnętrza Kościoła. Książkę można traktować jako rozwinięcie "Marksizmu kulturowego" autorstwa tego samego autora. Jednak "Kościół w obliczu" rewolucji" można bez problemu czytać, nie znając wcześniejszej książki, ponieważ najważniejsze treści są tutaj powtórzone, oczywiście w dużym skrócie. "Kościół w obliczu rewolucji" przedstawia historię walki, jaką katolicy toczą z marksistami. Niezwykle interesujący jest fragment o satanistycznych źródłach marksizmu. Następnie autor pisze o katolickiej nauce społecznej. Bardzo cenne są cytaty z encyklik papieskich, które doskonale opisywały zagrożenie marksizmem. Wiele miejsca poświęcone zostało katolickiej nauce społecznej, dzięki której poprawił się los robotników. W książce znajdziemy też historię polityki, jaką marksiści stosowali względem Kościoła katolickiego na przestrzeni lat. Spora część książki poświęcona została Soborowi Watykańskiemu. Autor analizuje również nauczanie papieża Franciszka i wskazuje na wpływy marksistowskie, jakie możemy w niej odnaleźć. Ostatni rozdział poświęcony został sytuacji w polskim Kościele. Książki porusza wiele ciekawych tematów, jest wciągająca, bardzo dobrze i szybko się ją czyta.

• Chrześcijaństwo
  • Do kupienia