Do jutra w Amsterdamie

Wydawnictwo: Edipresse
giovanna

Bezrobotna dziennikarka Agnieszka pewnego wieczoru odbiera telefon z propozycją od swojej mieszkającej w Holandii siostry Julii. Ma ją zastąpić na parę miesięcy, pracując jako gospodyni domowa i podreperować swój nadwyrężony budżet. Agnieszka bez wahania wyrusza w podróż. Na miejscu okazuje się, że siostra zniknęła w tajemniczych okolicznościach, a rolę przewodnika po holenderskiej rzeczywistości przejmuje jej przyjaciel, czarnoskóry Prosper, emigrant z Senegalu. Agnieszka zaczyna pracę w rezydencjach zamożnych Holendrów. Powoli nawiązuje nowe znajomości, przyjaźnie wreszcie poznaje miłość swojego źycia. Na jaw wychodzą też okoliczności zniknięcia Julii. Okazuje się, że wplątala się w miedzynarodową aferę przemtyniczą i musiala uciekać…

Agnieszka Zakrzewska

Rocznik 1974. Przeżyła hotel Forum w Warszawie, Budkę Suflera i sukces kadry piłkarskiej trenera Kazimierza Górskiego na mistrzostwach świata w RFN. Niedoszły prawnik. Z zamiłowania polonistka. Z wyboru rekruter. Od 2002 roku na emigracji w Królestwie Niderlandów. Wielbicielka ludzi i kolekcjonerka chwil. Często bez czapki, zawsze bez parasola, w wyjątkowych wypadkach bez butów, ale nigdy bez notatnika w przepastnej torbie. Jej życiowe motto brzmi:"Im dłużej czekasz na przyszłość, tym będzie krótsza". Zatem nie czeka. Działa. I spełnia swoje marzenia. Książka "Do jutra w Amsterdamie" jest jednym z nich.

źródło opisu: http://edipresse.pl/

źródło okładki: http://edipresse.pl/

Eli1605 | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

" Do jutra w Amsterdamie" to dobra książka obyczajowa z elementami romansu. Zawiera wiele elementów: miłość i zdradę, emigrację i powrót, życie i śmierć, dobro i złośliwość. Książka napisana prostym językiem. Bardzo dobrze się czyta. I tylko zakończenie mnie zmartwiło, bardziej lubię ... inne rozwiązania. Ale życie nie zawsze układa się tak jakbyśmy tego chcieli.

Hania | 2018-08-01
Przeczytana: czerwiec 2018

Jako, że obecnie mieszkam w Hoandii, nie mogła ta książka przejść koło mnie obojętnie :) Miato Haarlem, odwiedzam raz w tygodniu, jeżdżę tam do pracy. Historia Agnieszki, rozpoczęła się w samych pięknych miejscach. Zarówno Amsterdam, specyficzne miasto, w którym ciężko spotkać Holendra, gdyż ulice wypełniają przeważnie turyści, to i Haarlem ma swój urok. Tak jak opisała to autorka w książce, tak naprawdę jest! Ciekawe wydarzenia, które przytrafiały się głównej boheterce, powodowały to, iż perypetie dwóch sióstr czytałam z wypiekami na twarzy:) Podobały mi się opisy występujących w tej książce postaci. Oddaje to ich typowo holenderski charakter. Bardzo przyjemnie i szybko wkracza się w świat tulipanów i wiatraków. Historia ta, otwiera wyobraźnie, zachęca do przebywania w świecie Agnieszki :)
Przepiękna okładka, która przyciąga wzrok !

Niebawem ukaże się kolejna książka Agnieszki Zakrzewskiej i czekam na nią z niecierpliwością :)

eduko7 | 2018-07-21
Przeczytana: 06 lipca 2018

Zaskakujący telefon siostry. Prośba, której trudno odmówić. Podróż do Holandii w towarzystwie nietuzinkowych osób, które w przyszłości staną się przyjaciółmi. I powitanie, które może zapowiadać ciąg dalszych niespodzianek, które czekają na Agnieszkę w kraju tulipanów. Przygody młodej dziennikarki i jej nowych znajomych, kolejne tajemnice z życia jej siostry sprawiają, że lektura może ukraść nam letni wieczór. Zetknięcie ze snobizmem, fałszem a nawet szowinizmem i okrucieństwem. Z drugiej strony ogrom życzliwości, ciepła i dobra. Ciekawie zarysowane postaci pracodawców. Burza uczuć i związane z nią niezdecydowanie bohaterki, która łamie serce jednego z adoratorów, a później sama doświadcza zdrady. Nie dziwią więc jej słowa:
„Jestem smakiem czekolady z chili. Słodko-ostrym buntem. Gniewną mądrością (…) Kocham i nienawidzę. Wybaczam i nie zapominam”.
Dodatkowy plus za piękną okładkę, umiejętne wplatanie zwrotów holenderskich i informacji o tamtejszej kuchni.

Teresa | 2018-03-21
Na półkach: E-book, Przeczytane

Bohaterka powieści to Agnieszka która za namową siostry ma ją zastąpić w pracy jako sprzątaczka u zamożnych klientów w tym celu wyjeżdza do Holandii kraju wiatraków i tulipanów.Bez znajomości języka holenderskiego spotykają ja trudności i zaskoczenia które odegrają w jej życiu ważna rolę ,spotka również swoją miłość.Autorka pokazuje nam Holandię ,język ,kuchnię czy zwyczaje ale także rodaków którzy tam pracują i mieszkają ich codzienne zmaganie się z rzeczywistością.W powieś.ci znajdziemy historie miłosne ,konflikty na tle rasistowskim a także wsparcie rodaków na obczyżnie.Dzięki tej powieści poznałam ten piękny kraj Polecam.

gleism | 2018-09-25

Barwna i ciekawa opowieść o Agnieszce i ludziach, których spotyka na swojej drodze wyjeżdżając do Holandii. Jestem bardzo ciekawa czy nastąpi ciąg dalszy tej historii, bo na takie zakończenie się nie zgadzam!

