Desiree czyli czas próby

Wydawnictwo: Alma-Press
978-83-04-04843-0

Desiree jest młoda, zakochana i wydaje się, że życie stoi przed nią otworem. Niespodziewanie jednak jej chłopak ginie w wypadku, a ona musi nauczyć się z tym żyć. Na dodatek zaczyna mieć problemy z chodzeniem, a po wielu błędnych diagnozach zostaje skazana na wózek inwalidzki. Dziewczyna nie poddaje się, przekonuje się, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i jak wiele znaczy w życiu cel, do którego dąży.
Heidi Hassenmuller z wielkim wyczuciem i wrażliwością opowiada Czytelnikom prawdziwą historię pewnej Holenderki, pragnąc dodać otuchy i odwagi wszystkim wątpiącym we własne siły i sens życia.

źródło opisu: www.merlin.pl

źródło okładki: www.merlin.pl

Kolejna przeczytana przeze mnie książka Heidi Hassenmuller. „Désirée czyli czas próby” wywołała u mnie znacznie mniej niepokoju i wzburzenia niż książka „Anioły stąd odeszły”. W trakcie czytania tego opowiadania towarzyszyły mi zupełni inne emocje. Początkowo książka epatowała luzem i optymizmem, następnie wzbudziła mój smutek, współczucie i wzruszenie, na koniec byłam pełna podziwu, nadziei i wiary w lepsze jutro.

Kiedy zaczęłam czytać tę książkę miałam wrażenie, że to kolejna ckliwa powieść o wielkiej miłości nastolatki do o kilka lat starszego chłopca, nic bardziej mylnego? W dalszej części tej książki pomału odkrywałam ogromny ból i cierpienie, jakiego doświadczyła główna bohaterka, którą jest nastolatka imieniem Désirée. Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, dlatego tym bardziej porusza i budzi olbrzymi podziw dla bohaterki. Jak wiele złych doświadczeń może udźwignąć jeden człowiek? Okazuje się, że wiele. Przykładem jest bohaterka tego opowiadania, która...

Pokrecona | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Właśnie skończyłam czytać książkę.Twarz jest jeszcze wilgotna od łez.Jest to powieść wstrząsająca.Autentyczna historia młodej Holenderki.Bohaterką książki jest Desiree,jest ona dziewczyną pełna energii i marzeń.
Książka opowiada o miłości Desiree do dwóch chłopców,braci-bliźniaków,oraz o walce jaką musiała przejść przez złe diagnozy lekarzy.
Gdy zakochana w jednym z braci-Dennisie,cieszy się życiem,szczęściem oraz kolejnym spotkaniem,dochodzi do wypadku,gdzie umiera Dennis.Cały świat rozpada jej się na kawałki.Wypełniona bólem wpada w głęboką depresję.Do tego wszystkiego, dziewczyna zaczyna mieć problemy z kostką.Nieustający ból nie pozwala jej poruszać się normalnie,musi korzystać z kul.Z narastającymi problemami zdrowotnymi nasila się korespondencyjna więź między bliźniakiem Dennisa, Albinem.Oboje z czasem znajdują w sobie odwagę by wyznać sobie miłość.
Po wielu błędnych diagnozach zostaje skazana na wózek inwalidzki.Desiree nie poddaje się, walczy i przekonuje się, czym jest...

Reading_is_sexyy | 2012-11-26

Książkę przepłakałam od początku do końca.
Już od dawna na nią polowałam i cieszę się, że w końcu dostałam ją w swoje łapki.
Aż dziw, że tyle nieszczęść może spaść na jedną osobę, a ona mimo to, nie poddaje się, dalej walczy i ma nadzieję.
Podziwiam silny charakter głównej bohaterki.
Książka dała mi do myślenia i pozwoliła bym zaczęła i na swoją chorobę patrzeć inaczej. Lektura obowiązkowa. Bardzo mi pomogła.
Najważniejsze jest to, że książka oparta jest na wydarzeniach autentycznych.
Chciałabym się kiedyś spotkać z Desiree osobiście i spytać ją, jak udało jej się pokonać tyle przeszkód.

Iga | 2010-07-29

Jedna z najbardziej poruszających książek, jakie zdarzyło mi się czytać.

Désirée – główna bohaterka - boryka się z wieloma problemami. Śmierć bliskiej osoby, brak porozumienia z rodzicami, duże kłopoty ze zdrowiem. Choć wszystko to spada na nią nagle, wykazuje zadziwiającą chęć życia!
Prosty język, wartka akcja i niesamowite emocje towarzyszące czytaniu stanowią dodatkowy plus lektury. Jeśli dodać do tego, że została napisana na faktach, czytelnik po lekturze będzie pełen podziwu dla bohaterki i jednocześnie doceni swoje "nieszczęśliwe" życie.

Gorąco polecam!

