Naucz mnie na nowo kochać

Okładka książki Naucz mnie na nowo kochać Ilona Łuczyńska
Okładka książki Naucz mnie na nowo kochać
Ilona Łuczyńska Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
Lucky
2023-06-21
2023-06-21

Zastanawiam się, czy człowiek ma granice bólu? Jak silny być musi, by emocjonalnie się nie rozsypać i żyć, trwać, egzystować i czy egzystencja to życie?
Takie pytania zrodziły się we mnie w trakcie czytania #nauczmnienanowokochać @ilonałuczyńska nasze pierwsze spotkanie, przyznam się, że trochę zaintrygował mnie tytuł – lekko ciekawy, ze szczyptą infantylności. Wielu z nas, ja także, reagujemy alergicznie na słodkie okładki, na wzmianki o romansie. Nie chcemy czytać o uczuciu i wszelkich problemach i zawirowaniach, jakie tworzą zakochani ludzie.
Miłość, uczucie, o którym marzymy, którego chcemy doświadczać, trwać w nim. Gonimy za króliczkiem, bez przerwy odkrywamy jego nowe oblicza, uczymy się, zastanawiamy nad nim. Jest siłą napędową każdej sprawy, naszą odskocznią, doładowaniem i nie myślę tylko o tej romantycznej, ale o każdej jej odmianie i odcieniu.
Molly ucieka emocjonalnie przed życiem, nie chce się wiązać, by ponownie nie stracić. Wiedzie proste życie w izolacji przed trwałymi związkami, zbudowała swój świat na gruzach śmierci męża. Przeszła trudną drogę do względnej stabilizacji. Jednak los toczący się kołem, nie odpuszcza młodej kobiecie i stawia jej na drodze jego, Ethana. Potem już wiadomo, będą walki i potyczki. Rozstania i powroty, dużo uczuć, łez i śmiechu. Autorka ciekawie zagospodarowała czas bohaterów, poszła na całość i rzucała tej parze wszelkie możliwe kłody pod nogi, jednak dała im uczucie, które ich umacniało, musieli tylko chcieć przezwyciężyć lęki.
Opowieść o drugich szansach, wzajemnym wspieraniu, szukaniu pozytywów w beznadziei. Bardzo życiowo, bez upiększana i pustych obietnic. Dramat łączy się ze szczęściem, uśmiech ze szlochem. Życie, we wszystkich jego wzlotach i upadkach. Przez chwilę towarzyszymy bohaterom, uczymy się z nimi ufać, śmiać i płakać.
Spokojna, ciepła z ogromnym ładunkiem mentalnych barw bytu.

empikgo #reklama

Pomimo iż historia jest dość dobra to postać głównej bohaterki mocno mnie irytowała i dlatego daję niską ocenę. Zamysł na książkę jest fajny i ciekawy ale wydaje mi się, że autorka nie do końca przemyślała charakterystykę postaci, bo jak dla mnie to było tu za dużo sprzeczności. Ale to tylko moje skromne zdanie.

„Czasami trzeba sobie pozwolić na rozsypanie się, żeby potem móc na nowo posklejać swoje serce. Wyrzuć z siebie wszystko, bo to cię niszczy od środka. Jestem tu i cię nie zostawię. Jeżeli się rozsypiesz, pomogę ci się pozbierać”

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Molly Carter. Niestety szczęście w dniu jej ślubu bardzo szybko zostało zmienione w niewyobrażalny ból. Dwie godziny po złożeniu przysięgi w wypadku samochodowym zginął jej mąż, a ona sama doznała poważnych obrażeń.

"Zamknęłaś się w swojej skorupie ze strachu, że jeśli kogoś do siebie dopuścisz, to znów go stracisz i będziesz cierpieć"

Czas mijał, a kobieta za sprawą rodziny zaczęła powoli wracać do normalności. Od chwili utraty ukochanego starała się przetrwać każdy kolejny dzień. Tragedia która ją spotkała załamała dziewczynę, odbierając chęć do życia. Mijają dwa lata i obecnie pracuje jako kelnerka w klubie nocnym. To właśnie tam za sprawą pewnych wydarzeń poznaje Ethana.

