rozwiń zwiń

Każdy ma swoje tajemnice

Link do recenzji

498 70 389

#26/52 #wdowaczyta #iniechzginę #SarahPinborough
Całkiem interesująca książka. Czytało jak i słuchało się jej całkiem dobrze. Zakończenie nieco dziwne, ale ogólnie na plus :)

#26/52 #wdowaczyta #iniechzginę #SarahPinborough

W zasadzie nie wiem jak mam ocenić tę historię. Czytało się bardzo dobrze, interesująco poprowadzona narracja z perspektywy czterech osób, jednak całość psuje zakończenie- irracjonalne jak dla mnie. Wyjaśnienie kim była "ta osoba" w nawiązaniu do tego "kim była wcześniej"....śmiesznawe.

No nie.. Niestety nie porwała mnie. "Co kryją jej oczy" tej autorki wprost zmiotło mnie z planszy, dlatego w przypadku "I niech zginę" spodziewałam się podobnego poziomu. Może moja ocena wynika właśnie ze zbyt wysokich oczekiwań. Z pewnością szybko zapomnę o tej książce. Na pewno są tutaj elementy, które budują człowieka i pozwalają mu doświadczyć czegoś nowego, zmienić spojrzenie na różne sprawy, ale to wrażenie nie wybija się na pierwszy plan. Będę musiała szybko przeczytać jeszcze jakąś książkę w tym roku, aby nie zakończyć roku tak przeciętną pozycją i to jeszcze o tak jednoznacznym tytule. :P I tak ten rok był dość słaby!

thriller klasy C, niby fabuła jest i nawet coś się dzieje, jednak sposób przedstawienia historii i postaci nie współgra ze sobą do końca
poza tym, nic odkrywczego niestety, to wszystko już było...

poza tym, nic odkrywczego niestety, to wszystko już było...

Przewidywalna

Przewidywalna

dawno nie czytałam nic z tak durnowatą intrygą. nie dziwię się, że książka ta jest dodawana do gazety. mam wrażenie, że ów magazyn był ciekawszy niż ta ramotka.

"Całe moje ciało drży i boli. Jestem oczyszczona, ale to złudzenie. Nie wyrzygam strachu. Nie pozbędę się przerażenia. Ani rozpaczy, którą ukrywałam jak cenny klejnot, twardy brylant, zrobiony z czarnego węgla mojego spalonego serca.
    Pluszowy królik.
    Piosenka.
    Uczucie, że coś jest niezupełnie tak, jak powinno."
Lisa samotnie wychowuje nastoletnią córkę Avę. Po traumatycznych zdarzeniach z przeszłości, rzadko pozwala sobie na chwilę relaksu, a oparcie znajduje w osobie najlepszej przyjaciółki Marylin.

Kiedy wszystko zaczyna się układać, ich życie niespodziewanie rozpada się na kawałki. Jedno zdjęcie w gazecie doprowadza do ujawnienia mrocznych tajemnic z przeszłości.
"I niech zginę" to z pewnością jeden z lepszych thrillerów jakie miałam okazję przeczytać w ostatnich miesiącach. To dopracowana w najmniejszych szczegółach, niepokojącą i mroczna historia o wstrząsającej zbrodni, głęboko skrywanych tajemnicach i przeszłości, która nie da o sobie zapomnieć.

Autorka sprawnie buduje napięcie, stopniowo ujawniając kolejne sekrety, serwując czytelnikowi przejmującą i niebanalną łamigłówkę. Z łatwością łączy fabułę na dwóch płaszczyznach czasowych, ukazując historię z perspektywy każdej z głównych bohaterek. Świetnie nakreślone postacie, wzbudzają wachlarz emocji u czytelnika, od nienawiści po zrozumienie i współczucie.

Jesli chodzi o zakończenie, z pewnością niespodziewane. Autorka zgrabnie zamknęła wszystkie wątki, igrajac z czytelnikiem i nie zostawiając możliwości na jakiekolwiek domysły. Ciężko było mi oderwać się od lektury. Z pewnością jest to dobra pozycja, godna polecenia.

Pluszowy królik.
    Piosenka.
    Uczucie, że coś jest niezupełnie tak, jak powinno."
Lisa samotnie wychowuje nastoletnią córkę...

