Rewolucja od wewnątrz

Okładka książki Rewolucja od wewnątrz Michael Neill
Okładka książki Rewolucja od wewnątrz
Michael Neill Wydawnictwo: Wilcza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The inside out revolution
Wilcza
2022-01-18
2022-01-18

Jedna z najlepszych książek jakie w ostatnim czasie miałam okazję przeczytać. A w zasadzie trafiłam na nią przypadkiem, ale to tylko potwierdzenie, że nie ma w życiu przypadków.
Jestem serioo zachwycona, nie spodziewałam się, że jakakolwiek książka zrobi na mnie takie wrażenie. Mam całą pozaznaczaną, bardzo dużo wartościowych cytatów.
Serio, warta zakupu!

Serio, warta zakupu!

Ta książka absolutnie zmieniła moje życie. Na początku czytałam ją w oryginale, a teraz w końcu po polsku i jeszcze bardziej do mnie trafiła.
Po latach szukania odpowiedzi na to jak sobie radzić z natrętnymi i depresyjnymi myślami, w końcu tę odpowiedź znalazłam. Żaden poradnik nie dał mi tyle co ten. Polecam wraz z innymi książkami Michaela!

Mówi się o tym, że nie ma drogi na skróty i każda zmiana wymaga pracy. Dlatego też najczęściej książki o rozwoju osobistym pełne są dodatków i ćwiczeń do wykonania. „Rewolucja od wewnątrz” łamie ten schemat i oferuje zamiast wytężonej pracy przełomową, prostą i wyzwalającą prawdę o konstrukcji świata. Czy można zaufać tym obietnicom?

Idea „Rewolucji” zasadza się na twierdzeniu, że nasze postrzeganie świata jest nie tyle jego rzeczywistym obrazem, co projekcją przepuszczoną przez filtr naszych myśli. Więcej nawet: to właśnie myśli projektują świat takim, jaki go tworzymy w naszych umysłach. Co z tego wynika? Jakie dalsze wnioski możemy z tego wyciągnąć? Jak tę wiedzę przekuć na własną korzyść? Odpowiedź czeka na tych, którzy zdecydują się po książkę sięgnąć.

Czy polecam? Tak, ale mam zastrzeżenia. Nie lubię wstawek ocierających się o mistycyzm, malowania świata pędzlem duchowości i kosmicznej energii. To jednak moje subiektywne urazy, które innym mogą wcale nie przeszkadzać, lub nawet pogłębić pozytywny odbiór książki. Jestem zdania, że mimo obietnicy spływającej na człowieka rewolucji, pewne rzeczy trzeba po prostu przepracować w głowie. Co nie znaczy, że nie warto.

Po lekturze czuję, jak bardzo potrzebowałem takiej książki. Nie wiem, czy to rewolucja, ale coś w mojej głowie kliknęło i czuję się… pokrzepiony tą myślą. To dobra myśl. Takich nam trzeba.

Idea „Rewolucji” zasadza się na...

Must have dla własnego samorozwoju. Cieszę się że ja mam w formie papierowej. To jest książka do której wraca się kilkukrotnie. Nie jest lekko napisana ale dla mnie kluczową w moim rozwoju. Zmienia postrzeganie życia.

miała fajne momenty, ale życia mi nie odmieniła.

miała fajne momenty, ale życia mi nie odmieniła.

Doskonała książka z dziedziny samorozwoju. Polecam

Doskonała książka z dziedziny samorozwoju. Polecam

Książka jest stosunkowo krótką lekturą, jednak szczelnie naładowana wartościowymi treściami. Każdy akapit w tej pozycji ma ogromne znaczenie - warto nie pomijać żadnego zdania gdyż może nam uciec inspirująca refleksja. Lepiej zrobić sobie przerwę w czytaniu - dać sobie ochłonąć niż zignorować daną treść.

Książka zmieniająca życie.

Książka zmieniająca życie.