Trzecia rewolucja

Okładka książki Trzecia rewolucja Vladimir Wolff
Okładka książki Trzecia rewolucja
Vladimir Wolff Wydawnictwo: Warbook Cykl: Matt Pulaski (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Matt Pulaski (tom 4)
Warbook
2022-03-23
2022-03-23

Autor od ostatnich 4 książek stracił formę. Pulaski z "Tropiciela" w Trzeciej rewolucji" to jakiś cień bohatera. Opowiadanie sprawia wrażenie napisanej w PKP Warszawa-Kraków.... Szybko, a urozmaicenie jak widoki za szybą....nudne,blade.
Brak jest wszystkiego - napięcia, akcji.
Postacie, fabuła nawet na chwilę nie zaciekawiają.... Wszystko jakby posklejane z różnych odpadów. Daleko do np" Hydry" czy świetnej "Łodzi Charona"......
Dziwią opinie powyżej 6 gwiazdek... A 10 to chyba kpina.

Brak jest wszystkiego - napięcia, akcji.

"Trzecia rewolucja" to czwarta część cyklu z Mattem Pulaskim autorstwa Vladimira Wolffa. Jest to też pierwsza książka z tego cyklu, która miałam okazję przeczytać.

Stany Zjednoczone są zdziesiątkowane przez epidemię. Kraj trawi kryzys gospodarczy, panuje anarchia, brak wystarczającej liczby służb, aby zapanować nad rozlewającym się chaosem.

W tej atmosferze na południu kraju rośnie w siłę ugrupowanie, które dąży do niepodległości. Agent Matt Pulaski, niespodziewanie wychodzi z więzienia i dostaje nowe zadanie. Ma za zadanie zinfiltrować ugrupowanie i dowiedzieć się, gdzie przetrzymywany jest porwany przez nich naukowiec.

Zadanie nie jest łatwe. Matt nie jest też pewny czy stoi po dobrej stronie.

"Trzecia rewolucja" to książka sensacyjna. Jest dużo akcji, strzelanin, a trup ściele się gęsto. Ciekawe jest podłoże polityczne. Dla mnie to była trochę alternatywna rzeczywistość. USA nie jest już potęgą. Na świecie ma więcej wrogów niż przyjaciół. Stany zaatakowały też Polskę, gdzie poniosły sromotną klęskę. Stacjonujący w całej Europie żołnierze amerykańskiej armii zostali zlikwidowani, pojmani, a szczęśliwcom udało się uciec do ojczyzny.

Żałuję, że nie czytałam wcześniejszych części. Trochę brakowało mi całościowego obrazu sytuacji geopolitycznej. Cieszę się jednak, że na półce mam już "Władcę wojny", czyli najnowszą część cyklu.

Książkę czyta się błyskawicznie. Akcja goni akcję. Główny bohater jest ciekawy, trochę niejednoznaczny. Targają nim wątpliwości. Z jednej strony jest bezwzględny, bez mrugnięcia okiem potrafi zabić. Z drugiej ma wyrzuty sumienia, wątpliwości.

Lada dzień zabieram się za nowy tom.

W tej atmosferze na południu...

Miejsce akcji: Sany Zjednoczone. Bohater: Matt Pulaski. Misja: odnaleźć pewnego naukowca i jego wynalazek. Jak to zrobić? Wniknąć w kręgi separatystów.

„Trzecia rewolucja” to powieść o charakterze sensacyjno-militarnym. Stany Zjednoczone muszą zmierzyć się ze skutkami kryzysu i epidemii , nastrojami separatystycznymi oraz zagrożeniem ze strony państw latynoamerykańskich. Kraj chyli się ku upadkowi, a właściwie już pełza w błocie. Matt Pulaski zostaje wyciągnięty z więzienia i rusza na misję. Ku chwale czy ku zgubie ojczyzny?

Vladimir Wolff kreśli posępną wizję świata pogrążonego w kryzysie. Autor zadbał o jego szczegółowe opisanie. Fantastycznie przedstawia warunki życia, problemy, atmosferę. Czuć wiszące w powietrzu zagrożenie. W czasie czytania tej książki miałam wrażenie, że za chwilę zza rogu wyskoczy Latynos z karabinem i zacznie mnie wyzywać po hiszpańsku.

