Demony na smyczy

Okładka książki Demony na smyczy Anna Onichimowska
Okładka książki Demony na smyczy
Anna Onichimowska Wydawnictwo: Estymator Cykl: Kometa i ja (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Kometa i ja (tom 3)
Demony na smyczy
Estymator
2021-05-20
2010-05-01
9788366719736

Okładka książki Kocham ciebie też Anna Onichimowska, Aleksandra Woldańska-Płocińska
Kocham ciebie też Anna Onichimowska, ...
Okładka książki Pan Kluska i żaglowiec Natalia Jabłońska, Anna Onichimowska
Pan Kluska i ż... Natalia Jabłońska,&...

. Gorszej „książeczki” niż ta chyba jeszcze w życiu nie czytałam. Mimo, że ma ledwo 190 stron czytanie jej szło jak krew z nosa. Twór ten jest pełen błędów od literówek zaczynając na narracji kończąc. Akcja to nawet nie istnieje tutaj, nie mówiąc o tym, że to co powinno nią być potrafi się zmieniać co akapit. Postacie nie mają żadnego charakteru, są płaskie po zbawione jakiejkolwiek historii. Nie mówiąc już o ich relacjach, które nie istnieją. Już większe emocje towarzyszą człowiekowi na grzybobraniu niż przy czytaniu tego czegoś. Kończąc tę książkę dalej nie wiem o czym ona miała by być, tyle wątków zostało tam poruszonych, z których ostatecznie nic nie wynika. Niby mógł by się ktoś przyczepić iż jest to kontynuacja dwóch poprzednich „powieści” (nie wiem gdzie ktoś miał oczy nazywając to tak),ale litości. Nawet jak na jakąkolwiek kontynuację powinno to mieć choć odrobinę logicznego sensu. Całym serduszkiem nie polecam tego tragicznego tworu literackiego komukolwiek. Jest wiele lepszych książek, na które lepiej poświęcić czas niż marnować go na takie wypociny.

Najlepsza część całej trylogii. Wydaje mi się, ze jest zdecydowanie lepiej napisana. Bardzo wciągająca, nie da się opisać o czym jest ta książka.
Najbardziej trafnym opisem jest - o życiu.
Autorka porusza najróżniejsze problemy społeczeństwa co może otworzyć oczy na sytuacje, które w każdej chwili mogą pojawić się w naszym życiu.
Polecam książkę (jak i cała serie) całej młodzieży, ale i dorosłym.

Najbardziej trafnym opisem jest - o życiu.
Polecam książkę (jak i cała serie) całej...

Powroty po latach do przeczytanych książek bywają różne.
W tym przypadku przeżywałam napięcie w trakcie słuchania(wspaniale lektorka czytała)i wydarzenia jakby bardziej wnikliwiej.Wszystkie tomy są bardzo dobrze napisane ale ten w moim odbiorze jest najlepszy.
Polecam całą serię.Lata mijają ale zaprezentowane sprawy czy problemy są ciągle aktualne."Na czasie" -potocznie mówiąc.

Powroty po latach do przeczytanych książek bywają różne.

Nie róbcie sobie tego. Dno dna.

Kometa to najgorsza bohaterka powieści młodzieżowych ever, swoimi zachowaniami propagująca najgorsze wzorce.
Tym razem najgorszym z najgorszych jest u Onichimowskiej Internet i poznawanie ludzi online. Poza tym możemy dowiedzieć się, że całujący się na ulicy homoseksualiście to "afiszowanie się", a koleżanka Jacka, która próbuje mu powiedzieć, że to normalne zostaje posądzona o "sprzyjanie r ó ż o w e j" rewolucji.
Marihuana to - a jakże - niebezpieczny narkotyk, a jak jesteś za legalizacją to na stos z Tobą.

Dramat. Oby młodzież nie czytała tych bzdur.

Szkodliwa lektura.

Nie róbcie sobie tego. Dno dna.