„Lęki zwykle mają niewiele wspólnego z realizmem i tym bardziej trzeba stawić im czoła. One są najczęściej tylko w naszej głowie”

Ethan Davis również nie miał i nadal nie ma lekko w życiu. Aby trochę odpocząć od obowiązków związanych z pracą i opieką nad śmiertelnie chorą mamą pewnego dnia wraz z przyjaciółmi wybiera się do klubu. Tam wpada mu w oko młoda kelnerka, a pewne zdarzenia sprawiają, że pragnie poznać ją bliżej. Niestety kelnerka nie jest chętna na bliższe poznanie. Ethan jednak jest uparty i nie zamierza się łatwo poddać.

Czy uda mu się przebić przez mur który Molly zbudowała?
Świetna, pełna emocji historia. Chwyta za serce, wciąga od pierwszej strony. Niewyobrażalna tragedia sprawia, że Molly nie żyje ona wegetuje. A paniczny strach przed utratą bliskiej osoby sprawia, że wybiera samotność, odpychając od siebie wszystkich w tym Ethana. Nie pogodziła się ze stratą i traumą. Ethan to niesamowity, wspaniały facet. Jego również w przeszłości dotknęła strata bliskich osób, a teraz walczy o każdy dzień swojej mamy. Do tego nie poddaje się w próbie poznania bliżej Molly. To niesamowite jaką cierpliwością i wytrwałością się wykazywał. Historia to totalny roallercoaster emocji. A końcówka nie oszczędza bohaterów.

Historia pełna bólu i strachu przed utratą kolejnej osoby, ale również dająca nadzieję poprzez pojawienie się na naszej drodze odpowiednich osób. Pokochałam tę historię i na pewno niejednokrotnie do niej wrócę.

Jakże bezcenna jest dla miłośnika książek możliwość zatopienia się w pięknej, porywającej powieści. Takiej, w której podczas czytania przestaje liczyć się wszystko wokół, odchodzą własne smutki i problemy, a pozostaje tylko historia bohaterów, przez którą płyniemy towarzysząc im podczas podróży życia.

Dzięki Wydawnictwu Lucky i pani Ilonie Łuczyńskiej miałam właśnie taką przyjemność.

Książka "Naucz mnie na nowo kochać", w której główna bohaterka Molly dwie godziny po ślubie traci w wypadku męża i jak się później okazuje nie tylko, uczy się każdego dnia żyć na nowo. Ale czy z taką traumą da się normalnie żyć? Obezwładniający lęk przed kolejną stratą unicestwia Molly na długo. Dziewczyna otacza się murem, zamyka w swoim małym świecie i tak praktycznie lewitując żyje, dopóki w jej życiu nie pojawia się Ethan.
Chłopak, który również doświadczył w swoim życiu straty bliskich osób i każdego dnia boryka się z nieuleczalną chorobą mamy. Ale który mimo wszystko na swój sposób żyje pełnią życia i cieszy się z każdego dnia.

Początki relacji tej dwójki są trudne i burzliwe. Im bardziej Molly zniechęca i odpycha od siebie Ethana, tym bardziej on lgnie do niej jak magnes. Nie odpuszcza. Powoli drobnymi krokami zdobywa zaufanie, a w końcu i miłość dziewczyny. Zanim jednak to się stanie przeżyją niejedną utarczkę, uniesienie, momenty pełne złości, żalu ale również radości, namiętności czy szczęścia. Ich wspólne życie, to prawdziwy rollercoaster, dzięki czemu czytelnik nie może oderwać się od tej historii.

