The Burning Wire

Okładka książki The Burning Wire Jeffery Deaver
Okładka książki The Burning Wire
Jeffery Deaver Wydawnictwo: Hodder Cykl: Lincoln Rhyme (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Lincoln Rhyme (tom 9)
Hodder
2010-01-01
2010-01-01

Amerykańska robota. W pojedynku geniuszy zwycięzca może być jeden - Rhyme. Ciekawe skąd bierze kasę na swoje hobby i utrzymanie się w dobrej ( w jego sytuacji) formie zdrowotnej w bezlitosnej dla
słabszych Ameryce?

słabszych Ameryce?

Jak każda książka Jeffereya Deavera tak i ta mnie wciągnęła na maksa. Nieustannie jestem pod wrażeniem Amelii, Rona i Lincolna. To trio jest w stanie rozgryźć każdą zagadkę kryminalną nawet wówczas gdy na szali muszą położyć swoje zdrowie a nawet życie. Czy i tym razem ich życie będzie zagrożone? Znając możliwe konsekwencje jakie podejmą decyzje? Czy jesteśmy bezpieczni na ulicach, budynkach, parkach a nawet we własnych domach? Wartka akcja, burza emocji i zupełnie zaskakujące zakończenie. Czytajcie sami.

To 9 tom serii z Lincolnem trochę się naczekał aż przeczytam😅 Z początku powiem szczerze ta część mnie nie wciągnęła i miałam obawy czy dam radę ją skończyć, ale im dalej tym było lepiej, aż wkońcu naprawdę sama byłam pod napięciem. Lincoln najlepszy kryminalistyk mimo swojego stanu i swoich ograniczeń, pracuje wytrwale i potrafi wyciągać wnioski szybciej niż ktokolwiek inny. Tym razem miał małe potknięcie bo prowadził 2 sprawy na raz. Jedną w dalszym ciągu próba złapania zegarmistrza i 2 sprawca który ma broń niebezpieczną i podstępną mianowicie prąd. Nie jest to sprawa łatwa a zakończenie poprostu eksplozja. Ja oczywiście polecam całą serię☺️

Uff ale było elektryzująco.
Bardzo dobra książka Deavera dużo akcji trochę szczegółów technicznych i zaskakujące jak już to bywa i tego autora zakończenie. Fajnie i szybko się czyta no i rada ode mnie nie próbujcie wytypować sami sprawcy bo jest to niemożliwe

Uff ale było elektryzująco.

Kolejna bardzo dobra pozycja z tej serii :) Uwielbiam duet Rhyme i Sachs - dzięki nim łatwo przebrnąć przez poplątane śledztwo. A do takiego można zaliczyć pogoń za sprawcą dokonującego zbrodni za pomocą prądu. Muszę przyznać, że jest to dość oryginalny pomysł i, pomimo wielu tłumaczeń odnośnie tego zagadnienia, bardzo przypadł mi do gustu.

Wydaje mi się, że to jedynie wina tematyki, która akurat nie trafiła w moje gusta, tak jak to było z poprzednimi sprawami. Przeczytałam ten tom tylko i wyłącznie ze względu na bohaterów, bo cała reszta mnie nie porwała, ani nie wciągnęła. Gdyby nie moje przywiązanie do Lincolna i Sachs, ocenę dałabym niższą, bo kompletnie nie mój klimat zbrodni. Być może inni będą zainteresowani sprawą i jej rozwiązaniem, ale dla mnie to była jedynie chęć poznania dalszych losów tej dwójki.

Absolutnie genialna seria. Moja ocena to 10 na 10.
Jest tu wszystko: miłość, kryminał, akcja, tajemnice. Jeden z tomów ulokowany został we Włoszech!
Do tego wielki szacunek do autora - to jest czternaście tomów, a nie ma grama nudy. Każdy tom jest inny. Każdy budzi zaciekawienie, wciąga. Przepadłam na ostatnie dwa i pół tygodnia i przeczytałam wszystkie tomy pod rząd.
W tym tygodniu wypatrzyłam w telewizji serial na podstawie pierwszego tomu - "Kolekcjoner kości", jednak nie powalił mnie. W mojej opinii, jest dużo gorszy od powieści. W powieści Amelia jest silną kobietą o niesamowitej osobowości. W serialu wygląda bardziej jak maskotka Rhyme`a. Zdecydowanie bardziej polecam książki.
Czternasty tom został w Polsce opublikowany w 2019 roku i od tego czasu cisza... Szkoda. Nie obraziłabym się za dalsze części cyklu... ;)
Cała serię bardzo polecam!!!

Absolutnie genialna seria. Moja ocena to 10 na 10.
W tym...

No cóż 9 spotkanie z Amelią i Lincolnem i wciąż chce się więcej. "Pod napięciem" to kolejny świetny tom z serii. Jak zwykle książka zaskakuje i wywołuje w czytelniku dużo emocji.

"Pod napięciem" mne nie trzymała ale wątek ciekawy i szybki kurs elektryki zrobiony;)
5/10

5/10