Akcja to kolejny walor „Trzeciej rewolucji”. Vladimir Wolff doskonale wyczuwa kiedy należy zwolnić ,a kiedy przyspieszyć. Jego bohater znajdzie chwilę na planowanie, ale też będzie musiał improwizować. Kule latają, trup się ściele i nie raz, nie dwa ktoś dostanie „po mordzie”. Myślę, że określenie sensacja militarna dobrze oddaje charakter tej powieści. W szerokim kontekście mamy tu politykę nakierowaną na działania wojenne. W węższym fabuła skupia się na Mattcie Pulaskim i jego misji, które perfekcyjnie wpisują się konwencję literatury akcji.

Muszę jeszcze wspomnieć o główny bohaterze, bo został bardzo dobrze wykreowany, Taka postać, która się pojawia i przyciąga wzrok. Potrafi kreatywnie podejść do zleconego zadania. Chcąc nie chcą wychodzi przed szereg i daje się zauważyć i zapamiętać. Ciągnie się za nim też pewna historia, co zostało fajnie wkomponowane w fabułę. Podsumowując, dopracowana i zapadająca w pamięć postać.

Muszę się przyznać, że gdybym nie dostała tej książki w prezencie, nie wpadłabym na to, iż tak mi się spodoba. Zdecydowanie wolę książki, które przedstawiają problemy społeczne. Mordobicie mi nie przeszkadza, ale nie nazwałabym się miłośnikiem tego typu powieści. W „Trzeciej rewolucji” akcent został postawiony na akcję, ale trzeba przyznać autorowi, że jest bacznym obserwatorem i w powieści przemyca pewne spostrzeżenia na temat świata. Jest to o tyle interesujące, że na własnej skórze przekonujemy się co to epidemia i kryzys. Co prawda nie w tak mrocznym wydaniu – z czego możemy się cieszyć – ale ciekawie przeczytać alternatywny scenariusz.

Powieść jest częścią większej całości, co mnie początkowo trochę zniechęcało. Bo, jak ja to ogarnę? Przełamałam się i bardzo dobrze. Bez problemu zrozumiałam fabułę i zostałam zachęcona, żeby przeczytać więcej przygód Matta Pulaskieg oraz o wisusie, który zaatakował Amerykę.

Pseudonim Vladimir Wolff przemykał mi na grupach o książkach, jednak nie było nam po drodze. Muszę stwierdzić, że „Trzecią rewolucją” pisarz przekonał mnie do swojej twórczości. Książka pozornie nie w moi guście, a przeczytałam ją w dwa wieczory obgryzając paznokcie z ekscytacji. Nie ma się czemu dziwić. Tak wartka akcja musi porwać.

Czwarty tom przygód Matta rozpoczyna się od napadu na konwój, wiozący zabójczą broń.

Pulaski ma pracować pod przykrywką. Dostaje zlecenie przedostania się do struktur nacjonalistycznej Piątej Brygady, by odnaleźć porwanego naukowca, Japończyka Lawrence'a Nakamurę, specjalistę od nowoczesnych technologii wojskowych.

Na południu Stanów Zjednoczonych, zdziesiątkowanym przez pandemię, przetrwali tylko najsilniejsi i najbardziej bezwzględni. Nawet policja boi się wyjeżdżać na patrole. Na czele Piątej Brygady stoi senator James Lambert, bogaty i wpływowy człowiek o skrajnych poglądach. Zbiera wokół siebie ekstremistów. Co planuje?

Powieść jest połączeniem sensacji i thrillera, przedstawiającym budzącą grozę wizję przyszłości. Autor sprawnie operuje terminami militarnymi, posiłkując się obserwacjami współczesnego świata, przez to kreślone w jego książkach scenariusze wydają się niepokojąco prawdopodobne.

Fabuła jest trochę nierówna. Raz dzieje się dużo, raz akcja zwalnia. Mimo to potrafi wciągnąć czytelnika. Jestem ciekawa czym jeszcze zaskoczy nas Matt.

