Układ

Okładka książki Układ Magdalena Pyznar
Okładka książki Układ
Magdalena Pyznar Wydawnictwo: Otwarte Cykl: 60 (tom 3) literatura obyczajowa, romans
60 (tom 3)
Otwarte
2023-05-22
2023-05-22

Mieliście okazję czytać dwa pierwsze tomy tej niezwykle ciekawej historii, które zachwyciły mnie i dostarczyły niesamowitych wrażeń? Jeżeli nie, to nie zwlekajcie. Trzecia część jest przysłowiową wisienką na torcie i znajdziecie w niej nie tylko romans rozgrywający się na tle wydarzeń kryminalnych, ale również tyle sensacji, że nie sposób oderwać się od czytania.

Nie chcę zbyt wiele zdradzać z fabuły, ale Walerija znika w Hiszpanii, a polskie organy ścigania nie kwapią się by odszukać dziewczynę. Dodatkowo sprawy komplikują się, gdy okazuje się, że prokurator Borowski został znaleziony martwy, a o jego śmierć obwinia się ukochaną Dawida. Mężczyzna nie wierzy w jej winę oraz Malewska, która zrobi wszystko, by rozwiązać tą zawiłą zagadkę.

Co się stało z Waleriją? Czy naprawdę porzuciła dwie bliskie jej osoby i jest morderczynią? Co ukrywa polska policja? Czy prawda wyjdzie na jaw, a winni poniosą zasłużoną karę?

Moi drodzy uwierzcie mi, ale ta lektura to prawdziwa petarda i przyjemnie było mi ją czytać jak i całą serię. Na łamach kart dużo się dzieje i czytelnik nie ma szans na nudę. W tym tomie wszystkie wątki łączą się w sensowną całość i wyjaśniają. Przyznam się, że kilka razy byłam zaskoczona i nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.

Autorka wspaniale wykreowała wszystkie postaci, które są charakterne, mają silne, wyraziste osobowości i realizują swe zamierzenia. Styl jakim posługuje się pisarka jest przystępny, prosty i bez udziwnień, przez co tą ciekawą historię czyta się zdecydowanie szybko. Znajdziecie tu wiele intryg, tajemnic i spraw, które wydają się nie do rozwiązania.

Nie ukrywam, że polubiłam panią prokurator i kibicowałam jej. Podobało mi się, że ta kobieta dawała z siebie wszystko i nieugięcie dążyła do celu. Moim zdaniem to najlepsza bohaterka w tej trylogii. Oprócz sensacji i spraw kryminalnych znajdziecie tu kilka niezwykle gorących scen, ale występują one tylko na początku.

Jeśli szukacie pasjonującej i wyjątkowej lektury, która nieco różni się od tych nam znanych, to polecam wam serię 60. Nie zwlekajcie i nie zastanawiajcie się zbyt długo, bo przeczytać wszystkie trzy części naprawdę warto. Nie pożałujecie!

Nie chcę...

Ostatni tom "60". Który z nich mi przypadł do gustu? Chyba ten, ponieważ sporo w niej mojej ulubionej postaci, czyli prokuratorki Marty Malewskiej. Nie odpuszcza, jeśli coś jej nie gra, walczy do końca nawet wtedy, kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna.
Dodatkowym plusem jest pokazanie jak wygląda wymiar sprawiedliwości polski i zagraniczny.
Trudno jest napisać trzy recenzje, gdzie każda część jest ściśle powiązana ze sobą, dlatego na koniec dodam, że polecam sięgnąć książki Pani Magdaleny Pyznar.

Trudno jest napisać trzy...

Niezwykle ciężko pisze się recenzje książek, które są tak mocno powiązane z poprzedniczkami żeby za dużo nie zdradzić osobom, które jeszcze nie czytały, a już wiem że jesteście tutaj 🤭 Jednak spróbuję!
Dawid niestety nie może osobiście pomóc ukochanej, nie zawsze można uniknąć kar za popełnione błędy... nie to jednak spędza sen z powiek mężczyzny tylko to, że Walerija zniknęła.. poszukiwania trwają, jednak zbyt długo nie przynoszą żadnych efektów, Dawid ma swojego podejrzanego, jednak ta osoba współpracuje z policją i też bierze udział w poszukiwaniach... co się stało z kobietą? Po pewnym czasie jej statut z zaginionej zmieniony jest na podejrzaną o przestępstwo.. jak to możliwe?
Czy Dawid wyjdzie i będzie w stanie szukać ukochanej i ją uratować? Jak potoczą się ich losy, przecież stosunkowo niedawno się poznali, a przeszli tyle co nie jedna para nie przejdzie przez całe swoje życie 🫣🫣.
Autorka zdecydowanie nie była łaskawa dla swoich bohaterów. Zgotowała im prawdziwą bombę, z którą mierzyli się od początku..

