Najpiękniejszy sen

Okładka książki Najpiękniejszy sen Katarzyna Michalak
Okładka książki Najpiękniejszy sen
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak JednymSłowem Cykl: Seria mazurska (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Seria mazurska (tom 6)
Znak JednymSłowem
2022-01-20
2022-01-20

Czuję się rozczarowana tą częścią sagi mazurskiej. W poprzedniej części zniszczenie postaci Damiana, w tej Natalii. Bardzo szkoda. Poza tym przydałaby się jakaś znajomość geografii u pisarki, albo u osoby edytującej tekst. W poprzedniej części nagminne mylenie Ełku z Elblągiem, w tej Urszula Białorusinką z Kijowa? Lekki zawód.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powieść, w której losy bohaterów przeplatają się ze sobą jak warkocz. Pokazuje ona błędy jakie są przez wielu ludzi popełniane i ich skutki, ale także nadzieję i to, że można je naprawić, choć dla części z nich następstwa z tego wynikające są nieodwracalne. Jednak los potrafi różnie pokręcić życiem i często zaskakuje nas coś, czego się nie spodziewaliśmy. Powieść obyczajowa, która wzruszy ale i czegoś nauczy.

Lekka historia, dobrze by się czytało gdyby nie błędy, a tu światło między wyrazami znikło. A to brak spacji po interpunkcji, a to błąd rzeczowy. Bartosz wyjechał z Ula, wrócił z Zosią, i nie, nie był to plot twist, tylko błąd. 😅

Piękna saga dobrze się czyta trzyma w napięciu godna polecenia

Piękna saga dobrze się czyta trzyma w napięciu godna polecenia

To już ostatni tom tej serii. Szkoda. Naprawdę będę teskniła za bohaterami tej serii.
W tym tomie dużo się dzieje. Już od pierwszych zdań książka wciąga. Przeczytałam ją w jeden dzień. Można powiedzieć, że w tej części najwiekszą rolę odgrywa Bartosz. Niektórzy pokazują swoje skrywane oblicza, niektórzy walczą o życie, niektórzy próbują narkotyków.
Życie - nie zawsze wszystko dobrze się układa. Czasem musi przyjśc burza, aby można było docenić słońce.

Życie - nie zawsze...

"Szczęścia na czyjejś krzywdzie nie zbudujesz."

Książka pełna emocji. Skrajnych emocji.

"Szczęścia na czyjejś krzywdzie nie zbudujesz."

Książka pełna emocji. Skrajnych emocji.

Cała seria zawiera duży ładunek emocjonalny. Ta część zaczęła się mocnym uderzeniem. Rozczarowała mnie Natalia, wkurzyła Magda.

Bardzo fajna i ciekawa książka warta przeczytania. Dużo się w niej dzieje. Opowiada o matce która porzuca dziecko nieznajomemu mężczyźnie.

Ostatnia część mazurskiej serii , już tęsknię za bohaterami z którymi tak się zżyłam. Przeżywałam z nimi radości, smutki , narodziny, śmierć . Jak w prawdziwym życiu nie ma nic biało czarnego jest pełna paleta barw. Zazdroszczę bohaterom chyba najbardziej tej przyjaźni która ich połączyła , tego że mogli na sobie polegać w każdej chwili jak również tego że jako prawdziwi przyjaciele potrafili dawać reprymendy . Liczę po cichu że jeszcze jakaś część serii wyjdzie i znów będę mogła zatopić się w ten piękny, mazurski klimat.

W wigilijny wieczór w domu w Marcinkach zjawia się ranny Siergiej z niemowlakiem w ręku. Sam traci przytomność i w stanie ciężkim trafia do szpitala, gdzie zapada w śpiączkę. Zaczynają się domysły, że dziewczynka jest nieślubną córką Siergieja.

Jak potoczą się losy małej Michasi? Czy znajdzie się ktoś, kto zaopiekuje się dziewczynką? Jaka matka podjęła decyzję , żeby porzucić swoje nowo narodzone dziecko ?

Mnożą się kolejne pytania, zaczynają się kłótnie oraz wzajemnie oskarżania .

To ostatnia część "Serii mazurskiej". Katarzyna Michalak kończy i zamyka wszystkie wątki, pozostawiając czytelnika za szczęśliwym zakończeniem…

• Katarzyna Michalak
  • Przeczytane 2022