Co kryją jej oczy

Okładka książki Co kryją jej oczy Sarah Pinborough Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Co kryją jej oczy
Sarah Pinborough Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
2017-03-14
Data 1. wydania:
2017-01-31
Maciejka Mazan
literatura angielska małżeństwo miłość obsesja przemoc psychiatra relacje damsko-męskie strach tajemnica thriller trójkąt miłosny
Inne

Oficjalne recenzje i

A ty komu zaufasz?

Link do recenzji

503 175 39

Do przeczytania książki zachęciło mnie obejrzenie serialu - tak paradoksalnie. Serial był wciągający, choć zupełnie nie zgadzam się z zakończeniem, które było wręcz odpychające. Minęło kilka miesięcy nim wróciłam do historii Davida i Adele, być może z jakąś złudną nadzieją, że perypetie w książce potoczą się inaczej ... Oczywiście się tak nie stało.

Czy wciągająca? Na pewno. Inna niż wszystkie? Owszem, bo fabuła mimo popularnych wątków (miłość, zdrada, samotność) ma do zaoferowania coś jeszcze, to drugie dno, którego nie widać gołym okiem.

Czyta się przyjemnie i z pewnością poleciłabym tę książkę każdemu zainteresowanemu mniej lub bardziej, ale ... To zakończenie... Całkowicie subiektywnie: ale muszę odjąć gwiazdkę z oceny. Za dużo science-fiction.

Czy wciągająca? Na...

,,Co kryją jej oczy" autorstwa Sarah Pinborough jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.

Narracja prowadzona jest z perspektywy Louise i Adel w teraźniejszości i przeszłości. Obie kobiety łączy David, który jest mężem Adel, a Louise jest jego sekretarką w gabinecie psychiatrycznym. Pomiędzy Davidem a Louise nawiązuje się romans, a między Adel i Louis przyjaźń. Adel prosi Louise o nie mówienie Davidovi, że przyjaźnią się. Louise jest świadkiem jak jej nowa przyjaciółka musi odbierać o określonych godzinach telefony od męża i zdarza się, że jest zamykana w domu. Louise waha się czy zakończyć romans i przyjaźń. Jednak w trosce o Adel próbuje jej pomóc i dowiedzieć się prawdy o tym co tak naprawdę dzieje się w ich małżeństwie. Wpada w spiralę kłamstw, ale nie zdaje sobie sprawy w jakie tarapaty może sama wpaść pomagając innym. Komu zaufa Louise ? Jakie sekrety skrywają Adel i David ?

,,Nie ufaj tej książce… Nie ufaj tej historii… Nie ufaj sobie."

Czy można stworzyć dobry thriller bez morderstw ? Sarah Pinborough udowadnia, że tak. Mroczna historia, która wciąga. Kolejna książka, którą czytałem z niespieszną akcją, a działo się bardzo dużo. Powieść, która mnie zaskoczyła, a zakończenie okazało się niebywałe.
Myślę, że również chętnie poznam ekranizację tej książki oraz mam nadzieję, że to nie moje ostatnie spotkanie z twórczością autorki.

PS. Bez względu na wszystko NIE ZDRADZAJ zakończenia!

Powieść nudna i porąbana. Już dawno tak bardzo nie czekałam, aż powieść się skończy. Wypożyczyłam CD gdyby to była książka to bym ją przekartkowała. Dotarłam do końca z niedowierzaniem, że coś takiego można wymyślić.

Właśnie skończyłam czytać.
Zakończenie Wow.

Cała akcja, cała historia jest wciągająca, czytasz i przeżywasz i na końcu...

Polecam

Właśnie skończyłam czytać.
Zakończenie Wow.

Cała akcja, cała historia jest wciągająca, czytasz i przeżywasz i na końcu...

Polecam

Uff...
Nie myślcie sobie, że to westchnienie świadczy o moim rozczarowaniu tą książką. Wręcz przeciwnie. Była to lektura bardzo absorbująca, a dodatkowo nieźle namieszała mi w głowie. Mam nadzieję, że ten rok będzie obfitował w takie pozycje.

Autorka bardzo umiejętnie wciąga czytelnika w fabułę, która przypomina jazdę na rollercoasterze. Nic tutaj nie jest oczywiste, zaskoczeń jest zaś całe multum. Może zakręcić się w głowie (w pozytywnym tego słowa znaczeniu 😉).

Wtrącenie do powieści odrobiny sf, jakim jest wątek świadomego snu to strzał w dziesiątkę! Do tej pory spotkałam się z tym w jednej książce, a mianowicie we "W cieniu zla" Alexa Northa i absolutnie jestem na tak!

Zakończenie "Co kryją jej oczy" to prawdziwy 🔥. Kiedy nabrałam pewności , że oto dotarłam do rozwiązania całej tej historii, autorka zrzuciła kolejną bombę, przez co zmuszona byłam szukać swojej szczęki na podłodze.

Polecam!

Uff...

Zaciekawił mnie początek w opisie książki dlatego kiedy ją znalazłam w bibliotece powiedziałam sobie biorę. Kiedy zaczęłam ją czytać to nawet 30 stron za mną zastanawiałam się po co ja ją wzięłam, bo w ogóle nie zaczyna mnie interesować. Ale zawzięłam się i nie żałuję. Naprawdę dawno zakończenie książki nie wbiło mnie tak w fotel jak było tutaj. Ostatnie sto stron czytałam, a wręcz pochłaniałam z monstrualnym przyspieszeniem by dowiedzieć się jak zakończy się cała historia. Oczywiście miałam w głowie swój plan, który oczywiście po ostatnich kartkach roztrzaskał się o ścianę, a autorka okazało się, że wyrolowała mnie w pole i tak zaskoczyła, że wierzcie czy nie długo, naprawdę długo wgapiam się w zamkniętą książkę i nie mogłam dojść do siebie.