Och to już trzeci tom.. i uwierzcie mi jest zdecydowanie najlepszy! Tutaj już praktycznie nie mamy do czynienia z romansem, autorka poszła całkowicie w sensację i wplotła w fabułę wątki kryminalne, które naprawdę ciekawie się czytało.
Po raz trzeci podkreślam jak ważną rolę pełnią tutaj postacie, które pracują w prokuraturze i policji. Autorka stworzyła zarówno tych złych jak i dobrych gliniarzy. Aż mam ochotę teraz sięgnąć po książkę w której znajdę sprawy sądowe i adwokatów! Bardzo polubiłam mecenas Martę za jej oddanie pracy, walkę, i szczere serce.
Jeśli boicie się, że jest to erotyk to zdecydowanie nie idźcie tą drogą, owszem są sceny zbliżeń w tej serii, ale ta książka zdecydowanie nie opiera się tylko na seksie! 😎 Polecam ogromnie ❤️❤️

"Nie sztuką jest narobić w życiu głupot i z uporem maniaka twierdzić, że nie popełniło się błędu. Sztuką jest spojrzeć na to z wielu perspektyw, potrafić przyznać się swoich omyłek i, co najważniejsze, spróbować naprawić to, co naprawy potrzebuje".

Rewelacyjna, finalna część cyklu “60”. Autorka ani na chwilę nie odpuszcza. Dzieje się, oj dzieje!

Waleria zniknęła bez śladu, Dawid nie dopuszcza do siebie myśli, że ukochana mogła go porzucić, nie wierzy w to. Zdesperowany próbuje wydostać się z więzienia, by móc ją odnaleźć. Nie jest to łatwe, nieustannie napotyka na przeszkody. Zostaje znalezione ciało Adama Borowskiego, dla policji Waleria staje się główną podejrzaną, jednak była prokurator Marta Malewska ma zupełnie inne podejrzenia, na własną rękę zaczyna prowadzić śledztwo. Rozpoczyna się dramatyczna walka z czasem. Kto za tym wszystkim stoi?

Liczne, zaskakujące zwroty akcji podkręcają atmosferę i wzbudzają coraz większy niepokój. Jest mocno, dosadnie, chwilami mrocznie. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, to ludzie, którzy mają wiele na sumieniu, charakterne, silne, złożone osobowości. Trudno mówić o sympatii do nich.

Mroczna, duszna, naładowana negatywnymi emocjami atmosfera dominuje w całej powieści. Obyczajowość, wątek romansowy, kryminalny, dramatyczne chwile. Na jaw wychodzi wiele spraw, jednak nie wszystko zostaje wyjaśnione. Chora, obsesyjna miłość, która czyni spustoszenie i sieje zło.

Rewelacyjna, zaskakująca, niejednoznaczna historia, przez którą się płynie. Przyciąga i odpycha jednocześnie. I to zakończenie, kompletnie mnie zaskoczyło, nie tego się spodziewałam. Bardzo polecam całą serię.

Waleria zniknęła bez...

,,Nie sztuką jest narobić w życiu głupot i z uporem maniaka twierdzić, że nie popełniło się błędu. Sztuką jest spojrzeć na to z wielu perspektyw, potrafić przyznać się swoich omyłek i, co najważniejsze, spróbować naprawić to, co naprawy potrzebuje’’

Drugi tom tej serii umocnił przekonanie, że ta trylogia w całości zdobędzie moje serce. Jeśli chodzi o finalny tom mam już tą pewność. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak zgrabnie autorka splotła ze sobą losy bohaterów sprawiając, że w paru momentach dosłownie zabrakło mi tchu. Nie jest to zwykły romans. To romans z wątkiem kryminalnym i niebanalna fabuła, która sprawi, że po jej zakończeniu ciężko będzie ci znaleźć sobie miejsce a głowa będzie dosłownie puchnąć od emocji. O ile do tej pory kryminały nie należały do czytanych przeze mnie gatunków poważnie zastanawiam się aby to zmienić i sięgać po nie częściej. Spokoju nie daje mi zakończenie, które kilku kwestii nie wyjaśniło choćby wątku Natalii. Ale może tak jest lepiej, pozostawiając pole do wyobraźni co by było gdyby.

