Liściki od Wszechświata

Wydawnictwo Kobiece
2022-02-09
2022-02-09
Magdalena Wysmyk

Zbiór krótkich, aczkolwiek treściwych i dających nadzieję "liścików",które mogą kierować naszym życiem.

„LIŚCIKI OD WSZECHŚWIATA” od @wydawnictwo.kobiece to cudowna i bardzo dobrze wydana propozycja, która zapada w pamięci. Odnajdziecie w niej bardzo bogate wnętrze zawierające wiele mądrych i pięknych słów. Książka uczy i umoralnia. Pozycja idealna na te szare i depresyjne dni. Niektóre z tekstów są bardziej motywujące i pouczające, inne natomiast zabawne i wywołujące uśmiech na twarzy. Dzięki niej myśli się pozytywniej i zaczyna analizować własne postrzeganie świata. Książka zawiera wiele bardzo ciekawych tekstów sławnego motywacyjnego mówcy. Autor posiada bardzo barwne interesujące i zarazem intrygujące pióro. Myślę, że dobra propozycja, aby oderwać się, chociaż na krótki moment od rzeczywistości… Nie każdy z nas potrafi pobudzać się sam do działania. Niektórzy po jednym, bądź kilku niepowodzeniach odpuszcza i nie podąża dalej drogą marzeń. Czasami potrzebny jest mały bodziec, czy też kilka słów wsparcia, aby nakierować kogoś na odpowiednią ścieżkę. Książka zawiera ogrom tego typu propozycji, które pomogą Ci zmotywować najbliższych do gry.

„Odpuszczenie nie jest poddaniem się. To zrozumienie, że najlepsze dopiero przed Tobą.”

„Wszystkie drogi prowadzą do prawdy, choć niektóre doprowadza Cię do niej znacznie szybciej, niż inne.”

Jednym słowem jakim mogę określić tą książkę, jest słowo: nietypowa. Liściki od Wszechświata są skierowane dla każdej/ każdego z nas. Z pewnością ta książka jest inna, nie jest to poradnik, nie jest to żadna obyczajówka, którą możesz przeczytać jednym tchem. Tutaj jest wskazany czas na refleksje, możesz otworzyć książkę na dowolnej stronie i przeczytać jeden liścik albo jak wolisz kilka, tak by odnaleźć sens..

Kiedy myślimy pozytywnie nasze życie płynie swobodnie, mało w nim strachu, żalu bo myśli są skierowane w tą dobrą strone, jednak zdarza się też tak, że mamy ten gorszy dzień. W takim czasie zazwyczaj jesteśmy bez sił na dobre myślenie... i tu z pomocą przychodzi ta książka, która jest w stanie dać Ci słowa, w których się odnajdziesz, będą ona jak lek na złamane serce. No dobra, może troche przesadziłam, jednakże w tej książce jest ogrom pozytywnych słów. Pewnie nie będzie to książka dla każdego, ale jak dla mnie była to miła odskocznia od codzienności.

Wracamy do próbowania nowych gatunków, tym razem pod lupę wzięłam rozwój osobisty a dokładniej psychologię
i motywacje. Gatunek, z którym pierwsze spotkanie miałam dwa lata temu i zakończyło się rozczarowaniem
oraz niechęcią. Pomimo tego poczułam, potrzebę przeczytania takowej książki. Jakby to był ten moment gdy
dorosłam do tego gatunku. I o ile pierwsze spotkanie to coś tragicznego, to dzięki tej książce jestem
w stanie zacząć z tym gatunkiem od nowa, wymazując poprzednie z pamięci.

Całość recenzji:

dorosłam do tego gatunku. I o ile pierwsze spotkanie to...

Czytaliście kiedyś książki autorstwa Mike Dooleya? Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji to nic straconego.
9 lutego do naszych księgarń trafiła jego najnowsza książka o dość intrygującym tytule "𝐋𝐈𝐒𝐂𝐈𝐊𝐈 𝐎𝐃 𝐖𝐒𝐙𝐄𝐂𝐇𝐒𝐖𝐈𝐀𝐓𝐀".
Jest to tomik zbiorczy, zawierający większość "notatek", zebranych z trzech książek jego trylogii.
Ma piękną okładkę i ciekawą formę przekazu, gdzie owe notatki-liściki o pozytywnym charakterze humorystycznym i obejmują od kilku wierszy do całej strony.
Tą dość motywacyjną skarbnicę mądrości Wszechświata można przeczytać od razu lub dawkować każdego dnia losowo wybrany fragment. Niezależnie jednak od tego jaką formę czytania wybierzecie, jej treść na pewno naładuje Was pozytywną energią.Przypominając o tym, że tylko Wy macie władzę nad swoim życiem i decydujecie o własnym przeznaczeniu.

