Odbuduj bliskość w związku

Okładka książki Odbuduj bliskość w związku Sylwia Sitkowska
Okładka książki Odbuduj bliskość w związku
Sylwia Sitkowska Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
Odbuduj bliskość w związku
Rebis
2022-02-08
2022-02-08
psychologia związki kryzys bliskość szczęście imtymność namiętność terapia

Okładka książki Kobiety, które starają się za bardzo Sylwia Sitkowska, Katarzyna Troszczyńska
Kobiety, które... Sylwia Sitkowska, K...
Okładka książki Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół Damian Berent, Maria Kocurowska, Sylwia Sitkowska
Naucz mnie jak... Damian Berent, Mari...

Jeśli myślisz, że sam/sama odbudujesz bliskość albo ta książka Ci pomoże we wszystkim, to jednak nie ten adres. Do tanga zawsze trzeba dwojga. Jeśli nie ma między wami intymności, to ona nie pomoże wam jej zbudować. Związek to jak ogródek albo kwiat trzeba o niego zadbać. Mniej próbowania wywierania podziwu a więcej pracy i inwestycji nad związkiem.

Natrafiłam na nią przypadkiem w sklepie. Przemówiła do mnie tytułem, a potem treścią. Dla mnie osobiście przełom. Wiele ciekawych porad, ćwiczeń a także teorii. Pomocna w terapii i zrozumieniu swojego związku. Na tyle, że zaczynasz się zastanawiać, czy związek jest na tyle unikalny, aby w nim zostać, czy lepiej odejść, bo jednak nie łączy was aż tyle.

Natrafiłam na nią...

Bardzo konkretna książka, bez lania wody. Konkretne rady, konkretne ćwiczenia. Przydatna rzecz, do której można wracać w momencie każdego ewentualnego kryzysu

Kilka praktycznych rad jak dbać o związek.

Kilka praktycznych rad jak dbać o związek.

DNF 42%

DNF 42%

To książka która w zestawie z innymi tytułami tworzy komplet. Dzięki niej moje stosunki z partnerką się poprawiły. Autorka zrobiła dobrą robotę

Sylwia Sitkowska to psycholożka i psychoterapeutka, napisała książkę pt. „Odbuduj bliskość w związku”, aby pomóc parom ułożyć relacje, które w ferworze szybkiego życia dawno się zagubiły. Książka powstała na podstawie warsztatów terapeutycznych, jakie autorka prowadziła online. W środku znajdziemy program, który jest podzielony na 12 tygodni. W każdym tygodniu zawarty jest inny aspekt, związku, np. jaką parą byli moi rodzice? I jak to na mnie wpłynęło? lub zmień swój sposób myślenia, a zmienisz swój związek.

Autorka opisuje proste techniki prowadzące do zmian – wyobraź sobie swoją pracę, jeśli chcesz się z niej dobrze wywiązywać i utrzymywać dobre relacje z szefem, to poświęcasz jej czas, dużo czasu, angażujesz się. Tak jest i w twoim związku, każda bliska relacja wymaga zaangażowania i poświęcenia nieco więcej uwagi, bez tego niestety nie ma co liczyć na długotrwałe i szczęśliwe partnerstwo. Dlatego też ten poradnik zawiera w sobie najbardziej praktyczne i skuteczne metody, które stosują szczęśliwe pary z wieloletnim stażem.

Sylwia Sitkowska uważa, że większość par jest w stanie nauczyć się zachowywać w związku w sposób, który wspomaga budowanie bliskości, wzajemnej troski o siebie nawzajem, szacunku i poczucia szczęścia. Czasem jest tak, że pary długo zwlekają ze zwróceniem się o pomoc do specjalisty. Zwykle mówi się, że jeszcze nie jest tak źle, albo że takie jest życie lub sami sobie damy z tym radę, albo szkoda pieniędzy. Tylko z biegiem czasu pomoc może nadejść już za późno.

Na końcu czytelnik może znaleźć zeszyt ćwiczeń, w którym autorka postanowiła umieścić ćwiczenia i testy wspomagające relację pomiędzy partnerami. Pewnego razu autorka usłyszała od mężczyzny: "Chłopaki śmieją się ze mnie, że słucham żony i nie chodzę z nimi na imprezy. A ja mam to gdzieś. Mam fajne małżeństwo, kocham swoją żonę”. Taka postawa jest jak najbardziej pożądana w związku, to mądre i jednocześnie bardzo dojrzałe podejście do wspólnoty, jaką tworzą dwoje zakochanych w sobie ludzi. Wspólne planowanie przyszłości i wspólne przeżywanie – to esencja związku.

Jeśli więc czujesz, że twój związek się rozpada, nie czekaj, tylko zacznij czytać ten poradnik. W ten sposób postawisz pierwszy krok w stronę zdrowej i szczęśliwej relacji z drugim człowiekiem. Korzystaj z tych rozdziałów, które są dla ciebie najbardziej interesujące. Autorka oddaje wam do rąk książkę, która pozwoli wam budować siebie i wasz związek. Powodzenia!
Polecamy: Dobre Recenzje

