Blood from Blood. Gabrielle

Okładka książki Blood from Blood. Gabrielle Katarzyna Małecka
Okładka książki Blood from Blood. Gabrielle
Katarzyna Małecka Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Mancuso Family (tom 4) Seria: Mancuso Family literatura obyczajowa, romans
Mancuso Family (tom 4)
Mancuso Family
NieZwykłe
2021-12-22
2021-12-22
Przemoc Uczucia Romans mafijny

Książke polecam. Dużo było w niej akcji, dzięki temu można było wciągnać się.

Książke polecam. Dużo było w niej akcji, dzięki temu można było wciągnać się.

Ostatnia część serii Blood from Blood opowiada o córce rodziny Mancuso. Dumnej i znającej swoje powinności kobiecie która musiała zapłacić wysoką cenę by sprostać tradycji oraz Luce, mężczyźnie który wybił się własnymi siłami i wzgardzał mafijnymi zasadami biorąc to na co miał ochotę i do czego miał prawo. Polecam.

2003

Rewelacyjne zakończenie cyklu. Dla mnie to najbardziej emocjonująca część ze wszystkich tomów.
Autorka po raz kolejny mnie zaskoczyła, bo historia Gabrielle, chwyta za serce i to nie tylko z powodu jej nieudanego pożycia małżeńskiego ale również dlatego, że pokazuje światełko w tunelu dla lepszego życia.
W poprzednich częściach Gabrielle pokazywana była jako pełna życia, rozrywkowa dziewczyna. Tu natomiast poznajemy jakie koszmarne i pełne przemocy było jej życie z Ignazio, człowiekiem który ją gwałcił, bił i zrobił z jej życia piekło.
Jednak gdy miarka się przebrała, na jej drodze pojawił się Luca, który porwał ją do Barcelony i tam starał się robić wszystko, żeby mogła spokojnie żyć i czuć się bezpieczna.
Niestety jej mąż robił wszystko, żeby ją odzyskać i ukarać.
Bo w mafijnym świecie rozwody nie istnieją, żona jest własnością męża i tylko śmierć może to zmienić.
Piękna i wzruszająca jest ta powieść. Dużo zwrotów akcji nie mówiąc o emocjach, których nie można opanować.
Po raz kolejny autorce udało się tak prowadzić całą fabułę, że trudno się oderwać od powieści.
Trochę żałuję, że to już koniec cyklu i trzeba pożegnać się z bohaterami, ale mam nadzieję, że kolejne powieści autorki znowu zapewnia nam niepowtarzalne emocje i wzruszenia.

W poprzednich częściach Gabrielle pokazywana była jako pełna życia,...

Cała seria rewelacyjna! Szkoda że to już koniec ale zdecydowanie polecam!

Cała seria rewelacyjna! Szkoda że to już koniec ale zdecydowanie polecam!

Po trzech miesiącach nie mam pojęcia o czym była ta książka to chyba mówi wszystko

Gabriela i część Vito jest najlepsza MEGA !!!

Gabriela i część Vito jest najlepsza MEGA !!!

Gabrielle, siostra Vito, Ottavio i Domenico, zgodnie z wolą ojca zostaje żoną Ignazio Carmine, który w przyszłości ma zostać bossem. Kobieta jest świadoma swoich obowiązków i mimo że nie ona wybrała dla siebie męża, z optymizmem patrzy w przyszłość, licząc, że aranżowane małżeństwo się uda i będzie miała szansę na odrobinę uczuć i szczęścia w związku.
Bracia Gabrielle uważają, że to ona nosi spodnie w swoim małżeństwie, a jej mąż to przysłowiowa cipa nie umiejąca zapanować nad gadatliwą żoną. Małżeństwo mieszka zaledwie kilka metrów od kochających braci dziewczyny i mimo to nikt się nie domyślił jaka tragedia toczy się za drzwiami tego domu. Gabrielle wraz z Ignazio idealnie opanowali sztukę aktorską.
Małżeństwo dziewczyny szybko okazuje się być piekłem na ziemi, a na ratunek nie ma co liczyć gdyż świat mafii ma swoje zasady. Tylko śmierć może zakończyć ten związek, a próba odzyskania wolności kosztem swojego życia jest nie udana. Gabrielle ponownie musi zmierzyć się z mężem katem, ale ile będzie w stanie wytrzymać krzywd ? Wie, że nie może liczyć na ratunek i oczekuje na ostateczny cios Ignazio, który przyniesie ukojenie. Pewnego wieczoru w obliczu kolejnej nadchodzącej tragedii, błagając o litość bo zdaje sobie sprawę, że po tym wydarzeniu się nie podniesie przychodzi długo wyczekiwany spokój...
Ostatni tom z serii, który niesamowicie mnie pochłonął. Sytuacja w której znalazła się Gabrielle, a raczej w piekle, które zafundował jej mąż wydawać się nam może niemożliwe. Niestety ta historia może nawiązywać do niejednego scenariusza z życia kobiet w Polsce. Gabrielle to silna dziewczyna i podziwiam ją. Owszem miała kochających braci, ale nie mogła liczyć na pomoc. Ignazio to kawał skurw***na, który jak większość katów znęcał się nad żoną nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Wiedział dokładnie gdzie „uderzyć” aby jego domowa władza trwała jak najdłużej. Książka wzbudza wiele emocji , a opis akcji jest bardzo dokładny. Książkę przeczytałam w dwa dni i uważam, że jest to najlepszy tom z tej serii.

