W maratonie życia

Okładka książki W maratonie życia Anna H. Niemczynow
Okładka książki W maratonie życia
Anna H. Niemczynow Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Luna
2022-04-27
2017-01-01

Opowieść skłaniająca mnie do refleksji.

Opowieść skłaniająca mnie do refleksji.

Prawdziwa uczta dla umysłu i serca.

Literacki debiut Anny H. Niemczynow przebił moje najśmielsze oczekiwania. Autorka zgotowała mi podróż po pięciolinii uczuć. Mimo iż jest to powieść obyczajowa, moje emocje sięgały zenitu niczym przy naprawdę dobrym thrillerze.

Główna bohaterka - Matylda, śniła marzenia zwyczajnej, można by rzec typowej kobiety. Pragnęła miłości, szacunku. Chciała spełniać się zawodowo, a przy tym prowadzić dom i być perfekcyjną żoną i matką. W którym momencie zatraciła w tym wszystkim siebie? Kiedy obrała złą drogę? Czy to ona przyciągała do siebie niewłaściwych ludzi, czy oni obierali ją sobie za cel?

“W maratonie życia” jest książką, która powinna trafić w ręce każdej kobiety. Niesamowicie realistyczna historia, stanowi cząstkę każdej z nas. Tak, każdej, bo w każdej z nas zakorzenione są marzenia i lęki Matyldy. Każda z nas, doznała bólu rozstania, goryczy porażki, straty ukochanej osoby, czy też bezcelowego szamotania się z myślami.

Jest to książka od której nie sposób się oderwać. Razem z główną bohaterką biegniemy maraton, by odkryć w jaki sposób uporała się z kłodami życia. Zaliczamy z nią dołki, wznosimy się do nieba, czasem razem z nią rozkładamy z niemocy ramiona, smakując spływającą do ust, samotną łzę.

Autorka stworzyła historię, która dogłębnie mną poruszyła i na pewno na długo zagości w mojej pamięci. Niesamowicie piękna, wstrząsająca i wyzwalająca.

Prawdziwa uczta dla umysłu i serca.

„W maratonie życie” Anna H. Niemczynow

Matylda wychodzi za mąż jednak zakochana nie zauważa że jej mąż Kostek nie jest najlepszym kandydatem na męża. Niedługo potem Matylda zachodzi w ciąże, cieszy się bo już wie, że jej małżeństwo nie wygląda tak jak powinno wydaje jej się że ta ciąża zmieni Kostka, że mąż zacznie się nią bardziej interesować, nie będzie taki objęty. Jakie było jej rozczarowanie, kiedy Kostek owszem cieszył się z ciąży, a potem narodzin syna Kajtka, ale się nie zmienił, a synem był zainteresowany głównie, wtedy kiedy Matylda nosiła go jeszcze pod sercem. Na szczęście Matylda zawsze może liczyć na swoją babcię Anie, która nie ocenia, a zawsze pomoże i doradzi najlepiej jak tylko potrafi. W książce opisana jest też fałszywa przyjaźń, którą nie warto od razu skreślać. Interesujący pomysł autorki, aby wpleść maraton w życie bohaterki. Moim zdanie książka sama w sobie mogłaby być krótsza za dużo w niej przemyśleń, opisów, a za mało dialogów, ale może tak miało być, może to taki styl, który tylko mnie nie do końca odpowiada z chęcią sięgnę po inne tytuły autorki aby się o tym przekonać. Uważam, że historia jest warta przeczytania pełna mądrych rad można z niej dużo wynieść. Zostawię wam kilka moich ulubionych cytatów z tej powieść.

„Trzeba żyć tak, aby nikogo nie musieć przepraszać za swoje czyny.”

„Nie wymagaj od życia, że dostaniesz to, czego sobie życzysz, ale rób wszystko, aby to dostać.”

„Kiedy tkwimy jedną nogą w przeszłości, nie jesteśmy w stanie postawić kolejnego kroku w przyszłość.”

„W maratonie życie” Anna H. Niemczynow

Jak wygląda szczęście, którego fundamentem jest krzywda innych osób? Jaką cenę trzeba za nie zapłacić? Ile można znieść w imię zachowania pozorów rodziny?
" W maratonie życia" to pierwsza książka w dorobku A.H.Niemczynow. Książka pod wieloma względami wyjątkowa i nietuzinkowa.
Ciekawy zamysł autorki, aby fabułę skonstruować na osi maratonu, w którym bierze udział główna bohaterka.
Ten bieg jest formą pokuty, rozgrzeszenia, przebaczenia i zrozumienia.
Poznajemy bohaterkę z każdej strony kobiecości - młodej dziewczyny, żony, matki, kochanki... Autorka poprzez Matyldę ukazuje również cały wachlarz emocji. Niezwykła umiejętność trafnego ich wyrażania i interpretowania powoduje, że czyta się książkę z przejęciem. Bardzo trafne, mądre i dojrzałe spostrzeżenia i refleksje.
Nie wszystkie podejmowane decyzje i zachowania spotkają się ze zrozumieniem, ale ..."kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień"...
Tak łatwo jest oceniać i wydawać wyroki.
Piękna książka z dużym ładunkiem emocjonalnym.

