Żyj lepiej, kochaj mądrzej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Living and Loving Better with Time Perspective Therapy
9788301198404
Camille

Wyobraź sobie, że możesz wyzwolić się od całego zła, jakie spotkało cię w życiu. Masz możliwość zostawić za sobą toksyczne związki, tragiczne sytuacje, lęk przed utratą partnera i złamanym sercem czy ból fizyczny, psychiczny i emocjonalny? Co robisz? Zastanów się, jak by to było, poczuć się naprawdę szczęśliwym i odnaleźć sens życia; uwolnić się od destrukcyjnych schematów myślenia i reakcji,...

Zastanów się, jak by to było, poczuć się naprawdę szczęśliwym i odnaleźć sens życia; uwolnić się od destrukcyjnych schematów myślenia i reakcji, które prowadzą do negatywnych doświadczeń, oraz od toksycznych ludzi i sytuacji, które cię ograniczają? Jaka byłaby Twoja reakcja, gdyby okazało się, że od lat patrzysz w złym kierunku – wracasz do przykrych doznań z przeszłości, zamiast spojrzeć przed siebie, na przyszłość pełną bezkresnej nadziei?

A co, jeśli rozwiązaniem jest coś tak prostego jak zmiana nastawienia? Może wystarczy uświadomić sobie, w jaki sposób traktujesz czas – jak postrzegasz przeszłość, teraźniejszość i przyszłość? Czy nie chcesz wywołać pozytywnych zmian w każdym aspekcie swojego życia – począwszy od relacji intymnych i kontaktów z rodziną, współpracownikami, kolegami ze szkoły i przyjaciółmi? Czy to wszystko może się wydarzyć, jeśli po prostu zaczniesz inaczej patrzeć na swój świat?

Kluczowe pytanie: czy wiedząc, jak to zrobić i mając taką możliwość, skorzystasz z nadarzającej się okazji? Jeśli odpowiesz twierdząco, to jesteśmy w domu; masz przed sobą właściwą książkę i możemy brać się do pracy!

źródło opisu: https://ksiegarnia.pwn.pl/Zyj-lepiej-kochaj-madrzej,745895086,p.html

źródło okładki: https://ksiegarnia.pwn.pl/Zyj-lepiej-kochaj-madrzej,745895086,p.html

Czytamnaszlaku | 2018-09-23
Przeczytana: 10 września 2018

5 oznak, że jesteś w toksycznej relacji:
1. Masz wrażenie, że wszystko robisz źle.
2. W każdej sytuacji liczy się tylko jego punkt widzenia.
3. Nie potrafisz cieszyć się przy nim miłymi chwilami.
4. Nie czujesz się komfortowo będąc przy nim sobą.
5. Nie możesz się zmieniać, ani rozwijać.
Jeśli wydaje wam się, że nigdy nie byliście w toksycznej relacji, która psuła wam humor, a odpowiedzieliście twierdząco na któreś z powyższych zdań to zastanówcie się jeszcze raz, lub sięgnijcie po książkę "Żyj lepiej, kochaj mądrzej" Zimbardo i Sword. Autorzy są pewni, że wszyscy ludzie w ciągu swojego życia byli lub dopiero będą w toksycznej relacji, np. między pracownikiem, a przełożonym, matką a dzieckiem czy partnerami. Niektórzy ludzie mają skłonność do szukania toksycznych osób, z którymi mogliby wejść w relację - zazwyczaj jest to skutek negatywnych doświadczeń w dzieciństwie. Nie jest jednak tak, że jesteśmy skazani na życie w emocjonalnym Czarnobylu. Dzięki "Żyj lepiej, kochaj...

Eliza Żywicka | 2018-10-22
Przeczytana: 21 października 2018

Ta książka opowiada wiele o tym, jak wyjść z toksycznych relacji w naszym życiu.

Autorzy podają konkretne przykłady i szczegółowo opisują je.

Wzruszający jest sam fakt, w jakich okolicznościach powstała ta książka.

"Jeśli działasz tak jak zawsze, otrzymujesz ten sam wynik co zawsze.... jeśli metoda po staremu już nie działa, być może nadszedł czas, by coś z tym zrobić. Masz wybór - tkwić w status quo albo ruszyć naprzód ku lepszej przyszłości."

Dziś do szczęścia nie wystarcza nam już dach nad głową - dziś do życia potrzeba nam także nieustającego rozwoju.

"Rzeczy, które dziś wydają nam się oczywiste, dla ludzi, którzy założyli nasz kraj, były wielką sprawą."

Qulturasłowa | 2018-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2018

Zwiększ jakość swojego życia
Wciąż powtarzasz utarte schematy działania i dziwisz się, że osiągasz te same efekty? Jesteś przekonana, że nie potrafisz stworzyć szczęśliwego związku? Po raz kolejny porzuciłaś mężczyznę, choć właściwie nie potrafisz podać powodu rozstania? A może od lat tkwisz w przemocowym związku z człowiekiem, który znęca się nad tobą fizycznie i psychicznie? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, jeśli czujesz, że codzienność zaczyna cię przytłaczać, jeśli odczuwasz irracjonalny lęk lub zdajesz sobie sprawę, że pozwalasz się krzywdzić, ale nie potrafisz przerwać tego zaklętego koła to znak, że potrzebujesz pomocy. Możesz szukać jej u przyjaciół, znajomych, w ośrodkach wsparcia, u psychologów i / lub psychiatrów, możesz też – zanim zdecydujesz się prosić o pomoc, albo sama uświadomisz sobie, jak poważny jest problem – sięgnąć po odpowiednią literaturę.
Jedną z publikacji, która pozwala dostrzec więcej, a także dowiedzieć się, w jaki sposób...