Na południu Stanów Zjednoczonych, zdziesiątkowanym przez...

Pierwsze co kojarzy mi się z tym wydawnictwem to ciekawe okładki. Zawsze przyciągają mój wzrok i sprawiają, że chętnie sięgam po książkę.

Oczywiście, moja ciekawość wzięła górę i musiałam dowiedzieć się, kim jest pisarz. Okazuje się, że to nasz rodak, który świetnie odnajduję się w tematyce wojennej i przenosi je na karty swoich powieści.

Książka nie ukrywa, ale nie obraca się w tematach, które lubię, czy się w nich odnajduję. Jednak nie mogę powiedzieć, że mnie nie zaciekawiła

Akcja prężnie idzie do przodu, nie dając odczuć nudy czy znudzenia. Dodatkowo przygodowy obraz książki sprawia, że możemy się świetnie bawić, razem z bohaterem walczyć o normalna przyszłość świata.

Nie ukrywam, że język, jakim operuje autor, nie należy do najłatwiejszych, ale idzie się do niego przyzwyczaić. Ja polubiłam jego sposób przekazywania wizji, elementów świata, jaki go otacza. Podoba mi się dbałość o szczegóły. Są dopracowane w każdym calu.

Ja chętnie sięgam po książki tego autora. Mimo iż jest to kompletne pomieszanie gatunków, nie czuje się nimi przytłoczona. Świetnie można się odnaleźć w fabule i przyjemnie spędzić czas z lekturą.

Za książkę do recenzji dziękuję @warbook.

Książka nie ukrywa, ale nie...

„Walka, ideały, posępne scenariusze przyszłości i konflikt lojalności w nowej odsłonie przygód niezrównanego Tropiciela”.

Jeden z ulubionych bohaterów twórczości Vladimira Wolffa ( „Tropiciel”, „Bractwo Nieśmiertelnych”) były komandos, polskiego pochodzenia, Matt Pulaski, powraca w kolejnej sensacyjnej, literackiej odsłonie.

Tym razem po dramatycznych osobistych przeżyciach oraz pobycie w więzieniu, podejmuje się misji odnalezienia pewnego naukowca, którego wynalazek może mieć wpływ na dalsze losy Ameryki i całego Świata. Ameryki, która stopniowo traci swoją mocarstwową pozycję i powoli acz nieubłaganie zaczyna chylić się ku upadkowi: zdziesiątkowana przez epidemię, popadająca w ruinę ekonomiczno-gospodarczą, targana konfliktami wewnętrznymi i zewnętrznymi ( klęska militarna w Europie, desant wojsk kubańskich).

Kraju w którym przedmieściami rządzą bezwzględne narkotykowe gangi a dynamicznie odradzające się lokalne separatyzmy (zawsze żywe w amerykańskim społeczeństwie-szczególnie na Południu Stanów Zjednoczonych) powodują iż widmo nowej wojny domowej zaczyna być coraz bardziej realne. W jednym z takich właśnie, paramilitarnych, oddziałów (siły uderzeniowe niepodległego Texasu) nasz bohater rozpoczyna swoje skomplikowane i niebezpieczne śledztwo… szczegółów, naturalnie, nie zdradzę.

Będzie więc intrygująco, zaskakująco, dynamicznie, widowiskowo i brutalnie. Przeszłość przeplatać się będzie z teraźniejszością w rozmaitych konfiguracjach a trup ścielił się będzie naprawdę gęsto…

Nie zabraknie kłamstw, manipulacji, zdrad, chciwości, namiętności, dramatycznych decyzji i trudnych życiowych wyborów, które staną się udziałem naszych głównych bohaterów, czyli tych wszystkich elementów które tak bardzo lubimy i cenimy sobie w dobrej literaturze sensacyjnej.

Reasumując. Po raz kolejny, udaje się autorowi stworzyć niepowtarzalny, przesycony grozą, nieustającym stanem zagrożenia, mroczny klimat, który działa na wyobraźnie i dodatkowo potęguje nasze czytelnicze odczucia.
Polecam.

