Czaromarownik 2022

poradniki
Wydawnictwo Kobiece
2021-10-06
2021-10-06
Czaromarownik Czaromarownik 2022 magia ezoteryka wydawnictwo kobiece kalendarz notes planer

Kalendarz, jak każdy inny spełnia swe zadanie.
Ten dodatkowo zawiera wiedzę z magicznego zastosowania świec, nieco astrologii, porad z rozwoju osobistego i duchowego, jedzenie wspomagające aurę, przepisy na olejki i kadzidła, kryształy na stres, runy i ich znaczenie, fazy Księżyca, święta magiczne, zaklęcia i rytuały.

Wszystko na 264 stronach w pięknej oprawie, wraz z kalendarzem księżycowym.

Kalendarz, jak każdy inny spełnia swe zadanie.

Wszystko na 264 stronach w pięknej oprawie, wraz z...

Czaromarownik 2022 to zdecydowanie najlepszy kalendarz, jaki do tej pory miałam. Przyznam szczerze, że przyciągnęła mnie do niego głównie przepiękna szata graficzna i pozytywne opinie, jednak w trakcie użytkowania odkrywałam kolejne zalety.

Przede wszystkim, kalendarz jest dobrze zaprojektowany. Na początku znajduje się skrócony kalendarz całoroczny, gdzie zaznaczyć można najważniejsze wydarzenia czy urodziny. Kilka stron dalej zaczyna się właściwy kalendarz. Dzięki temu, że każda strona mieści maksymalnie trzy dni, miejsca na notatki jest dosyć dużo. Co kilka stron natknąć się można na magiczne ciekawostki, które sprawiają, że korzystanie z kalendarza jest o wiele ciekawsze i przyjemniejsze, niż w przypadku zwyczajnych notesów. Są to raczej ogólne i podstawowe informacje, które mogą być oczywiste dla osób interesujących się ezoteryką, jednak sprawdzają się dobrze jako ciekawostki umilające proces użytkowania.

Czaromarownik 2023 już czeka na półce, aby towarzyszyć mi następnym roku.

„Czaromarownik 2022” to już mój drugi książkowy kalendarz księżycowy od Wydawnictwa Kobiecego. Używałam go przez cały 2021 rok i zakochałam się w nim do tego stopnia, że nie wyobrażałam sobie nawet, że miałabym spędzić kolejny rok bez niego.

Jestem oczarowana przede wszystkim szatą graficzną kalendarza. Wystarczy spojrzeć na okładkę, a już można się zakochać. Wewnątrz ten magiczny klimat również się utrzymuje. A to za sprawą fantastycznych dodatków, które w nim znajdziemy. Co zatem otrzymujemy razem ze standardowym kalendarium? Magiczny kalendarz księżycowy to wyjątkowe połączenie wygodnego organizera/kalendarza z poradnikiem. Dlatego oprócz miejsca na własne notatki, przemyślenia czy oznaczenie ważnych wydarzeń z naszego życia otrzymujemy mnóstwo dodatkowych informacji i ciekawostek, które pozwolą każdego dnia odkrywać magię codzienności i zdradzają receptury na to, jak rozwijać swoje magiczne umiejętności. Wśród dodatków w kalendarzu znajdziemy: profesjonalny horoskop, runy i ich znaczenie, fazy Księżyca, święta magiczne, zaklęcia i rytuały, magiczne przepisy kulinarne, przepisy na olejki i kadzidła, kryształy na stres, magiczną spiżarnię i wiele więcej.

Samo kalendarium również jest godne polecenia. Dni tygodnia są naprawdę dobrze i przejrzyście rozplanowane. Na jednej stronie mamy dwa dni, a jeśli wypada sobota i niedziela, na stronie są trzy dni. Miejsca na notatki jest wystarczająco dużo, do tego wszystko jest czytelne. No może linijki, w których mamy coś zapisywać, mogłyby być wyższe, ale nie marudzę, bo nie można mieć wszystkiego. Bardzo mi pasuje takie rozplanowanie dni tygodnia, bo kalendarz dzięki temu nie jest gruby i zawsze można mieć go przy sobie. Dużym plusem jest też twarda okładka, dzięki której mamy pewność, że nasz kalendarz nie zniszczy się w torebce. Każdy miesiąc rozpoczyna się od wyznaczenia celów. Poza tym podane są wszystkie święta, które mamy w danym miesiącu, również te nietypowe, jak na przykład obok informacji o Dniu Ojca, znajdujemy tę o Nocy Świętojańskiej. Przy każdym dniu podano również, kto w danym dniu obchodzi imieniny. Wewnątrz kalendarza znajduje się dobrana kolorystycznie tasiemka. Czaromarownik 2022 to nie tylko wizualny majstersztyk (ach to mieniące się złoto),ale i solidna publikacja dla osób kochających magię i astrologię.