Karolina | 2018-10-24

Nie ukrywam, że sięgnęłam po tę książkę wyłącznie ze względu na autora. Philipa Zimbardo nie trzeba nikomu przedstawiać, więc jak tylko pojawiła się możliwość przeczytania i zrecenzowania książki autorstwa jednego z amerykańskich psychologów – nie zastanawiałam się ani chwili. Czy jednak warto było sięgnąć po tę pozycję? Myślę, że wiele osób, tak jak ja zwyczajnie się na tej pozycji zawiodło. A dlaczego, dowiecie się już za momencik.

W swojej książce Zimbardo i Sword spróbowali pokazać czytelnikowi sposób na rozstanie się z problemami, przeszłością, stresem i wieloma innymi niedogodnościami, które sprawiają, że nasze życie nie jest w pełni satysfakcjonujące. Autorzy przedstawili perspektywę postrzegania czasu, jako lek na wiele naszych utrapień, z którymi na co dzień nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Możemy zapoznać się z historiami kilku osób „leczonymi” właśnie taką terapią, ich późniejszymi efektami i sukcesami, które zaczęli osiągać, kiedy opanowali PPC. Autorzy...

Kamil Rzetelski | 2018-10-07
Przeczytana: 06 października 2018

Jest to najsłabsza książka Zimbardo z przeczytanych przeze mnie pozycji tego autora. Nie ma wątpliwości, że wiele z nich, to rzetelne, pełne wiedzy zarówno praktycznej jak i akademickiej dzieła. Niestety, w przypadku "Żyj lepiej, kochaj mądrzej" mamy do czynienia z chaosem w ułożeniu treści, mnóstwem truizmów i anegdotek oraz brakiem pomysłu. Może pozycja zainteresuje czytelnika, który zaczyna dopiero z literaturą psychologiczną czy popularnonaukową i wkręci go głębiej w temat psychologii, ale dla oczytanego w temacie będzie stratą czasu. Zamiast tego polecam inną książkę autora traktującą temat perspektyw postrzegania czasu w szerszym, bardziej naukowym kontekście - "Paradoks Czasu".

glasscloud | 2018-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2018

Jakaś taka mało treściwa ta książka. Dużo w niej ogólników, dużo anegdot i dużo oczywistości, trochę reklamy i niewiele więcej. Po opisie można by się spodziewać, że będzie to książka, która pomoże nam zmienić swoje nastawienie do życia, a tym samym także samo życie, ale niestety nic z tego. Co prawda autorzy bardzo często przypominają nam, że taka zmiana powinna nastąpić i podają przykłady ludzi, którym się to udało oraz kilka "rad" jak to zrobić, ale w gruncie rzeczy to samo znajdziemy na różnych ogólnodostępnych stronach psychologów amatorów. Po Zimbardo spodziewałam się trochę więcej.

adiafora | 2018-09-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Z twórczością Philipa Zimbardo stykam się na własne życzenie regularnie, ponieważ bardzo cenię sobie, jak skrupulatnie, rzeczowo, ale i z lekkością opisuje różnorodne koncepcje i procesy poznawcze. Ta książka jest inna; stanowi luźny zbiór przetworzonych felietonów, pisanych na przestrzeni lat do magazynu "Psychology Today". Tym samym jest odtwórcza, pobieżnie opisuje liczne tematy z szerokiego spektrum: od relacji międzyludzkich do interpretacji (a także reinterpretacji) wspomnień, a to wszystko w kontekście perspektyw postrzegania czasu, znanych już dobrze chociażby z książki "Paradoks czasu". "Żyj lepiej..." często odsyła do innych źródeł, w których owe tematy opracowane zostały na większą skalę. Nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że książka jest swoistą reklamą innych prac Philipa Zimbardo.

AniaW | 2019-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

No aż mi źle, że zaczęłam to czytać. Skuszona ładną okładką i jednym z dwóch autorów, czyli panem Zimbardo, chwyciłam książeczkę w dłoń i... nic tylko rozczarowałam się.
Poczułam się tak, jakby autorzy próbowali napisać tu pracę magisterską, taką średniej klasy pracę. Tu coś zdefiniowali, tu podali przykłady i podsumowali. Na koniec parę złotych rad i już, czytelnik zacznie żyć zdrowo i kochać zdrowo. Jakie to proste!
Może jako poradnik dla takich totalnych laików, takich co nigdy nie zaczęli nawet zastanawiać się nad sobą i swoim życiem, przeszłością, która być może determinować naszą teraźniejszość i przyszłość. Może dla takich ludzi jest ta książka. Autorzy mnie po prostu zmylili swoją popularnością. Nigdy więcej, basta.

Nat | 2019-03-30
Na półkach: 2019, Przeczytane