Tym razem po dramatycznych osobistych ...

2016

Bohaterem książki jest nikt inny jak Matt Pulaski. Człowiek, którego życie jak do tej pory było pełne najróżniejszych zwrotów akcji i masy przeróżnych niebezpieczeństw. Pół Polak, pół Indianin podejmował się wykonywać najgorsze i najtrudniejsze misje dla swojego kraju. W końcu skończyło się to oskarżeniem o zdradę i nieplanowanym pobytem w więzieniu. Jego odpoczynek od adrenaliny nie mógł trwać jednak wiecznie. Szczególnie kiedy USA znalazły się na granicy upadku. W takiej sytuacji trzeba sięgnąć po sprawdzonych agentów, którzy gotowi są dosłownie na wszystko. Niegdyś potężne Stany Zjednoczone, teraz były cieniem swojej potęgi. Kraj odczuwający skutki epidemii i potężnego kryzysu ekonomicznego pogrążał się w odmętach anarchii. Władza osłabiona tym wszystkim dodatkowo zmagając się z desantem kubańskich wojsk i rozwijającymi się wewnętrznymi siłami niepodległościowymi, była na granicy upadku. Wystarczył już tylko jeden malutki krok, aby USA przeszło do historii. W takich właśnie realiach musi działać Matt, którego zadaniem jest odnalezienie pewnego naukowca i jego „niebezpiecznego” wynalazku.

Każdy, kto miał wcześniej do czynienia z książkami wspomnianego autora, doskonale wie, że jak mało kto potrafi on prezentować wartką wojskową akcję. Powyższy krótki opis fabuły jasno daje do zrozumienia, że tego rodzaju treści tutaj nie zabraknie. Widowiskowe akcje okraszone licznymi militarnymi akcentami są bardzo ważnym elementem powieści, ale zdecydowanie nie jedynym. Obok tego nie zabrakło tutaj dobrze skrojonej intrygi, świetnie napisanych bohaterów, odrobiny ludzkich dramatów i szczypty luźniejszej treści. Całość utrzymana jest w formie sinusoidalnej, czyli mocne fragmenty oddzielane są spokojniejszymi wstawkami, tak aby dawkować czytelnikowi widowiskowość i do samego końca trzymać go w napięciu.

Jest to również kolejna książka twórcy, w której udowadnia, że ma on niezwykłą zdolność fabularyzowania otaczającej nas rzeczywistości. Bacznie obserwuje on światowe wydarzenia, wszystko dokładnie analizuje i później w świetnym stylu wprowadza to do swoich książek (łączących fikcję z nad wyraz realnym wykreowanym światem).

Ciekawa byłam, kto ukrywa się pod pseudonimem Vladimir Wolff. Poszperałam w internecie i okazało się, że to polski pisarz, którego twórczość oscyluje w tematyce wojennej. Taka jest również "Trzecia rewolucja", dlatego to idealna propozycja dla fanów militariów i tematyki bitewnej.

"Trzecia rewolucja" to już czwarta część przygód z Mattem Pulawskim. Ten pół Polak, pół Indianin zostaje wyciągnięty z więzienia, aby pomóc Agencji odnaleźć porwanego naukowca. Jednak USA nie są w najlepszej kondycji. Stany zostały zdziesiątkowane przez szalejącą epidemię, poniosły klęskę w walce z Polską oraz stoją w obliczu wojny domowej. Matt musi wkraść się w łaski jednej ze stron konfliktu i wykonać swoją misję. Nie wiadomo jednak, czy ta mu się powiedzie.