Wydarzenia ostatnich tygodni miały ogromny wpływ zarówno na Waleriję jak i Dawida. Trudno się dziwić. Związek, który zaczęli niezgrabnie tworzyć został wystawiony na wiele trudnych prób i tylko czas pokaże czy są sobie przeznaczeni. Wzajemny upór oraz niekiedy trudność w podstawowej komunikacji sprawia, że oboje nie są pewni co przyniesie im los. Sprawy nie ułatwia zaginięcie dziewczyny oraz pobyt Dawida w więzieniu, który siłą rzeczy utrudnia mu odnalezienie ukochanej. Tymczasem w Hiszpanii ktoś zamordował prokuratora Borowskiego a Polska strona ukrywając jego przewinienia winą obarcza zaginioną Waleriję, nie fatygując się zbytnio z odszukaniem jej. Tylko Marta, była prokuratorka nie wierzy w winę młodej kobiety. Przysięgała sobie, że sprawa Borowskiego w jej karierze będzie ostatnia i taka właśnie będzie...

Dawid siedzi w polskim więzieniu i jest bezradny - Walerija zaginęła w Hiszpani, a on nic nie może zrobić. Natalia budzi się w szpitalu po wypadku i okazuje się, że straciła pamięć. Tymczasem hiszpańska policja wyławia z morza ciało. Kim jest ofiara? Czy Dawid znajdziecie sposób, by wydostać się z więzienia i odnaleźć ukochaną? Przekonajcie się sami...
Autorka po raz kolejny zabiera nas w mroczny świat zbrodni, szemranych interesów I układów. Mamy tu dużo emocji, nerwów i niepewności. Kto stoi za zaginięciem Waleriji? Kto wepchnął Natalię pod samochód? Pytania się mnożą, ale Autorka na szczęście nie zostawia nas bez odpowiedzi.
Jeśli ktoś sięgał po tę serię mając nadzieję na erotyk - to się zawiedzie. "Sceny" są tylko w pierwszej części, potem mamy już bardziej sensację. Mi bardzo spodobał się taki obrót sprawy, a trzecią część chyba najbardziej przypadła do gustu - tak mnie wciągnęła, że przeczytałam w jeden wieczór. Trzymała w napięciu, zaciekawiła. I jest prawdziwa, bez cukru i słodkiej otoczki. Cieszę się, że ta seria do mnie trafiła.

Autorka po raz...

"Układ" autor: Magdalena Pyznar.

Powyższy tytuł jest trzecim i zarazem finałowym tomem serii w ramach której ukazały się książki "60" oraz "Sankcja".

Dawid przebywa w więzieniu. Walerija zaginęła. Międzyczasie zostaje znalezione ciało Adama Borowskiego. W skutek powyższego status głównej bohaterki z osoby zaginionej zmienia się na osobę podejrzaną.

Prokurator Malewska bierze sprawy w swoje ręce i rozpoczyna własne śledztwo...

Jak zakończy się ta historia? Jeśli jesteście ciekawi to koniecznie sięgnijcie po ten tom 😎 W mojej ocenie był to najciekawszy tom z całej serii ☺️

#współpracarecenzencka

"Układ" autor: Magdalena Pyznar.

Prokurator Malewska...

Walerija niespodziewanie znika. Nikt nie wie co się z nią stało. Dawid nie wierzy, że kobieta mogła porzucić jego i dziecko. W tym czasie policja odnajduje ciało byłego prokuratura Borowskiego, a Walerija z osoby zaginionej szybko staje się podejrzaną. Jednak była prokuratorka Marta nie wierzy w jej winę i rozpoczyna swoje własne śledztwo. Co uda jej się odkryć? Co stało się z Waleriją?

