Dieta dla płodności

Okładka książki Dieta dla płodności Sylwia Leszczyńska
Okładka książki Dieta dla płodności
Sylwia Leszczyńska Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Zwierciadło
2021-09-15
2021-09-15

Uważam, że książka jest wartościowa, wszystko jest opisane w przejrzysty dla zwykłego czytelnika sposób (choć momentami nieco przydlugawy). Kupując tę książkę myślałam jednak przede wszystkim o skorzystaniu z przepisów, bo cóż, nie mam wiedzy by samodzielnie komponować wartościowa dietę. I o ile odkryłam wiele smacznych przepisów, z których na pewno będę korzystać, to jadłospisy jako całość skladająca się na 5 posiłków były dla mnie rozczarowaniem. Nie wiem czy mam tak mały żołądek czy posiłki są zbyt duże, ale nie byłam w stanie zjeść wszystkich 5 posiłków, mimo rozbicia czasu jedzenia na 12 godzin. To raz. Dwa to ogromna czasochłonność, nawet w sytuacji, gdy gotujemy główne posiłki (np te wymagające pieczenia) z góry na 2 dni - np w niedzielę na poniedziałek i wtorek, bo na codzienne gotowanie przy pracy na etacie, dojazdach do pracy i codziennych obowiązkach (a fajnie byłoby mieć też czas na relaks) nie wyobrażam sobie poświęcenia >2 godzin, bo tyle właśnie zajęło mi przygotowanie i sprzątanie po gotowaniu

A teraz proszę o uwagę wszystkie kobiety, gdyż owa książka nie tyczy się tylko kobiet planujących ciążę, ale i tych, które w niej są, nawet tych, którym się wydaje, że nigdy w ciąży nie będą.
Autorka przedstawiła nam podstawowe błędy, które popełniamy dowiadując się o ciąży. Nie przypuszczamy bowiem, że odpowiednia dieta jeszcze przed poczęciem dziecka może spowodować, że nasze mdłości będą delikatne, bądź nie pojawią się wcale. Zawsze oczekujemy, że nasze dziecko będzie zdrowe, lecz tylko poprzez dostarczenie odpowiednich witamin jeszcze przed poczęciem dziecka może nam to zagwarantować.
Dowiecie się co jeść przed ciążą i jakie spożywać witaminy, by nasz płód rozwijał się prawidłowo. A wiecie, że dietę trzeba wprowadzić najlepiej rok przed samym staraniem się o maleństwo? Tu nie chodzi o czas starania się o nie, tylko sam fakt, by nam się udało. Również ruchliwość plemników u mężczyzny ma duże znaczenie. Także sprawa owulacji, którą można pobudzić, gdyż poprzez nieodpowiednie odżywianie i ona może się nie pojawiać. Stąd problem tysięcy kobiet z zajściem w ciążę.
Z książki dowiecie się jak przygotować organizm do ciąży. Przeczytacie listę składników, których należy unikać, zanim się w nią zajdzie. Co możemy zrobić, by zwiększyć swoją płodność?
Często też kobiety wymiotują po przyjęciu kwasu foliowego, a tutaj znajdziecie tabelkę, która wam pokaże co jeść, by on znalazł się w naszym organizmie. Jakie przeprowadzać ćwiczenia, by pobudzić naszą płodność. Co to są nieregularne i bezowulacyjne cykle? Jak jeść normalnie i nie przytyć? Co oznacza dla mojej płodności niedoczynność i nadczynność tarczycy? Niedobory żelaza, celiakia, wczesne poronienia, kto ponosi za to winę i jak można tego uniknąć? Poznacie rozpiska diety na całe dnie i wiele innych zagadnień, które uchronią nie tylko was, ale i przede wszystkim wasze przyszłe dziecko przed chorobami i wadami.

Jesteś babcią? To wspaniale, dzięki tej książce możesz sprawić, że będziesz miała zdrowe wnuki. Planujesz ciążę? Idealnie, dzięki niej dowiesz się jak uniknąć nudności i wymiotów będąc w ciąży. A może już jesteś mamą i czekasz na przyjście maluszka na świat? Więc poczytaj, byś nie urodziła niejadka:-)

• Księgozbiór
  • Ebooki
  • Białystok

Dodaj cytat z książki Dieta dla płodności