Jeśli jeszcze nie posiadacie kalendarza na 2022 rok, albo lubicie mieć dwa, zachęcam do zaopatrzenia się w Czaromarownik, bo bardziej wyjątkowego kalendarza nie znajdziecie. W takim kalendarzu aż chce się planować. To kalendarz, który inspiruje do pozytywnych zmian i podjęcia nowych wyzwań, a także wprowadza do życia odrobinę magii. Serdecznie polecam!

Ostatnio trochę mnie tu nie było, bo moje życie się skomplikowało i nawaliło mi się dużo obowiązków... Ale zobaczcie na ten piękny kalendarz od @wydawnictwo.kobiece Jestem pewna, że z nim od 2022 roku będę bardziej ogarnięta, obecna i przytomna, bo to jest tak pięknie wydane, że człowiek aż chce mieć to ze sobą 24/7 i używać. Możecie nie być fanami horoskopów, astrologii czy magicznych klimatów, ale zapewniam że wrażenia estetyczne przeważą i będziecie z przyjemnością wypełniać ten kalendarz swoimi obowiązkami, spotkaniami i wszystkim co przydatne. Ja już nie mogę się wprost doczekać 1 stycznia, żeby móc go używać i wypełniać 💕 (W dodatku jest dość lekki, więc drogie Panie, idealny do torebki).
To jest totalnie mój wybór na 2022.
~lyl3th

Zawsze korzystam przynajmniej z dwóch kalendarzy książkowych w roku. Dużo notuję i zapisuję plany na najbliższe tygodnie. W tym roku, a właściwie na rok 2022 zdecydowałam się na Czaromarownik. Kalendarz jest lekki, idealny do zabrania ze sobą w podróż.

Podoba mi się projekt okładki i magiczny klimat, który jest utrzymany również we wnętrzu. W środku znajdziemy opisy znaków zodiaku oraz porady i ciekawe codzienne rytuały, które można wypróbować.

Listopad to czas kiedy wydawnictwa powoli przypominają nam o zbliżającym się końcu roku i o czasie kiedy to należy powoli rozejrzeć się za nowym kalendarzem. Wydania kuszą, a ja chciałabym dzisiaj przybliżyć Wam wygląd i zawartość Czaromarownika od Wydawnictwa Kobiecego.
Wiecie, że to już dziewiąta edycja tego przepięknego kalendarza księżycowego?
Oprócz tego, że jest to kalendarz/planer z miejscem do zapisywania wszystkich niezbędnych informacji, rzeczy do załatwieni czy nawet swoich prywatnych notatek znajdziemy w nim mnóstwo magicznych informacji. Obok horoskopów są tutaj także: zaklęcia, rytuały, informacje o fazach księżyca, runy i ich znaczenie, prognozy astrologiczne czy praktyki oczyszczające. Znalazłam też ciekawostki o kryształach łagodzących stres, o cyklach księżyca i o magicznych sposobach na dobrobyt…
Do tego kalendarz jest tak przepięknie wydany, że samo jego posiadanie cieszy, a korzystanie z niego będzie wielką przyjemnością. Sztywna okładka, złote zdobienia i magiczna ciemna barwa czynią go jeszcze atrakcyjniejszym dla oka…
Życzę wszystkim, aby ten kolejny rok był zdecydowanie łaskawszy, bogaty w piękne wspomnienia, a nawet magiczny…

Wiecie, że to już dziewiąta edycja tego przepięknego kalendarza księżycowego?
Oprócz tego, że jest to...

Kalendarz tylko dla prawdziwych czarownic!

🌜 Jeśli w głębi serca czujesz, że jesteś czarownicą lub chcesz nią zostać, to z pewnością przypadnie Ci do gustu ten oto kalendarz.

