Pierogi z kimchi. Koreańskie smaki dla każdego

Okładka książki Pierogi z kimchi. Koreańskie smaki dla każdego Wioleta Błazucka
Okładka książki Pierogi z kimchi. Koreańskie smaki dla każdego
Wioleta Błazucka Wydawnictwo: Znak Horyzont kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Znak Horyzont
2021-10-27
2021-10-27
kuchnia koreańska Kimchi przepisy Korea kulinaria przepisy kulinarne

Moja ulubiona książka kucharska! Wszystko jest przepyszne! Przepisy są super opisane, szczegółowo wyjaśnione i bardzo przystępne. Nie ma problemu (w Polsce) z dostępnością składników. Naprawdę bardzo polecam i czekam na kolejne!

Sonu na okładce - nie było opcji żeby pominąć tę pozycję! :)) Świetnie przygotowana książka, którą ze względu na oczywistą sympatię do Wioli, musiałam mieć w kolekcji. Przepisy w książce "Pierogi z kimchi" są łatwe do przygotowania i doskonale opisane. Wiola krok po kroku prowadzi nas przez proces przygotowywania różnych przystawek, ciast, dań obiadowych (w tym tradycyjnego kimchi!) a także innych smakowitych kombinacji, które warto wypróbować. Wszystkie przepisy są ilustrowane pięknymi zdjęciami, które zachęcają do eksperymentowania w kuchni!
Świetna pozycja dla osób chcących spróbować czegoś egzotycznego!

Przepisy będą odrobinę modyfikowane z racji tego, że ja w ketozie, ale co tam lubię eksperymentować w kuchni, trochę jak szalony naukowiec 👩‍🔬 😁
GORĄCO POLECAM również kanał Wioli na yt, super rodzinka i fajnie się to ogląda, lepsze niż serial 😊👍

Kuchnia koreańska od podstaw do poziomu master. Wiola zabiera czytelników w cudowny azjatycki świat pełen smaku, aromatu i wtajemnicza w prawdziwe koreańskie receptury.

Wiola, narobiłaś mi smaka - wypróbowałam kilka przepisów i wszystko się udało! I co najważniejsze - było wybornie pyszne ♥️

Uwielbiam przepisy Wioli. :) Wszystko, co zrobiłam do tej pory, weszło na stałe do mojego jadłospisu. :D

Brzuszki pełne, czy już zrobiło się miejsce? 🤣
U mnie miejsce jest i ochota na coś zupełnie innego także. Dlatego książka, którą dzisiaj prezentuje idealnie wpasowuje się w moje smakowe zachcianki.

🍜 Pierogi z kimchi.
❤️ Koreańskie smaki dla każdego.
📖 Wioleta Błazucka

Na początek poszukam sobie przepisu, który będę w stanie zrobić z tego co już mam. Jednak przeglądając kolejne strony, widzę, że konieczne będą małe zakupy, bo kilka przepisów bardzo, ale to bardzo mnie zaciekawiło i mam taką chrapkę na nie, że zrobię na pewno.
Wiedza, który przekazuje autorka jest bardzo ciekawa i przydatna.
Największym atutem, jest podział na trzy poziomy wtajemniczenia w koreańską kuchnię. I nie chodzi tu o to, że im wyższy poziom tym dania trudniejsze, a o to, że będziemy musieli zaopatrzyć się w kilka niezbędnych koreańskich składników. Jednak jak dacie się wciągnąć to już nie będzie odwrotu ❤️❤️❤️
Autorka prowadzi też na YouTubie kanał
🎎 Pierogi z Kimchi 🎎 więc tam też możecie się sporo dowiedzieć i zarazić miłością do koreańskiej kuchni.
Prawdziwa koreańska kuchnia w naszym domu, chociaż dla mnie brzmi to na trudne zadanie, z tą książką czuję, że to możliwe ❤️

Brzuszki pełne, czy już zrobiło się miejsce? 🤣

🍜 Pierogi z kimchi.
❤️ Koreańskie smaki dla każdego.
📖 Wioleta Błazucka

Najlepszym sposobem na poznawanie danego kraju, poza podróżą do niego, jest zasmakowanie w jego kuchni.