Lisa to samotnie matka, która samodzielnie wychowuje córkę Ave. Lista jest nadopiekuńczą matką, co powoduje między matką a córką do spięć.
Ava natomiast jest troszkę zbuntowaną nastolatką, ale bardzo kocha swoją mamę. Niestety nie jest w stanie zrozumieć dlaczego Lista tak ją kontroluje. Dziewczyna podczas swojego pierwszego razu zachodzi w ciążę ze swoim nowym chłopakiem.
Miedzy czasie Ava ratuje przed utopieniem małego chłopca. Staje się wtedy bardzo rozpoznawalna. Niestety Lista nie jest z tego zadowolona, gdyż posiada swoją mroczną tajemnicę. Przeszłość Lisy wychodzi na jaw...... okazuje się, że zabiła swojego małego brata Daniela.
Czym dalej zgłębiamy historię tym większy plottwist.
Polecam.

„I niech zginę” Sarah Pinborough.

Lisa jest samotną, nadopiekuńczą matką borykająca się z wieloma problemami, która na pozór chce uchodzić za kobietę z poukładanym życiem.
Ava to typowa nastolatka, zbuntowana, zwariowana, ale i zagubiona. Za namową koleżanek przeżywa swój pierwszy raz ze swoich chłopakiem. Niestety nie zabezpiecza się i zachodzi w ciążę, przez co odsuwa się od chłopaka i nawiązuje nową znajomość przez internet.
Obie bohaterki skrywają wiele sekretów.
Ava skrywa sekrety typowe dla nastolatki, które dla dorosłego wydają się mało istotne. Z kolei sekrety Lisy z przeszłości, są o wiele bardziej mroczniejsze.
Przyjaciółka Lisy Marylin, na pozór wiedzie życie szczęśliwej żony, ale czy nie jest to czasem maska, którą kobieta zakłada w otoczeniu innych?
Jedno przykre wydarzenie zmienia życie wszystkich.
Ava ratuje tonącego chłopca. Po tym zdarzeniu zostaje krzyknięta bohaterką, a nagłówki w gazetach rozpoczynają ciąg koszmarnych zdarzeń, zmieniając wszystko.
Jak się okazuje przeszłość nigdy nie da o sobie zapomnieć. Pomału na jaw zaczynaja wychodzić skrzętnie skrywane tajemnice. Rodzina Lisy rozpada się, a ona sama zostaje nazwana przez społeczność morderczynią.
Jaką zbrodnię Lisa popełniła przed laty i kto ją prześladuje?
Kto jest internetową znajomością Avy i czy dziewczyna znika właśnie przez tą tajemniczą znajomość?

Nic tutaj nie jest takie jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Historia ukazana jest z dwóch perspektyw czasowych oraz z punktu widzenia kilku osób, przez co dogłębnie możemy poznać cała historie. Akcja rozwija się tutaj stopniowo, jednak autorka nie buduje w czytelniku żadnego napięcia, co jest ogromnym minusem. W większej części opis książki zdradza większą cześć fabuły przez, co ciężej zaskoczyć czytelnika. Mamy tutaj kilka absurdów przez, co ciężej odwzorować książkę z rzeczywistością. Mimo tego czyta się ja szybko i przyjemnie. Autorka wykreowała tutaj spójne postacie i zachowała odpowiednie tępo wydarzeń. Historia zdecydowanie porusza, zawiera wiele mrocznych wydarzeń i potrafi wzbudzić ogromne emocje.

„I niech zginę” Sarah Pinborough.

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Książka powoli się rozkręca, ale później nie da się od niej oderwać. Przedstawiona z perspektywy kilku kobiet- Lisy, jej nastoletniej córki, oraz jej przyjaciółki Marylin. W przeszłości Lisy doszło do przerażających wydarzeń, które teraz wracają i zaburzają z trudem wypracowany spokój. Czy zagrożenie jest realne? Nic nie jest takie jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Może to agresor jest ofiarą, a może ofiara sprawcą? Wśród najbliższych Lisy znajduje się ktoś, kto nie mówi całej prawdy o sobie...ale Lisa też ma mroczne tajemnice.