Wspaniała i wartościowa lektura, dająca nadzieję... Po jej przeczytaniu czuję wzruszenie!
Aniu, dziękuję, dziękuję, dziękuje❤️

Aniu, dziękuję, dziękuję, dziękuje❤️

Jaka to była cudowna książka ❤️

Wczoraj skończyłam czytać "W maratonie życia" i jestem zauroczona.
Historia nie prosta, wręcz mocno skomplikowana. Pokazuje, jak życie może poturbować każdą z nas. I jeszcze inni nam dołożą...

Czy z każdej sytuacji jest wyjście?

Kto nie czytał, musi to koniecznie nadrobić

Jaka to była cudowna książka ❤️

Wczoraj skończyłam czytać "W maratonie życia" i jestem zauroczona.

Czy z każdej sytuacji jest wyjście?

Kto nie czytał, musi to koniecznie nadrobić

Na półkach: , , , , , , ,

Właśnie ocieram łzy, zamykając ostatnie stronice tej powieści.
Twórczość Ani H. Niemczynow znana mi jest od jakiegoś czasu. Dużo słyszałam i obserwowałam, ale jakoś trudno mi było rozpocząć przygodę czytelniczą. Teraz doskonale wiem dlaczego i moja intuicja minie nie myliła.
Książki Ani, to nie przypadek. Sięga się po nie w odpowiednim momencie życia. W maratonie życia, pojawiła się dokładnie wtedy, kiedy miała. To moment jakiejś rewolucji w moim życiu, małej wojenki umysłu z podświadomością, wiary i nadziei.
Myślę, że gdybym wcześniej zanurzyła się w tę wyjątkową historię, nie poczułabym tego, co niosło mnie teraz przez ten cały czas bycia w "butach" Matyldy.
Dla mnie jest to jedna z mądrzejszych powieści, jakie czytałam.
Mądrość przeżywania, mądrość wybaczania, mądrość zrozumienia i mądrość odchodzenia a przede wszystkim mądrość życia powaliły mnie na kolana. Otworzyły mi się tak szeroko oczy, bo czułam zrozumienie, czułam samotność a za razem wielkie wsparcie i potężną miłość.
Treści i rady są tak dogłębne i fenomenalne, że nie wiem czy starczy umysłu na ich pojęcie. Główną bohaterką jest Matylda, której życie jest jak karuzela, raz na górze raz na dole, ale to wątek Babci jest tu niezwykle cenny i pouczający. Życzę każdemu wsparcia takiej babci, jakie miała Matylda.
Jestem wzruszona i poruszona fabułą, która nie będzie łatwa dla czytelnika, bo otwiera serce, wyciąga wszystko to, co mogło być odłożone w ciemność i nieprzeżyte. Moje emocje, jakich doświadczyłam obudziły wspomnienia, potem ciało pokazało, że tyle jeszcze przede mną do naprawy, do nauki życia i wybaczenia sobie i bliskim. Brakuje mi już słów by oddać to, co znalazłam w tej książce. Dziękuję dziękuję dziękuję.

Ta opowieść daje siłę i jest wszelkim Błogosławieństwem!

Właśnie ocieram łzy, zamykając ostatnie stronice tej powieści.

"Szczęścia trzeba szukać w sobie.
Nie zdobędziemy go poprzez działania innych ludzi."

Powieść nietuzinkowa, z głębszą refleksją, ukazaniem mechanizmów, w jakie wpada człowiek, który odczuwa deficyt.

"Szczęścia trzeba szukać w sobie.
Nie zdobędziemy go poprzez działania innych ludzi."

Moja kolejna przeczytana książka P. Niemczynow, która wciągnęła mnie od pierwszych stron. Książka o trudnych emocjach, o życiu, które pisze różne scenariusze. Prawdziwa, bez przerysowania.

Pomysłowo napisana. Matylda po prostu biegnie w maratonie i wspomina swoje byłe życie.. Z każdym kilometrem jej myśli, wspomniane przeżycia powodują niesamowite emocje… dla niej też. Nie myśli o zmęczeniu tylko opowiada...
Niesamowicie emocjonalna dla mnie...
Wspaniała, głęboka, szczera, prawdziwa i po prostu piękna książka. Takich szukam, takie najbardziej lubię czytać. Polecam.
To druga książka napisana przez A H Niemczynow.
Mam w planie przeczytać wszystkie Jej książki. Podoba mi się ten styl.

Niesamowicie emocjonalna dla mnie...

• Audiobooki