Mr Darcy. Randka w ciemno z milionerem

Okładka książki Mr Darcy. Randka w ciemno z milionerem Monika Magoska-Suchar
Okładka książki Mr Darcy. Randka w ciemno z milionerem
Monika Magoska-Suchar Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Seria: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne książki
Niegrzeczne książki
2022-10-12
2022-10-12

Zacznijmy od podstaw - jeśli przed sięgnięciem po książkę przeczytasz opis będziesz się spodziewać całkiem innej historii. Podobnie jest z tytułem. Wszystko to razem tworzy nam pewną wizję, która nijak ma się do książki. Miał być reality show, intrygi romanse i wyścig po serce pisarza, a to tylko kolejny zwykły, później może bardziej biurowy romans z kryminalną intrygą. Samego show praktycznie tu nie ma, a cała zagadka jest do rozwiązania już na samym początku bez poznania szczegółów.

To nie jest zła książka, jest lekka, prosta i mocno przewidywalna (swoją drogą trochę coś przypomina, ale nie wiem czy jakiś film czy inną książkę),ale ma w sobie urok. Jest słodka, nieco cukierkowa, zabawna, chociaż cięższe tematy też porusza (ale bardziej na zasadzie "liźnięcia" ich). Chociaż bym chciała to ciężko mi dodać tu coś więcej - w tym rozumieniu jest po prostu nijaka.

Książka do przeczytania (jeden raz) i zapomnienia. Nie ma zbyt wiele wspólnego ze swoim opisem, więc nie ma się nim co sugerować. Niczego nie urywa, ale ot czytadełko na wieczór. 7/10

Nie wiedziałam, że ta książka tak mnie zaskoczy. Spodziewałam się czegoś spokojnego, zwykłego a tutaj mamy aferę za aferą.
Na początku miałam lekkie deja vu, bo motyw wydawał się być podobny do filmu "Masz wiadomość". Właścicielka malutkiej księgarni w biednej dzielnicy zakochuje się ze wzajemnością w milionerze, który...chce zburzyć jej dom pod swoje interesy. I oczywiście to przed nią ukrywa, bo ma wielkie wyrzuty sumienia.
Musze przyznać, że tego typu zabiegi zatajania dosyć ważnej prawdy (no hello, gość chce zburzyć jej dom!) nie są moimi ulubieńcami - wręcz plasują się na liście "najgorsze co może być w książce".
Na plusik jest to, że prawdy Claire nie dowiaduje się pod koniec książki, ale już jak się dowie... to nie odpuści kłamcy, jeszcze takiemu, który skradł jej serce.
Claire jako bohaterka bardzo mi się podobała - dumna, nie da sobie w kaszę dmuchać, walczy do końca, wrażliwa w środku mimo wszystkich trudów, uparta i zawzięta. Totalnie mogłam wczuć się w jej położenie - w jej gniew, smutek, rozterki, miłość. Claire love <3
Mr Darcy - totalny słodziak dla Claire i "bubek" bez serca czasami i to jeszcze jaki przebiegły. Działał mi nieźle na nerwy momentami. Nie dziwię się czemu Claire nazywała go "bubkiem" :)) Ale chłop jest też totalnie odklejony i głupi - tyle razy miał okazję do naprawienia błędu a jeszcze bardziej pogarszał sytuację.
Wątek kryminalny w tle dodawał pikanterii i podkręcał atmosferę, napięcie między bohaterami.
Mimo przewidywalności książki, znanego schematu to z zapartym tchem słuchałam jej aż do końca - chociaż od połowy zaczynała mi się dłużyć. Zasłużone 7/10 <3

Lekka i przewidywalna, ale czasem właśnie tego potrzebujemy :)

Lekka i przewidywalna, ale czasem właśnie tego potrzebujemy :)

2083

Nie mogłam się pozbyć wrażenia: Gdzie ja to już czytałam? Gdzie ja to już widziałam? Gdzie ten schemat już był?
Tytuł sugerował mi ciekawszą historię niż otrzymałam.

Tytuł sugerował mi ciekawszą historię niż otrzymałam.

Clarie jest ogromną fanką Mr. Darcego. Zna wszystkie jego książki. Jej marzeniem jest poznanie autora. Jedyna szansa na spotkanie tajemniczej postaci to wygranie reality show,i zdobycie pieniędzy za które kobieta mogłaby uratować swoją kawiarnię której grozi zamknięcie. Kobieta bierze udział w castingu i przechodzi dalej.
Ale to nie wszystko, bo nagle w jej życiu całkiem przypadkiem pojawia się pewien mężczyzna, oboje wpadają sobie w oko chociaż dziewczyna wie że taki bogacz nie zainteresuje się biedną dziewczyną.
Czy mężczyzna zdobędzie jej serce? Czy Clarie pozna swojego idola o którym tak skrycie marzy.I co ma wspólnego Duncan z Mr Darcym???

