Wielka Panda i Mały Smok

Albatros
2023-11-18
2021-10-27
Aldona Sieradzka-Krupa

Niby książka dla dzieci, ale nie do końca. Cytaty ciekawe, obrazki śliczne. Polecam.

Niestety, ale duże rozczarowanie - zarówno treść ja i ilustracje "mogą być". Jako pierwszą przeczytałam lata temu "Chłopiec, kret, lis i koń" i stała się ona niedoścignionym wzorem dla wszystkich tego typu książek.

Cytaty:

"- Czasem myślę, że nie jestem wystarczająco dobry zwierzył się Mały Smok.
- Drzewo wiśni nie porównuje się z innymi
drzewami - odrzekła Wielka Panda. - Po prostu rozkwita".

"Czasami po prostu trzeba być niepoważnym".

"Najlepsze, co można podać do herbaty, to towarzystwo dobrego przyjaciela - doszła do wniosku Wielka Panda".

"Niektórzy ludzie są jak świece. Spalają się, żeby przynieść światło innym".

"- Pospiesz się, Wielka Pando! Spóźnimy się!
Wielka Panda klapnęła na trawie i rzekła:
- Lubię myśleć, że nie spóźniam się, lecz buduję nastrój oczekiwania".

"- Niewiele robisz. - stwierdził Mały Smok.
- Ale mam duży potencjał. - odparła Wielka Panda i ziewnęła".

Cytaty:

"- Czasem myślę, że nie jestem wystarczająco dobry zwierzył się Mały Smok.
- Drzewo wiśni nie porównuje się z innymi
drzewami - odrzekła Wielka Panda. - Po prostu rozkwita".

"Czasami po prostu trzeba być niepoważnym".

"Niektórzy ludzie są jak świece....

Na pewno polecam tę książkę osobom, które potrzebują wsparcia, chwili namysłu, spokoju. Książka ma mało tekstu, ale z każdego fragmentu można wynieść dla siebie coś budującego, komfortowego. Poza tym przygody smoka i pandy są bogato i ślicznie ilustrowane, aż miło zatrzymać się i popatrzeć ♥

Przepięknie wydana książka o dwójce przyjaciół - Pandzie i Smoku, którzy podróżują przez cały rok. Niezwykłe ilustracje, inspirujące cytaty inspirowane m.in. buddyzmem sprawiają, że może wracać i wracać do tej książki. Nie tylko dla dzieci - dorośli również skorzystają, gdy się zatrzymają, przeczytają wybrane strony i przepuszczą przez siebie. Polecam ogromnie.

Piękna książka dla małych i dużych. Przypomina nam o prostych codziennych sprawach jak i wartościach, na które nie poświęcamy zbyt wielkiej uwagi, a które są bardzo ważne :)

Chapeau bas. Aż nie wiem co napisać, piękna zarówno graficznie jak i jeśli chodzi o przekaz. Polecam każdemu i nie uważam tej książki za pozycję tylko dla dzieci , ba nawet nie wiem czy jednak nie jest to bardziej dla "dorosłych dzieci" które zagubione w obecnych czasach motają się między zbyt wielkimi oczekiwaniami i poszukiwaniem sensu. BRAWO

Książka o tym by doceniać drobiazgi, najlepiej z kimś... O odwadze podróżowania przez życie i czułości dla siebie. By móc pozwalać sobie na gorsze dni i pomoc innych - i na odwrót. Po prostu by być i żyć. I do tego piękne ilustracje...

Książka do przeczytania w kilka minut - zawiera wiele życiowych mądrości. Piękne ilustracje dodatkowo zachęcają do czytania książki nawet najmłodszym.

Bardzo dobrze się ją czytało i oglądało. Zmusza do refleksji. Lektura "WPiMS" wprawiła mnie w dobry nastrój. Świetny początek nowego roku.

• Dla dzieci
  • Domowa biblioteczka