Okładka książki Pozdrowienia z kosmosu. Rozmowy o świadomości, Wszechświecie i budowaniu lepszego świata Mike Dooley
Mike Dooley Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
From Deep Space with Love: A Conversation about Consciousness, the Universe, and Building a Better World
Wydawnictwo Kobiece
2020-07-15
2020-07-15
Anna Gąsowska

Gdyby usunąć każde wystąpienie słowa aspekt, książka byłaby o 1/4 krótsza

Gdyby usunąć każde wystąpienie słowa aspekt, książka byłaby o 1/4 krótsza

*Z BIBLIOTEKI MOJEGO MĘŻA*

Zdecydowałam się na jej lekturę z czystej ciekawości, by przekonać się, co autorzy mają mi do powiedzenia i przy okazji odpocząć chwilę od kryminałów, obyczajówek......

Mamy tu rozmowy z Frankiem. Kim jest Frank - już tłumaczę. To kolektyw ośmiu wysoko rozwiniętych istot, które żyją w odległej galaktyce. Frank przemawia do Mike'a za pomocą Tracy, czyli medium.

Wiem, że to nie będzie książka dla każdego, bo nie wszyscy lubią taką tematykę, ale muszę powiedzieć, że dla mnie to było bardzo ciekawe przeżycie. Wyobraźcie sobie, że tam nad naszymi głowami żyją sobie jakieś istoty pozaziemskie. Nie chcielibyście przekonać się o tym, jak wygląda ich świat? Czym różni się od naszego? Bo ja bym chciała.

Z rozmów możemy przekonać się, jak wygląda wychowywanie dzieci, czy istnieje coś takiego jak religia czy ustrój społeczny. Możemy też poznać punkt widzenia Franka, jeśli chodzi o to, co dzieje się na naszej planecie.

Książkę czytało się szybko, dla mnie była czymś w rodzaju odskoczni od rzeczywistości. Jest napisana prostym językiem. Jeśli lubicie ezoteryczne klimaty, może to być książka dla Was. Ja co prawda nie czytam często takich publikacji, ale przyjemnie spędziłam przy niej czas. To było dla mnie coś nowego. Nie spotkałam się z czymś takim.

*Z BIBLIOTEKI MOJEGO MĘŻA*

Jest to dobrze opracowana pozycja dla osób, które są zainteresowane kwestiami parapsychicznymi, duchowością  i dążeniem do doskonalenia. Z pewnością zainteresują się nią także ludzie, którzy pragną poznać odpowiedzi na tak nurtujące pytania, jak odwiedziny kosmitów lub kwestie związane z zatopieniem Atlantydy. Muszę zresztą przyznać, że te ostatnie były dla mnie w sumie najbardziej ciekawe.

Ogromnym plusem tej książki jest atmosfera mądrości i spokoju, która przebija się z niemal każdej strony. Widać, że istoty, z którymi rozmawiało medium mają ogromny zasób wiedzy i wiedzą, że konflikty oraz wojny nie prowadzą do niczego. Czytając opisy ich świata można dojść do wniosku, że idealny świat jednak istnieje...

1976

Na lubimyczytac.pl ta książka jest opisana jako literatura popularnonaukowa. Nie zgodzę się z tym. To pozycja ezoteryczna. Zdecydowałam się na jej lekturę z czystej ciekawości, by przekonać się, co autorzy mają mi do powiedzenia i przy okazji odpocząć chwilę od kryminałów.

www.czytelnia-mola-ksiazkowego.pl

Hej, hej! Czytacie czasami książki typowo popularnonaukowe? Ja z chęcią po takie sięgam. Ostatnio raczej po te związane ze zwierzętami, ale nie mogłam odpuścić "Pozdrowień z kosmosu"!

Ta książka, tak szczerze mówiąc, jest raczej mało popularna, a uważam, że naprawdę jest godna uwagi. Dlatego zaraz Wam o niej więcej opowiem i mam nadzieję, że zachęcę do sięgnięcia po nią.

Muszę powiedzieć, że według mnie ta pozycja powinna znaleźć się w gatunku sci-fi, a nie w popularnonaukowym. Już tłumaczę dlaczego. Otóż, w "Pozdrowieniach z kosmosu" poznajemy dwóch bohaterów. Jeden z nich, za pośrednictwem drugiego porozumiewa się z odległymi istotami, które opowiadają o swoim świecie. Jakim cudem taka rozmowa jest prowadzona? No właśnie. Mike Dooley prowadzi rozmowy z Tracy Farquhar czyli medium.

Z tym rozmów z dziwnymi, odległymi istotami dowiadujemy się, które żyją w odległej galaktyce i przeszły przez to wszystko, przez co my w tej chwili przechodzimy i mogą nam podpowiedzieć jak sobie radzić. Bardzo nam też współczują. I serio, uważacie, że gdyby coś takiego istniało rzeczywiście, to byśmy zmagali się w tej chwili z globalnym ociepleniem, śmiertelnymi chorobami, itp? Przecież te superinteligentne istoty, które już przez to przeszły, powinny nam podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić.

Więc no generalnie myślę, że to jedna wielka bzdura, a nie popularnonaukowa książka. Ktoś po prostu usiadł i wymyślił coś takiego. Dla mnie to taka książka nieco fantastyczna i nic poza tym, ale w sumie śmiało można powiedzieć, że nie jest niemożliwe to, że gdzieś tam w kosmosie, w innej galaktyce istnieje jakieś życie i to być może bliskie nam na tyle biologicznie i intelektualnie, abyśmy mogli się z nimi porozumieć. Natomiast przez medium? No ja w takie rzeczy nie wierzę, ale z chęcią poczytałam nie biorąc tego wszystkiego na poważnie.

Czy polecam? W zasadzie to tak, bo jest ciekawie napisana, ale tak, jak wspomniałam wyżej, nie traktując jej poważnie można po nią sięgnąć.

Wydawnictwu Kobiece serdecznie dziękuję za egzemplarz!

• Ezoteryka, Rozwoj duchowy🔮🕉☯️
  • Popularnonaukowe