Król popiołów

Okładka książki Król popiołów Ludka Skrzydlewska
Okładka książki Król popiołów
Ludka Skrzydlewska Wydawnictwo: Editio Cykl: Królowie Vegas (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Królowie Vegas (tom 3)
Editio
2022-01-01
2022-01-01

Bardzo fajna seria, ta część chyba najbardziej mi się podobała

Bardzo fajna seria, ta część chyba najbardziej mi się podobała

Król Popiołów
Tom 3.

Everly Chance jest prywatnym detektywem, która bardzo często działa na krawędzi prawa. Tym razem jej zadaniem jest śledzenie niewiernej żony. Jak zakończy się ta sprawa? 🤔
Miało to być łatwe, rutynowe zlecenie. Ale czy na pewno? 🤔

Ale nie tym razem. Doszło do podwójnego morderstwa, a kobieta, która prowadziła to śledztwo, jest ścigana przez zabójców. Everly nie jest osobą, która bierze na siebie rolę ofiary i grzecznie czeka, aż ją zastrzelą. Ta silna kobieta rozpoczyna własne dochodzenie, by ustalić, kto na nią poluje. Czy jej się to uda? 🤔 Czy dowie się, dlaczego na nią polują? 🤔

Wszystkie tropy prowadzą do Arthura. Dlaczego do niego? 🤔
To jest męża zamordowanej kobiety.
Arthur jest bardzo wpływowym mężczyznom, organizuje też nielegalne walki. Ten facet nie zamierzała zbyt głęboko przeżywać żałoby po zmarłej żonie, ponieważ w oko wpadła mu atrakcyjną panią detektyw. Czy coś z tego będzie? 🤔
Czy Pani detektyw ulegnie mężczyźnie? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖.

Książkę czytało mi się dobrze, lekko. Ten tom serii był świetny, akcja działa się szybko i nie było nudno. Książka można przeczytać w dwa wieczory. Cała seria bardzo mi się podobała. Autorka i tym razem nie zawiodła mnie. Śmiało mogę powiedzieć, że mogę brać książki Ludki w ciemno. W wolnej chwili chce przeczytać te pierwsze wydane przez autorkę książki 📚 ❤️.

Polecam Wam ogromnie tę serię 📖😁❤️.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Król Popiołów
Tom 3.

Miało to być łatwe, rutynowe zlecenie. Ale czy na pewno? 🤔

Kolejna ciekawa historiia z serii. No fajna książka ;)

Kolejna ciekawa historiia z serii. No fajna książka ;)

Tutaj mamy nutę tajemniczości jak i śledztwa. A wszystko w tajemniczym Las Vegas. Evelyn jako prywatny detektyw bierze najcięższe sprawy i niczego się nie boi. Jednak pewna sprawa sprowadza na nią kłopoty. Ciekawie się czytało, a zwłaszcza kiedy pojawił się tajemniczy Arthur.

Ludka Skrzydlewska trafia ze swoimi książkami prosto w moje gusta, jednak kiedy sięgnęłam po jedną z jej nowszych powieści - miałam pewne obawy. Król Enigmy bardzo mi się podobał, co jednak z Królem popiołów... Czy powtórzył sukces swojego poprzednika? Na to pytanie spróbuję odpowiedzieć w tej recenzji.

Everly Chance znana jest z tego, że nawet największa tajemnica się przed nią nie ukryje. Ta umiejętność bardzo przydaje się w pracy prywatnego detektywa, a kolejne zlecenia skutecznie zajmują jej wolny czas. Co jednak, jeśli pewnego dnia jedno ze zleceń okażę się pułapką i sprawi, że Ever znajdzie się w prawdziwym niebezpieczeństwie? No cóż, biorąc pod uwagę fakt, iż aktualnie ściga ją niebezpieczny organizator nielegalnych walk, może być ciekawie...

Przyznaję, że kiedy zaczęłam lekturę tej powieści, nie od razu poczułam się wciągnięta. Choć akcja była dynamiczna już od pierwszej strony, z czego znam już oczywiście autorkę, to jednak książka nie zdołała utrzymać mojego zainteresowania na dłuższy czas. W efekcie odłożyłam ją na bok na kilka dni i wiecie co? Była to bardzo dobra decyzja. Powrót do tej historii po tym czasie okazał się bardzo dobry.

Główna bohaterka wzbudziła mój podziw i sympatię. Everly jest kolejną hardą i pewną siebie bohaterką, którą wykreowała Ludka Skrzydlewska. Tutaj nie ma miejsca na niepotrzebne rozmyślania czy niepewność - Ever wie, że ma do zrobienia coś ważnego i po prostu przystępuje do działania. Za to między innymi tak polubiłam jej postać. Ponadto uważam ją za jedną z lepszych bohaterek, jakie zostały wprowadzone przez autorkę - a to myślę, że dużo znaczy.

