Miłość w Berlinie

Wydawnictwo: Świat Książki
Engel und Joe
978-8373118935
narkotyki, miłość

Książka o miłości dwojga nastolatków.Zaczyna się niewinnie od ucieczki z domu.Następnie czytając przemierzamy przez subkultury,szaleńczą miłość, seks,ciążę,dragi.Kai Hermann - współautor bestsellera "My, dzieci z dworca ZOO" napisał książkę w tematyce narkotyków, ale z pewnością znajdzie się tam coś co zmusi choćby do najmniejszej refleksji.

chupachupsxxx | 2015-02-25
Przeczytana: 23 lutego 2015

Książka mnie baardzo rozczarowała :/ Ckliwa historyjka wielce nieszczęśliwej nastolatki i jej chłopaka Zorro. Jedna z gorszych książek jakie czytałam. Szybko się czyta, ale to chyba tylko ze względu na duże litery :D Nie polecam :)

Lotta | 2014-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 września 2014

Tej książki nie powinno porównywać się do „My, dzieci z dworca Zoo”, ponieważ to zupełnie inny poziom. Podczas gdy tam mamy do czynienia praktycznie ze spowiedzią, tutaj natkniemy się na jeden wielki... bełkot. Bełkot o wielce nieszczęśliwej nastolatce, zbuntowanym punku i ich przeogromnej miłości. Przeogromnie śmiesznej, oczywiście.

Nie potrafię docenić tej powieści. Autor stara się poruszyć każdy sensacyjny wątek: agresja, ucieczka z domu, alkohol, narkotyki, seks, ciąża nastolatki i... inne kwestie, o których nie napiszę, bo nie chcę zaznaczać recenzji jako spoiler.

W każdym razie nie wychodzi mu z tego miksu nic wybitnego, nic dobrego, a niestety marnego.

Monika | 2011-01-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka przeczytana podczas etapu fascynacji tą tematyką. Piękna opowieść o miłości dwojga nastolatków, którzy zagubili się w piekle uzależnienia.

Kasia b | 2018-01-15

Historia Romea i Julii w klimatach "Dzieci z dworca ZOO". Miłość ponad wszystko. A jakie czasy, takie przeciwności. Zamiast zwaśnionych rodów, dresy kontra punki, policjanci i nieco nawiedzeni pracownicy socjalni. Zamiast Ojca Laurentego przyjaciel transwestyta. Marzenie o wolności - ciała, ducha i poglądów, symbolizowane przez wyśnione góry. Czasem największym dowodem miłości może być zdrada. By ratować ukochana osobę przed nią samą.

Untouched | 2015-06-19

Mam mieszane uczucia, co do tej książki. Lekko mi się ją czytało, te dwieście pare stron minęło całkiem przyjemnie.
Jednak nie chce mi się wierzyć, że to utwór na faktach. Czy naprawdę istnieją tak bezmyślni, naiwni i narwani ludzie? Momentami chciało mi się śmiać. Miałam wrażenie, że niektóre sytuacje wprowadzone są na siłe, aby tylko namieszać.
"Miłość w Berlinie" miała być dla mnie kolejną książką młodzieżową, o tematyce poruszającej problem narkomanii, a tymczasem okazała się być płytką opowiastką.

Susanne | 2011-09-08
Przeczytana: listopad 2008

Jedna z najbardziej dennych książek, jakie w życiu czytałam...

Mała18 | 2014-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2014

Książka ,, Miłość w Berlinie '' opowiada o 15- letniej Joe, która nie wytrzymując napiętej atmosfery i kochanka matki, ucieka z domu. Dziewczyna przypadkiem poznaje Engela, chłopaka, który jest równie zagubiony jak ona. Nastolatkowie zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia i obiecują sobie że już zawsze będą razem. Niestety los wystawia ich na ciężką próbę. Czy Joe, zagubiona nastolatka i kryminalista, uzależniony od narkotyków Engel, będą w stanie być ze sobą i sobie sami poradzić? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tej książce. Mi książka bardzo się podobała,trafia u mnie na półkę ,, Ulubione '', ponieważ jest jedną z najlepszych książek jakie przeczytałam. Książka bardzo mnie poruszyła.Z jednej strony kibicowalam Joe i Engelowi, chciałam żeby byli razem. Z drugiej strony, zdawałam sb pytanie, czy ten kryminalista jest odpowiednią osobą dla Joe. Jest ogromnie a wciągająca, jedna z tych książek od której nie można się oderwać, bo jesteśmy ciekawi, co będzie dalej. Nie ma...

RymoTechnik | 2014-10-24
Przeczytana: 23 października 2014

Bardzo ciekawa książka, może trochę za dużo wszystkiego; autorka chciała połączyć wszystkie czynniki problematyczne w jednej, dość krótkiej książce. Mowa tutaj np o małoletniej matce, używkach, konfliktach z prawem i rodziną etc. Bardzo pochłonęła mnie postać głównej bohaterki, nie mam w zwyczaju wkręcać się w daną postać, a tutaj tak zrobiłam. Poczułam się jak Joe, z jednej strony oszalała z miłości i szczęśliwa, a z drugiej bardzo samotna i uwikłana w chory związek, który na dobrą sprawę nie miał przyszłości. Raz czułam sympatię do bohaterów, raz mnie irytowali tak, że chciałam porzucić jej czytanie. Nie zrobiłam tego, skończyłam ją i jestem zaskoczona, może zawiedziona, zakończeniem, któro jest niejako kompozycją otwartą, a z drugiej strony daje mi poczucie, że autor chciał zakończyć książkę, bo tak, bo mu się znudził temat. Utwór, pomijając jakieś niedociągnęcia, jest bardzo przyjemny w czytaniu, jednak to zakończenie bardzo zaniża poziom - jest po prostu jakby urwane; dzieje...

betiii | 2012-02-17
Przeczytana: 15 lutego 2012

historia dziewczyny, która uciekła z domu, poznała chłopaka [Zorro-ksywka] a tak naprawdę Engel miał na imię, zakochała się z wzajemnością ;) była to wielka miłosc i ... :D ale los wystawił ich na ciężką próbę ...

A tak w ogóle jest ona napisana na autentycznych wydarzeniach, jest tam m. in problem narkotyków, alkoholu, bójek " łysych, punków, anarchistów..."

jest baaaaardzo wciągająca, ma zaledwie 240 str.
przeczytałam ją przez 1 dzień z hakiem.

Mumia | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Ksiazka na poziomie wczesnonastoletniej mlodziezy. Porownanie do "My dzieci z dworca Zoo" to jakis zart. Ksiazka glownie o milosci naiwnych nastolatkow, ktorzy moim zdaniem nie mieli powodow zeby az uciekac z domu i stoczyc sie na samo dno. Ckliwe, naiwne, na sile wcisniete w ksiazke wszystkie kontrowersyjne problemy nastolatkow.
Mozna przeczytac, ale po co?