PrzeCzytajka | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

„Do jutra w Amsterdamie” Agnieszki Zakrzewskiej weszła na rynek wydawniczy 15 lutego 2018 roku. Pierwsze co zwraca uwagę czytelnika to piękna okładka, nie da się jej nie zauważyć :) stary rower, kobieta w zwiewnej spódnicy siedząca na schodach kamienicy i kwiaty, które są jedną z pasji autorki (wydała wcześniej książkę o tematyce florystycznej), zwyczajnie czuć przygodą na kilometr.
Jakie przesłanie odkryłam w tej powieści? Co takiego autorka chciała przekazać swoim czytelnikom pisząc „Do jutra w Amsterdamie”?

„Do jutra w Amsterdamie” to powieść idealna na czerwiec. To okres kiedy studenci zaliczają ostatnie egzaminy w sesji, to również czas, w którym wiele osób zmienia swoje życie, otwierając nowe drzwi i idąc nieznanymi szlakami.Wyjazdy, wyjazdy, wyjazdy...na urlop, na wczasy, za pracą...
Tak też zaczyna się powieść – Aga, główna bohaterka wyjeżdża do Holandii, opuszcza swoje bezpieczne i znane środowisko w Polsce, wkracza do świata którego kompletnie nie zna. Nie zna języka,...

zabulak | 2018-05-01
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 01 maja 2018

Historia niby jakich nie mało, ale z przesłaniem, zaciekawił mnie tytuł, okładka i nazwisko autorki takie jak moje i nie żałuję, czekam na dalsze przygody głównej bohaterki Agnieszki, bo myślę, że na tym nie koniec.
Literatura lekka, która pasuje idealnie na weekend majowy.

Kasia | 2018-02-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Recenzje

Do jutra w Amsterdamie to powieść Agnieszki Zakrzewskiej. Historia o losach Polaków w Holandii, z miłością i rowerami, które tak jak barwne tulipany kojarzą się z Królestwem Niderlandów. I choć premiera książki dopiero przed nami, już dziś piszemy, dlaczego warto sięgnąć po tę książkę.

Agnieszka i Julia
Agnieszka to młoda dziewczyna, która nie ma aktualnie pracy i mieszka nad morzem. Jej siostra pracuje w Holandii i pewnego dnia dzwoni do niej z propozycją nie do odrzucenia. Aga ma zastąpić Julię w jej pracy sprzątaczki u zamożnych klientów. Wszystko jest już gotowe na jej przyjazd. Gdy Agnieszka dociera na miejsce, czeka ją wiele niespodzianek. Poznaje sąsiada siostry, Senegalczyka Prospera, który okaże się ważną postacią w jej holenderskiej przygodzie. Dziennikarka z wykształcenia postanawia zakasać rękawy i zacząć pracę tam, gdzie wielu Polaków wyruszyło, by szukać lepszego życia. Zastanawiające jest tylko zachowanie Julii, która już zdążyła opuścić Holandię, stawiając swoją...

Katarzyna | 2018-07-13

Wyjazd za granicę, migracja – zjawisko niezwykle popularne, częste w naszych środowiskach. Nie raz doświadczają tego znajomi, rodzina, innym razem my sami. Jedziemy tam z wielu powodów, raz by zacząć nowy etap w życiu, innym razem by uciec, ale chyba najczęstszym powodem jaki pcha ku takiej decyzji, są względy finansowe. Perspektywa polepszenia naszego bytu, sprawia, że chcemy zrobić ten krok, chcemy sobie pomóc. Agnieszka, nasza bohaterka, która nie ma pracy, też decyduje się na ten krok, gdy słyszy propozycję swej siostry. Wyjazd do Holandii, wydaje się idealny w jej obecnej sytuacji, ale to co czeka ją na miejscu, sprawia, że sprawy nie układają się tak jak powinny. Jej siostra zniknęła, a jak się okazuje stoi za tym grubsza afera. Pomimo wszystko Holandia okazuje się niezwykle fascynująca, inna, ale też taka nieprzewidywalna. Spotykają ją problemy, bariera językowa jest czymś co utrudnia jej wszystko. Czy bohaterce uda się odnaleźć w tej zupełnie innej rzeczywistości? I kto...

Editb | 2018-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Ciekawa tematyka, czyta się szybko, chociaż styl momentami drażniący, nierówny. Irytuje nadużywanie słowa "kochanie" jak również główna bohaterka, taka... idealna. No anioł! Piękna, dobra, mądra, wykształcona. Nienaturalnie brzmiące filozoficzne wykłady dawane Annemarie, albo pedagogiczne pogadanki z dziewczynkami jednej z rodzin, u których sprzątała. Nie lubię takiego nachalnego, wypowiadanego wprost moralizatorstwa w książkach. Niemniej jednak historia Agnieszki, aczkolwiek banalna, zainteresowała mnie na tyle, że sięgnę po kolejną część, kiedy już się pojawi.