Na własną rękę

Okładka książki Na własną rękę Olga Rudnicka
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Na własną rękę
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Matylda Dominiczak (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Matylda Dominiczak (tom 4)
Prószyński i S-ka
2021-09-14
2021-09-14
9788382342055
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Na własną rękę

przeczytanych książek 188 napisanych opinii 56

Lekka, łatwa, przyjemna, dobrze się czytało.

Lekka, łatwa, przyjemna, dobrze się czytało.

Gdy chcę się trochę odstresować i pobawić to śmiało sięgam po książkę Olgi Rudnickiej. Moja ulubienica detektyw Matylda Dominiczak cały czas jest roztargniona, z tego roztargnienia wypływa u niej niekontrolowany słowotok, z którego tylko nieliczni umieją wychwycić i połączyć jakieś wątki. I w ten właśnie sposób Matylda znajduje rozwiązanie zagadek, których nawet śledczy nie potrafią sami ogarnąć. Nie inaczej było i tym razem. Dawka śmiechu przynajmniej na tydzień, a dialogi z udziałem Matyldy stanowią dodatkowy śmiechowy dodatek. Super zabawa.

Matylda Dominiczak ze swoim ,,strumieniem myślenia przyczynowo-skutkowego" jest nie do podrobienia😁

Rewelacja

Rewelacja

Książki Olgi Rudnickiej to bardzo dobra rozrywka. A postać detektyw Matyldy Dominiczak, która doprowadza do szału połowę ludzi, których spotka na swojej drodze to mistrzostwo. Każda następna część przygód pani detektyw jest lepsza od poprzednich. Do tego jej dialogi samej ze sobą prowadzone w każdej chwili i o każdym czasie. Świetna lektura dla miłośników komedii kryminalnych.

Lekka, łatwa i przyjemna odskocznia od trudniejszych pozycji. Czyta się szybko i przyjemnie, chociaż Matylda że zdwojoną siłą wróciła do gadania do siebie, co mnie akurat trochę irytuje. Pozostali bohaterowie bardzo mocno zeszli na drugi plan, chociaż nadal muszą znosić Panią Detektyw. Faktycznie dość sporo przekleństw, ale mnie to jakoś nie razi. Fabuła przyzwoita, ale dość przewidywalna.

Książki Olgi Rudnickiej zupełnie nie trafiają w mój gust a poczucie humoru Autorki w ogóle mnie nie bawi, ale sięgnęłam po "Na własną rękę", aby dokończyć kryminalną zagadkę z poprzedniej części cyklu. Mniej więcej już w połowie książki Czytelnik może się domyślić, kto stoi za zleceniem kradzieży i w zasadzie na tym można by skończyć czytanie, ale brniemy do końca. Brniemy napotykając stosy (niepotrzebnych - moim zdaniem) przekleństw, utrwalamy stereotypy i toczymy chwilami bardzo trudną walkę z monologami głównej bohaterki.
Przyznam, że z ulgą odetchnęłam, gdy dotarłam do końca (nie lubię zostawiać niedokończonych książek) i jest to moje pożegnanie z twórczością Autorki.

Niezmiennie świetnie się bawilam.przy historii o Pani Detektyw Dominiczak, tym razem drugoplanowa postać Kotka to majstersztyk humoru

1970

Choć z dorobku Pani Olgi czytałam ciekawsze i bardziej zabawne lektury,to tej też nie można w sumie nic zarzucić.
Jest zabawna i przyjemnie się czyta,ale na kolana nie powala.Za mało Romana i mamusi,a za dużo Matyldy mówiącej samej do siebie-po za tym bez zarzutu.

Ta część również mnie nie zawiodła :) Podoba mi się wewnętrzna przemiana Matyldy, która postępuje od początku serii. Postać genialnie wykreowana :)