W ostatniej części swojego cyklu Magdalena Pyznar mocno zaskakuje. Ten tom jest jeszcze bardziej dynamiczny, dzieje się tutaj naprawdę sporo i nie brakuje zaskoczeń. Pierwsza część najbardziej przypominała romans, skupiała się na poznaniu bohaterów. W drugiej pojawił się wątek kryminalny, który bardzo mnie wciągnął. A w trzeciej to właśnie wątek kryminalny odgrywa jedną z ważniejszych ról, choć ten miłosny także ma znaczenie. Tutaj fabuła wciągnęła mnie od pierwszych stron, a to wszystko przez tajemnicze zniknięcie Waleriji i jej poszukiwania. Podoba mi się jak autorka poprowadziła tę historię i jak wplotła do niej różne ciekawe wątki, jak np. te dotyczące więzienia, władzy i naginania prawa. Cykl "60" miło mnie zaskoczył, bo oprócz romansu mamy tutaj coś więcej. Z zainteresowaniem czytałam o relacji Waleriji i Dawida, ale wątki poboczne wciągnęły mnie równie mocno, a może nawet i bardziej. ;) Przeczytacie tu nie tylko o miłości, ale również o manipulacjach, o niesprawiedliwości, o życiu w więzieniu, o handlu narkotykami, o zaginięciu, utracie pamięci, o lojalności. I mogłabym tak jeszcze wymieniać dalej, ale lepiej żebyście sami odkryli co jeszcze skrywa ta historia. ;) Jestem naprawdę zadowolona, że dałam jej szansę, bo miło spędziłam z nią czas i czekam na kolejne książki autorki.

W trzeciej części, która jest finałem historii o Waleriji i Dawidzie jeszcze lepiej poznajemy niektórych bohaterów. Waleriją zniknęła, a Dawid odsiaduje wyrok i nie może pomóc ukochanej. Dużym plusem tego cyklu są również postacie drugoplanowe. Jedną z moich ulubionych bohaterek jest prokuratorka Marta, która zawsze na poważnie podchodziła do swojej pracy i nie zamiatała żadnych spraw pod dywan. To właśnie ona wiele odkryła w sprawie Borowskiego, a teraz na własną rękę chce pomóc Waleriji. Ona również nie raz zaskoczyła mnie swoim zachowaniem. Kolejną ciekawą postacią jest też prokurator Natalia, która wyrządziła krzywdę nie jednej już osobie. Spotyka ją jednak coś strasznego, co diametralnie odmienia jej życie. Jest jeszcze wątek Rodriga, który próbuje za wszelką cenę zdobyć Waleriję. Każdy z tych bohaterów wiele wnosi do tej historii, dzięki czemu jest ona jeszcze ciekawsza. Nie brakuje tu intryg, problemów, ale też nadziei i miłości. Autorka stworzyła intrygujących bohaterów, o których chce się czytać i aż żałuję, że to już koniec ich historii. Chętnie bym przeczytała kolejną książkę z ich udziałem. ;)

Wspominałam już, że polubiłam styl pisania autorki, bo jest lekki i książki czyta się błyskawicznie. Opisów za wiele nie ma, a jeśli chodzi o sceny erotyczne to w tej części nie ma ich wcale. Narracja tak jak w poprzednich tomach jest trzecioosobowa.

"Układ" to w mojej ocenie najlepsza część tego cyklu. Najwięcej się tutaj dzieje, nie brakuje emocji i zaskoczeń. Tutaj niewiele jest z romansu, bo wątek kryminalny odgrywa ważną rolę, ale miłość też jest tutaj bardzo ważna. Cykl "60" miło mnie zaskoczył, świetnie spędziłam z nim czas. Jeśli lubicie książki o miłości, w których dostajemy coś więcej niż tylko romans to polecam ten cykl, bo dzieje się tutaj naprawdę dużo. ;)

"Nie sztuką jest narobić w życiu głupot i z uporem maniaka twierdzić, że nie popełniło się błędu. Sztuką jest spojrzeć na to z wielu perspektyw, potrafić przyznać się do swoich omyłek i, co najważniejsze, spróbować naprawić to, co naprawy potrzebuje. A jeśli to niemożliwe, zacząć żyć na tym świecie jako lepsza wersja samego siebie."

Zakończenie przygód Valeriji i Dawida stało się faktem. "Układ" to kontynuacja „Sankcji”, gdzie dalej poznajemy historie tej dwójki i jak w poprzednich dwóch tomach, tak i w tym nie zabraknie zwrotów akcji, niewyjaśnionych sytuacji i zaskoczenia.