Sama fabuła skupia się przede wszystkim na wątku sensacyjnym. Dużo jest tutaj pościgów, strzelaniny i po prostu akcji. Gorący romans, który po części obiecywały mi opis oraz okładka, również się tutaj znalazł, jednak odniosłam wrażenie, że nie był on aż tak dominujący, jak przykładowo w poprzedniej części cyklu o Królach Vegas. Przyznam szczerze, że mimo takiego obrotu spraw, nie czuję się rozczarowana, a wręcz przeciwnie. Cudownie było wrócić do twórczości Ludki w takim właśnie wydaniu.

Autorka ma bardzo dobry styl pisania i tego po raz kolejny nie mogę jej odmówić. Powrót do jej twórczości był czymś bardzo przyjemnym i zostałam ponownie zachęcona do tego, by odkrywać kolejne powieści autorki, a przede mną jeszcze ich trochę jest. Król Popiołów to bardzo dobra książka, której lektura dostarcza rozrywki i wielu emocji – od strachu, przez złość aż po prawdziwą radość. Główna bohaterka nie ma sobie równych i potrafi przegadać nawet największego mafioza... a to nie jest łatwa sztuka.

Jeśli poszukujecie wciągającej książki na marcowy wieczór, to zdecydowanie polecam Wam przeczytanie tego tytułu. Być może historia Ever zdoła Was rozgrzać na tyle, byście nie potrzebowali dodatkowego okrycia w chłodniejszy dzień? Kto wie.

Everly Chance znana jest z tego, że nawet największa tajemnica się...

„Król popiołów” @ludkaskrzydlewska_autorka ,to trzeci tom serii „Królowie Vegas”. Co prawda pierwszego tomu nie czytałam, ale porównując do drugiego, to ten podobał mi się ciut mniej. Dlaczego?
Historia od pierwszych stron jest bardzo ciekawa. Autorka już w pierwszych rozdziałach zasiewa ziarno adrenaliny i ciekawości. Stworzyła w mojej głowie obraz sensacyjnej świetnej historii. I w sumie fabuła właśnie taka jest. Z wyrzutem adrenaliny. Sporo szybkiej akcji i zwrotów. Uwielbiałam te momenty w książce. Mocne i mrożące krew w żyłach. Na brak wrażeń- nie można narzekać!
Za to wątek miłosny jest słabszym ogniwem tej historii. Moim zdaniem, uczucia między bohaterami pojawiły się w dziwnym momencie. Nie adekwatnym do sytuacji, przez co straciły mocno na wartości. Przez większość książki zwyczajnie „nie czułam tej miłości”, choć same sceny erotyczne były całkiem dobrze opisane.
W dodatku Arthur bardzo szybko „zmiękł” przy Everly. Brakowało mi tu twardego własnego zdania. Biznesmena z krwi i kości. Everly za to została wykreowana na niesamowicie zaradną bohaterkę. Tak naprawdę, pomoc której szukała, wcale nie była jej potrzebna. I w rezultacie to ona była tu głową misji. Kobietą, która rządzi.
Historia, która ma swoje plusy i minusy. Na pewno zaskoczy Was swoją krętą fabułą. Jednak jak uwielbiam pióro autorki, tak moim zdaniem, jest to chyba jedna ze słabszych książek Ludki.
Jeśli miałabym polecić moje „naj” to zdecydowanie „Opiekunka” i „Przeczucie”.😍😍

WOOOW - to moje pierwsze słowo po skończeniu tej książki. Ale to było dobre! Sięgając po tę pozycję ani trochę nie przypuszczałam, że dostanę tak świetnie napisany spicy romans 🌶️ (uwaga +18!!!). Bawiłam się na nim genialnie i z miłą chęcią Wam go polecę!