Początek może zniechęcić, ale nie pierwsza to moja książka, którą mogłabym odłożyć przez początek, bo mam wrażenie, że w ostatnim czasie trafiam na takie, które sprawiają małych umiejętności przez autorów by napisać początek. Ale dzięki tej historii znów dochodzę do wniosku, że nieważne jak ktoś zaczyna, ale jak kończy. A tutaj mamy zakończenie na wysokim poziomie.

Nie chcę Wam nic zdradzać, bo to byłoby z mojej strony chamskie, ale z czystym sumieniem mogę polecić Wam książkę i błagać Was byście przetrwali początek, bo naprawdę koniec Was wciśnie w fotel. Warto!

Napięcie jest wyczuwalne z każdą kolejną stroną, ono rośnie by dać porządny wybuch na sam koniec i kiedy sądzicie, że już wszystko jest powiedziane, autorka dobija Was jeszcze dodatkowo takim uderzeniem, iż ja będę mieć długo to w pamięci.

Moja ocena to jest 8/10 - gdyby ten początek byłby jakoś może inaczej poprowadzony jakoś tak bardziej przyciągał niż odpychał, to z pełnym uznaniem dałabym 10 całej książce za to co od połowy do końca się dzieje, ale jednak muszę odjąć przez to, że ktoś jeśli nie będzie miał cierpliwości to porzuci książkę niepotrzebnie, gdy perła dopiero w niej wydobywa się w połowie. Żałuję, że nie mogę dać te 9 za ten koniec, bo pisząc tą recenzję nadal z niedowierzaniem kręcę głową. Nie spodziewałam się tego.

Sama jestem zaskoczona, że tak wysoko książkę oceniam ;) Do mniej więcej połowy lektura ciągnęła mi się bardzo, czasami miałam ochotę nawet przerwać czytanie. Ale dałam jej szansę i... powiem szczerze, nie żałuję. Akcja nabrała tempa, a zakończenie... takiego się nie spodziewałam :)
Dla wszystkich, których może zniechęcić początek mam taką radę - wytrwajcie do końca :D

Zaskakująca

Zaskakująca

Na półkach: , , , ,

Na początku niby nic się nie dzieje.
Żona, mąż i kochanka.
Jednak, dlaczego Adele jest zamykana we własnym domu i o ustalonych porach musi meldować się mężowi? Dlaczego ukrywa przed nim swoją nową przyjaciółkę?

"Co kryją jej oczy" to mroczny thriller psychologiczny, w którym napięcie rośnie powoli, lecz nieubłaganie, a z każdym kolejnym rozdziałem bohaterowie coraz bardziej manipulują sobą nawzajem.

Podobał mi się ciekawie rozwinięty wątek świadomego śnienia, który dodaje książce lekkiego dreszczyku.
Nieoczywiste, surrealistyczne zakończenie... Totalnie odrealnione, ale też innowacyjne i pomysłowe (choć do teraz nie jestem pewna, czy przypadło mi do gustu :'D).

Ze względu na wolne tempo rozwoju akcji, nie jest to fenomenalna książka. Lecz na pewno bardzo dobra, która zapada w pamięć.

Na początku niby nic się nie dzieje.
Żona, mąż i kochanka.

„CO KRYJĄ JEJ OCZY”

Sarah Pinborough Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Kolejny raz popełniłam błąd i najpierw zobaczyłam serial. Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałam, że powstała ta książka. „Co kryją jej oczy” to bardzo tajemniczy i psychologiczny thriller. I znowu gdybym nie obejrzała serialu nie odnalazłabym się w tej powieści.
Mąż, który zdradza żonę. Zona, która zdradza męża z kobietą. Żyją w trójkącie początkowo o tym nie wiedząc. A może każdy o tym wie tylko to ukrywa.
Na pozór idealne małżeństwo. David- znakomity psychiatra i jego prześliczna żona Adele. On zamyka ją w domu. Dlaczego? Żeby tego się dowiedzieć trzeba poznać historię jej życia.
Louise – jest nową sekretarką Davida. Jest po przejściach. Rozwódka z dzieckiem. Nie potrafi się pogodzić z tym, że jej mąż odszedł do innej i spodziewa się z tą kobietą dziecka. Przez to wszystko nie potrafi spać. To ją dobija. Przez to wpada w biurowy romans. Jednocześnie zaczyna przyjaźnić się z Adele. Sekretnie się z nią spotyka. Adele nie może mieć przyjaciół. Jej mąż jej tego zabronił.
Co się stanie, gdy tajemnice ujrzą światło dzienne? Adele też miała problemy ze snem jednak zalazła na to sposób. Nigdy nie zgadniecie jaki. Jest bardzo mroczny i niebezpieczny.
Cała historia dla mnie ciągnie się jak flaki z olejem. Niestety nie przypadła mi ta powieść do gustu. Miłosny trójkąt i tajemnica. Zakończenie mnie zaskoczyło. Tego się nie spodziewałam. Powiem szczerze, że najbardziej z całej historii podobało mi się zakończenie. Reszta niestety nie.
Jeżeli nie oglądaliście serialu radzę wam mocno się skupić czytając. Powieść nie jest łatwa ani lekka.

„CO KRYJĄ JEJ OCZY”

Sarah Pinborough Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Mąż, który zdradza żonę. Zona, która...