13 minut

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Przyjaźń na zawsze

1525 151 46

Ciekawa, wciągająca ale liczyłam na inne zakończenie.

Ciekawa, wciągająca ale liczyłam na inne zakończenie.

Przerażająco dobra, dopracowana w każdym szczególe, historia.
"13 minut" to opowieść osadzona w realiach nastoletniego życia - pełnego pasji, kipiącego emocjami, przepełnionego bólem. Złamane serca, lęk, osamotnienie, odrzucenie przez bliskich i dalszych...
A miała to być przyjaźń na zawsze. Miała być też miłość... Po lekturze tej książki oczywisty wniosek, aż bije po oczach: nic nie jest nam dane raz na zawsze.

Przerażająco dobra, dopracowana w każdym szczególe, historia.

Konsekwencje hejtu w necie w środowisku nastolatków, jestem świeżo po świetnym "Brakującym elemencie" Cobena w podobnej tematyce i niestety ta pozycja nie wytrzymuje porównania. Można, ale bez wielkich oczekiwań.

"Byłam martwa przez 13 minut,
Teraz chce wiedzieć dlaczego"
To słowa na okładce które mnie zaintrygowały na tyle, że musiałam kupić tę książkę i wcale nie żałuję.

Główną bohaterką książki jest Natasha Howland, popularna w szkole nastolatka. Pewnego dnia, mężczyzna spacerujący wzdłuż rzeki zauważył Natashę nieprzytomną w rzece. Okazało się, że dziewczyna zapadła w śmierć kliniczną, która trwała 13 minut, dopiero po tym czasie odzyskuje przytomność, lecz traci dotychczasową pamięć. Więc pytanie jest jedno:
W jakich okolicznościach i przez kogo Natasha wylądowała w rzece?

Thriller ten bardzo mi się spodobał, opowiada o ludzkich tajemnicach oraz manipulacjach, które przytrafiają nam się dość często. Natasha miała dwie przyjaciółki: Harley i Jenny, lecz to z Beccą była niegdyś nierozłączna, wszystko się zmieniło kiedy główna bohaterka stała się popularna. Fabuła więc jest związana głównie z wyżej wymienienionymi dziewczynami. Tutaj się rodzi kolejne pytanie:
Czy któraś z przyjaciółek była by w stanie skrzywdzić Natashę?

" 13 MINUT" to moim zdaniem bardzo dobry thriller psychologiczny, który jest pełen akcji oraz napiętą atmosferą. Autorka bardzo dobrze buduje atmosferę, przez którą czytelnik zagłębia się w książce bez pamięci. W każdym z rozdziałów dowiadujemy się czegoś nowego lecz autorka niezmiernie dobrze potrafi wprowadzić czytelnika w błąd, przez co nic nie jest wiadome do samego końca.

"Byłam martwa przez 13 minut,
Teraz chce wiedzieć dlaczego"

Bardzo dobra, mroczna i wciągająca książka skonstruowana tak, że nie sposób się od niej oderwać. Świetna lektura.
📖
Bohaterkami książki są nastolatki, ale nie jest to powieść skierowana wyłącznie do nich. Lektura wciąga od początku, ma w sobie mroczny i tajemniczy klimat, spodoba się wszystkim fanom mrocznych thrillerów.
📖📖
W tej książce tajemnica goni tajemnice. Co tak naprawdę stało się nad rzeką? Czy utonięcie Natashy było dziełem przypadku czy raczej intrygą dwóch nastolatek? Pytania się nawarstwiają, odpowiedzi się pojawiają, ale okazuje się, że tu nic nie jest takie, jakim się wydaje. Nastoletni świat bohaterek wciąga i mieli czytelnika. Końcówka książki jest naprawdę dobra i zaskakująca. Ja, podobnie jak jedna z bohaterek powieści, Becca, dałam się wkręcić i wpuścić w maliny. Jak dla mnie bardzo dobra lektura.
📖📖📖
W książce mamy narracje dwojaką - w pierwszej osobie z punktu widzenia Natashy oraz w trzeciej osobie z perspektywy innych bohaterów powieści, m.in. przyjaciółek Natashy czy chłopaka jednej z nich.

Podsumowując: mroczna i klimatyczna książka z dobrą, wciągającą fabułą, zaskakującym zakończeniem i ciekawymi bohaterami. Książka o nastolatkach ale nie tylko dla nastolatków. Bardzo dobra lektura, polecam.

📖
📖📖
W tej książce tajemnica goni tajemnice. Co tak...

Literatura młodzieżowa. Książka średnio mi się podobała. Co prawda była tajemnica i sprawdziło się przysłowie "przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej", niemniej jednak nie był to dla mnie thriller. Bardzo ładnie wątki się łączyły i napięcie było budowane krok po kroku, jednakże czegoś więcej oczekiwałam po tej książce. Może za bardzo zasugerowałam się recenzjami.

Cóż.. na książkę polowałam długi czas jednak nie był to mega połów... Sądziłam, że to będzie kryminał trzymający w napięciu, pełen tajemnic, intryg i akcji... Cóż..akcja jest, tajemnice są.. ale czy to kryminał z krwi i kości to trudno powiedzieć... Raczej literatura młodzieżowa... Niemniej warto poświęcić jej czas..