Bracia Gabrielle...

Dla mnie najsłabsza książka z całej serii.

Dla mnie najsłabsza książka z całej serii.

Tom czwarty serii był dla mnie prawdziwym zaskoczeniem. Vito i Ottavio, mimo aranżowanych małżeństw, znaleźli szczęście dzięki silnym i pełnym serca kobietom, które umiały pokazać swoje dobre strony i wydobyć z nich samych to dobro. Domenico natomiast wybrał sam żonę i musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojego wyboru.
Gabrielle, siostra Vito, Ottavia i Domenica, zostaje wydana za mąż za Ignazia Carmine zgodnie z wolą ich ojca. Mimo że Gabrielle nie miała wpływu na wybór męża, optymistycznie patrzy w przyszłość i liczy na udane małżeństwo. Jednak szybko odkrywa, że jej mąż ukazuje swoje prawdziwe, mroczne oblicze, które dotąd pozostawało jej nieznane. Od tego momentu jej życie zamienia się w koszmar, a Gabrielle zmuszona jest ukrywać przemoc, jakiej doświadcza za zamkniętymi drzwiami, oddając mężowi pełną władzę nad sobą.
Czy Gabrielle znajdzie ratunek? Czy posłuszna córka mafii ma szansę na ocalenie?
Autorka nie oszczędza bohaterki, co na początku wydawało mi się niesprawiedliwe, ponieważ traktuje męską część rodziny łagodniej. Małżeństwo Gabrielle okazuje się być piekłem na ziemi, a nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami jej domu. Nie ma nadziei na pomoc, ponieważ świat, w którym żyją, rządzi się swoimi własnymi prawami. Nawet gdyby opowiedziała swojej rodzinie, nikt nie miałby prawa się wtrącać. Jednak w obliczu kolejnej tragedii, która mogła ją spotkać, Gabrielle znajduje nieoczekiwanego sojusznika, który łamie zasady panujące w tym mrocznym świecie i staje się jej ratunkiem.
Finał tej historii musisz poznać samodzielnie, sięgając po tę książkę. Jest ona warta uwagi, ponieważ mimo że jest fikcyjna, niesie ze sobą ważne przesłanie. Sytuacja, w jakiej znalazła się Gabrielle, często nie odbiega od rzeczywistości wielu kobiet na całym świecie. Przemoc wobec kobiet jest powszechna, zarówno fizyczna, jak i psychiczna. Niestety, ze względu na strach i wstyd, wiele z nich nie szuka pomocy, a ich historie często kończą się tragicznie.
Czytając przeżyłam pełen zakres emocji. Jest ona przerażająca i jednocześnie wzruszająca. Może budzić kontrowersje. Opisy są bardzo realistyczne, ale to dodaje jej autentyczności.
Mocno polecam tę książkę wszystkim czytelnikom. Porusza ona ważny temat przemocy wobec kobiet i zmusza nas do refleksji. Katarzyna Małecka stworzyła historię, która zmusza nas do spojrzenia na rzeczywistość i zrozumienia, że ta tematyka ma ogromne znaczenie. "Blood FROM Blood GABRIELLE" to powieść, która wciąga i prowokuje do głębszych przemyśleń.
Link do instagrama: https://instagram.com/kd.my_book_now?igshid=MmIzYWVlNDQ5Yg==

Gabrielle, siostra Vito, Ottavia i Domenica, zostaje...

Jak autorka robi to, że niby nie pisze nic nowego w temacie romansów mafijnych a jednak od lektury nie można się oderwać 🤩 brawo. Podobała mi się I polecam. Miłośniczki romansów mafijnych będą zadowolone. W ogóle całą seria godna polecenia.

• Mafia