Money Mindfullness Jak zarabiać, wydawać i oszczędzać?

Okładka książki Money Mindfullness Jak zarabiać, wydawać i oszczędzać? Cristina Benito
Okładka książki Money Mindfullness Jak zarabiać, wydawać i oszczędzać?
Cristina Benito Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie poradniki
poradniki
Money mindfulness: Cómo generar, conservar y multiplicar tu dinero
Wydawnictwo Literackie
2021-09-15
2021-09-15
Joanna Ostrowska

Inspirująca, ale bardzo ogólna.

Inspirująca, ale bardzo ogólna.

Całkiem fajna książka, dużo przydatnych rad. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce ;) Momentami było mi coś ciężko zrozumieć ale to raczej przyczyna braku wcześniejszego zainteresowania się finansami

Złota czcionka sugeruje, że mamy do czynienia z niewiarygodnie cenną treścią. Tego samego zdania jest zresztą autorka, która już na początku zapewnia, że "jeśli przeczytasz tę książkę i zastosujesz się do przedstawionych w niej zasad, wydane na nią pieniądze będą dla Ciebie inwestycją życia"... Niestety, w rzeczywistości książka jest zbiorem banałów opartych na kilku cytatach (min. Buffetta),do których Cristina Benito dopisuje swoje "złote" myśli. Pozycja, która nie wnosi zupełnie nic nowego do tematu. Próżno szukać w niej konkretów, infantylny zbiór oczywistości. Rozdział o inwestycjach jest wręcz idiotyczny. Czuć, że autorka nie ma żadnej wiedzy odnośnie inwestowania. Jedyny plus, to fakt, że książkę można przeczytać praktycznie w jeden wieczór. Dzięki czemu nie zmarnujemy zbyt wiele naszego czasu.

Podsumowując. Jeśli czytałeś cokolwiek na temat "higieny finansowej", nie trać czasu na tą lekturę. Jeśli dopiero zaczynasz pracę nad własnymi finansami, można przeczytać lecz nie oczekuj cudów. Zdecydowanie bardziej polecam "Finansowego Ninje".

Na samym początku musimy sobie wyjaśnić słowo Mindfulness, a więc to sztuka oddychania, koncentrowania się na tym, co jest tu i teraz oraz unikania chaosu. Autorka w swoim poradniku podejmuje tematy takie jak:
-jak zaoszczędzić pieniądze
-jak pomnożyć swoje pieniądze
- jak zarobić więcej pieniędzy
Kto z nas nie chce mieć więcej pieniędzy? Chociażby na swoje marzenia, które z każdym rokiem stają się już tylko mgłą. Autorka doradzi nam co zrobić, aby je zrealizować, pokaże, że oszczędzanie nie jest wcale trudne, że inwestować może każdy, że dobrze spożytkowany czas i szczęście przyciąga pieniądz. w tym poradniku znajdziemy wiele wskazówek, poznamy minimalizm, system kopertowy (który sama stosuję już od pewnego czasu ),dowiemy się, że zapisywanie wydatków jest bardzo ważne. To, co mi się w tym poradniku podobało to to, że jest napisany prostym, zrozumiałym językiem, na końcu każdego rozdziału i podrozdziału mamy krótkie podsumowania, jest sporo przykładów z życia wziętych do określonych sytuacji. Ta książka uświadamia , że pieniądze nie powinny być uznawane za temat zakazany o nich powinno się rozmawiać , a nawet dyskutować . Polecam każdemu kto chce oszczędzać, wyjść z dołka finansowego i nie martwić się o przetrwanie .

-jak zaoszczędzić pieniądze
-jak pomnożyć swoje pieniądze
- jak zarobić więcej pieniędzy
Kto z nas nie chce mieć więcej pieniędzy? Chociażby na swoje marzenia, które...