Ja przyznaję...odkrywam ją powoli.Codziennie "otwieram" inny liścik, który za każdym razem wywołuje uśmiech na mojej twarzy.To taki swoisty kontakt z owym Wszechświatem, który w magiczny sposób dodaje wiary we własne siły.A tym samym też inspiruje do realizowania marzeń.

Jesteście ciekawi co Wam podpowiada Wszechświat ?...

..."Czasami cuda są tuż obok i tylko czekają, żebyś zadzwonił, napisał lub się pojawił."

"Nie ma takich marzeń, które nie mogą zostać zrealizowane"

"Jeżeli początkowo się nie udaje, oznacza to tylko tyle, że jesteś coraz bliżej"

"Tak naprawdę gdyby wszystko było łatwiejsze, nie byłoby warte zachodu"

Na pewno więcej, niż możecie sobie wyobrazić ;)

Ma piękną okładkę i ciekawą formę przekazu, gdzie owe...

1976

To była jedna z tych książek, do których podeszłam dość ostrożnie. Miałam już niby wcześniej do czynienia z twórczością autora i wiedziałam, czego mogę się spodziewać, ale gdzieś tam z tyłu głowy tliło się pytanie, czy odnajdę się w tej formie. Jak się okazało, moje obawy się nie sprawdziły.

Zgodnie z tym, co napisał autor, lepiej jest czytać tę książkę na wyrywki, a nie po kolei, od deski do deski. Spróbowałam czytać tę publikację od pierwszej do ostatniej strony ciągiem, ale wtedy kompletnie nie czułam klimatu tych listów. Postanowiłam więc otworzyć książkę na losowej stronie i trafiłam na ten liścik.

Czy masz pojęcie, jak potężny jesteś naprawdę? Masz pojęcie, jak daleko sięgają Twoje myśli? Masz pojęcie, na ilu ludzi wpłynąłeś? Masz pojęcie, ile już udało Ci się osiągnąć? Masz pojęcie?

Jestem osobą, która niedawno stanęła na nogach po załamaniu. Poprzedni rok bardzo mocno kopnął mnie w tyłek i przeszłam ogromną drogę, by znaleźć się w tym momencie, w którym właśnie jestem. Te słowa dodatkowo mnie naładowały pozytywnymi emocjami i całą masą woli walki. Podejrzewam, że gdyby nie to, co przeżyłam, zupełnie inaczej przyjęłabym te słowa. Teraz co prawda nieco mi się oczka zaszkliły w trakcie ich czytania, ale zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

I w tym właśnie tkwi siła tej książki. W tym, że każdy czytelnik odbierze ją inaczej, dopasowując listy do tego, w jakim momencie życia jest. Nie ma jednego klucza, według którego można czytać tę książkę. Nie ma uniwersalnej interpretacji. Do każdego czytelnika przemówią inne słowa.

Kilka razy w trakcie lektury się wzruszyłam. Nawet nie spodziewałam się tego, że ta książka da mi taką masę motywacji. I nie dostałabym jej, gdybym się uparła i czytała ją po kolei. Jeśli więc szukacie motywatora, który naładuje Was pozytywną energią, to polecam tę publikację.

„Od naszych myśli zależą okoliczności, w jakich znajdziemy się jutro, a także by zacząć spełniać swoje marzenia.”

Od dawna wiadomo, że nasze myśli mają potężną moc, dzięki której możemy spełniać swoje najskrytsze marzenia. Jednak nie każdy potrafi wzbudzić w sobie pozytywne wibracje, gdyż patrzą na to, co mają w negatywnych barwach. Warto więc sobie uświadomić, że to my kreujemy swój świat, a temu mogą pomóc pozytywne, motywacyjne teksty. Nie muszą to być długie opracowania, jakie można kupić na naszym rynku wydawniczym. Czasami wystarczy kilka pozytywnych słów, które ukierunkowują nasze myśli w dobrym kierunku. A gdyby tak codziennie każdy z nas otrzymywał takie optymistyczne teksty w formie krótkich wiadomości? Teraz jest to możliwe, dzięki książce pt.: „Liściki od Wszechświata”.