Świat ukazany w książce to posępna przyszłość USA. Ciekawa wizja — zgoła odmienna od obecnej, dlatego fabuła wciąga. Broń, ciężki sprzęt oraz działania zbrojne są tu na porządku dziennym. Akcja momentami pędzi na łeb na szyję, więc trzeba się mocno skupić podczas lektury. Główny bohater to spoko gość, który wie, co ma robić, ma swój rozum i próbuje postępować w miarę jak najlepiej.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Vladmira Wolffa i w ogóle z taką tematyką. Taka akcja jednak nie jest dla mnie, ciężko mi sobie to wszystko zwizualizować. Muszę wracać do treści, aby się nie pogubić, kto jest kim, gdzie, jak i po co. Zawsze miałam z tym problem, już w na lekcjach historii najmniej lubiłam tematy dotyczące konfliktów zbrojnych. Jednak sama fabuła, kreacja bohaterów oraz zakończenie historii są bardzo dobre. Dla fanów tego typu ta pozycja to z pewnością świetna gratka.

"Trzecia rewolucja" Vladimira Wolfa to książka, która ma ciekawą fabułą, brawurowego bohatera oraz dopracowane opisy zdarzeń, rzeczy i osób, które można zauważyć podczas tytułowej rewolucji.

Dziękuję @warbook.pl za otrzymany egzemplarz.

🧨🧨🧨🧨🧨🧨 Recenzja 🧨🧨🧨🧨🧨🧨

Vladimir Wolff " Trzecia rewolucja - Pole bitwy "
Cykl : Matt Pulaski

Wydawnictwo WarBook
@warbook.pl

🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪

" - Wiesz co... Ja nie wiem co gorsze: waszyngtońscy politycy pogardzający wszystkimi i nie liczący się z konsekwencjami, myślący tylko o tym, jak się utrzymać przy korycie, pewien biznesmen, któremu popieprzyło się we łbie i postanowił wymordować połowę narodu, żeby rządzić drugą połową, czy sfrustrowany generał, któremu wydaje się, że jest najlepszy na świecie i z braku okazji, żeby to udowodnić, sam ją tworzy. Na kogo stawiasz? "

Władimir Wolff w tej części świetnie i przemyślenie opisuje, niepewną przyszłość oraz zniszczony powojenny krajobraz USA, inwazja kubańska oraz problemy na granicy z Meksykiem, a także straszna pandemia ...Również jak złe podjęte decyzje mogą doprowadzić do podziału kraju, gdzie rośnie ruch nacjonalistów, rewolucjonistów oraz tym co mają inną wizję pańśtwa...
W książce nie zabraknie scen z pola walki, znajomości różnego rodzaju broni, intryg ...

Matt Pulaski odsiedział kilka lat w więzieniu za to że wyraził swoją opinię na temat działań państwowych.. W końcu dzięki dawnym znajomym opuszcza więzienie, ale kraj nie jest taki sam jak wcześniej ... USA zdziesiątkowane przez epidemię, pogrążone w chaosie i na skraju załamania gospodarczego...
Pulaski dostaje kolejną szansę od tajnej agencji która robi co może żeby ogarnąć cały chaos, który dzieje się w kraju.. Musi odszukać japońskiego naukowca Lawrenca Nakamure, który opracował dla wojska nowoczesną technologię... Ale zadanie nie będzie takie proste i żeby to zrobić będzie musiał przeniknąć do południowej rewolucyjnej frakcji, która chce przejąć kontrolę nad całym krajem... Podczas tej operacji na Matta czeka wiele niespodziewanych wydarzeń na które nie był przygotowany ...

🧨🧨🧨🧨🧨🧨 Recenzja 🧨🧨🧨🧨🧨🧨

Vladimir Wolff " Trzecia rewolucja - Pole bitwy "
Cykl : Matt Pulaski

Wydawnictwo WarBook
@warbook.pl

🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪🔪

Czwarta część przygód Matta który już chyba przeżył wszystko walczył dla Stanów, siedział w więzieniu za zdradę, uciekł z niego z pomocą przyjaciół a teraz znowu pracuje dla rządu USA. W tej części stany mierzą się z potencjalną wojna domową, kraj osłabiony epidemią, próbą podbicia Polski a potem obraną przed krajami ameryki Południowej które chciały go najechać.
Nasz bohater ma przeniknąć do secesjonistów i zdobyć zaufanie przywódców.
Fajnie napisana książka pokazująca jak może łatwo upaść imperium i jak musi się bronić przed ambicją swoich mieszkańców.

Nasz...

• Nowe serie kontynuacja