Tygrys i Smok

Okładka książki Tygrys i Smok Vladimir Wolff
Okładka książki Tygrys i Smok
Vladimir Wolff Wydawnictwo: Warbook Cykl: NOWY PORZĄDEK ŚWIATA (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
NOWY PORZĄDEK ŚWIATA (tom 2)
Warbook
2022-01-26
2022-01-26

Indie nie lubię Chin

Indie nie lubię Chin

Fajnie przedstawione są działania wojenne. Intryga polityczna strasznie zagmatwana. Śledztwo znika w natłoku innych opisywanych wydarzeń i nie wiadomo kto jest kto. Nadal się nie skończyło.

Dopracowane tło segmentacji władz i gry polityków jest jak wysublimowany, lecz zrozumiały pędzel artysty. Wciągające pióro autora, dodatkowo, ukazanie kulturowości krajów oraz wyczuwalne emocje, dają...no cóż... naprawdę zacną i pełną dobrego dopracowania tekstu powieść. Pomieszanie różnych gatunków, militaria, sensacja czy thriller, nie daje nam się nudzić.

Vladimir Wolf jako pisarz od urodzenia był związany z zachodnim Pomorzem. Z wykształcenia oraz zamiłowania jest historykiem. Jego specjalizacją są dzieje Niemiec oraz Rosji. Znajomość tematu pozwoliła mu na stworzenie pierwszych książek na rynku o charakterze politycznym i militarnym – wojenne thrillery.

Inne książki tego autora można by powiedzieć, że mnie zaintrygowały. Na tej książce niestety mocno się zawiodłam. Styl pisania autora w tej powieści jest znacznie lepszy niż w poprzednich jego książkach, ale miałam wrażenie, że autor rzucił mnie w środek wydarzeń. Bez żadnych wyjaśnień dlaczego, co się stało, że taka jest sytuacja. Rozumiem, że jest to druga część serii, jednak dobrym efektem byłoby przypomnienie wydarzeń z poprzedniego tomu.

Inne książki tego autora można by powiedzieć, że mnie zaintrygowały....

Volff planując swój cykl książek nie potrafił przewidzieć przyszłości nawet w konwencji sf. Z jednej przyszłość strony okazała zbyt zaskakująca a z drugiej wyobraźnia Autora nie podołała zadaniu. Książkę czyta się ciężko, jest zbyt detaliczna nasycona technikaliami. Akcja skacze to tu to tam, wątki się gmatwają. Wojna opisana jest w stylu XX w jako starcie broni pancernej i walk lotniczych. Można powiedzieć, że Autor przygotował się do wojny, która będzie opisując wojny, które już były. Jaka przepaść dzieli ostatnie 40 lat, dowodzi historia krążownika Moskwa, który wpłynął na Morze Czarne aby blokować Odessę. Ukr wystrzeliła 2 rakiety i krążownika nie ma. 4/10

Tygrys i Smok, Indie i Chiny. Chiny są światową potęgą, lecz Indie mają wielką szansę je dogonić, szczególnie jeśli nawiążą współpracę z USA. Jak wyglądałby nowy porządek świata?

W Indiach trwają starcia pomiędzy hindusami i muzułmanami. Stany Zjednoczone tracą część floty. W wyniku eksplozji znika z powierzchni morza lotniskowiec Gerald R. Ford i kilka innych okrętów. Kilka dni wcześniej zdarzają się liczne awarie samolotów.

Czy to był zamach? Kto za tym stoi? Sprawę ma rozwikłać Chris Carlson, pełnomocnik dyrektora Federalnego Biura Śledczego do spraw operacyjnych.

Autor w realistyczny sposób odmalowuje możliwy scenariusz konfliktu pomiędzy supermocarstwami. Zwraca uwagę mnogość wątków i postaci. Nie czytałam pierwszej części, więc trafiłam w sam środek intrygi. Fabuła jest dość skomplikowana, ale świetnie skonstruowana, przez co czyta się szybko.

Kontynuacja serii "Nowy porządek. Zasady gry" nadal nie wiadomo co spowodowało wyparowanie lotniskowca "Ford" wraz z dużą częścią towarzyszących mu jednostek. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi lecz nie wszystkim jest na rękę wyjaśnienie tej sprawy, dodatkowo rozpoczyna się konflikt pomiędzy Indiami i Pakistanem aktywnie wspieranym przez Chiny. Czy Indie sobie poradzą i jak zareaguje reszta świata? O tym właśnie dowiecie się z tej książki, jak zwykle wielowątkowa i dobrze napisana intryga która okazuje się bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Będziemy uczestniczyć w walkach powietrznych ii lądowych, grze wywiadów i operacjach specjalnych. Niestety koniec intrygi jeszcze nie w tym tomie.

