Opowieści Kota Jaśniepana

Wydawnictwo RM
2022-06-15
2022-06-15
Koty gałęzia blog humor

"Opowieści Kota Jaśniepana" to zbiór historii o słynnych kotach z całego świata, które szczególnie odnotowały się w pamięci historycznej, spisany i ilustrowany przez Magdalenę Gałezią 😊

Blog Miłozwierz pisany przez panią Magdalenę na Facebooku śledzę z przyjemnością od wielu lat. Jej humor, idealne odwzorowanie kocich zachowań, otwartość i genialne rysunki to coś, co uwielbiam, więc z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam wydaną pod jej nazwiskiem książkę 😊

Motywem przewodnim zbioru są koty na okrętach (zwykle bojowych),z kilkoma wstawkami mruczków ze sterowców, kościołów, stacji kolejowych czy... kosmosu. To krótkie opowiastki, napisane przyjemnym, gawędziarskim tonem, które od czasów faraonów i wikingów, po współczesne lata śledzą kocie stopki, które odciskują się na kartach historii.

A okazuje się, że mruczący towarzysze wykazywali się niezliczoną ilość razy wyjątkową odwagą, intuicją w wykrywaniu zagrożenia, nieodpartym urokiem czy wiernością wobec ludzkich "służących" 😁 Ich dzieje były bardzo zajmujące, odkryłam sporo nieznanych mi wcześniej ciekawostek - wiedzieliście np. że brytyjskie towarzystwa ubezpieczeniowe wymagały potwierdzenia obecności kota na ubezpieczanym okręcie? Albo że Wikingowie oświadczając się dawali w prezencie swojej wybrance kocięta? Takich smaczków jest tu wiele! 😻

I oczywiście nie można zapomnieć o wspaniałych ilustracjach, które towarzyszą każdej historii i bawią do łez - każdy kociarz i kociara odnajdą w nich swojego milusińskiego 🤭

Jest to przyjemna, interesujaca lektura, w sam raz dla miłośników kotów i historii. Czyta się ją błyskawicznie (ja pochłonęłam całość za jednym zamachem),idealna na zrelaksowanie się - zdecydowanie polecam!

Kochałe (mowiąc językiem Jaśniepana) tę ksiązkę całym serduchem.

Kochałe (mowiąc językiem Jaśniepana) tę ksiązkę całym serduchem.

Książka to zbiór opowiadań o kotach które zapisały się na kartach historii.
Jestem dumną opiekunka trzech kotów więc nie mogłam przejść koło tej książki obojętnie.
Uważam, że to najsłabsza pozycja z serii o tym upartym futrzaku ale i tak czytałam i oglądałam z wielką przyjemnością.

Książka to zbiór opowiadań o kotach które zapisały się na kartach historii.

‘Opowieści Kota Jaśniepana’ to książka zakwalifikowana do poradników – choć osobiście nie nazwałabym jej poradnikiem. Jest to zbiór krótkich, humorystycznych historii/opowiadań o kotach, które odcisnęły swoją łapkę na kartach historii. W wielkim skrócie książka udowadnia, że koty były są i będą wszędzie-od piramid, po statki transportowe oraz okręty wojenne, a nawet po szybowce. Pomocnicy, maskotki, przyjaciele niedoli czy po prostu samozwańczy kapitanowie, w końcu kto kotu zabroni, czyż nie?
Autorka ma przyjemny styl, pisze z humorem oraz dystansem nie dobiegając od faktów. Historię przedstawia lekko i bardzo przystępnie. Ogromnym atutem tej książki jest sposób jej wydania. Jak wspomniałam, znajdują się w niej krótkie historii, przy których znajdziemy cudowne ilustracje, będące również dziełem autorki, z bardzo trafnymi komentarzami narratora. A kim jest narrator owego dzieła? Otóż przez całą książkę i wszystkie historie czytelnika prowadzi Kot Jaśniepan. Nie znacie go? Koniecznie musicie to zmienić, gdyż czytanie jego opowiadań to czysta przyjemność i ogrom śmiechu. Komentarze naszego przewodnika są bardzo trafione i jakże prawdziwe. Jestem pewna, że poprawią humor nie jednemu czytelnikowi.
Przy tej lekturze spędziłam bardzo miło czas. Szczerze to żałuję, że jest to tak krótka pozycja, gdyż mogłabym ją czytać i czytać. Ta książka nie tylko zapewnia rozrywkę, ale i też uczy, pokazując jak koty od wieków były człowiekowi potrzebne. Jestem pewna, że nie jedna historia Was zadziwi. Od egipskich bogów, przez towarzyszy wikingów do podróżników i kapitanów statków. W tej książce znajdziecie wiele niesamowitych historii, które umilą Wam czas. Wiecie kim jest niezatapialny Sam? A może kojarzycie zdjęcie Churchilla jak wita się z kotem na statku? To tylko nieliczne ciekawostki historyczne, o jakich można w tej książce przeczytać. Polecam każdemu kociarzowi i nie tylko. Ta książka to 174 stron czystej kociej wspaniałości, która Was rozbawi.