Autorka w powieści "Naucz mnie na nowo kochać" podejmuje trudny temat życia po stracie. Daje wskazówki jak radzić sobie z tak ogromną traumą i gdzie starać się szukać dla siebie pomocy. Pokazuje jak ważne, chociaż bardzo trudne jest nie zamykanie się na drugiego człowieka, na wyciągniętą pomocną dłoń. Wsparcie życzliwych nam osób jest nieocenione, ponieważ niezwykle ważne jest móc wesprzeć się na czyimś ramieniu, mieć się komu wypłakać, wyżalić i podzielić swoim bólem. Wtedy łatwiej jest żyć, łatwiej się podnieść.

Historia Molly i Ethana, to przepiękna powieść, w której pisarka rozbudowała nie tyle warstwę obyczajową co psychologiczną. W doskonały sposób przekazuje czytelnikom wszystkie towarzyszące bohaterom emocje, dogłębnie porusza, wzrusza i napawa nadzieją, że po każdej burzy wychodzi słońce.

W powieści autorka traktuje również o cennej wartości jaką jest prawdziwa przyjaźń. Taka, która trwa mino, pomimo i wbrew. Poruszony jest także temat relacji na płaszczyźnie dziecko - rodzic, jeden z ważniejszych życiowych aspektów.

Jednym słowem pani Ilona w swojej książce opisuje tematy jak najbardziej życiowe i ważne. Robi to w doskonały sposób, przez co jest to bardzo dobra, pasjonująca lektura, którą serdecznie polecam.

Trzy słowa o książce:
Emocjonujaca, Poruszająca, Piękna...

Współpraca z LUCKY Wydawnictwo

Dzięki Wydawnictwu Lucky i pani Ilonie Łuczyńskiej miałam właśnie taką...

Nauczyć się kochać, to wcale nie takie proste, ale możliwe i tak też jest w powieści „Naucz mnie na nowo kochać" Ilony Łuczyńskiej.
🌟Młoda kobieta, Molly, w dniu swojego ślubu traci męża w wypadku samochodowym. Jak żyć, gdy trauma odcisnęła takie piętno? Pogubiona we własnym życiu postanawia już nigdy się nie zakochać. Los, który zabrał jej wiele, chce to wynagrodzić i na jej drodze stawia Ethana.
🌟Historia ta to przede wszystkim uczucia ukazujące swoją moc. To miłość, która jest dobra, to akceptacja siebie, dzięki której możemy pokochać drugą osobę. To zaufanie tak bardzo potrzebne, to przyjaciele oraz rodzina dający poczucie zrozumienia. Niezwykle prawdziwy obraz kobiety, która odrzuca wszystko, wierząc, że samotność da jej spokój i choć pozornie sprawia wrażenie osoby egoistycznej, to jest to maska, pod którą kryje się stres pourazowy. Maksymalny realizm powoduje pewne napięcie towarzyszące średnio, co kilka stron, gdzie jednego dnia można mieć wszystko, kiedy kolejnego zamienia się to w pył. Wyrazistość odczuć, myśli bohaterów opowiedziane z perspektywy Ethana i Molly, dostarczają mocnych wrażeń. Zadziwiające, jak "głęboka" jest to książka, w której rys fabuły opiera się na poruszającym studium straty. Świetna lekcja o tym, jak długa potrafi być droga do afirmacji życia. Nauka, że jeśli chce się brać, należy też coś dawać. Opowieść obnaża prawdę, że dopóki bliska osoba nie powie szczerze, co ją trapi, to nigdy do końca nie wiemy, jak naprawdę się czuje. Mimo że zdajemy sobie sprawę, iż całe napięcie zbudowane jest na przeszłości bohaterki, śledzimy je z nadzieją na happy end.
🌟Polecam powieść z przesłaniem mówiącym o tym, że największym szczęściem w życiu jest kochać i być kochanym.
[książkę wygrałam]

WYBOISTA DROGA PO SZCZĘŚCIE

Różne są powody, dla których sięgamy po konkretne książki. Czasem jest to czyjeś polecenie, innym razem przyciągnie nas okładka albo opis wydawcy, może to być też kolejna powieść ulubionego autora. Tym razem do wyboru książki Ilony Łuczyńskiej "Naucz mnie na nowo kochać" skłoniło mnie jedno z grudniowych wyzwań czytelniczych. Autorka była mi dotąd kompletnie nieznana, a kiedy znalazłam jej książkę wśród bibliotecznych nowości, przeczytałam opis wydawcy i zaintrygowana fabułą postanowiłam dać szansę tej opowieści.

