Antychłopak

Okładka książki Antychłopak Penelope Ward
Okładka książki Antychłopak
Penelope Ward Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
The Anti-Boyfriend
Editio
2021-11-10
2021-11-10
2020-08-31
Marcin Kuchciński

Okładka książki Zasady randkowania Vi Keeland, Penelope Ward
Zasady randkow... Vi Keeland, Penelop...
Okładka książki Well Played. Zakład o więcej niż wszystko Vi Keeland, Penelope Ward
Well Played. Z... Vi Keeland, Penelop...

Co może zaserwować na Penelope Ward tym razem? A no to co zawsze – poruszającą, piękną książkę którą będzie można poczuć. Opowieść pełną humoru i uczuć, którą będzie można pożreć na raz i się nią cieszyć.

Deacon to dobry facet ale przeszłość mimo iż zepchnięta w kąt od czasu do czasu daje o sobie znać. Carys to dziewczyna której też nie jest lekko. Los nie jej nie oszczędzał. Ciąża, porzucenie przez partnera i samotne macierzyństwo. To czym ta książka porusza i przyciąga jest bliskość tej dwójki. Między nimi iskrzy już od samego początku, ale zaczynają od przyjaźni. Dobrej, prawdziwej przyjaźni w którą można się wczuć, której można kibicować. Miłość dochodzi dopiero za chwilę i jest piękna. Miłość pełna wzlotów i upadków, obaw i tragedii z przeszłości. Uczucie nie przychodzi nagle. Carys i Deacon poznają się krok po kroku, kawałek po kawałku i powoli budują swoją relację. Tu nie ma jakiejś niesamowitej historii, wybuchów, zwrotów akcji. To piękna, prosta i prawdziwa droga do miłości. Takie jest życie – trudne, pełne obaw ale też szans na swój własny happy end.

Jak za każdym razem w tej książce dostajemy cudownie lekkie pióro autorki, poruszającą historię dotykającą trudnych tematów (urzekło mnie jak pięknie i wyjątkowo autorce udało się przedstawić Zespół Downa, zdecydowanie fragmenty tej książki powinni przeczytać wszyscy ludzie bez wyjątku!) i trochę humoru. Nie jest to książka górnolotna, ot romans jakich wiele, a jednak urzeka na swój standardowy ale magiczny sposób. 8/10

Dobra fabuła. Być może byłaby lepiej odebrana gdyby ksiazka była napisana lepszym językiem. Ciężko było mi przebrnąć..

Do pewnego momentu dobra, urocza i poruszająca. A potem coś się stało i po prostu poczułam przy czytaniu zwykłe zmęczenie materiału, książka straciła wszelką iskrę 🥲

Carys samotnie wychowuje córkę, Sunny, cierpiącą na zespół Downa. Zmęczona matka nie ma kiedy odpocząć, gdyż jej sąsiad, Deacon, ma zwyczaj zapraszać panienki, z którymi nie gra bynajmniej w warcaby. Ich sypialnie przedzielone są cienką ścianą, więc do Carys dochodzą dźwięki ich aktywności.

Od słowa do słowa dochodzą do porozumienia a z czasem zaprzyjaźniają się. Deacon robi zakupy dla Carys i przynosi jej kawę ze Starbucksa. Gdy ona znajduje pracę i nie ma z kim zostawić małej, uczynny sąsiad służy pomocą.

Pomału ich relacja ewoluuje od przyjaźni do miłości, jednak Deacon przeżył w przeszłości coś, przez co boi się zaangażować. Nie planuje też mieć dzieci, choć szybko przywiązuje się do Sunny. Odkrywa co może ukoić jej płacz.

Prócz sąsiadujących mieszkań Carys i Deacona łączy także sportowa pasja. Ona niegdyś tańczyła w balecie a on uwielbiał biegać po boisku. Życie zweryfikowało ich plany i teraz zajmują się czymś innym.

Książkę przyjemnie się czyta, pomijając te "dzidy" i "maczugi". Takie określenia całkiem niszczą klimat, choć może to być kwestia tłumaczenia.

Reakcja między bohaterami, niezmiennie pozytywne nastawienie Carys, ich podejście do dziecka - to wszystko chwytało za serce. Bardzo ciepły i sympatyczny romans, oczywiście z przeszkodami po drodze, żeby nie było za nudno.

