Kocham ciebie też

Okładka książki Kocham ciebie też Anna Onichimowska, Aleksandra Woldańska-Płocińska
Okładka książki Kocham ciebie też
Anna OnichimowskaAleksandra Woldańska-Płocińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop Cykl: Bulbes i Hania Papierek (tom 5) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Bulbes i Hania Papierek (tom 5)
Wydawnictwo Ezop
2021-09-29
2021-09-29
48 min.

Sympatyczne domknięcie serii o Bulbesie i Hani Papierek. Przeczytałam z przyjemnością, przyglądając się wachlarzowi emocji, tym razem w większości tych bardzo pozytywnych. I z jednej strony trochę mi smutno, że to już ostatnia część, a z drugiej dzięki temu seria ukazuje się jako ciekawa całość z rozłożeniem akcentów pomiędzy różnorodne sytuacje i towarzyszące im emocje, co "Kocham ciebie też" sprawnie puentuje.

Jak to jest z tą miłością?
Czym jest?❤️

Jak wytłumaczyć dziecku złożone i wielowymiarowe uczucie, które nawet nam dorosłym czasem ciężko jest pojąć?

Myślenie malucha bywa nowatorskie...😊

Dowodem na to jest ostatnia z cyklu opowieści o perypetiach Bulbesa i Hani Papierek o wdzięcznym tytule "Kocham Ciebie też ", autorstwa Anny Onichimowskiej w towarzystwie ilustracyjnej kreski Oli Wołdańskiej- Płocińskiej.
Słowem wstepu- nie jest to typowa książka dla dzieci.
Nie objaśnia kazdego napotkanego klopotu przy pomocy lukru a z wykorzystaniem dialogu i przemyśleń bohaterów.
Co więcej.
Jest prawdziwa, otulona realizmem i świeżym spojrzeniem na świat który nas otacza.😊

Nie bez powodu wspomnialam o uczuciu, jakim jest miłość.
Ta część skupia się na odkryciu go przez dzieci, które nie całkiem jeszcze rozumieją ile znaczy. Badają, czy można się odkochać w ciągu chwili, czy można kochać znowu, albo na ile części można ta miłość podzielić.
Dowiadują się jakie uczucia jeszcze może wyzwolić, w końcu nie tylko ona potrafi odmienić życie.🥰

Mnogość historii opowiedzianych przez autorkę jest równa tym, które prowadzą do nas koleje życia. Pokazują dziecięce zauroczenia, dojrzałe i nowe miłości a także te, ktore dopiero się rodzą.
Z łagodnością jesteśmy prowadzeni za rękę doświadczając burzy emocjonalnej bohaterów i rozterek.

Abstrakcyjna, kontrastowa i barwna grafika przenika się z milionami myśli postaci. Nieszablonowość po raz kolejny ma szansę zainteresować odbiorcę.

Nie udało mi się przeczytać wszystkich części, ale sięgając po tą już zdecydowałam, że pora to nadrobić. To doskonały pomysł na uporanie się z trudami pojmowania nowych tematów.
Myślę, że już niebawem zainteresuje również moja córkę.❤️

Jak to jest z tą miłością?
Czym jest?❤️

Myślenie malucha bywa nowatorskie...😊

• Dla szkrabów
  • Książki

Dodaj cytat z książki Kocham ciebie też