A zatem poznajmy Molly Carter, która przed dwoma laty przeżyła okropną tragedię. W dniu własnego ślubu, w wypadku samochodowym straciła męża i swoje nienarodzone dziecko. Ona sama ocalała i po długiej rehabilitacji cudem wróciła do sprawności fizycznej. Niestety z psychiką było jeszcze gorzej. Trauma i obezwładniający lęk przed stratą jakie zagnieździły się w jej pamięci praktycznie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Bohaterka asekuruje się, otacza szczelnym murem, zamyka w swojej skorupie, która zapewnia jej pozorne bezpieczeństwo przed kolejnym zranieniem i ewentualną stratą. Jej życie wciąż naznaczone jest bólem i cierpieniem, na które sama siebie skazuje rozpamiętując przeżytą tragedię. Molly jest kelnerką w nocnym klubie. Jej życie ogranicza się w zasadzie tylko do pracy i spotkań z rodzicami. Dziewczyna świadomie zniechęca do siebie każdego mężczyznę, który próbuje nawiązać z nią kontakt w obawie przed kolejną stratą. Ale Ethan Davis nie należy do mężczyzn, którzy łatwo się poddają. Molly zaintrygowała go od pierwszej chwili, a jej nieprzystepność obudziła w nim instynkt zdobywcy. Czy Ethanowi uda się przekonać do siebie niechętną dziewczynę? Czy ich bliższa znajomość ma szansę powodzenia? Na te i więcej pytań odpowiedzi znajdziecie na kartach książki.

"Naucz mnie na nowo kochać" to przepiękna powieść psychologiczno - obyczajowa, która dostarcza mnóstwa emocji i wzruszeń, zmusza do refleksji, daje nadzieję i zaskakuje niemal od pierwszych stron. Ilona Łuczyńska podjęła bardzo trudny temat życia po stracie, rozłożyła go na czynniki pierwsze, starała się pokazać jak radzić sobie z traumą i gdzie szukać pomocy. Śmierć bliskiej osoby zawsze odciska głębokie piętno na duszy, pozostawia pustkę i niszczy człowieka od środka. Molly, podobnie jak wielu z nas, nie potrafi sama poradzić sobie z traumą, pogrąża się w otchłani smutku, strachu i beznadziei. Na zewnątrz zachowuje pozory, a w bezpiecznym domowym zaciszu rozpada się na kawałki. Autorka bardzo dobrze przekazuje te wszystkie trudne emocje, które bombardują czytelnika niemal z każdej strony. Ethan - mężczyzna doświadczony przez życie, mimo młodego wieku imponuje swoim uporem, dobrocią, życzliwością i niezłomnością charakteru. Pięknie ukazane stosunki na płaszczyźnie rodzic - dziecko ujęły mnie i poruszyły do głębi. Główna bohaterka często irytuje swoim zachowaniem i postępowaniem - szczególnie wobec Ethana, jednak mając na uwadze horror przez jaki przeszła, jesteśmy jej w stanie wiele wybaczyć i zrozumieć.

Ilona Łuczyńska ciekawie rozbudowała warstwę psychologiczną w swojej powieści. Widać, że autorka bardzo dobrze porusza się po meandrach skomplikowanej ludzkiej psychiki. Powieściowa rzeczywistość jest bardzo realistyczna, smutek przeplata się z radością, a wzruszenie wyciska łzy. Historia daje nadzieję, pomaga podnieść się po porażce oraz uświadamia kruchość ludzkiego życia.