Powiem wam,że świetnie się bawiłam przy tej książce. To taka wersja kopciuszka dla dorosłych🤭
Książkę się szybko czyta jest bardzo fajnie napisana ,jest ciągły zwrot akcji, motyw nieznanego i ulubionego autora, do tego udział w reality show i jest oczywiście przepiękny romans. To wszystko zapewnia extra zabawe.Najbardziej Urzekło mnie to, że główna bohaterka kochała czytać😍😍.No i , Która z nas by nie chciała spotkać swojego ukochanego autora??? Bo ja to na przykład kilkoro bardzo bym chciała osobiście poznać 😝
Wszystko to zawarte w tej książce powodowało, że naprawdę przyjemnie spędziłam przy tej powieści czas. Oczywiście nie można zapomnieć o drugoplanowej bohaterce czyli Abbie ,koleżance z którą prowadziła kawiarnię właśnie nasza główna bohaterka, rozśmieszała mnie ta kobieta jak nie wiem co jej teksty były po prostu the best.
Jeżeli chcecie się trochę pośmiać i być świadkami pięknej rodzącej się miłości z przezabawnymi tekstami i akcjami które miały miejsce w tej książce to serdecznie wam ją polecam.

Ale to nie wszystko, bo nagle w jej życiu całkiem...

To moje pierwsze spotkanie z piórem pani Moniki i zapewne nie ostatnie.

Clair jest romantyczną duszą i ogromną fanką twórczości Mr. Darcego, więc gdy tylko nadarza się okazja, by poznać swojego ulubieńca bierze udział w castingu do reality show. Wygraną jest spotkanie z Darcym oraz pieniądze, tak potrzebne, by uratować jej ukochane miejsce na ziemi. I wtedy życie głównej bohaterki komplikuje się jeszcze bardziej, gdyż poznaje Duncana…

„Mr Darcy. Randka w ciemno” to książka idealna na wieczór, która poprzez zabawne dialogi sprawi, że będziecie śmiać się od ucha do ucha. Przyznaje, szybko rozszyfrowałam kto jest naszym tajemniczym pisarzem, jednak jest jeszcze wątek kryminalny, który nadaje książce charakter. To pozycja idealna dla fanów wątku od wrogów do kochanków. Czytajcie, na pewno spędzicie miło czas.

To moje pierwsze spotkanie z piórem pani Moniki i zapewne nie ostatnie.

Koniecznie muszę zacząć od pochwalenia okładki. Jest przepiękna i autentycznie kojarzy mi się z ramówką programu telewizyjnego.
Przyznam się, że to było jednym z głównych powodów do zakupienia tej książki. Drugim był fakt, że już miałam styczność z twórczością Autorki i szczerze powiem, że moja czytelnicza
cząstka była wtedy zadowolona.
Jeśli chodzi o Darcy'ego - lektura była przyjemna w czytaniu, ale gdyby nie wątek kryminalny, w drugiej części, byłabym zmuszona określić pozycję jako "odhaczona, odłożona", bo choć tytułowy
bohater napiera swoją tajemniczością, to ta nutka dramatyzmu dodała fabule wyrazistości i zmieniła ją z klasycznego romansu w coś ciekawszego i niebanalnego. Historia idealnie nadaje się
na okres, który panuje teraz za oknem, ponieważ akcja rozgrywa się właśnie jesienią.
Miłośnicy wątku enemies to lover również znajdą w tym przypadku zaspokojenie.
Autorka lekko posługuje się piórem, dzięki czemu dialogi są ciekawe prowadzone, a słowo BUBEK nabiera fizycznych kształtów.
Cieszę się, że książka jednak zasiliła szeregi w mojej biblioteczce.

cząstka była wtedy zadowolona.
Jeśli chodzi o Darcy'ego - lektura...

Claire Abramson jest biedną sierotą wychowaną w domu dziecka. Po stracie jedynego brata stoczyła się na dno. Podnieść się pomogły jej książki tajemniczego Mr. Darcy`ego. Kobieta jest przekonana, że z autorem łączy ją pokrewieństwo dusz. Obydwoje dużo przeszli w życiu i szukają głębi w powieściach. Ale w zasadzie to nie do końca o tym jest ta książka.

Według mnie opis na okładce a zawartość to dwie niemal różne historie. Spodziewałam się reality-show, konkursów, spotkań z tajemniczym autorem i konkretnej intrygi, a dostałam romans, walkę z wielką korporacją o swoje miejsce na ziemi i namiastkę reality-show. Kobieta, walcząc o swoją kawiarnię oraz interesy przyjaciół, postanawia wziąć udział w programie, w którym do wygrania jest dużo pieniędzy, a te pozwoliłyby uratować jej biznes. Intryga programu, choć ciekawa, to stosunkowo prosta do rozszyfrowania, a cała historia programu zajęła mniej więcej tylko 1/3 książki.