Recenzja booktour

[…]-Moja babcia zawsze powtarza, że jeśli myślisz pozytywnie i wierzysz, że wszystko pójdzie dobrze, to tak właśnie będzie. Nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest nasze odpowiednie nastawienie[…]

Q: Czy wy zawsze staracie się myslec pozytywnie?

Tak jak nasza Carys. Młoda dziewczyna, z wielkimi aspiracjami. Jednakże wypadek plus narodziny jej cudownej córki, przekreślił jej plany i marzenia. Ale ona się nie poddała i dzielnie stawiła czoło przeciwnością. Aż do czasu gdy całkowicie przypadkiem poznaje uroczego sąsiada, który zakłóca jej wieczory niecodziennymi uciechami😂Jak potoczy się ich znajomość? Czy wyleci na kolejny poziom? Tego musicie się sami przekonać.

Przyznam się szczerze, że z początku mega ciężko było mi się zabrać za czytanie. Nie zżyłam się z fabułą ani akcją. Miałam wrażenie że idzie to wszystko jak krew z nosa, pomimo tych gorących scen, które powodowały wypływ gorąca na policzki. A dzisiaj już chciałam odłożyć książkę i całkowicie zaprzestać czytać, do czasu gdy w książce doszło do momentu, w którym moje serce, mój puls zaczęły bić bardzo przyspieszonym rytmem. Dosłownie czułam się jak na kolejce górskiej. Chciałam nakopać bohaterowi w 4 litery i bohaterce. Serce waliło jak oszalałe aby na sam koniec się uspokoić.

Nie wiem czy lubię pióro autorki, ale fajnie było przeczytać o tym, jak z antychlopaka ktoś staje się mężem 🤪🤪🤪polecam

Recenzja booktour

Q: Czy wy zawsze staracie się myslec pozytywnie?

Bardzo fajna książka. Podobal mi się klimat w niej panujący, kilka razy uśmiechałam się sama do siebie czytając dialogi głównych bohaterów.
Bardzo polubiłam Deacona, taki miły chlopak z sąsiedztwa, który miał swoje problemy i przeszłość nie dawała mu o sobie zapomnieć a jednak w głębi duszy był facetem dobrym, odpowiedzialnym i życzliwym. I choć sam w to nie wierzył to jego czyny często mówiły same za siebie. Carys mogla zawsze na niego liczyć nawet w sytuacjach beznadziejnych. Jednak większość książki strach był silniejszy id Deacona. Koniec końców historia kończy się dobrze i w sumie fajnie bo ta dwójka Bardzo mi przypadła do gustu.

Wciąga, ale za dużo szczegółowych opisów ;) jak dla mnie.

Wciąga, ale za dużo szczegółowych opisów ;) jak dla mnie.

Bardzo ciekawa historia

Bardzo ciekawa historia

Penelope Ward posługuje się lekkim stylem pisania, jej historie, są pełne zabawnych i wzruszających scen oraz rozmów. Tworzy opowieści pełne emocji, takie, które może napisać życie i nie boi się stawiać przed bohaterami trudnych wyzwań. Ogromnym plusem jest fakt, że nie przyspiesza niczego. Buduje nie tylko relacje, ale również napięcie. Czynami, gestami, spojrzeniem, a nawet słowem. Antychłopak to losy dwójki doświadczonych ludzi, którzy są świadomi wszystkich za i przeciw a także tego, że ich decyzje wpłyną też na osobę trzecią. Niewinną małą dziewczynkę, której żadne nie chce skrzywdzić. To romans, ale dużo w nim trudnych decyzji, walki z obawami, straconych szans i próby pogodzenia się z samym sobą. Możecie mówić, że nie ma w tej książce żadnych zwrotów akcji, a jednak jej życiowość przyciąga i nie pozwala o niej zapomnieć.

Całość na https://zapatrzonawksiazki.pl/index.php/2023/11/16/antychlopak-penelope-ward/

Świetna książka, jeszcze się nie zawiodłam na romansach Penelope Ward 🥰
Bardzo przyjemna historia, którą wręcz się "połyka" 😊