Wydarzenia poprowadzone zostały dwoma torami. Tworzą one ciągłość i przeplatają się wzajemnie. Poznajemy relację Molly, jej przemyślenia i emocje, by za chwilę dowiedzieć się co Ethan ma nam do przekazania. Rozdziały są krótkie, książkę czyta się bardzo szybko, a zainteresowanie nie słabnie. Zasiadając do lektury nie miałam pojęcia, że będzie to taka przejmująca i wzruszająca opowieść, a takie lubię najbardziej. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Cieszę się też, że odkryłam kolejną autorkę, która tak ciekawie pisze o ludzkich dramatach, uczuciach i emocjach. Brawo pani Ilono i... dziękuję serdecznie.

WYBOISTA DROGA PO SZCZĘŚCIE

Myślę, że śmierć bliskiej osoby zawsze w jakimś stopniu nas niszczy. W pewnym sensie odchodzi też cząstka tych, którzy wciąż żyją. Pozostaje smutek, rozczarowanie, żal, trauma.

Molly świeżo po ślubie traci ukochanego męża. Dramat jaki rozgrywa się w jej życiu powoduje, że dziewczyna zamyka się na nowe znajomości, a już szczególnie na jakiekolwiek związki. Nie chce znowu poczuć tego samego bólu i trudno ją o to winić. Ile cierpienia jest w stanie znieść jeden człowiek?

Pewnego dnia na drodze Molly pojawia się Ethan, któremu ewidentnie zależy, żeby nawiązać z dziewczyną bliższą relację i najzwyczajniej w świecie nie daje się odepchnąć ani zniechęcić... tylko czy kobiecie uda się pokonać swoje traumy i otworzyć serce na nowo?

Ta powieść jest jak słońce po deszczu. Nie jest lekka. Raczej pouczająca, zmuszająca do refleksji nad własnym życiem. Jest pełna bólu, ale też nadziei. Emocje jakie autorka włożyła do tej książki... tego nie da się ignorować.

Nie jest łatwo podnieść się po stracie. Szczególnie takiej, jakiej doświadczyła główna bohaterka. Relacja między bohaterami na pewno nie jest łatwa, bo zranionej Molly trudno uwierzyć w lepsze jutro, ale Ethan się nie poddaje i to jest cudowne.

Wzruszyła mnie ta historia, z oczu pokapało. Autorka zdecydowanie wie w jaki sposób poruszyć najgłębsze struny duszy czytelnika. To opowieść, która uświadamia, że warto mieć nadzieję i nie marnować życia zamartwianiem i strachem.

"Naucz mnie na nowo kochać" uczy nas, że jesteśmy w stanie podnieść się po każdym upadku. Porażka nie oznacza, że wszystko się skończyło, bo po nocy przychodzi dzień, a po burzy słońce. Nawet po najgorszych wydarzeniach, życie może nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć.

Zdecydowanie warto przeczytać!

Dziś przynoszę Wam moim zdaniem prawdziwą bombę 💣emocjonalną zawartą w najnowszej powieści autorstwa Ilony Łuczyńskiej pod tytułem „Naucz mnie na nowo kochać”. W tym miejscu bardzo dziękuję wydawnictwu Lucky za egzemplarz książki. Powieść głęboko porusza oraz wciąga i zaskakuje już od pierwszej strony. Bardzo chętnie Wam o niej trochę opowiem. Chwytajcie ulubioną herbatkę i zapraszam Was na recenzję. 🙂

Jest to poruszająca opowieść w której autorka przenosi czytelnika w świat bolesnej straty, prób przetrwania i odnajdywania nowego sensu życia.

Główna bohaterka Molly, doświadczyła traumy straty męża w dniu ślubu w tragicznym wypadku samochodowym. Od tego momentu jej życie staje się walką o przetrwanie każdego dnia.

