Minimalizm w szafie. Kupuj mniej, wyglądaj lepiej.

Okładka książki Minimalizm w szafie. Kupuj mniej, wyglądaj lepiej. Gabriela Workowska
Okładka książki Minimalizm w szafie. Kupuj mniej, wyglądaj lepiej.
Gabriela Workowska Wydawnictwo: Chociażby poradniki
poradniki
Minimalizm w szafie. Kupuj mniej, wyglądaj lepiej.
Chociażby
2022-01-10
2022-01-10

Bardzo dobra i potrzebna książka.
Jednak polecam sprzątanie szafy i późniejsze zakupy zrobić z lekkim dystansem - bo zbyt duże parcie na usuwanie rzeczy kończy się odwrotnie zamierzonym kierunkiem.

Bardzo dobra i potrzebna książka.

Książka Gabi trafiła w moje ręce w momencie, gdy miałam już dużo przemyślane i najwyraźniej byłam gotowa na zmianę. Zagadnienie szafy kapsułowej i ubraniowego minimalizmu miałam przewałkowane w tę i z powrotem (do tego stopnia, że nie byłam pewna, czy mogę się dowiedzieć jeszcze czegoś nowego w temacie),ale każdy zryw kończył się co najwyżej zestawianiem ze sobą ubrań i robieniem miliona notatek, a rzadko jakąś konsekwencją. Spróbowałam więc raz jeszcze. W trakcie czytania tej książki autentycznie przeszłam do praktyki. Nie tyle do ekstremalnych porządków (przyznam szczerze, że to mnie zawsze blokowało. przysięgam, że nie mam tyle miejsca ani tym bardziej czasu, żeby wywalić wszystko, co zgromadziłam przez lata, na środek pokoju i się tym zająć za jednym zamachem. to, co mogłam po prostu wyrzucić, wyrzuciłam już dawno),co do skupienia się na wyborze ulubionych rzeczy (jak ktoś ma więcej niż jedną szafę, to spokojnie może zacząć od wieszania tych idealnych ciuchów w jednej z nich, a potem sukcesywnie selekcjonować resztę dobytku. wystarczy trzymać się pewnych zasad proponowanych przez Gabi, np. nie sięgać po rzeczy z innych szaf, dopóki nie trafią do grona wybranych). Oparłam się w końcu dyktatowi codziennych zmian stylu i kolorystyki (tej różnorodności, która nie wynikała z mojej potrzeby, tylko z presji, żeby codziennie ubierać się inaczej, bo tak trzeba. nie trzymam się sztywno żadnego mundurka, ale jeśli mam ochotę chodzić cały tydzień w opcji black & white albo w szerokich spodniach do oversize'owej marynarki, to tak robię. nie szukam też urozmaicenia w nowych kolorach i fasonach, wolę nosić ulubione),nauczyłam się kupować wymarzone ubrania zamiast wystarczająco dobrych (i odsyłać to, co mimo drobiazgowego researchu, się ze mną nie rymuje lub na mnie nie pasuje) oraz nosić na co dzień swoje najlepsze ubrania. Tak że książka konkret. W ładnej minimalistycznej formie (podobały mi się te oddechy między akapitami i fakt, iż layout jest utrzymany w ulubionych kolorach autorki*). Ale przede wszystkim działa! Mogłaby być tylko dłuższa.

*(biel, czerń i błękit)

To jest bardzo dobra synteza wszystkich tez Marii Kondo z „Magii Sprzątania”, przy czym tutaj autorka koncentruje swoją uwagę w całości na ubraniach.

• Ebooki
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Chcę przeczytać ponownie
  • Minimalizm
  • .2022

Dodaj cytat z książki Minimalizm w szafie. Kupuj mniej, wyglądaj lepiej.