Mike Dooley urodził się 7 lutego 1961 w Orange, Kalifornia. To znany nauczyciel specjalizujący się w tematyce metafizycznej i autorem bestsellerów „New York Timesa”, które zostały opublikowane na całym świecie i zostały przetłumaczone na 27 języków. Ja miałam możliwość przeczytania „Świat nieograniczonych możliwości”, „Sztuka kreacji marzeń”, „7 kroków do szczęścia” i "Dziesięć najważniejszych przesłań, które zmarli chcą przekazać Tobie". Dziś jest szczęśliwym, spełnionym człowiekiem realizującym swoje marzenia, ale nie zawsze tak było.

Kilkanaście lat temu autor miał trudny czas w swoim życiu. Jego firma ogłosiła bankructwo, więc Mike nie miał dobrej sytuacji finansowej, a do tego dowiedział się, że jego dziewczyna ma nowego chłopaka. Wówczas był na rozdrożu nie wiedząc, co będzie dalej. Zaczął analizować swoją sytuację, poszukiwać sensu w tym, czego doświadczał i stwierdził, że skoro cały ten bałagan w jego życiu zaistniał z przyczyn dla niego nie zrozumiałych, to nie znaczy, że nie będzie umiał z tego wyjść, więc czas zacząć śnić nowy sen, zwany życiem i wykreować zupełnie nową jakość myśli motywujących do działania. Zaczął od drobnych kroczków, z liściki były jednym z pierwszych. Postanowił bowiem rozsyłać do ludzi maile z krótkimi tekstami, które pomogłyby odbiorcom obudzić się z duchowego snu i pobudzić potencjał, jaki każdy ma w sobie. Te drobne gesty sprawiły, że jego życie zaczęło się zmieniać na lepsze. W ten sposób powstały liściki od Wszechświata, które stały się inspiracją do napisania kolejnej książki.

Stworzona publikacja to przede wszystkim materiał, dzięki któremu możemy poczuć się lepiej każdego dnia. Wystarczy wziąć książkę do ręki, skupić się na chwilę nad tym, co nas niepokoi, czy smuci lub po prostu z przesłaniem wskazówki na najbliższe godziny i otworzyć na przypadkowej stronie, a potem przeczytać, co Wszechświat chce nam przekazać. Każdy liścik, to zaledwie kilka lub kilkanaście linijek z pozytywnym przesłaniem, w których znajdziemy poradę, wskazówkę lub po prostu myśl skłaniającą do refleksji. Zamieszczone teksty tchną optymizmem, napawają nadzieją, emanują radością, empatią, miłością. Sprawiają, że kilka prostych słów potrafi pokazać naszą sytuację z zupełnie innej strony. Skłaniają do przyjrzenia się sobie, danej sytuacji, rozpoznać własne emocje, ograniczenia, dostrzec piękno w otaczającym świecie, a przede wszystkim zmienić nastawienie do siebie i tego, czego doświadczamy.

W życiu bowiem spotykają nas różne doświadczenia i nie raz potrzebujemy wsparcia, odrobiny nadziei, dodania otuchy czy po prostu jakiegoś miłego słowa, utwierdzającego nas w poczuciu, że nie jesteśmy sami na tym świecie. Możemy to poczuć, dzięki takim książkom, jak „Liściki od Wszechświata”, które napawają optymizmem i mogą być wiernymi towarzyszami na naszej drodze życie.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Wydawnictwo Kobiece

„No dobrze, tylko na pięć minut zapomnij o (…) swoich obawach, problemach i cierpieniu. I przez tych pięć minut poczuj to, co najbardziej pragnąłbyś czuć przez resztę swojego życia."

Zamknęłam oczy i poczułam promienie wiosennego słońca, zapach porannej rosy i świeżo parzonej kawy. Usłyszałam za plecami okrzyki dzieci domagających się naleśników na śniadanie, męża szukającego w pośpiechu kluczyków i pazurki drepczącego między domownikami psa. Spokój i miłość.