Pisarka w bardzo trafny sposób ukazuje złożoność ludzkich emocji i reakcji na traumę. Molly, starając się odbudować swoje życie, podejmuje pracę jako kelnerka w nocnym klubie. To tam poznaje Ethana, mężczyznę pełnego determinacji i troski, który wkracza w życie Molly, oferując jej nową szansę na miłość. Czy kobieta przyjmie ten dar od losu? Autorka przybliża czytelnikowi trudną drogę, jaką muszą pokonać bohaterowie, próbując zbudować wspólną przyszłość. Tylko czy to miłość od pierwszego wejrzenia, czy może jedynie chwilowe zauroczenie? Czy Molly pozwoli się do siebie zbliżyć komukolwiek? Jakie tajemnice kryje dziewczyna? Dlaczego aż tak mocno chowa się w skorupie niedostępności?

Motywacja Ethana, który chce przekonać Molly do siebie, choć ona nie jest gotowa na nowy związek, dodaje historii dynamiki i realności. To nie tylko opowieść o miłości, lecz także o sile uporu, nieustępliwości, wspólnemu przezwyciężaniu przeszłości i zdolności do otwarcia się na nowe doświadczenia.

Czy Ethan dostanie się do wnętrza Molly i przebije się przez skorupe w jakiej się schowała? Czy da radę znieść cierpienie jakie dziewczyna mu zadaje?Jak potoczą się losy tej dwójki wspaniałych i mocno doświadczonych przez życie bohaterów?

W książce możemy zaobserwować jak lęki z przeszłości mogą oddziaływać na nas w teraźniejszości. Jest to przedstawione bardzo realnie. W tej powieści autorka zręcznie ukazuje, że spotykane przez nas osoby mogą skrywać zaskakujące tajemnice i borykać się z własnymi demonami. Książka stawia pytanie o to, czy upór może być siłą napędową dla miłości, czy może prowadzić do jeszcze większych trudności.

Pisarka wyczarowuje subtelny, pełen emocji obraz ludzkich relacji, ukazując, że czasem trzeba nauczyć się kochać na nowo. Czytelnik zostaje porwany przez narrację, a głębia psychologiczna postaci sprawia, że książka ta pozostaje w pamięci na dłużej, pozostawiając po sobie refleksję nad siłą uczuć i ludzkiej wytrwałości.

Podsumowując

Przedstawiona w książce historia bardzo mi się podoba, a nawet powiedziałabym, że jej realizm mnie zachwyca. Powieść porusza bardzo wiele głęboko skrywanych emocji, a jej bohaterowie stali mi się bardzo bliscy. Wylałam przy tej lekturze wiele łez wzruszenia. Odczuwałam emocje bohaterów, przeżywałam tę historie razem z nimi. Biorąc książkę do ręki nie spodziewałam się po niej aż tyle przeróżnych emocji.

Historia pochłania czytelnika od pierwszej strony i nigdy nie ma dobrej chwili, by ją przerwać.Ta powieść jest prawdziwa, życiowa, smutna,ale jednocześnie piękna. Opowiada nie tylko o sile uczuć,ale także o tym jak potrzebne jest w życiu wsparcie przyjaciół, rodziny, męża lub żony, czy po prostu kogoś kto wierzy, że damy radę. Gorąco polecam i zachęcam Was do poznania tej pięknej pełnej emocji lektury, o której z pewnością długo nie zapomnicie. 🤗