Walerija zapada się pod ziemię, nikt nie wie gdzie jest, ani dlaczego tak się dzieje. Dawid szaleje i nie dowierza, że kobieta mogłaby go porzucić, jest to niemożliwe wręcz. Mężczyzna osadzony jest cały czas w więzieniu, ale za wszelką cenę chce wydostać się z niego i odnaleźć ukochaną. A synka nie zdążył nawet wziąć na ręce. Do tego dochodzi tajemnicza śmierć Adama Borowskiego, którego bała się Walerija i dlatego jej znikniecie nie jest na plus, a wręcz staje się podejrzaną. Jak zakończy się ta historia?

Ciekawie poprowadzona fabuła, zaskakującej zwroty akcji, całość trzymająca w napięciu. Dobre połączenie wątku sensacyjnego z romantycznym. Intryga popędza intrygę przez co książka jest nie odkładalna, zresztą jak cała seria.
Tym razem Autorka pokazuje, że czasem trzeba coś stracić, by to docenić jak to w życiu bywa oraz, że warto i trzeba walczyć o sprawiedliwość za wszelką cenę.

Muszę też przyznać, że nie spodziewałam się takiego zakończenia, uważam nawet, że finał serii daje nadzieję na kontynuację, dlatego szczerze mam nadzieję, że Autorka jeszcze pozwoli nam się spotkać z Wakeriją i Dawidem.

To była moja pierwsza książka z akcją w Polsce jak i polskimi imionami, która mnie wciągnęła na tyle mocno, że nawet zbytnio nie zwracałam uwagi na to gdzie się rozgrywa akcja, czy jakie imiona tu występują. Autorka ma przyjemne pismo, a plot twisty które występowały sprawiały , że jak najszybciej musiałam dowiedzieć się co dalej.
Cała akcja książki została przeprowadzona w ciekawy sposób i przede wszystkim trzymający w napięciu do samego końca. Zostały tu poruszone bardzo trudne tematy, które niestety dotykają wiele osób. Są to np. pedofilia, czy gwałt.
Gdy zaczynałam czytać pierwszy tom „60” od razu spodobało mi się jak to wszystko jest przeprowadzone. Każdy bohater został wykreowany w inny sposób. Skrywał w sobie coś innego. Najbardziej przypadła mi do gustu relacja Dawida i Walerij. Choć nie była to do końca zdrowa relacja to i tak nie mogłam się doczekać co nowego się u nich wydarzy i przede wszystkim, czy wejdzie ona na właściwe tory. Jednak najgorsze wrażenie wywarł na mnie Adam. Gdy pojawiała się jego perspektywa to nie potrafiłam przeczytać jej do końca. Brzydziłam się nim. Brzydziłam się wszystkim do czego był zdolny. Prokurator, który w dzieciństwie został BARDZO skrzywdzony, teraz robi tak samo paskudne rzeczy z innymi.

W drugim tomie "Sankcja" wydarzyło się tyle zwrotów akcji, że totalnie nie mogłam się oderwać. Całość pochłonęłam w kilka godzin. Największe wrażenie wywarła na mnie prokuratur Marta. Kobieta chwyciła się naprawdę ciężkiej sprawy i chciała zrobić wszystko by wygrała sprawiedliwość. W życiu Dawida i Walerij znowu pojawiają się ogromne kłopoty. Nic nie idzie po ich myśli. Kolejne zarzuty dla Dawida nie pozwalają mu opuścić więzienia. Walerija mimo iż jest w ciąży i powinna odpoczywać to nie może sobie na to pozwolić, ponieważ jej hejter nie daje spokoju. Ta część wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie.
Ostatni tom „Układ” dostarczył nam jeszcze więcej emocji i plot twistów. Sprawiedliwość powoli zostaje uzyskana, jednak w jednej chwili życie Walerij znowu się komplikuje. Pojawiają się nowe problemy, przez które kobieta nie może cieszyć się macierzyństwem. Ta część przypadła mi najbardziej do gustu. Przeczytałam ją najszybciej ze wszystkich tomów i była dla mnie najprzyjemniejsza.
Mimo wszystko polecam wam zapoznać się z tą serią!

Cała akcja książki została przeprowadzona w...

• Do recenzji
  • Moje :)