Zima w Pensjonacie pod Bukami

Okładka książki Zima w Pensjonacie pod Bukami Katarzyna Janus, Renata Kosin, Dorota Milli, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Magda Stachula, Karolina Wilczyńska
Okładka książki Zima w Pensjonacie pod Bukami
Katarzyna JanusRenata Kosin Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2021-10-27
2021-10-27
9788381957168
literatura polska zima Bieszczady opowiadania

Magiczne miejsce w Bieszczadach

Śliczne, ciepłe opowiadania na zimę, można sięgnąć kiedy za oknem ciemno i zimno, bardzo je polecam zwłaszcza jeśli ktoś lubi Bieszczady!

Ale się rozmarzyłam, czytając ten zbiorek. Piękne Bieszczady i od razu przypomniały mi się studenckie wędrówki.

Bardzo pięknie opisany klimat moich ulubionych gór, polecam, polecam, polecam!

Bardzo pięknie opisany klimat moich ulubionych gór, polecam, polecam, polecam!

Gdzie spędzacie tegoroczne ferie zimowe? Ja na razie nie planuję dłuższego zimowego wyjazdu, ale mam nadzieję, że uda się nam odwiedzić ulubione, „zimowe” miejsca.
„Zima w pensjonacie pod bukami” to zbiór siedmiu całkiem przyjemnych opowiadań, utrzymanych w zimowym klimacie i okraszonych poezją Edwarda Stachury. Krótkie historie o miłości będą świetnym wyborem na wciąż jeszcze długie wieczory. Niektóre z nich mogą zaskoczyć, inne otulą swym ciepłem. W książce zabrakło mi trochę Bieszczadów, bo chociaż to tu znajduje się tytułowy pensjonat, to nie poczułam jakoś szczególnie magii tego miejsca. Cóż, może po prostu powinnam zaplanować urlop w Cisnej…

Jakie smutne te opowiadania... Całe szczęście, że los bohaterów odmienił się i w końcu spotkało ich coś miłego i niespodziewanego ;) A pomogła w tym oczywiście magia Pensjonatu pod Bukami i jego właścicielka, pani Róża ;)

Tytuł bardzo odpowiedni na zimę, aż się robi cieplej od tych wszystkich pięknych historii! Bardzo polecam!

Wiadomo że w zbiorowych książkach zdarzają się lepsze i gorsze opowiadania tak też jest w tej pozycji. Na uwagę zasługuje najbardziej historia Karoliny wilczyńskiej, która zaskoczyła mnie totalnie. Wszystkie opowiadania są pełne ciepła i wzruszeń. Nie odbiegają znacząco od siebie , lecz razem tworzą zgrabny pejzaż uroczego pensjonatu w bieszczackiej wsi. Śnieżna zima, góry, wiersze Stachury, i o czywiście przemiła właścicielka Pani Róża.... To wszystko sprawia że samemu chciałoby się przyjechać do tego pensjonatu i zaszyć sie w nim na kilka zimowych dni.

„Zima w Pensjonacie pod Bukami” to zbiór 7 opowiadań. Łączy je urokliwe miejsce ze ścianami ozdobionymi cytatami z wierszy Edwarda Stachury oraz osoba właścicielki bieszczadzkiego pensjonatu – pani Róża, która niczym matka chrzestna i dobra wróżka w jednej osobie czuwa nad spokojem i szczęściem gości.

Najbardziej do gustu przypadły mi dwa opowiadania, pierwsze i ostatnie, czyli „Domino” Nataszy Sochy i „Zacznijmy od nowa” Katarzyny Janus. Miały to „coś”, co sprawia, że czytelnik odczuwa emocje i kibicuje bohaterom.

Najbardziej do gustu przypadły mi dwa opowiadania, pierwsze i...

niestety zawiodlam sie bo to sa opowiadania, czego nie ma wprost napisane na okladce

Czyta się szybko, łatwo i całkiem przyjemnie. Niestety, niemal wszystkie opowiadania są o kur*estwie, zdradach i oszustwach. Naciągane i niesmaczne. Myślę, że magię miłości da się przedstawić w inny sposób, zabrakło też trochę klimatu. Niby jest, ale czuć niedosyt.

• Świąteczne