Bądź jak that girl

Okładka książki Bądź jak that girl Gabriela Workowska
Okładka książki Bądź jak that girl
Gabriela Workowska Wydawnictwo: Self Publishing poradniki
poradniki
Self Publishing
2024-02-12
2024-02-12

Świetna, przyjemna w czytaniu książka która pokaże Ci jak stać się lepszą wersją siebie.

Kiedy dowiedziałam się, że moja ulubiona twórczyni internetowa wydała kolejnego eBook’a, kupiłam go bez wahania. Tym razem rzecz miała tyczyć się zdrowego i rozwijającego stylu życia. Jednak użycie w tytule terminu „That Girl” mnie nieco zdziwiło. Wydawało mi się, że ma ono w internecie raczej negatywne konotacje, ponieważ kojarzy się przeważnie z idealnymi dziewczynami, których życie oglądane z poziomu Instagrama wywołuje jedynie kompleksy. Był moment kiedy dość głośno mówiło się o szkodliwości tego zjawiska i perfekcyjności Insta życia, i tak się to jakoś z tym terminem skleiło.
Jednak kto zna twórczość Gabi, przede wszystkim jej podcast Chociażby, raczej wie co mogła mieć na myśli.

Ona naprawdę wierzy w to, że uporządkowanie życia poprzez rutynę stanowiącą ciąg określonych rytuałów, może realnie zmienić naszą codzienność, nadać jej sensu i koloru. W książce zawarła wszystko co do tej pory przewijało się w jej podcastach, co dla jednych jest minusem, jednak ja odbieram to zdecydowanie pozytywnie. Autorka dość dobrze komunikowała, że ten eBook będzie podsumowaniem wszystkiego czego się nauczyła podczas swojej świadomej podróży na drodze rozwoju osobistego. I te moje oczekiwania spełnia perfekcyjnie, bo jako wierna słuchaczka, potrzebowałam takiej skondensowanej wiedzy. Poukładanej, metodycznej i takiej do której mogę wrócić w każdym momencie.

Ta książka to prawdziwy przewodnik po zmianie, choć według mnie zdecydowanie lepiej sprawdza się jako uzupełnienie twórczości podcastowej niż osobny tekst kultury, choć w tym względzie najlepiej żeby wypowiedział się ktoś, kto w podcastach Chociażby aż tak się nie zatopił. :)

Przeczytane w jeden wieczór i będę wracać. Praktyczne rady, które można zastosować od razu i tego oczekiwałem od tej książki. Najbardziej na plus jest też to, że po lekturze czuję się bardzo zmotywowany. Książka nada się nie tylko dla kobiet.

Spodziewałam się dużo więcej. Jako fanka podcastu jestem dość rozczarowana :(

Spodziewałam się dużo więcej. Jako fanka podcastu jestem dość rozczarowana :(

Ebook niestety rozczarowujący :( Nie dowiedziałam się z niego chyba niczego nowego. Pisany dużą czcionką na małych stronach, w rzeczywistości bez powtórzeń treść zajęłaby jakieś 20 stron :(

Polecam z kolei kurs Gabi - Projekt Glow Up. Tam rzeczywiście było sporo przydatnych informacji.

Niestety ale bardzo się rozczarowałam. Treść zaskakująco słaba - jako fanka podcastu kupiłam od razu w dzień premiery, niestety cała treść to powielane w kółko te same banały. Jeśli ktoś się nabrał na to ze faktycznie znajdzie motywacje albo narzędzie do rozwoju to stracił pieniądze. ebook ma niby 153 strony ale polowa z tego go jedno zdanie na strone powtarzane po kilka razy jako tytuł podtytuł itp. Format bardziej gazetki z promocjami z lidla niz ksiazka, czcionka duza, tresci bardzo mało.
Kolejny twór kolejnej influencerki która zarabia na ludzkiej naiwności i chęci zmiany...

Bardzo inspirująca i praktyczna. Jeśli lubicie podcast Chociażby to na pewno pokochacie tą książkę.

Dodaj cytat z książki Bądź jak that girl