W zdrowym ciele zdrowy mózg

Okładka książki W zdrowym ciele zdrowy mózg Anders Hansen
Okładka książki W zdrowym ciele zdrowy mózg
Anders Hansen Wydawnictwo: Znak popularnonaukowa
popularnonaukowa
Hjärnstark
Znak
2021-03-08
2018-07-30
Agata Teperek
neuronauka mózg aktywność fizyczna ruch pamięć koncentracja stres emocje inteligencja umysł myślenie innowacyjność kreatywność

Okładka książki Rozruszaj swój mózg Anders Hansen, Carl Johan Sundberg
Rozruszaj swój... Anders Hansen, Carl...
Okładka książki Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta. Jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł Anders Hansen, Carl Johan Sundberg
Projekt zdrowi... Anders Hansen, Carl...

Bardzo ciekawa książka, napisana przystępnym językiem, wyjaśniająca w jaki sposób ruch wpływa na nasz mózg.

Mam tylko 3 zastrzeżenia:
1. Biorąc pod uwagę treść, książka mogłaby być krótsza (sporo powtórzeń).
2. Irytujące wstawki w środku rozdziałów (mam na myśli te na beżowych stronach). Osobiście wolałabym, żeby były dodane na koniec rozdziału, bo umiejscowienie ich w środku wybija mnie z rytmu czytania i ciężko mi pominąć tekst i potem do niego wracać.
3. Jeszcze bardziej irytujące zakreślone cytaty na środku stronu z tekstu znajdującego się na tej samej stronie książki.

Przekaz książki jak najbardziej na tak, sposób wydania trochę bardziej na nie.

Mam tylko 3 zastrzeżenia:
1. Biorąc pod uwagę treść, książka mogłaby być krótsza (sporo powtórzeń).

Książka motywująca do ruchu. Fajnie opisana zależność pomiędzy aktywnością fizyczną a pracą mózgu. Autor pokazuje jak pozornie niewielki ruch wpływa na kondycję mózgu. Nie trzeba wiele by spełnić założenia aktywności, by utrzymać odpowiednią pracę naszego mózgu. Polecam dla samego zapoznania się z tym prostym i skutecznym „lekiem”, który może pozytywnie na nas wpłynąć nie tylko dziś ale też na długie lata.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak
Duży plus od autora za ujęcie tematu zgrabnie i zarazem interesująco. Dla chętnych możliwość zgłębienia tematu i badań.

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak

Książkę można streścić jednym zdaniem: ruch jest dobry dla naszego mózgu. Do tego zdania, powtarzanego i parafrazowanego wielokrotnie, autor dołożył sporo neurologii, przykładów i badań. Ale przede wszystkim dużo powtarzania tego samego. Na plus prosty język i ciekawe informacje, ale chyba można by to zamknąć w kilku, nie kilkunastu rozdziałach.

Ciekawe wnioski, przystępnie napisana (choć "Wyloguj swój mózg" przyjemniej się czytało); książka obowiązkowo powinna znaleźć się w każdej bibliotece szkolnej i zostać przeczytana przez nauczycieli

Książkę się świetnie czytało ze względu na prosty język, co nie oznacza, że brakowało pojęć naukowych. Książka bardzo motywuje do aktywności fizycznej.

Jak dla mnie genialna książka. Fascynująca.
Autor- wybitny szwedzki psychiatra pisze o aktywności fizyczne j i jej zbawiennej roli w utrzymanie sprawności intelektualnej przez całe życie. Hansen pisze przystępnie i najbardziej skomplikowane procesy zachodzące w mózgu rozumiemy bez problemów. Autor powołuje się na liczne badanie naukowe i nie tylko osławionych "amerykańskich uczonych". Do tej książki trzeba wracać a poza tym ćwiczyć , biegać, spacerować, jeździć na rowerze, pływać i tak dalej...

Jak dla mnie genialna książka. Fascynująca.

Bardzo ciekawa książka, opisująca jak aktywność fizyczna działa pozytywnie na nasz mózg. Poparta licznymi badaniami naukowymi. Motywuje i zachęca do ruchu oraz sportów kondycyjnych. Czasami ciężko przyjąć do wiadomości coś tak oczywistego, najlepiej chyba przetestować to na własnej skórze.

Polecam, czyta się przyjemnie dzięki temu, że jest napisana prostym językiem. Na pewno będę do niej wracać, gdy zabraknie motywacji do ćwiczeń.

Doskonała motywacja do rozpoczęcia aktywności sportowej lub choćby do wyjścia na spacer.

• Psychologia
  • Popularnonaukowe
  • Mózg

Dodaj cytat z książki W zdrowym ciele zdrowy mózg