🔮 Jest przepięknie wydany, bardzo dokładnie i starannie.

* Dla mnie ważne, aby kalendarz był przejrzysty i czytelny a ten właśnie taki jest.

* Okładka zachwyca magią i nastraja do niejednych czarów.

Co odróżnia ten kalendarz od innych:

*przepiękna, błyszcząca twarda okładka- wytrzyma nie jeden upadek

* przejrzyste strony, na których możecie zamieszczać dużo swoich myśli, notatek (dla tych którzy lubią dużo pisać)

* liczne horoskopy

* ciekawe informacje o różnych obrzędach

* dni tygodnia i planety w rytuałach

* runy- ich znaczenie

* magiczne przedmioty

* mnóstwo pięknych ilustracji, które cieszą oko oraz są niezwykle klimatyczne

⭐ Mnie ten kalendarz zaskoczył i myślę, że Was też miło zaskoczy Czarownice! Niech ten rok będzie dla Was magiczny!⭐

Kalendarz tylko dla prawdziwych czarownic!

🔮 Jest przepięknie wydany, bardzo dokładnie i starannie.

* Okładka zachwyca magią i nastraja do niejednych...

Czy zauważyliście, że już jest listopad!? Jeśli mam być szczera, to gdyby nie dzień wolny na 1 listopada, to nadal żyłabym gdzieś pomiędzy wrześniem, a październikiem. Tymczasem przed nami ostatnie miesiące jesieni i nadchodzący nowy rok. Może to i dwa miesiące, ale na pewno wiecie, jak ten czas szybko płynie. Tutaj dużo obowiązków, tutaj kuszące rozrywki, a gdzieś pomiędzy pozostające widmo zagrożenia ze strony pandemii. Ciężkie czasy nastały. 2020 już nam to pokazał, 2021 na razie malował się w lepszych barwach, a teraz pozostaje nadzieja, że 2022 odmieni te lata 20. XXI wieku. Jesteście gotowi na to?

Pewnie ciężkie pytanie, bo po czym tak naprawdę stwierdzić, że jest się gotowym... W moim przypadku jest to nieodłącznie kalendarz, który daje mi poczucie, że mogę wszystko zaplanować i wiedzieć, czego się spodziewać. Oczywiście plany planami, życie życiem, ale uporządkowanie w moim przypadku jest podstawą. Z tego względu dzisiaj chciałam Wam zaprezentować kalendarz, który pozwala magicznie rozpocząć rok i zawsze dodaje mojemu życiu nutkę mistycyzmu. A mowa tu o "Czaromarowniku 2022"!

Niektórzy są zdania, że kalendarz to kalendarz i koniec kropka. Otóż nie zgadzam się z tym poglądem. Kalendarz musi być ładny, by patrzenie na niego nie zniechęcało do planowania. Kalendarz musi być dobrze rozłożony pod względem dat, by łatwo było się odnaleźć. I kalendarz musi mieć potrzebne informacje. Czy ten to wszystko ma?

Zaczynając właśnie od wyglądu, to muszę Wam powiedzieć, że już dawno nie widziałam czegoś tak pięknego. Ostatni "Czaromarownik" pod względem wizualnym cieszył już moje oko, ale ten na 2022 po prostu zachwyca. Twarda oprawa, idealnie dobrane barwy i to mieniące się złoto... Już ta dokładność estetyczna sprawia, że chcę po niego sięgnąć, oglądać go i zapisywać najróżniejsze rzeczy – zapisywać dokładnie, moim najpiękniejszym pismem i bez błędów. Pośrednio w swoim czasie zmusi mnie to do większego skupienia i przemyślenia niektórych spraw. Wydawałoby się to nic nieznaczące, ale dla mnie w jakimś stopniu wyznacza plany. Tym bardziej że wewnątrz również pomiędzy tak kontrastową czernią i bielą znajdują się piękne wykończenia.