Liwia | 2010-04-09
Na półkach: Ulubione. !, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2010

Świetna książka. Polecam wszystkim, szczególnie tym, którzy myślą, że mają spaprane życie. Ta książka pokazuje nam co znaczy naprawdę mieć komplikacje w życiu. Niektórzy są zdrowi i sprawni, a nie umieją zrobić podstawowych rzeczy. Niech sobie pomyślą co przeżywają ludzie, którzy muszą całe życie spędzić na wózku inwalidzkim. Ta książka daje do myślenia. Najbardziej wzruszyło mnie to, że to była prawdziwa historia. To straszne co musiała przeżyć Desiree w tak młodym wieku. Książkę czyta się szybko, jest wciągająca. Ja po prostu nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo chciałam poznać losy Desiree. :)
Podsumowując książka na pewno zasługuje na polecenie. Polecam xd

Annie | 2013-10-22

Bardzo zajmująca powieść Heidi Hassenmuller, która zmieniła mój sposób patrzenia na świat. Po skończeniu tej książki dotarły do mnie sprawy, którymi wcześniej bym się nie zainteresowała. Każdy ma problemy odpowiednie dla swojego wieku. Jednak niepełnosprawność jest ponad tym wszystkim. Niemożliwe, że tak wiele złego spotkało jedną osobę. Jednak Desiree nie patrzyła na swój problem w czarnych kolorach...

Bardzo podobało mi się podejście do życia Dennisa, który żył chwilą. Nie wstydził się tego co robił, i nie interesowało go co powiedzą inni na jego temat. Zaś jego brat bliźniak Albin był spokojnym, zrównoważonym chłopakiem.

Desiree miała wszystko lecz zbiegiem czasu utraciła to co było dla niej najważniejsze.

Losy Desiree były prawdziwe. I zastanawiam się jak wygląda jej życie teraz.

Jeżeli potrafisz pełzać - pełzaj. Jeżeli potrafisz chodzić - idź. Jeżeli potrafisz biegać - biegnij. Nieważne, co potrafisz - bądź w ruchu”.
Polecam, polecam, polecam!

Bardzo gratuluję tej...

luxluxbaby | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe

Książkę czytałam jeszcze w gimnazjum, nie mogłam się od niej oderwać, czyta się bardzo szybko, nie raz uroniłam łzę. Wzruszająca, a zarazem motywująca. Polecam.

Daria750 | 2012-08-16
Na półkach: Przeczytane, Miłość
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Piękna! Cudowna!... i w dodatku prawdziwa!
Tak bardzo wczułam się w losy głównej bohaterki. Przeżywałam wraz z nią pierwszą miłość, stratę chłopaka, chorą kostkę, paraliż nóg, miłość do Albina i śpiączkę narzeczonego. Płakałam, kiedy było źle. Dzięki tej książce nauczyłam sie doceniać to że mam dwie zdrowe nogi, że jestem niezaleznaod innych. Obudziła ona u mnie równiez chęć pomocy tym osobom i zbliżyła w jakiś sposób do nich. Pozwoliła zrozumiec jakąś cząstkę ich niepełnosprawności.
Zobaczyłam w Desiree taką siłę i taką wiarę, która mimo tak ograniczonego ciała stawała się coraz mocniejsza. Siłę, która pozwalała jej przetrwać ten "czas próby".

Zaczytana | 2014-01-31

Wspaniała książka! Nie sposób się od niej oderwać. Jest dosyć krótka i szybko się ją czyta. Podziwiam główną bohaterkę - Desiree. Nie wiem czy ja poradziłabym sobie ze wszystkimi problemami, z którymi ona musiała się zmierzyć. Cudowna! Wzruszająca!
Gorąco polecam. :)

sztuku | 2011-03-17
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 17 marca 2011

Książka zaczyna się jak ma 14 lat. Jest młoda i zakochana. Jej historia przedstawiona jest przez autorkę która w realnym świecie jest jej przyjaciółką. Dziewczyna poznaje wspaniałego chłopaka z Danii. Od razu się w sobie zakochują,mimo odległości jaka ich dzieli. Regularnie piszą do siebie listy i co najmniej raz w tygodniu jedno z nich dzwoni. Wszystko wydaje się piękne. Niestety Dennis ginie w wypadku samochodowym. Jego brat bliźniak Albin wychodzi z kilkoma małymi obrażeniami. nie może się z tym pogodzić. Przesz 3 miesiące jest w szoku i nie może się pozbierać. Powoli jej stan się polepsza. Po jakimś czasie dziewczyna zaczyna mieć problemy z kostką. Udaje się do kilku lekarzy ,żaden nie wie co jej jest. Lekarz rodzinny zaleca bandaże i jak najmniejsze obciązanie stopy. Po kolejnych 6 tygodniach nie widać żadnej poprawy. musi mieć nogę w gipsie. Mija kolejne 9 tygodni a z jej nogą jest coraz gorzej. Pewnego dnia dziewczyna zupełnie traci czucie w nogach. Są dla niej jak martwe....