Chyba pierwszy raz w życiu jakaś książka, aż tak mocno mnie zaskoczyła. No bo wiecie - chwytając w ręce romans, nie liczę na wiele. Moim celem jest głównie dobra zabawa i tutaj zdecydowanie jej nie brakowało! Przez chwilę miałam wrażenie, że nie siedzę właśnie na łóżku z książką, przekręcając jej kolejne strony, a oglądam wyjątkowo emocjonujący film akcji. Taki, w którym nie brakuje mafii, brudnych interesów, ofiar, a przede wszystkim gorącego romansu z pewnym przystojnym i tajemniczym Królem Vegas 🙊…

Co ciekawe fabuła nie skupia się tylko na relacji miłosnej. Oprócz niej mamy tu pewną zagadkę, której rozwiązanie poznajmy dopiero na ostatnich stronach książki, świetnie poprowadzoną narrację oraz dziewczynę, która zna swoją wartość i wie, jak powalić mężczyzn na kolana (i to dosłownie). „Król popiołów” to miła odskocznia od codzienności. Książkę czyta się błyskawicznie, a jej bohaterowie są p r z e c u d o w n i ✨ Ja jestem kupiona!

Najlepsza z tej serii do tej pory😍

Najlepsza z tej serii do tej pory😍

Na półkach: , , , , , ,

💛Autorka po raz kolejny stworzyła niesamowicie wciągającą historię. Już na samym początku powieści zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę za sprawą dobrego wątku kryminalnego. W całej książce pojawiły nieoczekiwane zwroty akcji, które z każdą stroną rozwijały się coraz bardziej i trzymały w napięciu do samego końca. Mamy także niebezpieczeństwo spotkane na każdej drodze, układy w policji, intrygi, brutalne sceny, pożądanie i gorącą namiętność za pośrednictwem głównych bohaterów. Podczas czytania nie można się nudzić, dzięki temu przeżywamy wiele emocji. Chociaż domyśliłam się już w połowie lektury prawdy na temat zabójstwa żony Arthura i moje przypuszczenia się sprawdziły. Autorka efektywnie wykreowała wszystkie postacie pojawiające się w książce i stworzyła silną bohaterkę, która, mimo że wciąż wpadała w tarapaty, to i tak dzielne sobie radziła. Nawet Arthur nie spodziewał się, że tak dziewczyna zawróci mu w głowie i nie będzie się go bała, w dodatku będzie umiała mu się przeciwstawić.

💛 Książka mi się podobała, ale z 3 części z całej serii, które do tej pory przeczytałam, to najlepsza według mnie jest "Król Enigmy".

Everly jest prywatnym detektywem. Miasto hazardu zapewnia jej wielu klientów, ale jeden wyjątkowo uprzykrzy jej życie. Dziewczyna zostaje wynajęta do śledzenia niewiernej żony, a staje się świadkiem podwójnego morderstwa. W ten sposób trafia również w ręce Arthura - męża zamordowanej kobiety i mężczyznę, którego boi się Las Vegas. Mężczyzna nie kryje zainteresowania Everly, ale również irytacji jej zachowaniem, a pani detektyw niejednokrotnie wyprowadzi go z równowagi.

Już od początku towarzyszymy bohaterce w dość nieprzyjemnych wydarzeniach. Nie dość, że rozstaje się z chłopakiem i zostaje bez dachu nad głową, to jest jeszcze świadkiem podwójnego morderstwa, a to dopiero początek problemów.

Ever staje się ofiarą własnego śledztwa. Niebezpieczni ludzie polują na nią, ale ona ma po swojej stronie równie niebezpiecznego człowieka. Arthur jest w stanie zrobić wiele, aby ją ochronić, jednak dziewczyna nie potrafi usiedzieć w miejscu, słuchać próśb i rozkazów i ciągle coś kombinuje czy próbuje działać. Jest w ciągłym ruchu i sama pcha się w kłopoty. Z drugiej strony jest bardzo zabawna, ma cięty język i nie boi się mówić co myśli, chociaż zdarza jej się wątpić w siebie. Lubi też podążać utartymi szlakami.
Chemia między nią a Arthurem jest wyczuwalna, ale muszę przyznać, że ich relacja jest naprawdę pokręcona. Tych dwoje zdecydowanie było siebie wartych.

Opisy przeniosą nas wprost do miasta hazardu. W historię da się wczuć i nie tylko obserwować poczynania bohaterki, ale także przemierzać z nią ulicę Vegas. Czułam, jakbym wraz z nią uczestniczyła w tych wydarzeniach. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i wciąż jestem zachwycona jej lekkim piórem. Tekst czyta się bardzo przyjemnie, historia jest ciekawa, wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do końca. Momentami jest naprawdę zabawna, w szczególności, jeżeli do głosu dochodzi Everly. Będzie też gorąco, niebezpiecznie i dynamicznie. Autorka nie bawi się w półśrodki, od razu stawia bohaterkę w niekomfortowej sytuacji i do końca nie ułatwia jej zadania. Brakowało mi domknięcia niektórych wątków, ale mimo to książka mi się podobała.

• Romans

Dodaj cytat z książki Król popiołów