Tygrys i Smok. Nowy porządek świata. Autorstwa Vladimira Wolffa od wydawnictwa @warbook.pl

Bardzo cenię sobie współpracę z wydawnictwem @warbook.pl . Każda ich propozycja jest oryginalna, z niepowtarzalną fabułą i mrożącą krzew w żyłach akcją, od której nie można oderwać się nawet na chwilę. Tak było i tym razem. Mimo, że lektura jest niezłym grubaskiem bo liczy ponad czterysta stron, to czas z nią spędzony minął zdecydowanie zbyt szybko. To zasługa autora i jego niesamowite oryginalnego i światowej klasy kunsztu pisarskiego. Tysiące ofiar to tragedia, miliony to Nowy Porządek Świata. Tylko czy właśnie to musi nas spotkać? Każda wojna niesie ze sobą żniwo - ofiary, cierpienie, głód i nienawiść szerzącą się jak dżuma. Świat stoi na skraju ruiny, mimo że supermocarstwa cofnęły się znad krawędzi anihilacji konflikt nie wygasł. Wybuchł ze zdwojoną siłą. Demokracja stoi na krawędzi. Zagłada jest blisko. Kolejnej wielkiej wojny ani ludzkość ani świat nie przetrwa. Czy jest jeszcze nadzieja?

Vladimir Wolff " Tygrys I Smok - Nowy

" Chiński smok i Indyjski tygrys nie mogą żyć ze sobą w zgodzie, dopóki pewnych kwestii nie rozstrzygną raz na zawsze. A nie ma rozstrzygnięcia, które zadowoliłoby oba państwa.. "

Druga część powieści Vladimira Wolffa, można określić gatunek jako sensacyjno-wojenny... Książka pomimo ilości stron szybko się czyta ... Możemy dowiedzieć się dalszych losów bohaterów... Świetna historia nie dalekiej przyszłości 202.. Która może się ziścić... Popandemicznej rzeczywistości i po dramatycznych wydarzeniach na Morzu Filipińskim u wybrzeży Tajwanu gdzie ekspozja unicestwiła lotniskowiec " USS Gerald R. Ford" oraz kilka innych okrętów, gdzie w atomowym Armagedonie zginęło prawie dziesięć tysięcy marynarzy i żołnierzy korpusu piechoty morskiej... Do wyjaśnienia tej sprawy i okoliczności i wzkazania sprawców tej tragedii powołany zostaje Chris Carlson ... Do Indii trafia wynajęty przez Kapitana Thomasa Achesona brytyjski najemnik Samuel żeby swesprzeć siły zbrojne w ich działaniach... Wielka gra polityczna miedzy państwami Chinami, Indiami, Rosją oraz Stanami Zjednoczonymi ... W książce nie zabraknie wartkiej akcji, dużo wojennych scen, walki z bronią,ucieczki i pościgi , sporo informacji kultórowo - religijnych...

Vladimir Wolff " Tygrys I Smok - Nowy

Jest to sensacyjno-wojenna powieść, od której, pomimo jej objętości (prawie 500 stron),nie sposób się oderwać. A ta za sprawą akcji, która nie da Wam spokoju już od pierwszej strony. Ja przeczytałam ją w niecałe dwa dni, ponieważ byłam strasznie ciekawa jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów.

O czym jest ta historia? Niestety jest to drugi tom serii i nie chcę Wam zbyt dużo zespojlerować, więc wyjątkowo podam Wam opis wydawniczy pozycji:

Świat wstrzymał oddech, kiedy grupa uderzeniowa amerykańskiego lotniskowca uległa zagładzie w wybuchu jądrowym tuż przed chińską inwazją na Tajwan. Zegar atomowej zagłady powinien obwieścić koniec świata, jednak Chiny nie poszły za ciosem, a USA nie spopieliło domniemanego agresora.

Oba supermocarstwa cofnęły się znad krawędzi anihilacji, lecz konflikt bynajmniej nie wygasł... Wielka wojna zatem wybucha tam, gdzie może zebrać najbardziej krwawe żniwo. Najludniejsza demokracja świata staje w ogniu. Do zmagań dołączają kolejne potęgi.

Tymczasem z dala od rzezi i huku dział niepokorny Chris Carlson nadal toczy swoją prywatną batalię o prawdę, wolność i życie.

Jeśli przegra, Nowy Porządek Świata odbierze to wszystko i jemu, i milionom innych ludzi.

Cóż to była za historia... nie spodziewałam się, że stanę się taką fanką książek z wątkiem batalistyczny. Ci co jeszcze nie wiedzą, Wydawnictwo War Book szczyci się wydawaniem pozycji tego typu, za co bardzo cenię współpracę z nimi. Więc jak już mówiłam, nie zabraknie tutaj wojennych scen, czy walki z bronią w ręku. Jestem zaskoczona znajomością autora w tej kwestii i mam nadzieję, że to co pisał, nie było w żadnym momencie koloryzowane.
Może Was odrobinę zmylić wielowątkowość historii, jednak spokojnie. Po kilku rozdziałach szybko do tego przywykniecie i - jak ja - będziecie ciekawi co stanie się dalej z naszymi bohaterami i jakie decyzje podejmą.

Jeśli chodzi o zakończenie... Co tam się wydarzyło! Autor w świetny sposób zakończył drugi tom, przez co szybko nie zapomnę o tej powieści.

Czy książkę polecam? Spójrzcie tylko na tę okładkę. No nie sposób jej odmówić, jest po prostu genialna! Jeśli lubicie historie z niepowtarzalną fabuła, czy uwielbiacie czytać opisy krwawych wojen, to „Tygrys i smok” jest pozycją idealną dla Was!

O czym jest ta historia? Niestety jest to drugi tom serii i nie chcę Wam...

• Warbook
  • Sci-fi
  • Posiadam e-book
  • Książki a maską gazową na okładce
  • NwB
  • Kwe