♡recenzja ♡📚31/2021
~ 13 minut - Sarah Pinborough ~

Thriller o ludzkich tajemnicach, lękach, manipulacji i potędzę prawdy. Czy naprawdę znamy naszych bliskich... Podobno przyjaciół trzeba mieć blisko siebie, a wrogów jeszcze bliżej, ale czasem trudno ich wyróżnić.
Byłam martwa przez 13 minut, teraz chcę wiedzieć dlaczego.
❄️ Książka niesamowicie napisana i historia dająca czytelnikowi dreszczyk emocji. Od pierwszej strony mnie wciągnęła w tą historię. Czasami wydaje się nam iż najbliższa koleżanka lub kolega nie skrzywdzą nas. Jesteśmy w błędzie. Opowieść Natashy i Beccy jest niesamowita, chociaż na początku wiemy, że kiedyś się przyjaźnili ale ta przyjaźń między nimi zgasła. Ze szczegółami są opisane emocje bohaterek które są przeżywane w tej historii.
Bardzo polecam na długie zimowe wieczory.

♡recenzja ♡📚31/2021
~ 13 minut - Sarah Pinborough ~

Byłam martwa przez 13 minut, teraz chcę wiedzieć dlaczego.
❄️ Książka niesamowicie napisana i historia dająca...

Kilka dni temu postanowiłam wrócić do książki, którą przeczytałam już jakiś czas temu, a mianowicie „13 minut” Sarah Pinborough 🧡

Muszę przyznać, że już na pierwszy rzut oka zarówno sam tytuł książki, jak i okładka zasugerowały mi, że czeka mnie czas przepełniony intensywnymi oraz mrożącymi krew w żyłach doznaniami.

Sarah Pinborough stworzyła historię mającą na celu ukazanie czytelnikowi okrutnego świata nastolatków zdominowanych przez wszechobecne media społecznościowe.

Główną bohaterką książki jest Natasha Howland, popularna i piękna nastolatka. Pewnego dnia przypadkowy mężczyzna znajduje ją nieprzytomną w rzece. W konsekwencji powyższego dziewczyna zapada w śmierć kliniczną i dopiero po 13 minutach odzyskuje przytomność, jednak niestety traci swoją dotychczasową pamięć.

Co spowodowało, że dziewczyna znalazła się w rzece? Czy to był nieszczęśliwy wypadek? A może próba zabójstwa czy samobójstwa?

W szkole Natasha jest znaną i lubianą nastolatką,  nic więc w tym dziwnego, że każdy chce się z nią przyjaźnić. Do jej gangu, określanego mianem „gangu Barbie” należą oprócz niej dwie koleżanki: Harley i Jenny. Jest też Becca, z którą niegdyś były nierozłączne, lecz porzuciła ją na rzecz nowych, zdecydowanie ładniejszych przyjaciółek.

Fabuła i cała akcja książki toczy się głównie wokół powyższych dziewczyn – czy to więc możliwe, by któraś z nich mogła przyczynić się do wypadku Natashy?

„13 minut” to bardzo dobry thriller psychologiczny, przepełniony nagłymi zwrotami akcji i napięciem, które autorka buduje wręcz z minuty na minutę. W każdym kolejnym rozdziale ujawnione zostają nowe fakty, które wraz z upływem czasu składają się w logiczną i spójną całość, lecz autorka w ułamku sekundy potrafi czytelnika zmylić i zostawić z bałaganem i niepokojem w głowie.

Sarah Pinborough stworzyła historię mającą na celu...

Wszyscy chcą poznać szczegóły, jak doszło do prawie-zabójstwa Natashy Howland w zimnych wodach rzeki. Ona sama ma wiele pytań do... swoich przyjaciółek. Rozwiązanie zagadki omal śmiertelnego w skutkach zdarzenia czai się w jednym, małym złym ruchu albo w świetnie rozegranej partii ( ;) ) Czy nie najbezpieczniej jest ufać jedynie samemu sobie?
Niesamowicie wciągająca powieść kryminalna, co raz powodująca dreszcz po plecach. Poznajemy historię z różnych perspektyw - z SMSów; z fragmentów dziennika; ze spisanych sesji terapeutycznych; z urywków gazet. Dzięki temu sam czytelnik, strona po stronie, coraz bardziej zagłębia się w sprawę, próbując odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań.
I muszę powiedzieć, że Rebecca Crisp okazała się moją ulubioną bohaterką z tej książki, i z pewnością zostanie mi dłużej w pamięci i w sercu. W wielu kwestiach ją rozumiem, bo myślimy podobnie. To bardzo inteligentna postać, a jednocześnie sprawiająca wrażenie nieliczącej się w tym świecie. Jej zobrazowanie pokazuje, jak bardzo nie możemy ufać ludziom i dlaczego zawsze trzeba zachować otwarty i trzeźwy umysł.
Gwarantuję, że ta książka was nie zawiedzie, a nieraz zaskoczy przebiegiem fabuły i losami bohaterów! Bo gdy sprawa wydaje się być rozwiązana, zostaje jeszcze jakieś 100 stron książki...
ZAPRASZAM NA INSTAGRAMA: @azetowa

Niesamowicie wciągająca powieść...