Ląduje na półkę ulubieńców📚📚📚📚📚📚 🩷

Dzięki Book Tour miałam możliwość poznać twórczość nowej dla mnie autorki @ilonaluczynska.pisarka Ilona Łuczyńska - pisarka 🌹
Jej powieść "Naucz mnie na nowo kochać" pochłonęła mnie bez reszty.
Główna bohaterka Molly Carter zostaje ciężko dotknięta przez los. Po dwóch latach od śmierci ukochanego męża stara się na nowo mimo wszystko żyć kolejnym dniem.
Zamknięta na świat, prowadzi pustelniczy tryb życia. Jest samodzielna, pracuje jako kelnerka.
Ceni swoją niezależność. To właśnie w nocnym klubie, w którym pracuje pomaga jej w przykrym zdarzeniu chłopak Ethan.
Młody człowiek pomiędzy pracą a pomocą swojej śmiertelnie chorej mamie próbuje zbliżyć się do Molly niestety ona stawia wokół siebie ciężki mur i chłopak napotyka opór. Mimo wszystko nie zraża się i próbuje nawiązać z nią znajomość.
Czy jest taka możliwość by zbliżyć się do osoby tak wewnętrznie poranionej jak Molly? Czy dobro i ciepło Ethana pozwoli na to, że dziewczyna otworzy się i będzie chciała spróbować zmienić swoje życie?
Czy Molly będzie umiała na nowo jeszcze kogoś pokochać?
Poznając innego człowieka nie zdajemy sobie sprawy, ile ten ktoś mógł przejść bólu w swoim życiu.Ethan powoli się z tym mierzy, stopniowo odkrywa Molly, na tyle na ile mu ona na to pozwala.
Próba dostania się do drugiego człowieka, w przypadku Ethana jest bardzo trudna.
Cały czas kibicowałam mu, żeby ta próba się powiodła.
Starałam się zrozumieć uczucia i działania, którymi kieruje się Molly.
Zrozumiałam na przykładzie bohaterki, że nie przepracowane traumatyczne przeżycia niosą ból, wewnętrzne osamotnienie, zamknięcie na drugiego człowieka.
Czy ich historia będzie mieć szczęśliwy finał? Tego musicie się dowiedzieć sami, czytając powieść.
Książka dostarczy Wam wachlarz niezapomnianych emocji, przeżyć do ostatnich stron.
Jest to niezwykła powieść, trzyma w napięciu, zmusza do wielu refleksji. Pozostawia w czytelniku wiele pięknych a zarazem trudnych wrażeń.
Dziękuję autorce za tę niesamowitą historię.
To był wyjątkowy dla mnie czas z lekturą.
Polecam, czytajcie 🤗📖🤗

@luckywydawnictwo ✍️
LUCKY Wydawnictwo 📖

♥️📖♥️📖♥️📖♥️📖♥️📖♥️📖♥️📖♥️📖

Jej powieść "Naucz mnie na nowo kochać" pochłonęła mnie bez reszty.
Zamknięta na świat,...

Są takie książki, dzięki którym szybciej bije serce, łzy co chwilę napływają do oczu a każda kolejna przeczytana strona aż ściska w klatce piersiowej i powoduje przyspieszony rytm serca. Władnie taka jest ta powieść.

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Molly. Została żoną cudownego człowieka, którego kochała ponad wszystko. Niestety los dał jej tak wiele po to, aby za chwilę z niej zadrwić i odebrać podwójnie. Zaledwie dwie godziny później jej życie stało się koszmarem. Każdy dzień to walka, aby przetrwać. Podjęła pracę w klubie nocnym jako kelnerka aby móc się usamodzielnić. Tam poznaje Ethana, któremu odrazu wpada w oko.

Czy dwoje ludzi mocno pokiereszewanych przez życie będzie umiało dopuścić do siebie uczucia, za którymi tęsknią od lat?

Cudowne uczucie kiedy zanurzam się w powieści i całkowicie zatracam. Gonitwa myśli, którą funduje autorka i tak wiele sprzecznych emocji, jakie towarzyszą podczas czytania sięgają zenitu.

Ta książka uświadamia jak kruche jest życie i trzeba się cieszyć każdą chwilą, każdym drobiazgiem, bo to nimi jest usłana droga do szczęścia. Tematy jakie są ukazane w lekturze otwierają oczy i umysł oraz uświadamiają jak bardzo cierpią osoby chore i ile pracy jest z opieką nad takią osobą.

Jest to niesamowicie obezwładniajaco klimatyczna, wyjątkowa historia dwojga ludzi, którzy muszą przejść wiele aby móc być razem. Tak mocno życiowa, wzruszająca i przejmująca historia, o której ciężko będzie zapomnieć.

Ogromnie brawa dla @ilonaluczynska.pisarka

• Przeczytane 2024