Pieniądze są bardzo ważne dla sprawnego funkcjonowania człowieka w społeczeństwie. Ich brak powoduje frustrację i problemy w sprawnym egzystowaniu. Dlatego tak ważne jest wyrobienie sobie właściwych nawyków i dobrych praktyk – tak aby żyć lepiej i przestać się zamartwiać przez ich niedobór. Cristina Benito w swojej książce „Money mindfulness”, połączyła filozofię uważności z odpowiednim dbaniem o własne finanse. W prosty sposób pokazuje, co należy robić, aby nie wypuszczać pieniędzy z rąk w błahy sposób. Podpowiada także, co robić aby je pomnożyć i jak z nich korzystać, tak aby pozwalały nam na dostatnie życie. Zobaczmy, co radzi autorka w swojej publikacji.

Proste przesłanie

Cristina Benito przechodzi do istoty rzeczy już od samego początku. Bez zbędnej opowieści dopisywania nadmiernej historii, od razu dzieli się zasadami, jakie powinno się stosować w odniesieniu do finansów osobistych. Dziewięć zasad zostało pogrupowanych w trzy segmenty: jak zdobywać pieniądze, jak oszczędzać pieniądze i jak je pomnażać. Autorka płynnie przechodzi od jednego zagadnienia do drugiego i wszystko układa się w spójną całość. Co jednak jest najistotniejsze, obala wiele mitów związanych z pieniędzmi i w jaki sposób powinno się z nich korzystać. Przekazuje swoje zalecenia w sposób prosty i z wielką troską o czytelnika, tak jakby mówiła do przyjaciela. Można odnieść wrażenie, że zależy jej, aby jak największa ilość osób poprawiła swój byt i odnalazła wewnętrzny spokój w związku z życiem i posiadaniem pieniędzy. Stara się uświadomić, że to nie pieniądze same w sobie są ważne, tylko to, w jaki sposób je wykorzystamy.

Całość recenzji znajduje się pod adresem:

Autor recenzji:

Tomasz Nowacki

Książka dla zupełnie początkujących w temacie zarządzania własnymi finansami. Dla osób które choć trochę interesują się tematem będzie to zlepek oczywistych oczywistości. Niemniej książkę przyjemnie i szybko się czyta, do połknięcia w jedno popołudnie.

Dramat. Nieskładny zbiór losowych porad na poziomie forów internetowych, autorka prezentuje się jako ekspert od finansów... w ogóle się tego nie czuje.

Brak konkretów, oderwanie od rzeczywistości, powoływanie się na Tima Ferrisa, Zuckerberga, Gatesa, Jobsa... ale jak to się ma to zwykłych ludzi? Poza tym, poza bogactwem, czy wyżej wymienieni to naprawdę autorytety do naśladowania? Na pewno nie dla mnie...

W rozdziale o minimalizmie piękne pytanie: czy wolisz mieć cztery takie sobie nieruchomości, czy jeden piękny dom? Hmm... No i perełki w rodzaju "Liczy się nie to ile zarabiasz, ale ile udaje ci się oszczędzić" - pogadajmy o tym z ludzmi na śmieciówkach, którzy nie mają możliwości znalezienie innej pracy.

Ciekawostką jest też historia męża autorki, który zgodnie z zasadą zarabiania nie "za czas" ale "za wyniki" porzucił karierę adwokata i pisze książki. Hmm... oto moc "opisu przypadku"... jeśli każdy adwokat, lekarz , czy inny specjalista pójdzie tą drogę, to będzie masa pisarzy... ale kto nas będzie np. leczył?

No i oczywiście oszczędzamy unikając jedzenia na mieście i picia kawy ze Starbucksa. Dzięki ci, guru finansów!!!
Nie wiem w sumie dla kogo jest ta książka. Bogaci jej nie potrzebują, osoby radzące sobie gorzej nie będą w stanie skorzystać z porad, bo te są niepraktyczne.
Bardzo się rozczarowałem... ale mogę podsunąć od razu dwie porady: 1) oszczędzanie - nie kupuj tej książki; 2) wykorzystanie zasady 80/20 - nie marnuj czasu na lekturę!

Książka nie zaskoczyła mnie niczym. Wręcz momentami czułam zażenowanie tym co czytam.

• Kupione
  • Empik audio rozwój
  • Czytam z Legimi

Dodaj cytat z książki Money Mindfullness Jak zarabiać, wydawać i oszczędzać?