Tak naprawdę tylko do układu kalendarza mam pewne zastrzeżenia, choć nie można ich uznać jako jednoznacznej wady, gdyż tak naprawdę planowanie jest niezmiernie subiektywną sprawą i to, co jednym odpowiada, innych może zniechęcać. Uwielbiam mieć cały tydzień na jednej lub dwóch stronach, tak bym otwierając kalendarz, mogło wzrokiem zobaczyć, co szykuje się w tym tygodniu. Tymczasem w "Czaromarowniku" czasami są dwa dni, innym razem cztery, jeszcze innym razem na lewej stronie znajduje się środek tygodnia. Z doświadczenia wiem, że bardzo mnie to rozprasza i zdarzało mi się pomylić piątek z poniedziałkiem, jakkolwiek absurdalnie to brzmi.

A co z informacjami w kalendarzu? Jak łatwo się domyślić, są one związane z magicznymi aspektami. To jest kolejna sprawa, którą po prostu trzeba lubić. Nie biorę ezoteryki jako coś rzeczywistego, w co na co dzień wierzę. Niemniej lubię czytać o takich sprawach, więc kalendarz jest dla mnie bardzo ciekawy. Znajdują się w nich tłumaczenia run, co w ogóle jest moją ulubioną częścią. Można je wykorzystywać jako tajemnicze kody, co niekiedy staje się dla mnie źródłem rozrywki. Doceniam też aspekt różnorodnych świąt. Znajdują się w wypisach święta typowo związane z naszą kulturą czy katolicyzmem, jednak można zapoznać się też ze świętami pochodzącymi z innych rejonów świata lub rożnych mitologii, co jest dla mnie fantastyczną ciekawostką. Tak zdradzając Wam trochę wnętrza "Czaromarownika", to można tam znaleźć: horoskopy, informacje o kartach, herbatach, kryształach i wiele innych!

Jeśli chcecie w jakiś sposób nadać magii przyszłemu rokowi, to myślę, że właśnie "Czaromarownik" może okazać się czymś, co będzie w stanie pomóc. Tutaj jest tylko kwestia Waszych upodobań. Ale coś czuję, że wszystkie czarownice i czarownicy na pewno zachcę mieć go przy sobie w 2022.

Jesteście już przygotowani na rok 2022? Macie zakupione już swoje kalendarze czy plenery?
A może jednak uważacie, że to jeszcze za wcześnie na takie zakupy?
Co w nich zapisujecie?

Dzięki uprzejmości @wydawnictwo.kobiece w tym roku nie będę martwiła się o swój plener na przyszły rok, bo właśnie takim mnie obdarowano. I to nie byle jakim, a magicznym, dedykowanym czarownicom, bądź osobom interesującym się magią i czarami. Ten rok był dla mnie łaskawy właśnie w książki o tematyce czarnej magii i zaklęć. Chyba powinnam się zapisać do jakiejś szkoły typu Hogward, aby stać się dyplomowaną czarownicą, bo po tylu przeczytanych książkach, teorię mam już w małym paluszku😁

Czym "Czaromarownik" może Was zaskoczyć? Bądźcie przygotowani na totalnie magiczno-astrologiczny kalendarz z piękną szatą graficzną. W środku zadbano o każdy szczegół, ale to akurat mnie nie zdziwiło, gdyż Wydawnictwo Kobiece jest najlepsze, jeśli chodzi o okładki, wszelkie ozdobniki i elementy upiększające książkę. Czary-mary to z tym związany jest kalendarz na przyszły rok i to jemu w pełni zostały poświęcone kartki. To nie jest jeden z wielu nudnych kalendarzy, ten jest wyjątkowy i magiczny, oprócz tego skrywa w sobie wielką tajemnicę i moc😉

Znajdziecie tutaj bardziej szczegółowo opisany horoskop, poznacie fazy księżyca, nie obyło się od informacji o świętach związanych z magią i znaczeniu magicznym run. To już dziewiąta edycja "Czaromarownika", a dla mnie pierwsza i czuję, że będzie to niezwykły rok, pełen niespodzianek 🤗
To będzie rok pełen magii 🔮😍🌿

A może jednak uważacie, że to jeszcze za wcześnie na takie zakupy?
Co w nich zapisujecie?

Ładnie wydany kalendarz, ciekawe i rozmaite krótkie teksty sugerujące pewne tematy, ciekawostki. Mogło jednak być tego nieco więcej i nie tak "po łebkach".

• Mam sobie (ale jeszcze nie czytałam)
  • Ciekawa/intryg. okładka
  • Ezoteryka