Opowieści kota Jaśniepana" to błyskotliwa, przewrotna, zabawna lektura!

🐈‍⬛ Napisana w świetny sposób, lekkim i przyjemnym językiem.

🐈 Ta książka potrafi rozbawić czytelnika do łez.

🐈‍⬛ To nie moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, już wcześniej czytałam pozostałe książki Magdaleny Gałęzia, które były świetne.

🐈 Jeśli mam gorsze dni, uwielbiam do nich wracać, idealnie poprawiają humor.

🐈‍⬛ Ta pozycja również trafia do mojej kolekcji historii o kocie Jaśniepanu.

Tytułowy kot jest uosobieniem elegancji, złośliwości, wredności, zuchwałości również nieodwzajemnionej miłości kogo do kogo, sami możecie się domyślić!

Opowieści kota są tak adekwatne do zachowania mojego kota, kopia w kopie. Autorka w przecudny sposób potrafiła pokazać kocie zachowanie od strony kota w przezabawny sposób.

Krótkie, a zarazem treściwe historie sprawią, że już nigdy nie popatrzycie na swojego mruczka tak samo!
Muszę dodać, że ilustracje do tej książki są obłędne i nadają jej wyjątkowości!

Jeśli jesteś kocią mamą lub tatą koniecznie musisz mieć tę pozycję, oraz resztę książek z tej serii.

⭐Gwarantuje, że pokochasz szanownego kota Jaśniepana jak swojego czworonoga! ⭐

Opowieści kota Jaśniepana" to błyskotliwa, przewrotna, zabawna lektura!

🐈‍⬛ Napisana w świetny sposób, lekkim i przyjemnym językiem.

🐈 Ta książka potrafi rozbawić czytelnika do łez.

🐈 Jeśli mam gorsze dni, uwielbiam do nich wracać,...

Magdalena Gałęzia, ilustratorka i graficzka a także wierna służąca kotów oddała czytelnikom kolejną książkę z kocimi historiami. “Opowieści Kota Jaśniepana” zabierają nas w ciekawą podróż w czasie, by móc pojawić się tam gdzie kot odcisnął swój ślad. W owej podróży towarzyszy nam, nie kto inny jak Kot Jaśniepan. Nie poznaliście go jeszcze? To musicie to szybko nadrobić, bo jest to stworzenie, które niewątpliwie trzeba zmać. Zajrzyjcie na profil Milozwierz na Facebook by przekonać się, że warto.

Jak już wspomniałam “Opowieści Kota Jaśniepana” zasypują nas krótkimi historyjkami o kotach, które zapisały się na kartach ludzkiej historii. Swoją przygodę zaczynamy w Egipcie gdzie owe czworonogi były czczone i obdarzana wielką miłością. Zajrzymy do Wikingów by dowiedzieć się, że kocich skórek lepiej nie nosić. Następnie statkami, okrętami, pancernikami wypłyniemy na pełne morze by poznać losy kotów, które porzuciły stały ląd i stały się pełnoprawnymi członkami żeglarskich załóg. Zahaczymy o przestworza, bo jakby tu nie przelecieć się sterowcem, a nawet odwiedzimy kosmos. Odwiedzimy stację kolejową, gdzie spotkamy czworonożnych pracownik a także dowiemy się jak wygląda praca burmistrza kota i tego co kościół ma wspólnego z kotem. Poznamy koty, które swój żywot wiodły podczas wojennej zawieruchy i dumnie nosiły odznaczenia.