Na półkach: , , , , , , , ,

Książkę pt. "Odbuduj bliskość w związku" otrzymałam od Wydawnictwa Rebis- bardzo dziękuję😊💝📖
Już sama okładka zasługuje na uwagę, bo delikatna, subtelna, przejrzysta.
To moje pierwsze spotkanie z autorką Sylwią Sitkowską- udane bardzo😀
Pani Sylwia jest psychologiem, terapeutą, zatem ta książka-poradnik jest napisana od "fachowej", praktycznej strony.
Nie ma tutaj "ściemy", ani przeinaczeń.
O miłości, bliskości w związku każdy z nas ma swoje zdanie, teorie, opinie.
Ale niejednokrotnie, to nasze tylko zapatrywanie, przyćmiewa sedno całej sprawy.
Jestem w związku małżeńskim z długim, bo 35-letnim stażem.
Doświadczałam w życiu wielu emocji, ale stanu zakochania tylko ten jeden raz.
Pani Sylwia na przykładach podaje, jakie mamy rodzaje miłości, wiele pisze także o relacjach w związkach.
Co w nich jest wartościowe, a co wymaga "naprawy".
A na koniec pomaga wyjść z kryzysu, naprowadza na właściwe tory życiowe, uczy pozytywnych relacji międzyludzkich, kroczek po kroczku, każdego dnia coś innego.
Książka jest podzielona na 3 części.
Na koniec każdego rozdziału możemy sobie rozwiązać testowe ćwiczenia i sprawdzić, na jakim jesteśmy etapie z naszymi "zdrowymi" lub nie-relacjami.
Po przeczytaniu książki, mamy na końcu zeszyt ćwiczeń, do samodzielnego, szczerego wypełnienia.
Polecam ten poradnik, jako wartościową lekturę, zwłaszcza dla ludzi młodych, którzy dopiero budują swoja relacje z drugim człowiekiem-partnerem💕📖

Już sama okładka zasługuje na uwagę, bo delikatna, subtelna, przejrzysta.
To moje pierwsze spotkanie z autorką Sylwią Sitkowską- udane bardzo😀
Nie ma tutaj "ściemy",...

Sylwia Sitkowska - psycholożka i psychoterapeutka swoją najnowszą książkę dedykuje parom, które chcą poprawić jakość swojego związku, które chcą pracować nad swoim związkiem samodzielnie albo razem z partnerem. Program, który proponuje psycholożka został stworzony w taki sposób, żeby można było pracować z nim samodzielnie albo w parze. Pani Sitkowska od kilkunastu lat pomaga parom pokonywać kryzysy, a tutaj zawarła szereg różnego rodzaju ćwiczeń, porad, sugestii.

Książka jest podzielona na trzy części. Pierwsza część to garść teorii na temat miłości i rodzajach związków. Pojawiają się również testy np. na temat kondycji danego związku, czy celu, jaki chcemy osiągnąć scalając więzi. Autorka zwraca tu uwagę na zachowania, których należy się wystrzegać (krytyka, pogarda, postawa obronna, mur obojętności) oraz na te, które warto pielęgnować (ciekawość, podziw, zwracanie się ku sobie, kompromisy).

Kolejna część to odkrywanie siebie w relacjach, czyli dlaczego tworzymy takie, a nie inne związki i co (lub kto) na to wpływa. Celem jest zwiększenie naszej świadomości. „Wiele mówi się o tym, jak silny wpływ na dorosłość ma dzieciństwo oraz to, jak byliśmy w tamtym okresie traktowani przez najbliższych. Zastanawiając się nad własnym życiem, często pomijamy natomiast inne ważne zagadnienie – to, jaką parą byli nasi rodzice i jak obserwowanie tego pierwszego, modelowego związku, tego, jak rodzice traktowali siebie wzajemnie, wpłynęło na nas: na nasze wybory, zachowanie, emocjonalność i związki, jakie sami tworzymy”. Może to być okrutne na początku, ale można to przepracować. Wiele do myślenia daje też rozdział o (fałszywych) przekonaniach na temat związków oraz o tak zwanych zniekształceniach poznawczych, które często są powodem nieporozumień.

W trzeciej części mamy zestaw prostych technik prowadzących do zmian. W każdym tygodniu można dopracować zasady dobrego związku. Wszystko skonstruowane jest tak, że można czytać i wykonywać ćwiczenia zgodnie z kolejnością zaproponowaną przez autorkę, ale też pomijać niektóre rozdziały i korzystać jedynie z tych, które są dla nas interesujące. Dodatkowo pojawia się rozdział na temat seksu w związku o średnim stażu. Napisała go Ameera Ibrahim - psycholożka, seksuolożka oraz psychoterapeutka. Pani Ibrahim w swojej pracy kładzie duży nacisk na zrozumienie oraz analizę zgłaszanego problemu, a metody dostosowuje indywidualnie do potrzeb klienta. Chętnie pomaga w zrozumieniu własnej seksualność, a także w przezwyciężaniu frustracji związanych z tą ważną sferą życia. Oprócz konsultacji i terapii indywidualnej, prowadzi też terapię dla par. Zatem to świetne uzupełnienie tej książki.

To, co najbardziej podobało mi się w tych ćwiczeniach to to, że można je wykorzystać w wielu innych sytuacjach życiowych, nie tylko w ratowaniu związku. Niektóre z tych praktyk śmiało można stosować w codziennych rozmowach z dziećmi, ze znajomymi, z rodzicami. Z pewnością osobiście przydadzą mi się w pracy z młodzieżą w szkole. Bardzo podobał mi się „kwestionariusz diagnozy złości”, „mój wkład w konflikt” lub „zwroty naprawcze”. Wszystko to będzie bardzo pomocne w mojej pracy.

Czytając całość, od początku ma się wrażenie, że autorka jest specjalistką w swojej dziedzinie. Ma dużą wiedzę merytoryczną i przemyca ją tu w bardzo przystępnej formie. Widać też, że pani Sitkowska na duże doświadczenie terapeutyczne, świetnie wyciąga wnioski, diagnozuje, stara się dociec przyczyn pewnych zachowań. Polecam gorąco.

• Love
  • Psychologia
  • Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Kupić
  • Książki 2022

Dodaj cytat z książki Odbuduj bliskość w związku