Wioleta Błazucka, autorka kanały "Pierogi z kimchi" odsłania przed czytelnikiem tajniki kuchni koreańskiej, udowadniając, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Moim pierwszym orientalnym daniem były placki z warzywami - jacze-czon, które są proste w wykonaniu i mimo prostoty, smakują obłędnie. Smak i chrupkość tego dania zwalają z nóg.

Po raz pierwszy zjadłam też kimchi i już wiem, że to jest "moje" danie. Całe szczęście w książce znajduje się przepis, który wyniesie moje kulinarne zapędy na wyższy poziom :)

Przepisy ułożone są stopniami trudności, które pozwalają poznawać kuchnię koreańską na spokojnie. Wszystkie produkty użyte w przepisach można znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych. Książka w twardej oprawie, z dużą ilością zdjęć. Polecam!

IG @angelkubrick

Muszę przyznać, że kuchnia koreańska fascynowała mnie przez koreańskie seriale, które niegdyś oglądałam i zawsze chciałam jej spróbować, ale sądziłam, że te wszystkie dania są strasznie skomplikowane w przygotowaniu i przede wszystkim kosztowne, bo potrzebne są do nich bardzo wymyślne składniki. Autorka jednak niszczy i wyrzuca przez okno moje uprzedzenie, bo wszystkie przepisy nie dość, że są napisane w sposób bardzo przyjemny (!),zrozumiały i nie ma tu mowy o żadnych pomyłkach, to zostały skonstruowane tak, by można było na spokojnie kupić składniki potrzebne do zrobienia konkretnych potraw w zwykłym markecie. Jedynie pod koniec książki zdarzają się dania, które tego „magicznego” składnika potrzebują, ale z pewnością da się go łatwo dostać na polskim rynku.
Ponadto niesamowite fotografie, jak i urocze obrazki, z pewnością ucieszą oko każdego. Kuchnia koreańska kojarzyła mi się raczej z ostrymi potrawami (za którymi nie do końca dotychczas przepadłam),ale nie martwcie się, bo w tej książce znajdziecie w głównej mierze przepisy, które mogą zjeść również dzieci, a co za tym idzie – łatwo skomponować posiłek dla całej rodziny. Dodatek specjalnie ukrytych linków do filmików, w których autorka przygotowuje konkretne potrawy, z pewnością również ułatwi pracę.

Koreańska kuchnia jeszcze nigdy nie brzmiała dla mnie tak łatwo, więc nawet dla najbardziej opornych będzie to bardzo przystępna książka.

Co jest twoim ulubionym daniem? Lubisz sprawdzać nowe smaki?
Polka, która mieszka w Korei i pokochała koreańskie jedzenie. Prowadzi kanał na YouTube o nazwie: Pierogi z Kimchi. Postanowiła wydać książkę i podzielić się swoją pasją. 😁
Dowiemy się jak:
→poprawnie przygotować ryż, ponieważ jest to jeden z najważniejszych składników razem z kimchi.
→Czym przyprawia się dania.
→Jak wyglądają śniadania, obiady i kolacje w Korei.
→Jak wygląda lunchbox itp.
Świetnie, że autorka podzieliła książkę na trzy odrębne poziomy. Pierwszy z nich dotyczy składników łatwo dostępnych w Polsce. 👍 Na drugim może być potrzebny jakiś dodatkowy składnik. Trzeci poziom zawiera najwięcej koreańskich składników. Nie bójcie się, wszystkie są dostępne w Polsce, tylko trzeba ich poszukać. 😄 Każdy przepis jest oznaczony: 🕑 czasem, jaki musimy poświęcić na przygotowanie dania, stopniem trudności, liczbą porcji i poziomem ostrości potrawy. 🌶️
Książka jest świetnie przemyślana, jak również pięknie wydana. Ilustracje mnie zachwycają i na sam widok cieknie mi ślinka. 😄 Uważam, że podczas tworzenia tej książki wszystko zostało wzięte pod uwagę. Dlatego jest tak spójna i łatwa w odbiorze. Nie mam się do czego przyczepić. To jak, kto jeszcze jak ja skusi się na koreańskie smaki? 😋

Co jest twoim ulubionym daniem? Lubisz sprawdzać nowe smaki?
Dowiemy się jak:
→Czym przyprawia się...

• Kulinaria
  • Do kupienia
  • Kucharskie

Dodaj cytat z książki Pierogi z kimchi. Koreańskie smaki dla każdego