Dziennik stoika. Refleksje i myśli o sztuce życia na 366 dni

Okładka książki Dziennik stoika. Refleksje i myśli o sztuce życia na 366 dni Stephen Hanselman, Ryan Holiday
Okładka książki Dziennik stoika. Refleksje i myśli o sztuce życia na 366 dni
Stephen HanselmanRyan Holiday Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Daily Stoic Journal: 366 Days of Writing and Reflection on the Art of Living
Onepress
2022-01-12
2022-01-12
Zdzisław Płoski
filozofia stoicyzm

Bardzo dobra pozycja do samodzielnej pracy, daje pytania do własnych przemyśleń.

No nie tego sie spodziewalam po tej ksiazce. Zbyt wiele tu do wypelniania, zbyt malo realnych rad.

Ta książka to drogowskaz, którego celem jest zrobienie z ciebie stoika.

Ta książka to drogowskaz, którego celem jest zrobienie z ciebie stoika.

Pokaż mimo tovideo - opinia

"W odróżnieniu do wszystkich innych filozofii, stoicyzm nie powstał tylko po to, żeby jakoś objaśniać wszechświat. (...) Okazał się ponadaczasowym zestawem praktycznych ćwiczeń, recept na redukowanie strachu, pokonywanie destrukcyjnych, wyniszczających myśli, metod zwracania uwagi na to, co uważamy za oczywiste, i sposobom opierania się pokusom, orężem przydatnym w ciężkich chwilach "

Kolejna niedawna nowość od jednego z moich ulubionych wydawnictw. Jest to bardzo ciekawy tomik będący zbiorem cytatów i przemyśleń stoików. Treść podzielona jest tak, by na każdy dzień roku przypadała jedna mądrość. Dodatkowo, każdy tydzień rozpoczyna się jednym ze zbiorów zasad i dążeń. Autorzy zachęcają, by użyć przewodnika jako miotłę do uprzątnięcia swego życia. Każdy dzień jest wzbogacony o miejsce to osobistych notatek, wniosków i przemyśleń. Fajna sprawa :)

• Filozofia
  • Psychologia
  • Stoicyzm
  • Do kupienia
  • Dziennik
  • Poradnik

Dodaj cytat z książki Dziennik stoika. Refleksje i myśli o sztuce życia na 366 dni