I niech zginę

kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Każdy ma swoje tajemnice

[ 5 ] Link do recenzji

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Książka powoli się rozkręca, ale później nie da się od niej oderwać. Przedstawiona z perspektywy kilku kobiet- Lisy, jej nastoletniej córki, oraz jej przyjaciółki Marylin. W przeszłości Lisy doszło do przerażających wydarzeń, które teraz wracają i zaburzają z trudem wypracowany spokój. Czy zagrożenie jest realne? Nic nie jest takie jak się...

Jedno muszę przyznać, S. Pinborough potrafi zaskoczyć czytelnika najbardziej pokręconą fabułą , naszpikowaną dodatkowo niespodziankami i zwrotami akcji. Wciągnąć go w misternie utkaną , pajęczą nicią sieć i manipulować nim do samego końca. „ Z ręką na sercu i niech zginę, jeśli kłamię " podobało mi się!

"Czy jesteśmy tylko kalkomanią dorosłości, naklejoną na nasze dzieciństwo?" w 80% tak. Jak łatwo jest ocenić i skazać człowieka za czyny, które popełnił nie znając jego przeszłości i nie chcąc poznać? Najłatwiej. W książkach lubie to, że ukazują one całość. Nie oceniamy bohaterów po tym co myślimy że wiemy, tylko po tym co wiemy napewno. Książka jest bardzo mroczna,...

Szkoda tylko ze opis książki zdradza tak naprawdę 60% fabuły przez co książka może być nudna.
Ja przeczytałem książkę w ślepo i nie żałuję.

Takie thrillery psychologiczne lubię!
W tej książce jest wszystko, co sprawia, że przenosimy się w inny świat. Niesamowita fabuła, ogrom zwrotów akcji, które mieszają nam w głowach, a jednocześnie spójne postacie i zachowany rytm wydarzeń.
Nie da się ukryć, że ta powieść trzyma w napięciu i każdy kolejny rozdział zaskakuje.

No cóż... Mam bardzo mieszane uczucia jeśli chodzi o tą pozycje. Zapowiadało się dobrze, niestety mnogość wątków które nie były kontynuowane i to, że główna bohaterka od początku budziła współczucie a nie nienawiść pozwalało przewidziec co będzie dalej.... Styl pisania również gorszy niż w pierwszej powiesci tej autorki. Daje mocne 6,5 bo książka generalnie nie była zła,...

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Polecam!

Nie wiem jak podsumować tę książkę i nie dlatego, że jest zła, wręcz przeciwnie jest bardzo dobra, mimo iż dziełem stulecia bym jej nie nazwała. Jednak historia w niej zawarta jest poruszająca, pełna mrocznych zakamarków. Słowo "mrok" idealnie oddaje klimat tej książki.
Całość jest bardzo emocjonująca i to nie ze względu na napięcie, bo czasem nie było odczuwalne w ogóle,...

Do mocnych stron książki można zaliczyć umiejętne mylenie tropów przez autorkę, która celowo układa fabułę tak, by czytelnik został zaskoczony pewnym zwrotem akcji, burzącym kompletnie wizję dalszej części historii. Uwielbiam takie zabiegi i tutaj wyszedł on znakomicie, bo to, co wydawało się oczywiste, w rzeczywistości okazało się być zupełnie czymś innym.
Do minusów...

"I niech zginę" Sarah Pinborough to niepokojąca powieść, a jednocześnie fascynująca. To kolejna udana książka autorki, a jej bohaterów długo nie zapomnę. Powieść bezlitośnie wkradła się w zakamarki mojego umysłu. Momentami przejmująca i rozdzierająca serce. Wciągnęła mnie od pierwszej strony i zaskoczyła zwrotami akcji i oryginalnymi bohaterami.
Zdecydowanie polecam.

Dyskusje