Dobrze i szybko się to czyta/słucha. Ot tak na jedno popołudnie relaksu bez żadnych większych emocji, czy zawirowań. Historia lekka i przyjemna.

Według mnie opis na...

Kolejna książka, która spełniła moje oczekiwania ☺️ Jestem zadowolona, usatysfakcjonowana i szczęśliwa.

"(...) Ty,który roztrzaskujesz moje serce w pył i depczesz je okrutnie,by następnie skleić je jednym pocałunkiem."

Pani Monika po raz kolejny napisała niezwykłą przygodę. Jej lekkie i przyjemne pióro sprawiło że książkę przeczytałam w jeden wieczór. Po prostu ja pochłonęłam 😅

W historii mamy bardzo dobrze rozrysowanych głównych bohaterów. Są realistyczni z bolesnymi doświadczeniami i ze smutną przeszłością.

Akcja toczy się tak naprawdę od pierwszych stron i nie zwalnia tempa do samego końca. Szczerze nie ma tutaj czasu na nudę. Sam pomysł na fabułę był udany chociaż zakończenie nie do końca mnie zaskoczyło i domyśliłam się kto jest milionerem, ale nie przeszkadzało mi w czerpaniu przyjemności z książki.

Opis książki kompletnie nie oddaje jej zawartości. Zaczynając ją myślałam, że fabuła będzie skupiać się na reality show. Liczyłam na dziwne, a nawet kiczowate zadania oraz nieczyste zagrywki uczestniczek przy poznawaniu tajemniczego pisarza. Takie "Rywalki" w naszej rzeczywistości. Cokolwiek wspólnego z tą tematyką dzieje się dopiero w 2/3 książki, do tego akcja skupia się wtedy na bardzo przewidywalnej intrydze kryminalnej. Konkurencje nie są opisane a kandydatki zostały przedstawione bardzo pobieżnie przez co nawet gdy dzieje się coś złego nie wywołuje to emocji u czytelnika. Na dodatek randki z pisarzem nawet się nie odbywają. To o czym w takim razie jest ta książka?

Claire jest ogromną fanką romansów Mr Darcy'ego i właścicielką kawiarni w dzielnicy, która wkrótce ma być przebudowana na studio telewizyjne. Spiesząc się do pracy po zakupie najnowszych książek ukochanego pisarza kobieta wpada na ulicy na bogatego nieznajomego. Pomimo złego pierwszego wrażenia znajomość szybko przekształca się w coś więcej. Clare jednak nie wie, że to właśnie Duncan jest człowiekiem odpowiedzialnym za zniszczenie drogiego jej miejsca.

Fabuła "Mr. Darcy. Randki w ciemno z milionerem" jest bardzo standardowa. Ona biedna, on bogaty. Choć pochodzą z różnych światów podobne doświadczenia z trudnej przeszłości sprawiają, że pasują do siebie idealnie. Na ich drodze stają jednak niedomówienia i problemy z komunikacją. Początek ich relacji był wręcz przesłodzony, potem czytelnik zostaje zalany natłokiem konfliktów. Do samych bohaterów mam mieszane uczucia, z jednej strony to, że Clare jest wojownicza było dobre, z drugiej miałam ochotę nią potrząsnąć by porozmawiała z ukochanym zamiast wymyślała własne teorie. Ale rozumiem też jej wściekłość, Duncan nie był lepszy, dużo wcześniej mógł poruszyć drażliwe tematy, przecież sytuacja aż się prosiła o katastrofę. Sam mężczyzna jest nijaki, taka kalka innych męskich bohaterów romansów, nie miał w sobie nic co sprawiłoby, że go zapamiętam.

Scen erotycznych nie ma dużo ale ze względu na sposób ich opisania książka jest przeznaczona dla czytelników 18+. Muszę jednak pochwalić, że autorka nie jest przy tym przesadnie wulgarna. Styl pisania Moniki Magoskiej-Suchar nie jest zły więc może jeszcze spróbuję z inną jej książką. Wersja audio z którą się zapoznałam podzielona jest na dwóch lektorów, rozdziały Claire czyta Agata Skórska, a perspektywę Duncana Antoni Trzepałko. Oboje mają dobrą dykcję jednak ze względu na intonację słów i ton głosu lepiej słuchało się męskiej perspektywy.

Końcówka była do przewidzenia od pierwszych rozdziałów więc nie sprawiła, że moje zdanie książce się zmieniło. Nie jest to pozycja zła, po prostu bardzo przeciętna, ani zabawna ani wzruszająca. Audiobook był dobry jako tło do pracy jednak przypuszczalnie w ciągu roku całkowicie zapomnę fabułę. Szkoda, nastawiłam się na coś oryginalniejszego.

• Romans

Dodaj cytat z książki Mr Darcy. Randka w ciemno z milionerem