Eksperyment mocy

Żmije (tom 2)
Inanna
2021-10-29
2021-10-29

Fantastyka cokolwiek infantylna i uproszczona.

Fantastyka cokolwiek infantylna i uproszczona.

Moja cierpliwość została nagrodzona i nareszcie dzięki Wydawnictwu Inanna mogłam przeczytać kontynuacje historii gangu Żmije autorstwa Agata Polte 💙😁 Miło ,że zadbano by okładka nawiązywała do tej z pierwszego tomu ,bardzo doceniam takie rzeczy 😄
Żmije to nie jest zwykły gang ,bo członkami są ludzie obdarzeni różnymi mocami (jak w x-manach ) ,którzy tworzą specyficzna rodzinę z wyboru,muszą działać razem by ocalić swoją członkinię Kai ( widzicie ją na moim arcie ze zdjęcia 😁).Z dziewczyną dzieje się coś niepokojącego ,a trop prowadzi do szalonych eksperymentów ,tymczasem po mieście grasują zabójcze bestie ze zdolnością regeneracji i trzeba będzie współpracować z rosyjskim gangiem Wilków żeby to wszystko powstrzymać 😅
Już prolog zapowiada ,że dużo będzie się działo 🔥🔥🔥 Można się przyczepić,że te motywy znamy z innych serii , ale jeśli się je lubi to w sumie żaden zarzut zwłaszcza gdy czyta się tak dobrze 😁 Przypomniałam sobie dlaczego tak polubiłam Kai i Zmije po przeczytaniu pierwszego tomu. Ta seria nie jest zbyt popularna ,a szkoda ,bo to kawał dobrej roboty 💪😄 i chętnie przeczytam dalszy ciąg 😄 Moja ocena tego tomu to 8/10 💙💙💙💜💜💜 i jeśli lubicie opowieści o superbohaterach to polecam 😁

Całkiem ciekawa pozycja polskiej fantastyki. Co prawda są w niej pomysły bardzo zbliżone do innych autorów (serum Ozyrysa w Hidden Legacy Ilony Andrews i moce jak w serii Mściciele Brandona Sanderson) ale polska kompilacja ma świeżość, wciągającą akcję i pozostawia chęć czytania aby dowiedzieć się co będzie się działo dalej. Młoda dziewczyna, obdarzona mocami, porzucona przez swoją rodzinę wstępuje do grupy podobnych sobie ludzi nazywanych Gangiem, ale wbrew tej nazwie nie są oni przestępcami ale czymś w rodzaju nieoficjalnej policji walczącej z ludźmi nadużywającymi zjawisk nadnaturalnych. Przeczytałem z dużą satysfakcją i polecam wam tę pozycję.

Doczytane, odhaczone, czuję się spełniony. Historia trzyma poziom pierwszego tomu, chociaż mam wrażenie, że tym razem autorka uniknęła kilku błędów z przeszłości, m.in. pędzenia z akcją na łeb na szyję. Jakieś to wszystko gładsze, przyjemniejsze dla odbiorcy. Ale dalej zostaje to odczucie, że w innych gatunkach radzi sobie lepiej i że Żmije są dla niej tylko odskocznią. Mimo wszystko strawną, której warto poświęcić czas.

• Rezygnacja
  • Nowe serie kontynuacja
  • Targi Kraków 2023
  • Mamt
  • Posiadam (legimi)

Dodaj cytat z książki Eksperyment mocy