Czytając owe opowieści trudno się nie uśmiechnąć czy też nie wzruszyć. Przygody opisanych kotów i to jak wpisały się w karty historii tylko potwierdza fakt, że są to niezwykłe zwierzęta. I choć kojarzą nam się głównie z domowymi pieszczochami to jednak wytrawni z nich podróżnicy i odważni bohaterowie. Lektura ta sprawia, że trochę inaczej spojrzymy na tych milusińskich przesypiających całe dnie. Autorka wyciągnęła z owych zasłyszanych czy spisanych historii to co najważniejsze i najciekawsze. Ujęła to w opowieści, które śmiało mogłyby snuć koty wieczorami przy kominku (oczywiście gdyby mówiły). Napisane lekkim językiem, ze śladami kociego humoru sprawiają, że owa czytelnicza przygoda jest przyjemnością. Niewątpliwym atutem są oczywiście ilustracje Kota Jaśniepana, które możemy spotkać na każdej stronie. Już dla nich samych warto kupić ową pozycję. Zabawne i pełne humoru sprawiają, że trudno oderwać się od książki a jeszcze trudniej nie wybuchnąć przy niej śmiechem.

“Opowieści Kota Jaśniepana” to pozycja, która ubarwi domową biblioteczkę. Idealnie nadaje się na chwilę przyjemnego relaksu ale też zadumy, nad tym jak niesamowite są koty. To książka dla każdego, zarówno służących, znaczy się kocich właścicieli jak i tych nieprzekonanych do kociego futerka. Może właśnie po niej staniecie się kocimi poddanymi? Kto wie. Gorąco polecam.

Kolejny tom pod auspicjami Jaśniepana. Tym razem poświęcony kotom „pracującym”.
Historie są ciekawe i sprawdzalne, rysunki wyśmienite, a gwara jaśniepańska to rozkosz dla uszu. ”Ej, ić sobie stont, ja by chciałe tu spać! Ić sobie ić!” Jak to rezonuje. I jak wygląda.

Kolejny tom pod auspicjami Jaśniepana. Tym razem poświęcony kotom „pracującym”.

Ludzie dzielą się na kocich miłośników i takich, którzy za nimi nie przepadają. Jednak widok kota jest jednym z najnaturalniejszych jakie mogą istnieć na naszej planecie. Koty rządzą w naszych domach, okupując łóżka, fotele, szafki i wiele dziwnych miejsc, w których nigdy byśmy się ich nie spodziewali. Nie zawsze tak było. Kiedyś w przeszłości wielu ludzi uważało, że koty są potrzebne jedynie do łapania myszy i szczurów. To było z jednym z powodów, dla których te fantastyczne zamieszkiwały m.in. statki. Ponadto koty przebywały na okrętach bojowych, sterowcach, w pociągach a nawet na statku kosmicznym. Tak oto w książce znalazły się prawdziwe historie niezwykłych zwierząt, które pokażą, że są one, wbrew temu co sądzą niektórzy, dobrymi kompanami dla swoich dwunożnych.
Koty towarzyszą człowiekowi już od tysiącleci. Przez ten czas zajmowały różne ,,stanowiska’’. Przy okazji narosło wokół nich wiele mitów i przypisano im wiele ,,właściwości’’.
Wiele mruczków zaginęło w mrokach historii i dziś nie pozostał po nich ślad. Było też kilka kotów, które odcisnęły swoje łapki na kartach historii. Są znane z imienia . Znane są też ich dokonania a dzięki temu możemy poznać ich niezwykłe historie…
Autorka w niniejszej książce opisała dokonania różnych kotów, zamieszkujących różne miejsca. Jedne historie były przezabawne i uwypuklały kocią wyjątkowość. Inne, przyznam to szczerze, spowodowały, że w moich oczach stanęły łzy smutku. Jednak wszystkie pokazały, że koty i ludzie to świetne połączenie.
Opowieści kota Jaśniepana to książka, która zabiera czytelnika śladami łapek znanych kotów, które współtworzyły historię. Kto wie gdzie byłaby ludzkość gdyby nie pomoc naszych kocich przyjaciół? Książka zawiera w sobie wiele ciekawych, niejednokrotnie wzruszających historii, które chociaż mógłby wydawać nierealne, wydarzyły się naprawdę. Książka doprawiona została licznymi grafikami ukazującymi w zabawny sposób zachowanie kocich jegomościów. Opowieści kota Jaśniepana to idealna książka nie tylko dla kociarzy, ale także osób, które pragną poznać historię świata z innej, bardziej czworonożnej perspektywy.

Urocza książeczka w sam raz na wieczór pod kocykiem. Trochę za dużo było opowieści morskich, ale za t rysunki pierwsza klasa. Dla miłośniczki kotów, jaka jestem, relaksujace czytadełko.

Koty to nie zwierzęta domowe a morskie ;)

Koty to nie zwierzęta domowe a morskie ;)

• Czytamy z córką
  • Koty