Mądrości kota Jaśniepana

Wydawnictwo RM
2021-09-29
2021-09-29
koty

Lekka, zabawna książka, którą się nie tylko czyta, ale i ogląda. Autorka przemyciła w niej anegdotki, które zrozumieją tylko ci, którzy mają pod swoim dachem kota. Jednocześnie nawiązała do wielu ciekawostek dotyczących żywienia czy nawyków kotów, ich historii czy tego, co robić, by troszczyć się o swoje czworonogi w rozsądny sposób.

Dobra książka dla wszystkich, którzy chcą się dobrze pobawić, najlepiej w towarzystwie swojego kota. :)

Ogromny plus nie tylko za treść, ale i grafiki - autorka ma ciekawe koncepcje i potrafi kreślić. Świetna pozycja, bardzo polecam.

Dobra książka dla wszystkich, którzy...

Świetna rozrywka zarówno dla wytrawnych, jak i początkujących kociarzy. Mnóstwo ciekawostek i historii z długich wieków oswajania (się człowieka z tą najinteligentniejszą istotą we wszechświecie),poznawania i prób zrozumienia kocich towarzyszy. Od magicznych kotów czarownic, japońskich demonów, pracujących w pocie czoła kotów okrętowych, przez "kocie" miejscowości z Trzebnicą i ich Kocim Szlakiem na czele, kocie zdrowie, kocia kuchnia, no i najwspanialszy, jedyny - chociaż tak bardzo podobny do innych kotków Jaśniepan.

Książka uczy, bawi, dostarcza kawał dobrej rozrywki i uświadamia, że my ludzie kotów tak właściwie nie znamy, chadzają własnymi ścieżkami, mają zawsze swoje arcyważne kocie sprawy na głowie, a my możemy tylko je podziwiać i zapewniać jak najlepsze warunki, aby futrzasty przyjaciel żył sobie jak pączek w maśle i mógł ku naszej uciesze być wyłącznie wytwornym, absolutnie słodkim i mruczącym sobą.

Arcydzieło! Prawdziwe dzieło sztuki zarówno literackie, jak i artystyczne. Czytanie tego było jak goszczenie kota na kolanach: niezwykle przyjemne i zaszczytne.

A tak na poważnie, naprawdę świetnie się bawiłem. Jak wyobrażam sobie koci charakterek to właśnie ten Jaśniepański. To jest mój humor. Tak widzę Koty. Samo przeglądanie ilustracji mogłoby znudzić, ale dzięki tej masie ciekawostek książkę czyta się wybornie. Każda strona dostarcza mnóstwo uśmiechu. No i podoba mi się, że jest sporo przemyśleń od autorki i historii z jej kociego świata i życia, a nie same suche fakty.

Jeśli ktoś jest zaznajomiony z humorem Pani Magdy i dobrze się przy tym bawi na pewno nie będzie zawiedziony. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że każdy kociarz coś w tym odnajdzie :)

Miła, lekka, humorystyczna i przyjemna książka na jesienno-zimowy wieczór takie jakie obecnie nastały. Przeczytałam w jakieś 2h (z przerwą na jedzenia). Dużo zabawnych i sytuacyjnych obrazków, śmieszne i ciekawe historyjki. Wiadomo nie jest to żadna książka popularno-naukowa, ale kilka ciekawostek można się z niej dowiedzieć. No i się pośmiać. Duuuużo się pośmiać. Jak ktoś nie ma co robić w tym depresyjnym okresie to z całego serduszka mogę polecić tę książkę. W końcu każdy kociarz musi pamiętać, że jest od otwierania puszek i zapewniania swojemu futrzakowi odpowiednio ciepłego łóżka by ten mógł przespać w nim większość dnia. Miłej lektury!

Przystępna, zabawna książka na jeden wieczór. Nie raz parsknełam śmiechem widząc analogie do życia z moim Jaskrem. :) Nawet dowiedziałam się kilku nowych, ciekawych rzeczy, poznałam historię kotów w żartobliwym tonie. Polecam.