Ostatnim czasem miałam przyjemność przeczytania „Demonów na smyczy” autorstwa Anny Onichimowskiej. Książka ta jest ostatnią częścią z serii: „Kometa i ja”. Ponownie jak w poprzednich tomach głównymi bohaterami są: Jacek z rodziną oraz Kometa. Jak zwykle Ala ma poważne kłopoty. Ale od początku. Dziewczyna dzięki pomocy rodziców zaczęła kształcić się z dziedziny kosmetologii. Tam poznała Hankę, która została jej przyjaciółką. Ale Kometa miała swój plan na życie. I wykorzystała do tego celu młodego Niwickiego. Posługiwała się bowiem fotografią, które zrobił Jacek do wyszukiwania osób na zdjęciach w Internecie.
Gdy znalazła daną osobę i wydobyła z niej kompromitujące informacje szantażowała ją wyłudzając pieniądze za milczenie. Jednakże nie spodziewała się, że rozmowy na czacie Internetowym spowoduje tyle szkód. Jej przyjaciółkę Hankę porwano. Kometa bez chwili zawahania postanowiła jej pomóc. I udało jej się to. Wracając do Jacka. Podczas jednej z sesji dostał propozycję pracy jako asystent reżysera. Zgodził się bez wahania. Nie był świadomy co wyrabiała Kometa. Kiedyś znalazł w jej rzeczach peruki, wąsy, sztuczne rzęsy i tym podobne. Jednakże na samym końcu miłość zwycięża.
Podsumowując „Demony na smyczy” czytało się bardzo szybko. Jednakże nie podobało mi się to w jaki sposób Kometa się zachowywała. Postępowanie dziewczyny jak dla mnie było karygodne. Jej działania prowadziły tylko do krzywd. Jednakże po raz już trzeci cieszę się, że autorka porusza tak ważny temat jak podszywanie się pod inne osoby w Internecie. W obecnych czasach nigdy nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie monitora lub ekranu telefonu. Polecam ją przeczytać zarówno nastolatkom jak i osobom dorosłym.

Nie byłam pewna, czy po tak długiej przerwie (poprzednią część czytałam 7 lat temu) powinnam sięgnąć po tę książkę. Postanowiłam jednak, że skoro mam trochę wolnego czasu, to ją przeczytam (szczególnie, że książka ma niecałe 200 stron).
Z początku ciężko było mi się połapać w powiązaniach między bohaterami, ze względu na zbyt długą przerwę pomiędzy tą częścią a poprzednią. Nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę, choć powieść wciągnęła mnie dopiero od połowy. Ostatnia część została utrzymana w klimacie dwóch poprzednich.
Polecam całą serię w kategorii powieści dla młodzieży.

Trzecia część serii Anny Onichimowskiej i zdecydowanie najsłabsza ze wszystkich. Co poszło nie tak?

"Hera moja miłość" jest jedyną z moich ulubionych książek, dlatego nie wyobrażałam sobie nie przeczytać jej kontynuacji z tym,że... Pierwsza część była głównie o Jacku - jako głównym bohaterze oraz jego rodzinie i znajomych, którzy byli postaciami istotnymi, ale drugoplanowymi. Nie rozumiem, dlaczego kolejne dwie części zmieniają hierarchię bohaterów i główną z nich zostaje Kometa?

Trzecia część, jak można się było spodziewać, prowadzi do happy-endu. Ale poczułam się trochę jak przy trzeciej części "50 twarzy Greya" - gdzie na koniec mieliśmy już do czynienia nie z romansem, a filmem akcji, dramatu, komedii i wyszło z tego jedno wielkie science-fiction. Tu stało się podobnie. Z dobrze zapowiadającej się historii o uzależnieniach, przeszliśmy do jakiegoś sekty, a potem porwania zupełnie nieistotnej bohaterki przez handlarzy żywym towarem, z którego to poszkodowaną uratowała nasza pierwszoplanowa superbohaterka... Rozumiem, że jest to książka dla młodzieży i morał polegał na nieufaniu ludziom poznanym przez internet, ale dlaczego musiało wydarzyć się w tej książce i to w tak banalny aż do przesady sposób?

Problemem- kolejnym zresztą może być to, że głównej bohaterki nie da się polubić, a co za tym idzie- nie kibicuje się jej. Najchętniej wątki z Kometą bym całkowicie pominęła, ale wówczas nie miałabym już czego czytać.

Sprawa rodziców potraktowana bardzo idyllicznie i również nieco "od czapy". Nagle dwudziestoletnia przyjaciółka Jacka zostaje kochanką jego ojca, a matka wiąże się z bogatym Włochem...

Z prozy dla tak naprawdę młodzieży i dorosłych, zrobiła nam się powieść dla dzieci. Szkoda. Książka- szczególnie jej pierwsza część miała olbrzymi potencjał. Nie został on jednak do końca wykorzystany.

Przeczytałam, bardzo szybko zresztą, ale czy polecam... Hm, niespecjalnie. Niestety.

Ostatnia część cyklu o Niwickich . W tej części Ala za pośrednictwem internetu szuka partnera dla swojej koleżanki. Wydaje jej się , że w końcu takiego znalazła, ale chłopak prowadzi szemrane intersy i nie jest odpowidnią partią dla koleżanki

7/10

7/10

Dobra kontynuacja. Książka z tomu na tom nie obniża poziomu, a to rzadko się zdarza.