„Liściki od Wszechświata” to zbiór krótkich przesłań, które mają przekazać czytelnikowi moc pozytywnej energii. Autor we wstępie zachęca, aby nie czytać książki całościowo od pierwszej do ostatniej strony. Tę pozycję należy sobie dozować, otwierać na przypadkowo wybranej stronie i skupić się na tym jednym, przypadkiem trafionym przesłaniu. Nie znajdziemy tu moralizatorstwa, suchych porad i banalnych wskazówek, ale uniwersalne treści, które każdy zinterpretuje inaczej w oparciu o własne doświadczenia i aktualnie towarzyszące emocje. Krótkie liściki, prosty przekaz, inspirująca całość.

Kochani dziś chce przedstawić Wam fantastyczna książkę na którą bardzo czekałam, a co najważniejsze nie zawiodłam się 🥰
,,Liściki od Wszechświata" to nowość na polskim rynku wydawniczym. Podoba mi się jej oprawa graficzna i prostota przekazu. Gdy odebrałam książkę od razu rzuciłam na nią okiem i byłam bardzo ciekawa tego jak zostanie przedstawiona zawarta w niej wiedza. Jest to zbiór krótkich życiowych przesłań, które mogą być wartościowe dla osób w różnym wieku, jeśli odpowiednio postanowią odebrać te publikację, którą z powodzeniem można przyrównać do różnych wydań z aforyzmami. Jak zapewnia sam autor, jest to jedna z tych publikacji, które można otworzyć na dowolnej stronie, przeczytać dane przesłanie i się nim inspirować. I tak jest faktycznie ♥️Na danej rozkładówce jest kilka przesłań, więc tylko od odbiorcy zależy na które z nich skuszą się w pierwszej kolejności. Wszystkie są dość krótkie, więc ich lektura zajmuje kilka sekund. O wiele więcej czasu możemy poświęcić na zastanowienie się nad tym co wszechświat chciał nam przekazać. Aforyzmy są dość popularne więc jeśli lubisz te klimaty szczerze polecam ♥️

Jak zdobyć to czego pragniemy? Recept na to jest dużo, pewnie każdy ma swój przepis, modyfikowany w zależności od celu i okoliczności. Oczywiście najłatwiej byłoby odkryć jeden uniwersalny, lecz czy to możliwe? W końcu różnimy się swoimi marzeniami i tym, co chcemy osiągnąć, a co łączy? Szukanie sposobu by zdobyć to, do, czego dążymy, więc dlaczego by nie przyjrzeć się jak robią to inni?

Jeśli ktoś podaje gotową metodę część z nas spojrzy na nią z podejrzliwością, a część będzie chciała od razu spróbować, jedni uważnie ją przestudiują, drudzy na chybił trafił wybiorą jakąś część i zaczną testować. Na lekturę „Liścików do wszechświata” po prostu najlepiej zarezerwować sobie czas i rozdział po rozdziale czytać to, co Mike Dooley stara się przekazać. Z pewnością wie jak zmotywować czytelników by zapoznali się z jej treścią, nie natarczywie, ale zarażając optymizmem, dającym się odczuć na każdej stronie, podobnie jak również ogromna życzliwość. Jednak przede wszystkim to przedstawianie własnych doświadczeń i pokazywanie na własnym przykładzie co zadziałało. Zresztą osobisty charakter odczuwa się wielokrotnie podczas czytania, to nie są suche wskazówki, bliżej im do przesłań zachęcających do spojrzenia na siebie, swoje marzenia, cele jakie sobie stawiamy oraz punkt, w którym obecnie znajdujemy się. Nie ma stawiania ograniczeń, co wolno, a co surowo zabronione, za to jest dodawanie wiary w siebie. Krok po kroku Mike Dooley kładzie nacisk na pewność siebie, nie bezpodstawnej, ale budowanej krok po kroku. Ważnym elementem jest również życzliwość, nie z gatunku tych sielskich, w którym patrzy się na świat wyłącznie przez różowe okulary, ale bardziej realną, w jakim widzi się dobre i złe strony oraz wykorzystuje się te pierwsze by przezwyciężyć te drugie. Kładziony jest także nacisk na wytrwałość oraz przypomina, że urzeczywistnienie naszych pragnień to często o wiele więcej niż jedna próba i nie zawsze od razu sukces jest widoczny.

• Do kupienia
  • Przeczytane 2022