Opowieści o kocie Jaśniepanie są zawsze dobre na poprawę nastroju :)

Opiekunka wspomnianego wyżej kota z niesamowitą swadą i humorem opisuje początki swojej przygody z tymi "panami wszechświata", prezentuje ciekawostki i anegdoty m.in. z zakresu fizjologii kociej czy historii udomowienia gatunku, które nie są powszechnie znane, a wszystko to okraszone jest komentarzami głównego bohatera książki oraz zabawnymi, ale też celnymi ilustracjami komiksowymi stworzonymi przez autorkę. Wielu opiekunów kotów (w tym ja) odnajdzie w niej swoje codzienne zmagania ze "służbą", jaką zmuszony jest pełnić, przy czym widać też wielką miłość autorki do swoich futrzaków, która jest jak najbardziej zrozumiała dla przeciętnego kociarza ;)

Jak najbardziej polecam - czyta się szybko, można nie raz parsknąć śmiechem, a i uzyska się garść ciekawych informacji o przedstawicielach gatunku felis catus :)

Opowieści o kocie Jaśniepanie są zawsze dobre na poprawę nastroju :)

Dobrze się sprawdza jako zabawne historyjki przed snem :)

Dobrze się sprawdza jako zabawne historyjki przed snem :)

📚 "Nie ten jest królem, kto nosi koronę i berło, ale ten, któremu służba codziennie opróżnia kuwetę."

🔖 "Mądrości kota Jaśniepana" to zabawna książka ukazująca przywileje i obowiązki człowieka mieszkającego z kotem. Tutaj nie opiekun jest najważniejszy, ale futrzasty przyjaciel, któremu nieustannie należy usługiwać i spełniać jego zachcianki, które jak się okazuje, mogą być zaskakująco zmienne i niespodziewane.

🐈 Magdalena Gałęzia to autorka znanego profilu "Miłozwierz" na Facebooku. Publikuje tam rysunki, których głównym bohaterem jest Kot oraz jego różnorakie zachcianki i fanaberie. Ukazuje, jak te futrzaste zwierzaki potrafią sobie zaskarbić serce i umysł nieświadomego człowieka, który nawet nie zdaje sobie sprawy jak bardzo został zmanipulowany (a nawet jeśli w końcu zacznie coś podejrzewać - jest już za późno na odwrót... 😂).

🐾 Kot Jaśniepan to zwierzę przebiegłe pod każdym względem. Wszystko ma się kręcić wokół niego, a najlepiej żeby to był cały Wszechświat. Nie ważne jak jego właścicielka będzie się starała, nigdy nie będzie w stanie zaspokoić jego potrzeb. Człowiek, to służący, który musi się podporządkować i po prostu nie ma tutaj nic do gadania.

"Starożytne kocie przysłowie: Co ma wisieć, nie utonie, co stoi na meblu, będzie zrzucone."

🐱 Wszystkie te sytuacje przedstawione przez autorkę książki są z pewnością bardzo dobrze znane każdemu właścicielowi kota, i bez wyjątku. Nie jestem w stanie zliczyć ile razy starałam się swojemu pupilowi podtykać pod nos najlepsze przysmaki, jakie tylko miałam, a on nawet nie miał zamiaru ich wąchać. Jednak z kotami tak po prostu jest, a nam jako ludziom pozostało kochać i głaskać te mięciutkie futerka - ale tylko wtedy, gdy akurat mają na to ochotę!!! 🤣

"Kot ogólnie lubi, kiedy go głaskać, ale czasem chce, żeby go głaskać bez dotykania."

Fanką Jaśniepana jestem od lat. Za kreskę, słowo i humor. Dla mnie zawsze jest Naj.

Mega mega książka dla wszystkich właścicieli kotów i nie tylko. Sam nie posiadam kota jednak postanowiłem się skusić na tę pozycję. Przeczytana jednym tchem.

• Domowa biblioteczka
  • Nie ma doci